GKUTTERIHNVEmSIS Concurrentie!!! 9&V& SOtfIS Burgermeisje. Buitenlandse!) Overzicht. Kleinhandel in Sterken Drank. gaat niet door. consro-o thee PETR0LEUM-N0TEERINGEN Oantzlaar k Schalkwijk, te Rotterdam ADVERTENTIËN. I>e Openbare Verkooping MOLENAAR, van J. F. Herman Zn., Tiendewcg. Beste MELIS SUIKER Lekkere G-ruis. Thee burg) hield voor de aardigheid een tamme ekster, die overdag ia keuken en huiskamer rondtrippelde en '8 avonds van zelf zich in de kooi terugtrok. Voor eenigen tijd nu was de moeder in de keuken bezig, toen zij op eens uit de woonkamer haar zoontje, dat zes maanden oud was, hard hoorde gillen. Natuurlijk vliegt zij naar de wieg en ziot daar, tot haar grooten schrik, dat het bloed langs de wangen van het kind liep en dat de ekster bezig was steeds in de oogen van het kind te pikken. Men reed dadelijk met den ongelukkige naar een oogarts, die weldra constateerde, dat de linkeroogappel verwond was en dat de oogleden geducht waren mishandeld. Dank zij de geneeskundige hulp is het kind, na vele weken lijdeus, weer hersteld. Te San-Francisco hadden vier kooplieden er veel last van dat muizen schade in hun voorraad katoen aanrichtten; zij schaften daarom gezamenlijk een kat aan en hun eigendomsrecht op hot dier werd op zoodanige wijze verzekerd, dat zij aan elk van zijn pooten een van hun namen gaven. Nu wilde het ongbluk, dat de kat een van haar pooten bozeerde en de eigenaar van dien poot wikkelde or heel zorg vuldig een met olie bevochtigd lapje, om. De poes kwam echter met het lapje te dicht in de nabijheid van een vlam, de lap geraakte in brand en de doodelijk beangste kat sprong midden in den voor raad katoen, die geheel door de vlammen werd verwoest. De eigenaar van den zieken kattenpoot werd nu door zijne drie mede-eigenaars om schadevergoeding aangesproken, want zij beweerden dat de brand door den hem toebehoorenden kattenpoot was gesticht. De rechter sprak den beschuldigde echter vry en veroordeelde zelfs de drie aanklagers tot schade vergoeding; want, dus rodedeerde hij, de drie ge zonde pooten, waarvan zij eigenaars waren, hebben het dier in de katoen gebracht, maar niet de ge kwetste poot, die aldus part noch deel aan het ver branden van den voorraad had. In eene dezer dagen te Utrecht gehouden verga dering der Utr. pror. Vereeniging van burgemeesters en gemeente-secretarissen, die talrijk was bezocht, is de heer Verploegh Chassé als lid in 't bestuur herkozen, en zijn daarna enkele punten behandeld, die ook in andere provinciën belangstelling kunnen wekken. Ten eerste de bespreking omtrent de bestaande wijze van schatting der huurwaarde van localiteiten, waar sterke drank in het klein wordt verkocht Door het bestuur werd medegedeeld, dat het bezwaar zich heeft doen gevoelen, dat in deze voor de schatters geen vaste grondslag bestaat, naar welken zij de schatting kunnen verrichten, omdat de eenige maat staf, namelijk de aangiften voor den accijns, naar welke het debiet kan worden beoordeeld, ontbreekt, zoolang de mogelijkheid bestaat, dat hierbij fraudu leus kan worden te werk gegaan, door sterken drank in te slaan op naam van personen, die geen sterken drank verkoopen. Naar gebleken is, wordt hiervan groot misbruik gemaakt, ten gevolge waarvan een zeer ongelijkmatige schatting wordt verkregen. In hoeverre zou hierin verbetering kunnen wor den gebracht? Dat meer eenvoudigheid in de wijze van schatting gewenscht was, werd algemeen erkend, doch omtrent de middelen tot verbetering liepen de gevoelens