m, [eschilderde lanskerk te mis der St ningen enz. ljjk levena- Gebroeders beth, nts. 11NKMAN. SR BINNENLAND. alen Maandag 21 April. INO 4200. 1SÖ0. en FEUILLETON. ’SB. Nieuws- en Advertentieblad voor Gouda en Omstreken. B(j deze Courant behoort een Bijvoegsel. genaamde migraine eid, slape- eken die door ingen, on- id der ge- ig van ge er do bekende eebaden, geen >elen voor id angstig kkerlngen roothoofd,-’ m handen ge meisjes aan jonge komen, wordt rage kOSte- De inzending van advertentiön kan geschieden tot één uur des namiddags van den dag der uitgave. 'H 9 t»et Bureau <r C. (Vit het Duilech.') ZESDE HOOFDSTUK. 1 tot verbrei- Kruis," de meest aanzienlijken in bare Bovendien worden alle Advertentien gratie opgenomen in het ADVERTENTIEBLAD 't welk des Maandags verschijnt. rade 71- 'dsteeg 1. 5 F. 160. ann’sche ge- ort. tureau GOUDSCHE COURANT. Te Haastrecht zijn benoemd in het Bestuur van het Roode Kruis (afdeeling Haastrecht) de heeren D. A. Dupper President, J. do Ridder vice-Presi- dent, J. 0. Muller Penningmeester en W. Smit Bestuurslid. ADVERTENTIEN worden geplaatst van 15 regels a 50 Centen; iedere regel meer 10 Centen. GROOTE LETTERS worden berekend naar plaatsruimte. Bij de aanbesteding voor de gemeentewerken te Keeuwijk voor 1890 is ingeschreven door M. Hoogen- doorn voor 770.46; P. Macdaniel voor 748.60; G. Boot voor 712en D. Groenescheij voor 693.aan welke laatste het werk gegund is.. De begroeting was geraamd op 868.26. 5, trotseeren tijd komt de id, eene phy- reld verbreid reldaad blijkt door den ge lag opgedaan t, worden tuwgestel regen, en zij roote publiek in wanhopige dingen uit de stuigschriflen ir aan de ttiseerend rath. Dr. Dr. P. Fo- nrath Dr. eer-direo- 'arijg, rue Busbach, nDr. C. iène et de De uitgave deter Courant geschiedt dagelijks met uitzondering van Zon- en Feestdagen. De prjjs per drie maanden ia 1.25, franco per post f 1.70. Afzonderlijke Notnmers VIJF CENTEN. neer hij ook al -zijn eigen hart deze diepe, onge neeslijke wonde had kunnen toebrengen; wanneer hij ook al ten tweeden male zijn levensbestaan en broodwinning weg had kunnen werpen, mocht hij dan haar, die have en goed vol vertrouwen in zijne handen had gelegd, haar die zoozeer behoefte had aan een vasten steun, ondankbaar en zonder redelij ken grond verlaten Vooral thans kon dit niet, daar het tijdstip naderde, waarop zij zich tot hem zou wenden om den raad, waarover zij vroeger ge sproken had, daar de ongunstige geruchten over Mr. Harvey juist nu weer toenamen en vermeer derden. Neen, hij kon daartoe niet besluiten 1 Daarbij kwam, dat onlangs nog zeer treurige berichten waren gekomen over Mr. Burton, haar vader, die zich tegen woordig voor zijne gezondheid op een badplaats ophield. Gisteren had hij de oude Sally gesproken, die wee nend en handenwringend uit miss Burton’s kamer gekomen was. Volgens hare berichten was de oude heer veel zieker als in don laatsten tijd het geval was en had geschreven dat hij nog slechts één wensch hadhuiswaarts te komen ten einde in de armen van zijn geliefd kmd te sterven. Men verwachtte alzoo den zieke half Juli. Daarom vooral moesten allo teedere gevoelens, alle hoop en vrees ten op zichte van zijne meesteres in het diepst van zijn hart opgesloten blijven en moest hij zich bepalen tot de kalme rol van een verstandig vriend en raadgever. Ook uit het vaderland waren brieven gekomen, In het le district van de Krimpenenvaard zijn herkozen tot hoofdingeland de heer A. Nol el te Vlist en tot hoofdingeland-plaatsvervanger de heer G. Voorsluijs Jz. te Berg-Ambacht, beiden met al- gemeene stemmen. Tot hoofdingeland-plaatsvervan ger, in plaats van den tot hoofdingeland benoemden hoer H. Uittenbogaart, werd verkozen de heer B. Smit te Haastrecht, met 102 van de 174 uitgebrachte stemmen. 18) Daar hij zelf, ofschoon in zijn vaderstad als mu sicus zekere reputatie hebbende genoten, geen toets meer had aangeraakt en geen noot meer had gezien sedert hij hier in huis woonde, zoo vermoedde ook niemand dat hij een groot vriend was van goede muziek en daarvan werkelijk veel verstand had 1 Geen wonder derhalve, dat hem soms de lust be kroop naar den prachtigen Steinway-vleugel beneden ie vliegen en zijn overkropt hart lucht te geven in het genotvolle spel, waaraan hij eertijds zoo verslaafd was. Vol aandacht luisterde bij dikwijls naar Miss Burton’s spel en droomde van de bekoorlijke betoo- vering van het tegenwoordige ach, waarover had hij anders kunnen droomen Het is waar, er waren ook urrn, waarin bij zich verreweg wenschte, zoo mogelijk aan het andere einde der wereld uren waarop hij het allerliefst zijn boeltje gepakt zou hebben en met de eerste stoomboot de beste naar Duitschland gereisd. Was hij toch eigen- Viool Concert Max Bruch. a. RomanceWiniawski. b. ZigeunerweisenDe Sarasate. a. An die MusicSchubert. b. Die MainachtBrahms. Mijn lief ken is mijn Somer