62. BINNENLAND. ippia in.es o perk. t\° 4207. Advertentieblad voor Gouda en Omstreken. flieuws- en ar. m, FEUILLETON. six T. Dinsdag 29 April. INDO. De inzending van advertentiön kan geschieden tot één uur des namiddags van den dag der uitgave. SIT. en een o jna onmo- (Uit het Duitech.) ZEVENDE HOOFDSTUK. i: het dien met eelteljjke ene as ter b ook nog wordt de zijn, spoeltje. Zaterdag is eene jonge dochter in het water der Groeneweg gesprongen en is er zelf weder uitge- komen. Bovendien worden alle Advertentien gratis opgenomen in het ADVERTENTIEBLAD 't welk des Maandags verschijnt. ƒ.181. - 180. - 179. 177. - 174. vrede. (Ferz. Bode). Thans staan» de bloembollen in het westland in vollen bloei. Zoo ooit, dan verdient thans ons tuinbonwdistrict den naam van «Hollandsch tuin" overal biedt het afwisseling van kleuren en streelende 9darende g niet GOUDA, 28 April 1890. Bij beschikking van den minister van binnenland- sche zaken van 25 dezer is dr. W. H. Julius, adsistent aan het physisch laboratorium der Rijks-Universiteit te Utrecht, tot wederopzegging toegelaten als privaat docent* in de faculteit der wis- en natuurkunde aan de Ryks-Universiteit aldaar, om onderwijs te geven in de proefondervindelijke natuurkunde. De uitgave dezer Courant geschiedt dageljjks met uitzondering van Zon- en Feestdagen. De prjjs per drie maanden is f 1.25, franco per post 1.70. Afzonderlijke Nommers VIJF CENTEN. die een ander persoon gelden I” //O, thans wordt mij alles duidelijk I” riep Mr. gens beter bewaard en bewaakt konden worden dan bij en door hen, die onder deze symbolen, op het slagveld, voor Koning en vaderland zoo menigmaal hun bloed en leven hadden veil gehad. Onder een driewerf //leve de Koning", het spelen van het geliefd //Wilhelmus" en het presenteeren der sabels, werden de doeken door dien opper-officier in' ontvangst genomen. Generaal Van der Heiden noodigde, na afloop der plechtigheid, majoor Bruinsma en zijne officieren aan een déjeuner te zijnen huize. (Arnh. Ct.) ADVERTENTIEN worden geplaatst van 15 regels a 50 Centen; iedere regel meer 10 Centen. GROOTE LETTERS worden berekend naar plaatsruimte. geuren. De bloeiende bollen maken een verrukkelijk schoon geheel met het jeugdige lentegroen, dat uitbot aan de tallooze vrucht- en loofbommen, en met de veelkleurige bloesems, die overal voor den dag komen, zoodat er thans zonder eenige overdrijving van het Westland kan gezegd worden: vol bloesem vanboven, vol bloemen omlaag. Ofschoon het weer guur en ruw is geweest, staan de bollen ongemeen schoon en krachtig te velde. Een enkele blik op do frissche bloemen, op de krachtige bladeren bewijst, hoe goed het nieuwe gewas op den Westlandschen bodem wil tieren, beter zelfs, naar velen beweren, dan in het eigenlijke bollenland. De bollen voor veilingen staan op langwerpige bedden van ongeveer 18 rijnl. voet lengte en 3 voet breedte, elk bevattende 42 rijen van 8 bollen, l'k gaan dus ongeveer 2 bedden in de vierk. rijnl. roe, zoodat de winst per bed hier niet groot behoeft te zijn om die, welke met de beste teelten wordt behaald te overtreffen. Behalve de voordeelen van een goedkoopen en gesctiikten bodem, die een uitmuntend gewas geeft, heeft de bollenteelt hier ook niet weinig profijt van de beschutte ligging der bedden, die gemeenlek dicht tegen de muren worden aangelegd, welke niet weinig een vroegtijdigen en voorspoedigen groei bevorderen. Dezen winter hebben vele bedelen nogal van de aardrat geleden, die vele bollen vernield heeft, zon der dat men veel tegen den verwoester vermocht De stemming voor de veilingen is zeer levendig, zoodat er hooge prijzen verwacht worden, De op brengst der veilingen wordt op ongeveer 20,000 geschat. (Delftsche Ct.) 25) z/Eu eindelijk?” herhaalde de oude man. z/Ach, vraag mij niet verder! Ik weet zelf niet goed te zeggen hoe alles zoo gebeurdealleen ik voelde dat mijn hart bijna opsprong .van wellust, gelukzaligheid en angst t” z/Wat?” Verschrikt schoof Mr. Harvey zijn bril in de hoogte en keek de spreekster verbaasd aan. //Wanneer het voor u ëen troost of eenigermate eene gerustetelling kan zijn, zoo hoor uit mijn mond de bekentenis, dat Isabella Burton thans weet wat ware liefde beteekent, ‘dat zij verder niet treurt en ook niet ongelukkig is I” Wederom knielde zij voor hem neder. //Bekommer u niet om mij I Frank’s lot gaat mij ter harte alleen om uwentwil. In mijn hart V^jdag üttrtdd.g had in het koninklijk koloniaal militair invalidenhuis Bronbeek eene zeldzaam voor komende militaire plechtigheid plaats. Ingevolge machtiging des Konings werden, op last van den minister van koloniën, de oude door nieuwe vervangen vaandels der infanterie van het Indisch leger, door don