erk. AZEN, geschilderde Janskerk te mis der St. mingen enz. ■ljjk levens- i Gebroeders 3 BINNENLAND. 4311. Zaterdag 3 Mei. 1N9O. JSieuws- en FEUILLETON. hma LES lomade DUE, i, GOUDA. Advertentieblad voor Gouda en Omstreken* n g. fb. Pft)8 erschrik- igd lijdt, inng, die 3 van een het Ver- arkt 34, t bedrag, tn boek- o L De inzending van advertentiên kan geschieden tot één uur des namiddags van den dag der uitgave. ieker, IOLM, both, it Hts. E1OLM, ff?' s? 'i een. >.50. <1. het postkan- (Uit het Duitech.) ACHTSTE HOOFDSTUK. NEGENDE HOOFDSTUK. De uitgave dezer Courant geschiedt dagelijks met uitzondering van Zon- en Feestdagen. De prjjs per drie maanden is 1.25, franco per post 1.70. Afzonderlijke Nommers VIJF CENTEN. 1 J. Vermeij, met Schmidt en Bovendien worden alle Advertentien grati opgenomen in het ADVERTENTIEBLAD 't welk des Maandags verschijnt. 2. vin der Zelf- uitspat- ide Kunsten irecteur der Jtrecht. SINKMAN. 8. De 1. ed erkend UDHEID Ie en 1.30 toopste der jjgbaar in |2</, Cents, evenaar. nam de vrijheid u om een In tfde ddederlandsche Politiegids” deelt de heer J. W. Tuinenburg mede dat hij ia afgetreden als mede-redacteur van dat blad, door hem den In Januari 1886 opgericht, om verder zijn vrijen tijd onverdeeld aan don Alg. Ned. Politiebond te kunnen wijden. GOUDSCHE COURANT. In de Rijkspostspaarbank werd aan ADVERTENTIEN worden geplaatst van 15 regels a 50 Centeniedere regel meer 10 Centen. GROOTE LETTERS worden berekend naar plaatsruimte. Wij maken onze belanghebbende lezers er op attent, dat de brievenbus tot dus ver staande aan de Vest, hoek Gouwe, thans geplaatst is tusschen de Jan- Kattenbrug en de vaste brug over de Gouwe. zijde, waar niets zijn rust kon storen. Sedert zijn thuiskomst had hij slechts gedurende enkele uren dit vertrek verlaten. Evenals de andere kamers van dit prachtige huis, was ook deze smaakvol gemeubileerd. Tegenover haar vader zat Isabella. Geen trek in haar schoon gelaat verried meer de hartstochtelijke opgewondenheid, waarop zij Mr. Burton hare dier baarste gevoelens had doen kennen. De zwarte kringen onder hare oogen en haar min of meer on rustige blik spraken alleen vau een slapeloozen nacht en inwendige smart. Haar hoofd met de rechter hand steunende, keek zij peinzend voor zich uit. Toen den zieke het verlangen van Mr. William werd medegedeeld om een onderhoud met hem te hebben, had hij slechts even de schouders opgehaald, doch geen weigerend antwoord gegeven. Wat kon de procuratiehouder der firma hem ook voor gewich tigs te zeggen hebben? Doch Isabella werd door een koortsachtige angst gepijnigd. Want de babbel achtige Jim had Sally in vertrouwen medegedeeld dat er een telegram uit Duitschland was gekomen en hoe kon dit de negerin voor hare meesteres ver borgen hebben gehouden, te meer daar het haar reeds lang duidelijk was geworden hoe vroolijk de Oogen van het jonge meisje begonnen te schitteren als de naam n William" genoemd werd Thans had Mr. Burton ongemerkt het meisje gade geslagen alsof hij hare meest intieme gedachten wilde De heer J. C. Nieuwenhuijs, alhier is benoemd, met ingang van 16 Mei a. s., tot surnumerair bij het vak der posterijen. De heer Krieger alhier heeft zich tot den Minister van W. H. en N. gericht met het verzoek toch concessie te mogen verkrijgen voor den aanleg en de exploitatie van oen bereids op 8 October 1887 aangevraagden lokaalspoorweg van hier naar Schoon hoven, daar alleen met concessie deze zaak opnieuw ter hand kan worden genomen. Tot Gemeente-Ontvanger te Moordrecht is benoemd de heer D. Nugteren, Secretaris