grootelijks uiteen. Eenerzyds werd daartoe aanbevolen de Regeering te verzoeken, algemeene regelen te stellen, en daarbij o. a. te bepalen dat voor de schatting alleen rijks ambtenaren moeten worden aangewezen, waartegen evenwel werd opgemerkt, dat de wet zelve de grond slagen geeft, naar welke de schatting behoort te geschieden en de regeling der zaak aan de gemeente besturen is overgelaten, waarin de Regeering zich alzoo moeilijk kan mengen. Werden slechts zoo meende men van andere zijde zoodanige maatregelen genomen, dat het voortaan onmogelijk werd gemaakt om op eens anders naam sterken drank in te slaan, en word hiertegen streng gewaakt, dan ware het debiet vrij nauwkeurig te constafceeren en verkreeg men een zuiveren grondslag. Tegen dit betoog werd aangevoerd, dat hiermede nog geen nauwkeurige en gelijkmatige schatting kon worden verwacht, omdat deze zich o. a. moet regelen naar dAt gedeelte van het debiet, dat in de localiteit verbruikt wordt, eu niet uaar hetgeen bij de maat of kruik gesleten wordt. Ten slotte werd met algemeene stemmen besloten, de Nederlandsche Vereeniging voor Gera. Bel. be kend te maken met de besproken bezwaren, aan de behoorlijke uitvoering der wet nopens den klein handel in sterken drank verbonden, en haar te ver zoeken, zich deze zaak te willen aantrekken. Nog werd besproken het door een der leden aan gegeven denkbeeld om te bevorderen, dat in de ver schillende gemeenten der provincie, zoo mogelijk, een uniform schoolgeld worde geheven, in verbaud waarmede werd voorgesteld van deze Vereeniging een ontwerpraadsbesluit le doen uitgaan, regelonde de heffing en invordering van schoolgelden, en daarbij in beginsel aau te nemen, dat door de betaling van schoolgeld de kostende prijs vau het onderwys worde vergoed. Dit voorstel vond echter geen bijval en werd na veelzijdige bestrijding weder ingetrokken. Vervolgens nog vraag, of de door het Ryk uit gekeerd wordende gelden voor de volkstelling in de gemeenterekening moeten worden verantwoord? Hierop werd een toestemmend antwoord gegeven, op grond, dat rijksuitkeering eeno tegemoetkoming is in de kosten van eene ten laste der gemeente val lende uitgaaf. Ten slotte werd op de vraag, op welke wijze in het bevolkingsregister melding moet worden ge maakt vau de godsdienstige gezindheid vau al niet tot een kerkgenootschap, doch tot de Ned. Gerefor meerde gezindte bohooreude personen, aanbevolen in de daartoe bestemde kolom van het bevolkingsregister achter de namen dezer personen te plaatsen Gere formeerd." Te Chicago wil meu voor de wereldtentoonstlling in 1892 een gobouw oprichten 3,000 voet in de omtrek met een toren ter hoogte van 1,492 voet. Van dit gebouw zou ruim genoeg wezen om al de in te zenden voorwerpen te bevatten. Uit ijzer eu glas zou het dak vervaardigd worden, met 282,000 draden, loopende van de CO voet hooge muren naar den toren. Het gebouw zou in zes maanden kunnen voltooid worden, en sterk genoeg zijn om een storm te weerstaan. Met een oppervlakte van niet minder dan 66 acre* glas in het dak zou het gebouw ver licht worden. Eiffel heeft het voorstel gedaan te Chicago een dergelijken toren te bouwen als te Parijs, maar nu 500 voet hooger. Edison ondersteunt dit voorstel en wil voor oen schitterende verlichting zor gen met een millioen electrische lichten in allerlei kleuren. Gatti's restaurant wordt ieder jaar door een viorde van de bevolking van Londen meer dan een millioen klanten bezocht en heeft de heer Galli- zia, chef van deze