Bultenlandsch Overzicht. ♦ETROLEUM-NOTEERINGEN 333steStaats-loterij. ADVERTENTIE»!, FQSTEBIJEIT. Oantzlaar Schalkwijk, te Rotterdam zoowel als de minste figurant werkt er toe mede de stukken geheel tot hun recht te brengen. Het répertoire bepaalt zich uitsluitend tot Beiersche volks stukken. Echte volkszangen en dansen zijn daarin gevlochten, de decoraties van groote schilders geven getrouw de nhtuur weer, de costuums en requisites zyn volkomen in overeenstemming met de werkelijk heid. iet is voor het eerst, dat het gezelschap in Nederland komt, maar de critiek was overal waar het optrad eenstemmig in haar oordeel, dat deze voorstellingen groot kunstgenot verschaffen. Om echter het rechte genot daarvan te bobben is het zeer aan te raden vooraf kennis te nemen van de op te voeren stukken en daar het ondoenlijk is die allen vooraf te lezen vestigen wij de aandacht op een by de hh. Nygh en van Ditmar verschenen boekje getiteld: De „Miincheuer" en hun repertoire door M. Hom, dat ons op de hoogte brengt van het gezelschap en den inhoud van alle op te voeren stukken mededeelt. Zij, die de «Müucheuer" gaan zien, raadplegen vooraf bedoeld boekje, zij zullen het zich niet beklagen. De Zutph. Ct., het bezoek besprekende van den hoer Tindal aan de militaire spocialiteiten in het buitenland, om met hen de krijskundige naaktheid van zijn vaderland in bijzonderheden na te gaan, zegt daaromtrent Wat ons betreft, wij hebben meer op met Semen Japhet, die de naaktheid huns vaders met den man tel der liefde bedekten dan met Cham, die zijne oogen daaraan woidde. Europa rond te reizen om met van Moltke en andere //deskundigen" de mili taire zwakheden van zijn vaderland te bekijken, en daarna de treurige slotsom met een juichtoon in de dagbladen bekend te maken, schijnt ons wel zoo erg als de daad van Cham, die, voor zoover Genesis ons meedeelt geen vreemdelingen er bij riep om zijns vaders naaktheid te zien. De heer Tindal moge ons daarom ten goede houden, dat wij zijne vèelvuldige bemoeiingen minder toeschrijven aan de vaderlands liefde, die bij in zich gevoelt, dan aan de neiging om Regeering en volksvertegenwoordigers schaakmat te zetten, waarvan hij zich geen rekenschap geeft. Ware die neiging hem niet te sterk geweest, dan moest hij ingezien hebben, dat zijne reis en de daar aan gegeven publiciteit de achting voor ons land bij den vreemdeling moet dóen dalen, den reiziger zelf in een verdacht licht plaatst, den goeden moed en tengevolge daarvan de veerkracht van het leger ver mindert, en eindelijk in de g egeven omstandigheden geen enkele verbetering bewerken, maar alleen veel verbittering wekken kan." Bij vonnis van de arrondissemeuts-rechthank te '8 Gravenhage is F. Domela Nieuwenhuis veroordeeld om aan den heer v. R. te betalen eene som van vijftig guldeu als schadevergoeding wegens een artikel door den eersten in het dagblad «Recht voor Allen" geschreven, en door welk artikel de heer v. R. zich gelasterd en beleedigd achtte. De rechtbank heeft beslist, dat het geïncrimineerde artikel beleedigend is voor den heer v. R., mitsdien F. D. N. veroor deeld tot het betalen van bovengenoemde schadever goeding en tevens gelast, dat het vonnis zal worden aangeplakt aan het raadhuis te Amsterdam en aan dat te 's Gravenhage. Uit Amsterdam wordt gemeld dat de socialistische werklieden, op aandrang hunner leiders, den lsten Mei mede zullen //manifesteeren." Dewijl hun van overheidswege de vergunning is onthouden oen op tocht te organiseeron, zoo bestaat het voornemen, 's avonds van een groot aantal verzamelplaatsen als een waarvan is aangewezen de straat «vóór het huis van mr. Jolles" te gelijkertijd op terukken naar //Plancius," waar alsdan vergaderd wordt. Door de politie worden allerlei voorzorgsmaatre gelen getroffen, die zich ook uitstrekken over het garnizoen. Aan de manschappen zijn voor dien dag alle verloven en permissiën geweigerd, terwijl, naar men verneemt, de troepen den lsten Mei in de ka zernes zullen geconsigneerd worden. Staten-generaal. Tweede Kamer. Zitting van Dinsdag 29 April. De begrooting van koloniën is afgehandeld en zonder stemming aangenomen. Het grootste deel der voorafgegane discussie was gewijd aan de kolonie Suriname en haar gerucht makenden gouverneur. Do heer Schaapman trad op als verdediger van de houding des gouverneurs by het bekende conflict, doch kon niet ontkennen, dat de brief van dieu bewindsman en zijn verhoor der ambtenaren, dio leden der Staton zijn, niet in den haak waren. Zoo ook de minister van koloniën, die wel den gouverneur zooveel mogelijk de hand boven het hoofd hield, maar ruiterlyk erkende.dat de wyze, waarop hij de ambtenaren in verhoor had genomen, af keuring verdiende. In dezen stand van het debat kwamen twee motiën opdoemen. Een van den heer Smidt, aldus luidende De Kamer, mot instemming vernomen hebbende, dat de handelingen van den Gouverneur van Suri- namq de goedkeuring van do Regeeriug niet hebben kuonen bijdragen, en vertrouwende, dat de Regee ring zal waken, dat niet weder inbreuk worde gemaakt op de staatsrechtelijke bevoegdheden der Koloniale Staten, zooals die door het Regeerings- regleraent zyn vastgesteld gaat over tot de orde van deD dag. Een ander van den heer Schaepman- De Kamor, gehoord de verklaringen der Regee ring en vertrouwen •tellende in haar beleid, gaat over tot de orde van den dag. Zooals de heer Van Houten terecht opmerkte, bevatten beide motiën eene afkeuring van het ge beurde, hoewel de laatste zachter is in vorm. Beide onderstellen instemming met de raeening der lie- geeriog, dat des gouverneurs handelingen den toets eener onpartijdige critiek niet kunneu doorstaan. De minister zag onzes inziens ten onrechte eene afkeuring der regeering in de motie-Smidt deze bewering was voldoende cm haar onaanneme lijk te maken voor de rechterzijde. Zij werd ver worpen rechts tegen links en de andere aan genomen met algemeene stemmen op één na (Do- raela Nieuwenhuijs Het antwoord, den heer VeegMis gegeven, bewyst dat onze Regeering in de quaestie van het grens geschil inderdaad het hoofd gebogen heeft. Ge lukkig blijft nog aan de Staten-Generaal het recht om de declaratie, waarop thans hun goedkeuring zal worden gevraagd, af te stemmen, wat zij zullen doen, als zij willen vasthouden aan ons goed recht, dat geen verdeeling van het ons toekomend gebied toelaat. De Berlynsche correspondent der N, R. Ct. meldt, dat sinds eenige dageu in de kringen der belangheb benden gezegd wordt, dat de kans voor Rotterdam om te worden bestemd tot tosschenhavon in de nieuwe stoomvaartlyn op Oost-Afrika, weder aanmerkelijk ia gestegen. Thans is het ook bekend geworden, d^at de invlpodryko vereeniging ter bevordering van de gemeenschappelijke belangen in de Rijnprovincie en Westfalen alsook de noordwestelijke groep der Vereeniging van Duitsche staal-en ijzerindustrieelen, bij den Rijksdag het verzoek dor Manheimer Kamer vau koophandel zullen ondersteunen, om den onder nemer der stoomvaartlyn de verpliohting op te leggen, op de hoen- en terugreis Rotterdam aan te doen. Bij de motieven dezer Kamer van Koophandel hobben de beide geuoemde Vereeuigingen er nog tweo aangevoerd, In de eerste plaats wijzen zy er op, dat het vaar water in den Ryu op Nederlandaoh grondgebied nog steeds niet dezelfde diepte heeft als op hot Duitsche gedeelte der rivier en dat, wanneer nu aau