art TELEN 'I LAZEN, e geschilderde t. Janakerk te sdenis der St. ekeningen enz. derljjk levens- de Gebroeders rabeth, snts. BRINKMAN. :nctuur tlB BINNENLAND. i SEN. K.F.Hz., louda. DAM MEI, IJ set II.” [eubelen, DDEGOED, SLAGERIJ, 'MACHINE, GOUD- en e voorschijn 1SUO; Woensdag 30 April, 439^ Nieuws- en Advertentieblad voor Gouda en Omstreken. De inzending van advertentiön kan geschieden tot één uur des namiddags van den dag der uitgave. I FEUILLETON. I L r i i. 1890, locaal in de 7, van: kooping van (Uit het Duits ch.) ACHTSTE HOOFDSTUK. een i i’ De uitgave dezer Courant geschiedt dagelijks met uitzondering van Zon- en Feestdagen. De prys per drie maanden is 1.25, franco per post 1.70. Hzonderljjke Nommfers VIJF CENTEN. geel 50 ets. EN, Coiffeur. v. TOIJLL. !IT. kleur terug, i wascht niet per flacon. Huideelt, 8 dagen tjjd ninste pjjn te de gevoeligste TJN aldaar, het Bureau Bovendien worden alle Ad vertentien gratis opgenomen in het ADVERTENTIEBLAD ’t welk des Maandags verschjjnt. GOUDSCHE COURANT. In een leest men wZou de hofstad bestemd zijn, de risee van gansch Nederland te wórden met hare waterverversching Na lang onbeholpen rondtasten, beeft de Raad ein delijk een besluit genomen, dat wel noch de zomer- spuiers noch de anti-zomerspuiers in ’t gelijk stelde, maar onder het voorwendsel van nader onderzoek de eindbeslissing verdaagde; en nu staat het te vreezen, GOUÜA, 29 April 1890. Z. M. heeft aan den Burgemeester van Bodegraven, den heer W. Lotsy, toestemming verleend om tot 1 Mei 1891 te Gouda te blyven wonen. 26) Slechts eens had zij den moed gehad het was enkele dagen nadat de oude Harvey zijn bezoek ge bracht had het kantoor te betreden. Zij deed het dan ook uitsluitend om deze reden: niet onnoodig aanleiding tot praatjes te geven. Want de menschen konden het even zoo goed vreemd vinden als zij in ’t geheel daar niet meer kwam, als dat zij daar da gelijks heen ging. De ontmoeting met Mr. William daar ontnam haar echter de noodige kalmte en zelf- beheersching. «Ik heb dagelijks uit uw mond eene beslissing hopen te hooren over mijn lot, miss Burton 1” Met een somberen, troosteloozen blik richtte de procuratiehouder deze vraag bij haar binnentreden. Doch met opgeheven hoofd, bijna trotsch had hij toen voor haar gestaan alsof hij daardoor bewijzen wilde dat hij geen oogenblik berouw had over hetgeen er was voorgevallen, en ten allen tijde bereid was om te vertrekken. ADVERTENT1EN worden geplaatst van 15 regels a 50 Centeniedere regel meer 10 Centen. GROOTE LETTERS worden berekend naar plaatsruimte. De heer E. Boere is benoemd tot hoogheemraad van het hoogheemraadschap van do Krimpenerwaard. Eergisteren avond trad in een der herbergen te Zevenhuizen een socialistisch sprpker op voor een vrij talrijk publiek en gaf de meer en meer gebrui kelijke redeneeringen ten beste. ‘Na afloop ging ieder rustig zijns weegs. Het hoofdbestuur der //Vereeniging voor Lijkver branding* heeft, in verband met het besluit der al- gemeene vergadering om hier te lande een lijkoven te bouwen, uit zijn midden eene commissie van drie leden benoemd, bestaande uit de heeren A. J. C. J. 8. Bergsma, te Amsterdam, jbr. H. T. Hora Siccama, lid van den gemeenteraad te ’s Gravenhage en M. Symons, te Botterdam, om de zaak voor te bereiden en een voorstel voor de algemeene verga