restaurant, welke de grootste in Engeland is, de volgende inlichtingen aan een ver slaggever van een der Engelsche bladen verschaft. Hoewel wij niet de grootste restaurant in wereld hebben, geloof ik toch, dat zy de langste is daar zy 248 voet lang en 28 voet breed is. Er staan 180 tafols in en er kunnen 900 a 1000 menschen er te gelyker tijd in plaats nemen. Er zijn 100 pluchen sofa's, die elk 60 gulden kosten. Het kost meer dan 36,000 gulden om die zaal te meubileereu. Door het onophoudelijk heen on we£r loopen van de 47 bedienden is de mozaïekvloer, by den in gang der keuken in 18 maanden afgesleten, terwijl het zeven jaar duurde voordat dezelfde soort vloer bg de deur van bet South Kensington museum, dat door duizenden inenschen bezocht wordt, gesleten was. Nu iets over het linnengoed. Onze kleine rekening voor het wasschen bedraagt tusschen 21,600 en 24,000 gulden per jaar en houdt dit bestendig een klein leger waschvrouwen bezig. Wy hebben een voorraad van 9000 servetten waarvan 2000 lederen dag gebruikt worden en 600 tafellakens. Wanneer wij ©en nieuwen voorraad bestellen, doen wg zulks bg honderdoo dozijnen te gelijk. Wg hebben een coutract met eene groote firma om ons van 50 dozijn, vau ieder artikel, dat wij gebruiken, onmiddellijk wanneer wij het noodig hebben, te voorzien. Wij hebben ook achttienhonderd messen en vorken even zooveel lepels, 3500 borden en duizend koppen en schotels in voorraad. Zes personen zijn den geheelen dag met het *om- wasscben" bezig en de waarde van de messen, aar dewerk en tafelzilver is niet veel minder dan 60,000 gulden. Twee knechten doen niets anders dan rnes- sclioonrn.akeo en drie anderen zijn bezig de 500 ki lo's aardappelen, die iederen dog noodig zyn, te schilled. Duizend róteletten eu biefstukken worden iederen dag gekookt, 3000 broodje», 30 Fransclie en 35 Kn- gelsche brooden worden gegeten, 200 porties maca roni worden opgedischt en 220 kannen melk verbruikt. Er zijn 600 gloeilampen in deze restaurant, die 360 gulden per week voor electrisch licht kosten. De rekening voor kolen bedraagt 600 gulden per maand. Indien u in den wijnkelder gaat, kunt u zestig duizend flessclieri wijn tellen. Zestig fiesschen saus worden iedere week verbruikt en 5,250 sigaren gerookt, welke in prijs van20centtot I dollarafwisselen. Wij heb-' ben klanten die een kistje sigaren van ƒ2.40 per stuk in onze kast houden en een na diner rooken. Iederen keer, dat zij er een uit nemen, schrijven zij op het deksel hoe veel »tuks er r.og in zijnen schrijven er hun naam onder. Ieder jaar worden 300,000 a 320,000 kilo's vleesch gobruikt, 19,000 kilo's suiker,700,000 kilo's blokken ys en buiten de honderdduizenden maaltijden, waarvoor rekeningen in dit tijdperk door de bediende opge maakt. Vierhonderdduizend koppen koffie, 150,000 koppen //Neen, het heeft geen haast," antwoordde hare meesteres verstrooid. Langzaam, met allerlei tegenstrijdige gedachten, vervuld, liep toen Miss Burton de trap af, toen plotseling de huisdeur, welke zg voorbij moest om in de eetkamer te komen, haastig werd" opengedaan en Mr. William voor haar stond. Een oogen- blik stonden beiden verlegen tegenover elkander. Toen riep zij echter op hartstochtelijken toon uit: «Om Godswil wat is er met u gebeurd, Mr. Wil liam? Gij zijt doodsbleek. Is er een ongeluk ge schied Zijt gij ziek O hemel, misschien hebt gij een telegram ontvangen over mijn vader? Spreek toch, maar ik smeek er u om, spreek dan toch Zijn uitzicht rechtvaardigde voorzeker die harts