Nederland het aldaar in hooge mate gewenschto voordeel wbrdt toegekend van Rotterdam tot eene tusschenhaven in de genoemde lyn te maken, er ook als equivalent eene regeling kan worden geëisoht, waardoor de Rijn op Nederlandsch grondgebied ten volle aan de tegen woordige eischen der scheepvaart voldoet, en tenge volge waarvan ook in andere opzichten aan Duitsch- lands handel en industrie een gewichtige dionst zou wordou bewrzen. Ten tweede vestigen de beide Ver- eenigingeu de aandacht er op, dat het kapitaal ter verwerving en kolonisatie van Oost-Afrikaansch ge bied voor een aanmerkelyk gedeelte uit de kringen dor Rynlandsche en Weatfaalscho handelaars en fabri kanten zou komen, en deze derhalve met recht kon den verlangen, eene gesubsideerde stoomvaartlijn naar die Oost-Afrikaansche landstreken zoodanig geregeld te zien, dat zy zooveel mogelijk ook met do belangen van die kringen overeenstomt. En die kringen wen- schen Rotterdam als tusschenhavens te zien aange- wozeu. De centrale raad van den sociaal-domocratischen Bond heeft den heer C. Croll, wegens verschil van gevoelen met den heer Domein Nieuwenhuis, als re dacteur van Recht voor allen ontslagen. Reeds van den aanvang af nam Croll een ander standpunt in ten aanzien van het staatkundig pogram der socialisten. Croll stelt het individu boven den staat, terwijl Nieuwenhuis den staat boven het individu stelt. Volgens Croll's opvatting moot de individueele vrijheid de grondslag zyn van het staatslevenhij ontkent elk recht van physiekon dwang en meent dat dwang nooit kan leiden tot deu socialistischer» geluk staat, dien de leider predikt. Eergisteren namiddag, omstreeks G'/i uur» kwamen de heer v. d. M. en zyne zustor per stoomtram van 's-Gravenhage te Delft aan, met hot doel om hunne familio te bezoeken. De heer v. d. M., evenals zyn zuster doofstom, had de onvoorzichtigheid, nabij de Oude Kerk van de nog iu beweging zijnde tram te springen. Dienten gevolge viel hij, terwijl zyne zuster, zulks ziende, hem nasprong en hetzelfde lot onderging, doch toen zij wilde opstaan, geraakte haar rechtervoet onder den wagen en werd geheel verbryteld. doende beteekenis om zelfs een gezond mensch uit zijn humeur te breDgen i Tot wederzien, Mr. Wil liam of hoe gij anders heeten moogtHet valt my wat moeilijk, moet u weten, om uw schoonen naam te onthouden." Daarop wankelde hij, door zijne dochter onder steund, de kamer uit. Nauwlijks werd de stap van don ouden man niet meer op de trap gehoord of William stormde naar boven, naar zijn kamer en zonk daar zuchtende op een stoel. «O, dwaas, die ik was Waarom ben ik niet reeds lang van hier vertrokken Waarom bleef ik eigen lijk? Moest zoo iets eindelijk niet gebeuren? Kou de arme, betaalde Duitscher dan iets anders ver wachten? O, Isabella, heb medelijden met mij en laat mij vertrekken stiet hij wanhopend uit. //On mogelijk kan het zoo voortgaan of een bevredigend einde nemenEn toch in diep smartelijk ge peins verzonken deed hij zijn gelaat in zijne handen rusten «en toch kan ik gaan, als die oogen mij smeeken to blijven, thans nu Isabella duidelijk heeft getoond, dat zij mij bemint?" Hadden haar reine lippen zelfs niet tot een leugen hun toevlucht genomen en alleen om hem te recht vaardigen gezegd dat zij hem had toegestaan in haar boudoir te spelen Had zij niet om zijnen wille 'aan haar gestrengen vader haar hartsgeheim verraden, zonder diens hevigen toorn te vreezen? Wordt vervolgd). neemt. Wilhelm van der Capellen, wiens familie minstens gelijk staat met de familie Burton in rang en aanzien deze laat zich niet als een staljongen toespreken of vordert nog heden zijn ontslag «Williamkwam het als een kreet vau smart uit het hart van het jonge meisje. «Vader! zwijg toch, gij weet niet wat gij zegt!" Want de nog steeèjs toornige oude man greep haar bijna wild bij hare schouders. «Zeg hem.