majoor van dat leger J. P. D. Bruinsma, van ’s Hage herwaarts overgebracht, ten einde te Bronbeek gedeponeerd te worden. Tot het bewijzejj der verschuldigde honneurs aan deze kostbare reliquieën was het korps invaliden op den bovenste^ corridor opgesteld, met de muziek aan den rechtervleugel. Majoor Bruinsma las do oorkonde en herinnerde met weinige, doch gevoelvolle woorden aan do groote waarde dezer oude vaandels, waaronder twee (3e en 7e bataljon) door Z. M. den Koning gedecoreerd met het ridderkruis van de Militaire Willemsorde. Do luitenant-genoraal-commandant deed uitkomen dat de koninklijke beschermheer hiermede een nieuw blijk van belangstelling gaf in zijne schoone stich ting; dat roemrijke overblijfselen dezer vaandels ner- Voór eenigen tijd deelden de Engelsche bladen mede dat de koningin zich een Duitsche dragonder- uniform had laten maken. Den volgenden dag werd dit bericht tegengesproken. Nu vertelt de heer Labouchère in Truth dat het verhaal toch grootendeels juist was. De uniform zou aimaebines gestoken te Den 9 April jl. werd te Anwterdam eene verga dering gehouden van de Vereeniging van wiskundige adviseurs bij Nederlandsche Maatschappijen voor levensverzekering. Daarin wordt behandeld de reserve van extra- premiën. Er werd bespraken, dat van sommige extra-premiën uit den aard der zaak geen reserve behoeft gevormd te worden. Tot die klasse behoo- ren bijv, de verhooging die sommige verzekerden betalen moeten wegens gevaarlijke beroepen, alsook voor zeegevaar, al vonden sommigen toch altijd eenige extra-reserve gewenscht, en wilden die laten bestaan in hetgeen de verzekerden het laatste jaar aan extra-premiën hadden betaald, ten einde tegen het volgende jaar steeds ruim gedekt te zijn. Sommigen reserveeren al wat zij aan oxtra-premien hebben ontvangen en laten dit met rente oploopen dit werd door de meerderheid overbodig gevonden, althans over het algemeen, maar werd zeer nood* zakelijk geoordeeld voor extra-premien wegens oor logsgevaar, betaald in tijd van Harvey, terwijl hij zich voor het voorhoofd sloeg. zrVan daar alzoo die onverklaarbare haat van Frank tegen Mr. William Maar om Gods wil, Bell Gij denkt daaraan toch niet in ernst uwe positie uw vader P” Miss Burton zweeg. Wat zou zij daarop ook ant woorden Haar heiligste geheim had zij in de op gewondenheid van het oogenblik verraden. Aan z/de toekomst” had zij nog in »’t geheel niet gedacht. En toch drukte deze plotseling, na die woorden van den ouden heer, loodzwaar op haar gemoed. z/Gij zijt een hoogst verstandig meisje, Isabella, en weet natuurlijk voor u zelf, wat gij te doen of te laten hebt Doch wees er op bedacht, dat tu dat een zware stryd zal kosten 1 Moge de hemel u dezen vergemakkelijken en u gelukkig maken Wie kent uw vader beter als ‘ik En bovendien is hij thans zwaar ziek. Mogelijk Is het toch, dat William hem zrO spreek daar thans niet over, als ik u verzoe ken magviel zij hem in de rede. //Ik weet zelf nog volstrekt niet of of William m(T6emint»”^ //Geliefd kind! Op eens is het mij, alsoïSeenhel licht in mijn oude hersens opgaat. U niet bemin nen? In die prachtige oogen zien en niet uit liefde krankzinnig worden? Maar houdt gij dan de mannen - -- 9voor stokvisschen, Bell?” Een trek van humor, heerschen zekere gevoelens even trouw als rein Lzooals daarop vroeger steeds te zien was, werd op ölaat van den ouden heer zichtbaar. wEn nu zegen zij met u, mijn kindThans moet ik weg. Want mijn vrouw zal een pijnlijken dag door gebracht hebben. U moest ik echter spreken. O, welke tijdingen breng ik thuisHij zuchtte diep. z/Mag ik haar ook “dat van u vertellen Het is 'althans een vroolijk zonnestraaltje in al deze ellende.” //Alles, papa HarveyGij beiden zijt toch mijne beste vrienden I” wJa en wat nu het geld betreft, Isabella. Ik zal u //Onzin Gij zult niets doen Later zult gij mij bedanken en zeggen//Miss Burtdfl die groote vrouwelijke rekenmeester, heeft eens 25000 dollars louter voor genoegen of uit een dwazen,gril het venster uitgeworpen I” Dat is alles.” De oude man wist niet wat hem gebeurde. Twee armen sloten zich teeder om zijn hals en in het volgende oogenblik was hij zachtjes de deur uitge schoven. z/Welk een meisjeO I rank, gij hebt uw geluk mét voeten getreden1” ACHTSTjj) HOOFDSTUK. Eindelijk was het hoofd van de firma Burlon thuis gekomen. In gezelschap 'van zijn ouden En- gelschen kamerdienaar, die sedert vele jaren den zieke met trouwe aanhankelijkheid had opgepast, had hij de voor hem zoo vermoeiende reis gedaan. De vreugde, zoowel als de opgewondenheid van het wederzien had intusschen het gevolg dat hij de eerste deze kostbare reliquieëi aan den rechtervleugel. .f f

Goudsche Courant | 1890 | | pagina 1