tochtelijke woorden. De andere zoo kalme man scheeu vreeselijk opgewonden te zijn. Zgn gelast was met een lijkkleur overdekt en zijne oogen glin sterden onnatuurlijk sterk. Tegelijkertijd bemerkte men echter ook, dat het hem hoogst pijnlijk was op dit oogenblik miss Burton te ontmoeten. Hij deed moeite zijne gelaatstrekken een kalmer uitdrukking te geven en zeide, terwijl hij haar onderzoekenden blik ontweek, op min of meer stotlerenden toon //Neen, neen, miss Burton 1 Er is niets gebeurd, wat u behoeft te doen ontstellen het betreft noch Mr. Burton, noch de zaak. (Wordt vervolgd.) bevielen haar toemaals, reeds zeeren dan hoe verbleekte hij bij de ontdekking, dat zij, een zwak meisje, het huis Burton vertegenwoordigde en hoe hij zich uitte in het eerste gevoel van teleurstelling, dat zich van hem meeater maakte nl. dat hij vrou wenheerschappij heette en dat hij het liefst van alles weder rechtsomkeert had gemaakt. De herinnering aan die eerste ontmoeting deed haar nog lachen. Wel hadden zijne fiere woorden haar vertoornd, maar terzelfder tijd toch ook goed gedaan, wijl daaruit zooveel karakter en eerlijk heid sprak. En wat had zij daarna in stilte geen zelfvoldoening gehad, toen zij bemerkte dat zijne eeret zoo donkere blikken meer en meer in bewondering overgingen en toen zij er van overtuigd was geworden, dat haar verstand en haar arbeid hem imponeerden. Waarom echter ging zij, sedert William de plaats van den ouden Rost bad ingenomen, hoe langer hoe minder naar het kantoor? Het kantoorpersoneel en misschien ook hij zelf zou wellicht denken, dat miss Burton er haar gemak van ging nemen en de lust in arbeid verloren had. Niets was minder waar! Maar zij kon niet langer roet een onverschillig gezicht tegenover hem zitten, terwijl haar hart wild en onstuimig klopte en evenmin was zij in staat den loop der zaken met opmerkzaamheid na te gaan. Wist zij dan, of ook hij hare gevoelens deelde? Bewondering, veroeriug, vriendschap ja dat alles voeldo hij voor haar maar liefde? Dat was toch nog heel iets andere. Daarom vermeed zij William zooveel mogelijk. Wat bovendien zou zij hom van Frank llarvey zeggen, van wiens levenswijze immer slechter geruchten tot haar kwamen! Zou zij hem er iets van vertellen, dat zij hem in drift acht dagen geleden bijna de deur had gewezen, wijl hij van zijn vermeende rech ten als haar beminde misbruik had willen maken en haar met huichelachtige praatjes omhelzen? Se dert dat oogenblik was zij van Frank's lastige be zoeken verschoond gebleven. Maar de wereld en ook zijne oudere begonnen zich daarover reeds te verwonderen. In haar hart beschouwde Isabella Burton de verloving met hem reeds als ontbonden. Zou de tijding hiervan William geheel onverschillig laten of //liet souper is gereed, miss Burton Brown heeft het beneden in de eetzaal klaar gezet, omdat het daar zoo heerlijk koel is." Met deze woorden stak Sally |het hoofd door de deur. 9 «Ja, ja, ik heb flinken eetlust het is goed. Ondertusschen kunt gij hier de rhraen zoo lang open laten staan, totdat ik terugkom, Sally! En hier aarzelde zij een oogenblik „en wat ik voorts nog vragen wilde i8 is Mr. William thuis Bij die woorden wierp zij ongemerkt een blik in den spiegel. «Neen, miss Bell! Jim zeide mij dat hij een uur geledon naar de club is gegaan. Moet ik hem iets zeggen, als hij thuis komt?" v thee, 140,000 koppen chocolade en 120J100 kannen lager biel worden ieder jaar gedronken. Gruyère kaas wordt het liefst gegeten en 1500 blo worden per jaar