^dat het een misverstand is! Vraag hem vergeving voor uwe heftigheid! Ik ik had hem vergunning gegeven hier te spelen; ik had Mr. William verzocht in mijne afwezigheid dat hier steeds te doen. En nu beledigt gij hem op zulk een wijzeDat zal hij u nooit vergeven o, nooit Zij liet don arm haars vaders los en bastte in zenuwachtig snikken uit. «Aha, zoo staan alzoo de zaken, Isabellariep de zieke man, den mond tot een sarcastisch lachje vertrekkend, op bitteren toon uit en zag met vor- schenden blik in het gelaat van zijn kind. En dat gelaat verried den trotschen, eergierigen Amerikaan niet weinig. Een enkele blik op die beiden was voldoende om hem duidelijk te maken hoe het er in hun hart uitzag; verried hem, dat hij nog ter rechter tijd huiswaarts was gekeerd, om een in zijne oogen erg ongeluk te verhoeden. «Goed, dus moet ik aan den Duitschen mijnheer excuses maken voor mijne overijling Of, wat mis schien nog beter succes zal hebben, vraag gij hem in mijne plaats om verontschuldiging, wat u' zeker een niet al te groote opofferiug zal zijnze'de Mr. I Barton, het meisje spottend aankijkend, waarop hij vervolgde: «Gij, Isabella zijt nu sedertjaron onbe perkte meesteres zoowel hier in huis als op het kan toor, daardoor is het zeker gekomen dat ook de pro curatiehouder u onmisbaar geworden is Als verpletterende slagen vielen die woorden des vaders op het hoofd der dochter, doch zij had zoo- veel wilataght, dat zij zich beheerschte en zweeg. I Zij keek William op innig hartelijke wijze aan en zeide eindelijk «Thans moogt gij niet vertrekken, William, vergeef hem om mijnentwilkwam het fluistereud over haar schoone lippen." Doch hoe zacht zij sprak, de zieke had het ge hoord, die geheel en al verbazing was. Was dat Isabella, zijn trotsch kind Hij knarsetandde van innerlijke woede. «Neen, ik blijf, miss Burton, als gij het verlangt 1" hoorde Mr. Burton thans uit Mr. William's mond. Bij die woorden vloog het bloed hem opnieuw naar het hoofd. Nu was het genoegHij greep ruw en hardhandig zijn dochter bij haar arm, alsof hij haar zoo spoedig mogelijk uit de gevaarlijke na- bij beid van dien persoon wilde voeren en zeide op akeligen kouden toon «Breng mij naar beneden in mijn kamer, Isabella Dat zijn waarlijk vroolijke verrassingen, die mij se dert mijn t'huiskomst te beurt vallen van vol- Na door de politie per brancard, naar de woning haars broeders te zyn overgebracht, is de voet door de heeren Waszink en Thomée, beiden arts, boven den enkel geamputeerd. Haar toestand is bevredigend. Jhr. van Asch van Wyck, lid van do Tweede Kamer in Nederland, is met zijne echtgenoote den 27 Maart te Pretoria aangekomen. De Volksstem meldt, dat zyne komst in verband staat met de be vordering van indu8trieele ondernemingen in de Transvaal, en dat hy door Z. M. den Koning was belast mei het overbrengen van het Grootkruis der Orde van den Ned. Leeuw waarmede de Staatspre sident der Transvaalsohe republiek, de heer Kruger, op Z. M. verjaardag was begiftigd. Den 28 Maart werd in de raadzaal van den Uitvoerenden Raad, in tegenwoordigheid van al do leden, dat eeretoeken door den heer Bergsma, Nederlandsch consul, namens den Koning den Staatspresident overhandigd, waarbij jhr. Van Asch van Wijck tot hem het woord richtte. De heer Kruger betuigde hoogen dank voor deze eervolle onderscheiding, welke hy verklaarde voor- loopig aan to nemen, daar tot eene definitieve aan neming de goedkeuring van den Volksraad wordt vereischt. Blijkens het verslag der «Ilaagsche