Nicolaï. Introductie en Rondo Vieuxtemps. uit het le Viool Concert --■■■!1_ halsbrekende toeren in circus, enz. te zien. //Excelsior" mag, maar wil zich ook niet daarmede inlaten. Haar doel is slechts //het lichaam gezond te maken door doelmatige gymnastiek." We hopen voor //Excelsior" dat velen, die zich nog niet onder haren banier schaarden weldra zullen toegetreden zijn, terwijl zij, die niet zelf kunnen of willen meedoen, deze vereeniging toch kunnen steunen door het betalen eener contributie, zóó gering, dat het genot daarvoor te verkrijgen, niet te duur betaald is. Naar wij vernemen zal de eenige vereeniging op het gebied der Gymnastiek hier ter stede, nl. de Gymnastiekvereniging //Excelsior", in het begin der maand Juni a. s. haar tienjarig bestaan door eene feestelijke uitvoering vieren. Hoewel de uitvoeringen en bals door de genoemde vereeniging gegeven, sleed* uitmuntten door gezelligheid en den recht prettige» toon die er steeds heersoht, zoo belooft de aanstaande feestviering toch de kroon te zetten op alles wat we in die tien jaren van //Excelsior" mochten zien en bywonen. De vele verrassingen in programma en bal toch, zullen zeker maken dat de aanwezigen zich den ganschen avond uitstekend zullen kunnen vermaken. Jammer slechts dat deze vereeniging, die toch getoond heeft kracht genoeg te bezitten om de vele en velerlei moeilijkheden die ze op haar pad vond, te kunnen overwinnen, een botrekkelijk klein ledental bezit. Velen blijken nog niet doordrongen te zijn van het groote nut der Gymnastiek, vooral ook op dea leeftijd, als voor velen het «schoolgaan" uit is, voor het lichaam. Gymnastiek wordt nog te vaak verward met de GOUDA, 19 April 1890. Bij Kon. besluit zijn benoemd bij het 4de regi ment tot majoor de kapitein W. B. van den Bosch, van den staf van het wapen, adjudant van den com mandant der stelling van Amsterdamen is in zijn rang overgeplaalst bij het regiment grenadiers en jagers de majoor I. L. de Bock, van het regiment infanterie. lijk niet een dwaas, dat hij het waagdo het oog te vestigen op zijne meesteres, het verstandigste, schoonste en rijkste meisje van New-York? Reeds eenmaal had eene vrouw op beslissende wijze in zijn leven ingegrepen. Alle vernederingen, die hij ondergaan had, zijne maatschappelijke ondergang en de ellende van de laatste jaren had hij immers te danken aan die valsche Sirene-oogen. Nu echter, waar voor een tweede keer de liefde met al haar kracht en zoete pijniging zich vau zijn hart,, had meester gemaakt, nu doemde er onoverwinbare hin derpalen voor zijn geest op. Hinderpalen? Wat een belachelijk woord! Die waren hoogst gemakkelijk te overwinnen, wanneer maar niet zelfs de gedachte aan zulk een geluk krankzinnigheid, ware! Hij, die een gesalarieerde betrekking bekleedde in haar dienst, die ten allen tijde nederig en bescheiden moest afwachten of zij het woord tot hem zou gelieven te voerenen zij daarentegen de schitterende, in de maatschappij een eerste plaats innemende vrouw, die de achting genoot van de meest aanzienlijken in hare omgeving En toch, als hij haar het kantoor zag binnenkomen of kort daarop afscheid nemen, zag hij met innige bewondering die fiere houding, die prachtige oogen, dat geestige gelaat aan en had hij gehandeld naar hetgeen waartoe zijn hart hem dreef, hij zou den stoffige» grond gekust hebben, door haar voet be treden. Maar mocht hij wel van hier vertrekken? Wan- De anti-revolutiouaire Rijn* en IJeelbode bespreekt thans ook de zaak der Rotterdamsohe Schutterij- officieren en het vroeger vermelde adres van den heer A.’ K. van der Garden alhier. Het blad schrijft boven haar stukjeH Liberale brutaliteit11 en deelt dan staaltje van de inbeelding van sommige liberalen" mede dat de heer v. d. Garden bedoeld adres indiende. Men moge nu donken over dat adres zooals men wil en het indienen daarvan afkeureuswaardig vin den, maar hoe nu daarbij do politiek kan gehaald worden, dat verklaren wyintle verste verte niet te begrijpen. Wellicht wil de Rijn- en Uselbode ons dat eons duidelijk maken. Blijkens achterstaande advertentie zal Moj. Corry Hoogenboom alhier op Woensdag 30 April a. st. optreden. Het zal zeker velen aangenaam zijn eons kennis te maken met haar muzikaal talent. In Amsterdam zoowel als in den Haag, is zij mefVeel succes opgetreden en hetgeen bevoegde beoordeelaars toen daarover zeiden, hebben wij indertijd mede gedeeld. Het programma luidt aldus Sonate op. 12 N. 1 D. dur Van Beethoven, voor klavier en viool. Recitativ en Aria uit Josua Hfindel. Uit Stolwijk schrijft men Woensdag avond gaf onze kinderzangvereeniging de verwachte uitvoering. Zoowel de onberispelijke wijze, waarop de voorafgaande losse zangstukjes wer den uitgevoerd, als de daaropvolgende voorstelling van het bekend? «Asschepoestpr” droegen in zóó hooge mate de goedkeuring van het aanwezige pu-

Goudsche Courant | 1890 | | pagina 1