in kleine porties opgesneden. Hoe voorachtig onze bedienden ook zijn, kost het onge veer 24 gulden per dag om hetgeen gebroken wordt, te herplaatsen. De Gron. Ct. verneemt, dat bij de Expl. Maat schappij het voornemen bestaat tot invoering van een nieuw tarief voor reizigers volgens het Zonestelsel. Volgens dit stelsel wordt het tarief over alle Staatsspoorwegen geregeld naar (trio kringen, waar van elke een opklimmend aantal kilomeiers omvat. (Voor het verkeer op korte afstanden, zoogenaamd Buurtverkeer, zal een uitzonderingstarief gelden.) De prijzen zullen in vergelijking met de tegenwoor dige buitengewoon laag zijn. In verband hiermede zullen ook de vrachtpnjzeu voor bagage belangrijk verlaagd en de formaliteiten, daaraan tegenwoordig verbonden, zeer vereenvoudigd worden. Een eu ander zal het reizen, vooral op grootere afstanden, ongetwijfeld beverderen. Hoewel de invoering van dit nieuwe tarief niet bepaald afhankelijk is van de aanneming der bekende spoorwegovereenkomsten, schijnt toch de invoering vau deze verbetering vrij zeker te zijn, wanneer de exploitatie-maatschappij over meer lijnen kan beschik- keu en dus door het verkeer met Holland dat tarief een ruimere toepassing kan vinden. Terwijl men thans, om slechts een enkel, doch sprekend, voorbeeld te noemen, voor een enkele reis in de derde klasse van Nieuwe Schans naar den Haag betaalt 6,05, zou men dan dezelfde reis, doch heen en terug, in de eerste klasse kunnen maken voor 5 cents minder. jm. Een kindje van den kaashandelaar Liepertz, in de Heuvelstraat te Tilburg, zat Zaterdag namiddag voor het open raam van de eerste verdieping te spelen; terwijl de moeder beneden is, hoort z4jl||P eens haar kind buiten schreeuwen. Zg snelt fo|*on ziet haar kindje aan den dorpel van het raam hangen, Zij vliegt de trappen op, om haar lieveling te grijpen, doch eer zo boven kon zijn was het kind reeds gevallen gelukkig in de armen van twee voorbijgangers, die het opgemerkt haddendeze hadden dan ook do vol doening het kind, zonder letsol, aan de verschrikte moeder terug te geven. In tie quaestie van den persoonlijken dienstplicht, bij ouze Zuidelijke naburen evengoed aau de orde vau den dag als bij ons, schuilen gevaren voor de regeering bij de verkiezingen. Men kent het ver loop dezer zaak iu België. De koning wenscht invoering vau den persoonlijken dionstplichthij heeft dit herhaaldelijk in openbare toespraken to kennen gegeven. Ongetwijfeld toegevend aan's kouiugs drang stelde de regeering zelve den persoonlijken dienstplicht aan de orde door den koning in de troonrede een zinsnede daarover in den mond te leggen. Wat zag men echter gebeuren? De heer Woeste zette een groot kabaal tegen die militaire hervorming op touw en .de heer Beornaert, voor wien de wil van den clericalen leider meer beslissend is dan de wil dés konings, deed den persoonlijken dienstplicht, toen het op stomming aankwam door een handige manoeuvre, weer in de doos om, zooals het heette, de kiezers over deze aangelegenheid uitspraak te laten doen. In bovongenoomde rede bracht de heer Frère— Orban eveneens de vreemd» taktiek dor regeering in deze aangelegenheid ter sprake, wat aanleiding gaf tot een zeer onparlementairen twist tusschen den eersten minister en den liberalen leider, waarbij het over en weer projectielen als«Dat is niet waar Gij liegt! Onbeschoftheid! Baf hartigheid?" enz. regende. Een bewijs hoe opgewonden de gemoederen aan beide kanten over de gebeurtenissen der laatste tijden zijn. President