dering in te dienen. Door 18 leden is de storting in het fonds voor lijkovens gedaan, die recht geeft op crematie voor rekening der vereeniging. ons land yóór de invoering der voorschriften, bij herhaling door n if^®etroffen. o. a. nog in hevige 18//^' toen meer dan 20,000 zijner :km./zin bezweken, terwijl het, na r HWchriften, meer on meer van onty bleef, zoodat in 1888 slechts die zjekte overleed. Het voorstel der afdeeling ’s-Gravenhage van de Maatschappij tot bevordering der geneeskunst in zake de vaccinatie, dat in de aanstaande algemeene ver gadering dier Maatschappij zal worden behandeld, vindt zijne oorzaak in het antwoord van den minister van binnenlandsche zaken op het voorloopig verslag van hoofdstuk V der staatsbegrooting over 1890, waarin gezegd werd //Het voor en tegen van ver plichte vaccinatie zal bij de behandeling der herziening van de wel van 4 December 1872 (Stbl. No. 184,) die eerlang, naar de ondergeteekende zich vleit, bij de Tweede Kamer der Staten-Generaal aanhangig zal worden gemaakt ter sprake komen.” De afdeeling vermoedt op grond der antecedenten dat art. 17 der wet zal worden opgeheven en geen verplichte vaccinatie in het eerste levensjaar zal worden ingevoerd. De afdeeling acht, na« de laatstelijk gehouden enquête der Maatschappij van geneeskunde voor de vaccinatie, uitvoerig betoog over het nut der vaccina tie volkomen overbodig; maar zij wenscht dat erop worde gewezen, dat genoemde wettelijke pokken-epidemieën if mate van 187018/ bewoners aan. pokl de invoering dier I de ziekte verschoon! 1 persoon aan dat ditvoorzichtig en onschuldig besluit zelfs niet uitgevoerd zal kunnen worden. Want ik zet het een gemeentebestuur, eenig onderwerp door eene com missie te laten onderzoeken, wanneer niemand lid van de commissie wil zijn. Hot eerste drietal deskundi gen, door-B. en W. aangezocht, hunne zorgen te wijden aan eene zaak, die geroepen schijnt don pro- fessioneelen goeden naam van de vakmannen, die er mede in aanraking komen, te beschadigen zoo niet te bederven, het eerste drietal heeft al voor de vereerende opdracht bedankten dit doet mij vree zen dat verdere uitnoodigingen even vruchteloos zullen zijn. Trouwens dit is de eigen schuld van het Dagelijksch Bestuur onzer gemeente, dat, in alle zaken meer eigenwijs dan verstandig, zich hier zoo te zeggen opzettelijk aan een échec heeft bloot gesteld. Dat het lidmaatschap van de commissie van onderzoek naar de vraag der zomerspuiing, na al het geraas, geblaas en misbaar, dat niet-, heel- of halfdeskundigen er reeds over gemaakt hebben, door de ware deskundigen niet sterk begeerd zou wor den, was natuurlijk te voorzien. In die omstan digheden hadden zoowel een goed overleg als het belang der zaak geëischt, dat men zich, alvorens tot eene keuze over te gaan, vooraf had vergewist of de gewenschte mannen eene eventueele benoeming zou den aannemen. Zulk een onderzoek had meteen tot besprekingen aanleiding gegeven, die vaak iemand, die voor eene hem op ’t lijf vallende benoeming be danken zou, tot een ander besluit brengen. Maar men heeft in de vergaderkamer van B. en W. blijk baar zoo geredeneerd vrageu we aan de menschen of ze eene benoeming zuilen aannemen, dan bedan ken zij, maar sturen wij hun zonder voorloopige aan vrage eenvoudig de benoeming thuis, dan zullen ze niet