Kookschool", werd de afgeloopen cursus bijgewoond door het volle getal leerlingen, 86, in drie parallelcursussen verdeeld. Vele adspiranten wachtqu op plaatsing. Van de privaatlessen voor keukenmeiden word afwisselend voldoonde gebruik gemaakt; doch op den gewonen cursus voor keukenmeiden was, ondanks de verlaging van het schoolgeld, de deelneming gering. Aan den cursus voorde volkskeuken, voor kinde ren uit den werkenden stand, namen 10 a 12 meisjes geregeld deel. De avondcursus voor vrouwen en meisjes was weinig bezocht. Aan den cursus voor hot bereiden van den burger pot namen in Juni 6 meisjes deel, sedert Januari is dat getal tot 8 gestegen. De practische lessen iu de bereiding van de Indische rijsttafel moesten wegens geringe deelneming worden gestnakt, terwijl de openbare theorieles minder talrijk bezocht was dan het bestuur wenschte. De etensbazaar, in Mei jl. in den tuin der Kook school gehouden, bracht ongeveer 1000 op. (Men zal eerstdaags weor zoo'n feest organiseeren.) Met het uitzenden van bereide spijzen werd in Maart 1889 aangevangen, en sedert dien tijd werden 1285 dinors geleverd, behalve de enkele gerechten en schotels op bestelling. Dit cijfer is alzoo 140 per maaud of ongeveer 5 per dag. De aftredende bostuursleden, de dames Cremers en De Jonge geb. De Koek, en de heeren mr. J. Stortenbeker en 'rif. Unia Steyn Parvé, werden herkozen. In plaats van mejuffrouw Van Bosse en mevrouw Tersteeg, die zich niet weer herkiesbaar stelden, werden gekozen mevrouw Smissaert en mej. Koster; in plaats van do hoeren M. Hijraans van Wadenoyen Do Bas en dr. Kyssell, die allen wegens drukke bezigheden hebben bedankt, werden gekozen de heeren J. F. W. Conrad, mr. J. W.' E. Van Haren- carspel eu H. W. F. Strubon. De dames en heeren die aftraden als bestuurs leden, werden tot eereleden benoemd. Berrongor, do parijsche bankier die met oen passief van 500,000 onlangs de vlucht nam, is te Berlijn door Fran8che agenten gevat. Het bericht dat de Duitsche regeering in over weging heeft genomen, verzachting te brengen in de voorschriften betreffende de paspoorten iu het ver keer langs de Fraasche grens van Elzas-Lotharingen heeft aldaar te lande eene niet geringe blijdschap teweeggebracht. Er waren daaromtrent zeer over- dreveu geruchten in omloop gebraoht, ondor anderen zelfs dat de Keizer tijdens zijne aanwezigheid aldaar in de vergadering van het Landscomité zou ver schijnen, ora persoonlyk de geheele afschaffing van het tegenwoordige paspoortenstelsel aan te kondigen. Volgens de Strassburger Post is de zaak bij de regeering in onderzoek, in overeenstemming met de verklaring dos Keizers, dat hy bereid is, aan de wenschen en behoeften dos lands, zooveel maar eenigszins mogelijk is, te gemoet te komen en al datgene te doen, wat naar de algemeene politieke toestanden kan worden gedaan. De groote ophef, dien de Boulangisten hebben gemaakt van de overwinning, welke zij bij de Parijsche gemeenteraadsverkiezingen zouden behalen, is niet bewaarheid. Slechts een Boulangist werd gekozen, met 12 republikeinen en 8 monarchisten en Bona- partiste.n. Er zijn echter nog 59 herstemmingen, doch ook daarbij zullen de Boulangisten geen groote voordeelen behalen, want met vry groote zekerheid kan men reeds nagaan, dat bij den tweeden strijd ten hoogste een twaalftal Boulangisten kan gekozen worden. Geen wonder dus dat de republikeinen, die door het rumoer, hetwelk do Boulangisten maakten, inder daad zeer ongerust waren geworden, nu dubbel tevredon zyn. «Parijs is heroverd," dus juicht de Ripublique Franqaise de republikeinen behouden het stadhuis. De overwinning is volkomen, want de republikeinen, dio nu de stad moeten