Carnot kan tevreden wezen over de ont vangst, welke hem op het eiland Corsica ten deel is gevallen. Sedert I860, toen Napoleon III het bezocht, vertoondo zich op het eiland geen hoofd van den staat. Geen wonder dus dat het geheele eiland door het hooge bezoek in rep en roer was. In de hoofd stad waren eorebogen opgericht en alle huizen werden met vlaggen en bloemen getooid. Als woordvoerder in de prefectuur te Ajaccio trad op de heer Emanuel Aréno, de bekende Corsicaausche afgevaardigde, die deu president een hartelijk wel kom toeriep en tevens van de gelegenheid gebruik maakte om te zinspelen op eenige wenschen, welke de Corsieaansche bevolking nog steeds koestert. Daarna volgde de officieele receptie, die zeer merk waardig was. Daar versohenen o. a. 110 van de 140 burgemeesters vau het eiland, bijna allen te voet of per zeilboot naar de hoofdstad gekomen. Er waren zelfs maires bij, die 100 mijlen te voet hadden af gelegd om den president te zien. Allen waren in nationale kleederdracht, welke bij sommigen zeer eenvoudig was. De oudste burgemeester, die zijn ambt reeds sedert 1848 bekleed, ontving van den heer Carnot het legioen van eer. Natuurlijk bezocht de beer Carnot ook het huis, waar Bonaparte is geboren, en alle andere merkwaar digheden der stad, maar waar de president zich in het openhaar vertoonde, werd hij door de geheele bevolking met geestdrift begroet. De vrouwen strooi den bij wijze van hulde koren en reis op zijn weg en overal klonk het Via low Presidente! Veel belangstelling wekt in Engeland het debat over de Ier«che landwet. De aanbiedingen der Re- geering aan de Iorsche pachters zijn zoo verrassend mooi, dat dat men nu het karakteristieke verschijn sel ziet, dat Parnell's en Gladstone's aanhangers min der willen geven. Een groot bezwaar tegen het re- geeringsvoorstel is, dat de Engelsche belastingschul digen zwaar ten behoeve der Iersche broeders gedrukt worden. Do regeering vraagt een erediet van 33 mil lioen om de pachters in de gelegenheid te stellen zioh uit te koopen, maar Parnell berekende, dat die som, wil met op dezen weg voortgaan, moet stijgen tot 166 millioen. Dat vindt John Buil wei wat veel. Daarentegen ontwikkelde Pardell uitvoerig een tegen- plan, dat maar 27 millioen zou kosten. Hij wenschte het te beperken tot de hoeven van minder dan 50 pd. st, pacht, en stelde nu voor die pmohters 30 pCt. roduotie te geven van hun gerechtelijk vastgestelde pachten, terwijl die kwijtgescholden som, gekapitai- seerd tegen den penning 20 aan de landhoeren zou worden verstrekt om hun goed van hypotheken en andere verbanden te ontlasten. In 't navolgende de bat zal ongetwijfeld de strijd loopen over de keus tusschen het regeeringsplan en dit voor den Ierscheu leider zeer bescheiden tegenplan, dat toch eigenlijk op een zelfden bodem rust. Overigens blijft in dit opzicht sieeds een diepe kloof tusschen de rogeerings- politiek, dat deze laatste wOer onmiddellijk; opbefing van alle dwangwetten eisehte als allereorste voor waarde voor een beteren toestand. Servië komt hoe langer hoe meer in de Russische gratio. De Czaar hoeft, naar uit Belgrado wordt ge meld, 6000 geweren en vijf kanonnen aan Servië vereerd, als blijk van vriendschap. De voorzitter der Luxemburgscho Kamer, de heer Servais, heeft zijn ontslag genomen, waarschijnlijk ten gevolge van zijn interpellatie over de theorieën, door den Minister Eysolien in een werk o/er het openbaar recht ontwikkebj. tere kalveren, goede aanvoer, handel zeer vlug, 5. a 10.