durven bedanken. Nu hebben de heeren ge rekend buiten den waardde mes-op-de-keelzetterij beeft verkeerd gewerkt, en na het bedanken van de drie uitstekende deskundigen, voor deze lastige com- Isabella Burton het vaderlijk huis ontvlucht om ergens in een vergeten hoekje der aarde onbekend met hem te wonen. Op zijn vraag kwam derhalve geen antwoordhare lippen bleven vast gesloten, maar wat de lippen ver zwegen dat verrieden hare oogen. Die ééne diepe, innige blik deed Mr.William duizelen van vreugde. Wat de wereld nog aan geluk en zaligheid hem kon aan bieden een duizendvoudige vergoeding voorde in zijn jeugd ondervonden smart dat brak thans als een gulden zonnestraal door de somberere wolken te voorschijn. Nu trok ook hij, als een gevolg van een snel besluit, het masker van zijn gelaat en de onbe wegelijke, koele trekken van den procuratiehouder der firma Burton ondergingen eene plotselinge ver andering. Het meisje ontstelde op dit gezicht zeer en zij voelde haar/ hart luide kloppen. Wat zij gehoopt, vurig gewenscht, ja gevreesd had daar in die beide oogen stond het te lezendaar stbnden de woorden, die zij zelf in eenzame uren slechts had durven fluisteren, die echter hét geluk van haar gansche leveri in zich bevatten: wIk bemin u 1” Geen van beiden sprak echter een woord. //Verbannen wegzenden had zij als uit droom ontwakend, na eene wijle uitgeroepen. Toen was zij weggeijld, zonder hem nog eenmaal aan te zien, zonder zich te bekommeren om de verwonderde blikken van het kantoorpersoneel, waarvan niemand begreep wat dat beteekende. //Verban mij uit uwe omgeving, miss Burton, zend mij desnoods dadelijk weg, daar gij ongetwijfeld in mij een onbeschaamde moet zien Zonder mij te rechtvaardigen wil ik uw huis verlaten. Maar anders handelen kon ik niet 'anders handelen mocht ik niet als man van eer 1” De uitdrukking van zijn edel gezicht was bij die woorden kalm en waardig, zoodat Isabella onwille keurig moest denken aan het oude kindersprookje, dat Sally haar in hare jeugd zoo dikwijls verteld hadvan dien ongelukkigen prins, die door een boo- zen toovenaar in een armen klerk was veranderd 1 Wie was toch deze vreemde Düitscher, die van hun eerste ontmoeting af haar zoo imponeerend was tege moet getreden, die dat fiere meisjeshart zoo onwe- derstaanbaar had veroverd? Een oogenblik kwam nog de gedachte bij haar op of het niet beter zou zijn de opkomende hartstocht te bedwingen? Juist nu was de meest geschikte gelegenheid daar om aan allen twijfel een einde te maken. Zij had nu slechts te zeggen //Goed, ga dan, Mr. William Ik was de verloofde van den door u mishandelden Frank Harvey. Wie gaf u het recht u in die familie-aangelegenheden te mengen Uwl tegenwoordigheid is hier voortaan eene onmogelijkhewgeworden I” Maar neen, zoo kon zij niet spreken. Zijne tegen woordigheid was voor haar een noodzakelijkheid geworden; evenmin als zij lucht en licht kon ontbe ren, kon zij leven zonder hem. Liever dan dat ware Benoemd tot onderwijzer aan de openbare school Nó. 1 te Zevenhuizen, de heer R. Schouten te Gouda. //brief /uit de hofstad" in de Arnh. Ct. m de hofstóid bestemd zijn, de risée Naar wij vernemen is tot deskundige bij de voor- jaarsexamens voor lager onderwijs te ’s Gravenhage nog benoemd de heer H. J. W. Huber, alhier.

Goudsche Courant | 1890 | | pagina 1