besturen, zullen niet vervallen iu de fouten hunner voorgangers en zullen zich alleen tot de Parijsche aangelegen heden bepalen. Of ook deze verwachting vervuld zal worden, is natuurlijk onmogelijk te zeggen. Het nu behaalde voordeel is voor het oogenblik dan ook reeds meer dan voldoende, te meer omdat op denzelfden dag nog andere overwinningen werden behaald. Terwijl de Parijzonaars hun raadsleden kozen, moesten do kiozers te St. Denis, Neuilly, Courbevoie, Sceaux, Viliejuif, Charenton en Vincennos leden kiezen voor den provincialen raad van het departement dor Seine. In drie districten werden republikeinen gekozen en in vier distrioten moet herstemming plaats hebben. Bij deze herstemmingen is echter de verkiezing van een republikein zeker, behalve te Neuilly, waar de Boulangist 7000 stemmen verkreeg. De omstreken van Parijs geven dus niet minder reden tot tevrodon- heid dan de stad zelve. In het Zwitsersche kanton Tessino heorscht eon opgewondenheid gelijk men sedert 1855 niet aan schouwde. Het conflict tusschen do conservatieve kantonnalo regeering en de radicale oppositie, sedert jaren bestaande, is door de jongste gebeurtenissen zeer vorschcrpt. Eenigen tijd geleden werd do be taalmeester van het kanton, Scazziga, in hechtenis genomen, onder beschuldiging vau een som van 500.000 fres. verduisterd te hebben. Daar de kan tonale bank, hetzij door onachtzaamheid of overdreven vertrouwen, eveneens schuld droeg en de publieke meening zelfs zoover ging in haar verontwaardiging om regeringspersonen van medeplichtigheid te be schuldigen, achtten de radicalen hot oogenblik gunstig om de tu98chenkomst van den Bondsraad in to roepen. Deze gelastte het Bondshof een onderzoek in te stellen, ,doch hiertegen verzette zich de Groote raad van liet kanton, daar zij de Bondsregeering en het Zwitserscli hooggerechtshof de bevoegdheid ontzeide zich in deze zuiver kantonnale zaak te mengen. Pir was inmiddels nog altijd een geschil aanhangig tusschen bonds- en kantonnaal bestuur over het kiesrecht van uitlandige burgers. De clericale rogeeringspartij in Tessino had verleden jaar onbevoegde personen laten stemmen en ontkende het recht van het centrale bestuur om een onderzoek in die zaak in te stellen. Voor het Bondshof gebracht, stelde dit dezer dagen het kantonnale bestuur van Tessino in het ongelijk. Gedurende deze geschillen tusschen het centrale en het kantonnale bostuur werd onderwijl de spanning in Tessino zoo bedenkelijk, dat do Bondsraad het noodig oordeelde troepen aan te wijzen tot bezetting van het kanton, aan welken maatregel echter geen uitvoering is gegeven. Op zijn beurt bracht echter de kantonnale rogeering een dertig gendarmen en eeu bataljon iufanterie op de been. Deze maatregel vond nieuwe afkeuring bij de radicalen, maar in de zitting van den Grooten raad trachtte de regeering hem te verdedigen op grond, dat het de plicht vnn den staat is zoowel de afgevaardigden der minderheid als de anderen tegen eiken druk van buiten te beschermen. Het argument was niet slecht on de gebeurtenis sen bewezen dit spoedig. Terwijl de woordvoerder der radicale oppositie in de zitting vau den 22 11. sprak, hoorde men op eenmaal, volgens verklaring van een getuige, een oorverdoovend fluiten, huilen, grommen, stampvoeten en dierengeschreeuw. De tribunes schenen veranderd in de arke Noachs. Van alle kanten was men opgekomen om dit spektakel op getouw te zetten, waaraan de dertig gen-darmen en slotte een einde maakten. De gendarmen hebben echter niet kunnen ver hinderen, dat de Groote raad door de voorvallen der laatste tijden zich genoopt heeft gezien ontslag te nemen. LIJST van brieven, geadresseerd aan onbekenden over de le helft der maand April 1890, welke door tusschenkomst van het postkantoor te Gouda terug te bekomen zijn. Mej. B. Jansen, Amsterdam Mevr. Verdor, Amster dam; C. W. Kester, Gouda; Honinghout Van MOORDRECHT: O. Hoogerzeil, Rotterdam. Van REEUWIJK: L. Loef, Boskoop. GOUDA, den 28 April 1890. De Directeur v/h. Postkantoor, VORSTER. van de Makelaars De markt was heden vast. Loco Tankfust 8.10 Geïmporteerd fust 8.10 Augustus-levering 8.25. September-, October-, November- en December-levering 8.35. 