—. Fokkalveren 12.— a 18.—. Kaas. Aangevoerd 48 partijen, handel zeer vlug, lste qualiteit 27.a 28.50, 2de qualiteit 24.a 26Noord-Hollandsche 24. a 29.—, Boter. Goeboter 1.a 1.15. Weiboter 0.85 a 0.95. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Gouda, brengen ingevolge art. 5 der Wet van 28 Augustus 1881 (Staatsblad no. 97) ter opeabare kennis: dat bij hen zijn ingekomen van de navolgende porsonen verzoekschriften waarbij vergunning wordt gevraagd om in de bij ieders naam vermelde loca liteit sterken drank in het klein te mogen verkoo pen, als Naam van den Verzoeker: ianduiding der localiteit. M. Peetors. Wijk S, No. 48. Oude Gouwe. A. van Schalkwijk, Wijk M. No. 7. echtgen. v. J. P. J. de Greeuw. Rozendaal. GOUDA, den 24 April 1890. Burgemeester en Wethouders voornoemd, VAN BERGEN IJZENDOORN, De Secretaris, BROUWER. MARKTBERICHTEN. Gouda, 24 April 1890. Bij voldoenden aanroer was het meeste goed te verkoopen. Puike Tarwe en Maïs iets hooger. Tarwe. Zeeuwciie 7.60 a 7.90. Mindere dito 7.10 a 7 30. Polder 6.a 6.25. Af wijkende 5.60 a 5.80. Roode 6.25 a/6.50. Angel 7.10 a 7.30. Rogge. Zeeuwsche 5.75 e.—Polder 4.80 a 5.—. Buitenlandsche per 70 Kilo 5.— a 5.40. GerstWinter 4.60 a 4 90, zomer 4.10 a 4.50, Cheva lier 5.25 a 6.25. Haver: per Heet. 3.— a f 4.25, per 100 kilo 8.—. a 8.50. Hennep zaad: Inlandsch 6.40 a 6.75. Buitenlandsch f 5,h 5.50. Erwten. Mestingerwten 5.90 a ƒ6.10. Boonen: bruineboonen 7.50 a 8.75, duivenboonen 6.30 6.50, paardenboonen B._ ƒ5.40. Kanariezaad 6.75 a 7.50. Maïs per 100 kilo: Bonte Amerikaansehe 5.40 a 5.50, Cinquantine 6.50 a 6.75. Vette varkens weinig aanvoer, handel gewoon 22 a 24 ct. per halfkilo, varkens voor Londen, weinig aanvoer, handel üauw, 19 20 ct. per half kilo magere biggen, goede aanvoer, handel vlug, 1.10 a 1.70 per week. Vette schapen, tamelijke aan voer, handel zeer vlug, 30.a 40. Nuch- van de Makelaars De markt was heden onveranderd. Loco Tankfust 7.95. Geïmporteerd fust 8.05. Januari- eu Fobruari-levering 8.30. Mei- Juni- Juli- Augustus-levering 8.10. September- Oc tober-, November- en December-levering 8.30. 9urj?erlijke Stand. GEBOREN 21 April. Pietcr Hendrik, ouders J,. Sin ij ter en M. Vergunst. Wilhelmina, ouders A. Nobel en L. Jongeneel. 22. Aaltje, ouders P. J. van der Want en K. Mul. OVERLEDEN23 April. A. Verbaar, 6 m- GEHUWD: 23 April. A. Graresteijn en E. Ouwerkerk. H. J. Pianjer en J. J. E. Nieuwenhuizen. Reeuwijk GEBOREN: Maria, ouders D. van Dam en E. J. Slappendel. ONDERTROUWD: G. F. Streng en J. M. de Ridder. GETROUWD: C. Streng en E. Boere. H. Borst en M. Streng. Gouderak GEBORENJohannes, ouders D. Terlouw en E. de Jong. Jacob, ouders D. Terlouw eo P. de Jong. Willem, ouders P Oosterom en K. de Bode. ONDERTROUWD: J. Bier en A. Rijkaart, Stolwijk,: GEBOREN: Arie, ouders W. Anker en A. de Brnin. GEHUWD: P. van der Bas en J. Bongers, te Waddinxveen van den van den Heer D. v. LEEUWEN Pz., aange kondigd tegen 25 APRIL 1890, Notaris. Puik! Puik! Puik van qualiteit is de deze wordt geleverd tegen de meest concur- reerende prijs van 75 Cents per 5 Ons. 25 Cents per 5 Ons. a. 70 Cents per 5 Ons. Zware, Geurige, Waterhoudende, Rijpe, Lange a 1.per 5 Ons. EXTRA MALANOE. Te KOOP aangeboden een WAAK- of TREKHOND. Adres: BLEEKERSSFNGEL R. 186. GEVRAAG!) een degelgk MEISJE in een nette Winkel, geneden de vrouw bij voorko mende huisblijke bezigh«den bjMiaipzaam te zgn. Brieven franco ondeavNo *it>93, aan het Bureau dezer Courant. v V

Goudsche Courant | 1890 | | pagina 2