BB BINNENLAND. Nieuws- en pertoire FEV1LLETOX. J en 73’. IXO 4309. Advertentieblad voor Gouda en Omstreken, [ÈN. -i H e tappij DEN. I De inzending van advertentién kan geschieden tot één uur des namiddags van den dag der uitgave. in 1. C, M. tan van bet Ver- Rotterdam (Vit het Duitsch.) ACHTSTE HOOFDSTUK. idoorn van ID AM. iet Bureau rstellingen bezoeken, De uitgave dezer Courant geschiedt dagelijks met uitzondering van Zon- en Feestdagen. De prjjs per drie maanden is 1.25, franco per post 1.70. Afzonderlijke Nommers VIJF CENTEN. Bovendien worden alle Ad vertentien gratis opgenomen in het ADVERTENTIEBLAD 't welk des Maandags verschjjnt. wed. A. I. d. G. J. van m, of ver ven den in leven I hebbende e daarvan intore van At, vóór of 1OLLAND ;eld iederen WAG iepiug van in bestemd n d. tri D. Meijer na, ouder» B. driana, onder» min a Clstina, Card, ouder» ouder» J. M. j herdenkt el» ren in de r A. C. leer H. J. ing kwam, wdzoon, ELD. van Dam. AD VEII TENTIEN worden geplaatst van 1—5 regels a 50 Centen; iedeje regel meer 10 Centen. GROOTE LETTERS worden berekend naar plaatsruimte. goudsche courant. verdichtsels. Mocht de rechtbank zich hiermede niet kunnen vereenigen, zoo verzocht pleiter de oplegging van eene genadige straf. Uitspraak Dinsdag a. st. Heden morgen liet men in de Peperstraat van eene bovenverdieping eene pianino af, het touw brak zoo- dat de pianino op de stoep terecht kwam, welke aan een zestal stukken sprong. Persoonlijke ongelukken hadden er niet bij plaats. maand voor de minvermogenden één kind 0.50, twee kinderen 0.90 en elk volgend kind 0.30 per maand. Morgenavond beginnen de „Münchener” te Rotter dam hunne voorstellingen, die zeker evenals vroeger de Meiningers veel belangstelling zullen ondervinden. Ook bij hen staat het verkrijgen van een harmonisch geheel op den voorgrond, de eerste tooneelspeler //Laat mij uitspreken! Ik zie (firtvgij gedurende mijn afwezigheid de kunst nog niet geleerd hebt om zulke indringende manieren te voorkomen. Waarlijk mijnheer, gij schijnt uwe positie hier in huis wel wat hoog te schatten!” riep hij spottend. //Gelooft gij misschien, dat mijn hu’.s een hotel is, waar ieder, wien dit goeddunkt, de piano mag mishandelen? Is dat wellicht in uw land gewoonte, dat men san» faqont in damesvertrekken mag doordringen, zooals gij hier deed, gij een Duischer, een gentleman De bestrafte musicus keek den vertoornden spre ker oenige oogenblikken aan, zonder iets te zeggen. Doch slechts kort duurde dat stilzwijgen. Hoog en trotsch stelde hij zich voor Mr. Burton Isabella kende die fiere houding reeds al te goed en zeide, terwijl hij een kleine buiging voor hem maakte, op scherpen, snijdenden tqon //Voorzeker, Sir, u hebt gelijk! De Duitsche gentleman heeft voor een uurtje vergeten, dat hij een betaalde ondergeschikte van dit huis is.Als Mr. William, de procuratiehouder van uwe firma, vraag ik u beleefdelijk om verschooning. Het in dringen in deze kamer kwam volstrekt niet te pas. Alleen de liefde voor de muziek, het innige, onbe dwingbare verlangen om, na een zeer langen tijd, weder eens de toetsen van een instrument aan te raken heeft hem die verkeerde handelwijze doen be gaan en de voorschriften van de bon ton doen ver- jman verlangt ook, dat u, Mr. Burton, die beleedigende woorden terug- Naar men verneemt hebben de pogingen om in Den Haag op te richten eene landbouwbank tot ver schaffing van krediet aan landbouwers tot een gun- stigen uitslag geleid. De gemeenteraad van Moordrecht heeft het tarief van het schoolgeld op de openbare lagere school aldus vastgesteld voor de vermogendenéén kind 0.60, twee kinderen 1.00 en elk volgend kind 0.30 per maand voor de minvermogendenéén kind 0.20, twee kinderen 0.35 on elk volgend kind 0.10 per maand voor de vakken l tot t, voor zoover die onderwe zen worden, bedraagt het schoolgeld voor de vermogendenéén kind 1.25, twee kinderen 2.00 en elk volgend kind 0.60 per Voor de Rotterdamscho rechtbank stond gisteren terecht A. B. v. G., 38 jaar, gewezen agent van de stoom- meelfabriek //de Weichsel” te Amsterdam, wonende te Gouda, beklaagd van verduistering en oplichting. Wat het eerste feit betreft, zou bekl. in Januari jl. opzettelijk eene som van 50.05, door G. R. te Gouderak verschuldigd aan genoemde fabriek, en alzoo aan een ander dan aan hem, beklaagde, toëbehoo- rende, en door genoemden R. aan hem als agent der maatschappij //de Weichsel” ter hand gesteld, weder rechtelijk zich hebben toegeëigend. Vervolgens zou hij in genoemde maand te Gouda, met het oogmerk zich wederrechtelijk te bevoordeelen, genoemde Maat schappij hebben bewogen tot afgifte van 3 partijen halve balen meel, door valschelijk in aan die maat schappij uit Gouda geschreven en toegezonden brieven op te geven, dat aan hem als agent dier maatschappij, resp. door 3 afnemers was opgedragen, om die hoe veelheden ter afzending voor hunne rekening aan die