4e Klasse. Trokking van Woensdag 3" April. No. 3281, 17576 1000. No. 12983 400. No. 17770 200. No. 4437, 4890, 15789, 20856 100. Prijzen van f 65: 13 2330 5205 8123 10398 12801 15605 17992 21 2389 5209 8149 10422 12824 15639 18170 47 2456 5213 8307 10495 12831 15671 18177 57 2463 6258 8330 10526 12877 15681 18178 75 2541 5368 8387 10536 12894 15736 18208 95 2556 5439 8426 10548 12937 15779 18232 IU 2582 5450 8434 10614 13024 15781 18314 136 2598 5563 8458 10626 13057 15796 18409 173 2715 5590 8477 10660 13059 15869 18420 183 2755 5701 8577 10712 13081 15910 18475 203 2847 5749 8578 10726 13162 15922 18530 206 2947 5796 8626 10796 13231 15931 18557 307 3039 5797 8666 10853 13294 15978 18590 333 3119 5876 8681 10971 13350 15995 18591 340 3122 5881 8684 10989 13424 16080 18613 415 3144 5888 8715 11063 13486 16087 18634 493 3165 5898 8797 11077 13535 16110 18688 494 3209 5967 8957 U120 13572 16113 18809 528 3241 6005 8987 11155 13598 16147 18831 560 3306 6192 9004 11175 13748 16217 18842 566 3364 6226 9040 11178 13789 16252 18920 577 3452 6235 9078 11179 13840 16254 18922 681 3568 6258 9120 11197 14007 16255 18936 711 3625 6352 9132 11241 14080 16267 19053 724 3690 6424 9170 11292 14176 16275 19172 821 3743 6489 9201 11342 14228 16310 19235 826 3863 6506 9240 11360 14285 16338 19248 867 3890 6543 9249 11370 14351 16439 19252 982 3891 6549 9294 11493 14386 16475 19273 984 4045 6586 9383 11531 14446 16477 19341 1020 4049 6604 9397 11641 14459 16484 19397 1064 4085 6608 9456 116S7 14482 16497 19412 1157 4089 6627 9465 11808 14549 16664 19553 1182 4106 6682 9467 11858 14552 16738 19566 1318 4125 6722 9471 11903 14564 16859 19679 1405 4146 6744 9482 12072 14637 16931 19729 1414 4260 6756 9527 12090 14665 16952 19744 1445 4274 6884 9533 12130 14681 16976 19746 1448 4304 6920 9583 12151 14684 17064 19748 1471 4314 7006 9644 12172 14733 17108 19779 1477 4363 7069 9651 12176 14736 17110 19800 1482 4489 7073 9720 12237 14788 17259 19815 1513 4522 7111 9761 12247 14819 17263 13830 1531 4534 7114 9807 12299 14846 17327 19888 1548 4589 7115 9816 12302 14866 17387 20087 1650 4648 7133 9848 12356 14916 17399 20100 1663 4714 7297 9857 12487 14964 17405 20115 1709 4733 7354 9900 12508 15101 17412 20142 '1767 4740 7361 9932 12515 15107 17439 20221 1808 4758 7441 9991 12522 15123 17483 20398 1918 4790 7442 10004 12566 15127 17584 60502 1959 4866 7522 10044 12582 15158 17594 20507 2000 4880 7553 10056 12597 15196 17647 20530 2033 4882 7594 10069 12611 15242 17678 20537 2060 4957 7614 10239 12655 15298 17775 20542 2064 4979 7771 10244 12683 15300 17776 20627 2092 5000 7884 10261 12685 15385 17844 20648 2095 5045 7935 10268 12729 15412 17850 20676 2126 5140 7965 10287 12762 15441 17868 20924 2152 5173 7970 10356 12766 15450 17934 20955 2178 5178 7999 10359 12789 15550 17964 2325 5180 8075 10385 Al wie iets te vorderen heeft van, of ver schuldigd is aan de nalatenschap van den Heer Ixaak VRYLAN I)T, in leven Koopman iu Granen enz., gewoond hebbende en overleden te Moordrechtgelieve daarvan opgave of betaling te doen ten kantore van den Notaris A. KLUIT te Moordrechtvóór of op den 12en Mei e. k.

Goudsche Courant | 1890 | | pagina 2