maatschappij op te geven. Al het ten laste gelegde bekende bekl., opgevende daartoe door een samenloop van omstandigheden te zijn gekomen. Door achteruitgang in zaken en de groote uitgaven die het huishouden vereischte, dat hem door zijnen vader nagelaten was, was hij ertoe gekomen van de gelden der maatschappij gebruik te maken en door dekking van het een met het ander de feiten te plegen die hem ten laste waren gelegd. Het O. M., de feiten als bewezen aannemende’ zeide dat deze slechts een klein gedeelte der handelingen waren, door bekl. in l’/f jaar bedreven. Niettegen staande hij kon begrijpen, dat het uit moest komen, ging hij daarmede kalm door, alleen hopende dat de loterij of een erfenisje hem in staat zoude stellen, de zaak nog eens in het reine te brengen. En dit alles, beweert bekl., zou hü. gedaan hebben in het belang van zijn gezin. Met het oog op dit gezin, zou het O. M. eene niet te groote straf vorderen, en wel vier maanden gevangenisstraf. De toegevoegde verdediger mr. C. P. Zaaijer, concludeerde tot vrijspraak wat betreft de verduis tering, daar bekl. de bevoegdheid miste om geld te innen en quitantio te geven, en dus het in de dagvaar ding gestelde, dat hij dit deed als agent der maatschappij, niet was bewezen en het bij de wet vereischte ele ment, dat hij het verduisterde anders als door mis drijf onder zich had,/ten deze ontbrak. Volgens pleiter zou er een ontsmg van rechtsvervolging moeten volgen voor de 3 /dichtingen. Hoe afkeurings- waardigi ook de ^delingen van bekl. waren, zoo vielen zij niet in de termen der wet. Hoogstens kan gezegd worden dat er een leugen is gebezigd, geen valsche qualiteit, ook geen samenweefsel van Zachter en steeds zachter was intusschen de speler in de melodie van het treurige lied //Het was een droöm!” overgegaan. Een ademtocht gelijk klonk de schoone muziek door het vertrek. I)aar Almachtige, waar bevond hij zich? Voor hem stond waarachtig het voorwerp zijner droomen en gedachten, Isabella aan den arm haars vaders Het volgende oogenblik was William tot bezinning gekomen en weder geheel tot de werkelijkheid terug gebracht en zag hij geheel en al het pijnlijke en beschamende van zijn toestand in. Als 4oor een verdoovenden slag eensklaps uit zijn zoete droomen. opgëschrikt, was hij opgesprongen en leunde nu, met zijne oogen op den grond gericht, in sprakelooze verlegenheid op het klavier. Zelfs zijne lippen ble ven krairipachtig gesloten, zoodat hij geen enkel woord tot zijne verontschuldiging wist uit te bren gen. Eerst nadat Mr. Burton’s scherpe, van inner lijke toorn bevende, stem hem in de ooren klonk, kwam hij tot zichzelf en hief de oogen op. //Mijnheer, wie geeft u het recht hier, in het boudoir van mijne dochter, piano te spelen Dat is een mooie ontdekking, die wij daar doen!” den ouden heer was rood van hij wilde verder gaan met spreken smeekend: vader! niet verder,” ver- Doch Mr. Burton was niet zoo spoedig tot zwijgen gebracht, toon dan zooeven vervolgde hij: 27) Plotseling stak Sally haar donkergekleurd gelaat door de deur van miss Burton’s kamer. Als ver steend, de verbaasde oogen strak op hem gevestigd, bleef zij daar staan. Was dat de duivel? Of wat voor bovenmenschelijke handen waren het, die zoo’n muziek voortbrachten Hij bemerkté haar volstrekt niet dacht in ’t geheel niet aan zijne omgeving. Vergeten was de ellende van het verledene, vergeten het leed, de vreugde en de angst van het tegenwoordige! Alleen Isabella stond hem voor den geest, slechts voor haar speelde hij, haar alleen golden al die tonen Een uur ongeveer was op die wijze verstreken en nog altijd speelde de eenzame, in zijn kunst ver diept, voort. De negerin was weggeslopen en zat in de kamer daarnaast met de grootste aandacht te luis teren. Maar hoorWaren dat niet stemmen op de trap? Ongetwijfeld. Het was Miss Bell, die thuis kwam. GOUDA, 30 April 1890. VERGADERING van den GEMEENTERAAD. Vrijdag den 2 Mei 1890, des namiddags ten 1 ure. Aan de orde Het voorstel betreffende de continuatie der pacht van den Uiterwaard langs Schioland’s Hoogen Zeedijk aan H. Wolfswinkel. Het voorstel betreffende verhooging van het salaris van den Keukehmeester en de Keukenmeesteres der Volksgaarkeuken. Het voorstol betreffende het toekennen eener gra tificatie aan F. Welter, gewezen commies bij de Plaatselyke Belastingen. De benoeming van eenen Regent eenigd Wees- en Aelemoeseniershuia. De benoeming van eenen Commies bij de Plaat selijke Belastingen. Aan den officier van gezondheid le klasse in Ned.-Indië R. J. Koppend is wegens ziekte een tweejarig verlof naar Europa verleend. het recht hier, in het mijne dochter, piano te spelen Dat is Het gelaat van toorn geworden en toen Isabella een uitbracht, terwijl zij zich inspande hare eigen legenheid to bestrijden. 1* 7 -i—A* Qp nOg woedender geten. Maar de Duitsche gentlei I dat u, Mr. Burton, die beleedigen

Goudsche Courant | 1890 | | pagina 1