dier gemeente. toor te Gouda en de daaronder ressorteerende hulp kantoren, gedurende de maand April 1890 ingelegd 4064.82l/a, terugletaald 2060.03. Het laatste, door dat kantoor uitgegeven boekje, draagt het nummer 2267. Gisteren morgen ontstond in de buurtschap Bo- 29) #De beslissing nadert!” riep William, terwijl hij zijn handen vouwde en zijne oogen ten hemel sloeg. //O sta mij bij, Gij goede God daarboven, en geef mij kracht in dit gewichtige uur. Thans Mr. Bur ton, treedt de Duitsche gentleman u tegenNiet op uw rijkdom heeft hij het oog en evenmin op een goede positie in de wereld. Neen, Mr. Burton, hij vraagt alleen om uw kind GOUDA, 2 Mei 1890. In de hedenmiddag gehouden vergadering van den gemeenteraad, die dour 16 leden werd bijgewoond (afwezig was de heer Van der Garden, die had ken nis gegeven wegens ongesteldheid verhinderd te zijn) werd door den Voorzitter medegedeeld, dat bij be schikking van den Minister van Binnenlandsche Zaken de rijksvergoeding voor de kosten van het Lager Onderwijs in deze gemeente voor 1888 was bepaald op 15146,82 en dat de kas en boeken van den gemeente-ontvanger op 24 April II. door B. en W. waren nagezien en in volkomen orde bevonden. De Raad verleende zijne goedkeuring aan de vroe ger ingekomen voorstellen van B. en W. 1. Tot vermindering der pachtsom van den Uiter waard langs Schieland’s Hoogen Zeedijk aan H. Wolfswinkel. 2. Tot verhooging van het salaris van den keu kenmeester en keukenmeesteres der Volksgaarkeuken van 5.op 8.per week. Tot het toekennen eener gratificatie van 2 week aan F. Welter, gewezen Commies bij de ’laatselijke Belastingen. volgende stukken kwamen bij den Baad in De rekening der Volksgaarkeuken, over 1889. Wordt in handen gesteld eener Commissie, tot leden waarvan worden benoemd de hh. Hoogenboom, Hoef hamer en Garden. De Rekeningen der gesubsidieerde Instellingen Weldadigheid, over 1889. Worden in handen gesteld eener Commissie, tot leden waarvan worden benoemd de hh. Straver, Prince en van der Post. 3. Een voorstel van B. en W. tot wijziging der gemeente-begrooting, dienst 1889. Die hartstochtelijke scène aan de piano had op den zieken heer des huizes een schadelijken invloed uit geoefend. Want den volgenden dag weigerden zijne ledematen hem den dienst en een zenuwachtig beven over zijn geheele lichaam was duidelijk merkbaar. Met dekens bedekt, zat Mr. Burton in zijn gemak- kelijken leunstoel in zijn woonkamer, die op ééne Dit voorstel wordt dadelijk in behandeling genomen en zonder Hoofde) ij ke stemming goedgekeurd. 4. Een rapport van B. enW.’op het vroeger in gekomen adres van de Weerbaarheids-Vereeniging „Burgerplicht^* adviseerende tot het nemen van eene gunstige beschikking daarop. Ter visie. 5. Een adres van de Afd. zzGouda en Omstreken" van de Hollandsche Maatschappij van Landbouw ver zoekende dat de Raad niet zal toestaan het verzoek van A. L. van Dorssen en 94 anderen om den aan vang der Kaasmarkt te stellen op 8 uur. Ter visie. 6. Het verslag van (len toestand der gemeente Gouda, over 1889. Ieder raadslid zal, als dit verslag is afge- drukt, daarvan een exemplaar ontvangen. Vervolgens wordt benoemd tot Regent van het Vereenigd Wees- en Aelemoeseniershuis de heer C. C. Knaap, met algemeene stemmen en tot Commies bij de Plaatselijke belastingen de heer 14 stemmen, terwyf de heer J. H, Mul ieder 1 stem verkrijgen. In het hotel „de Zalm" te Gouda had Dinsdag de jaarlijksche algemeene vergadering van de Vereeniging tot bevordering der Homoeopatie in Nederland plaats. De voorzitter, dr. Voorhoeve, kon in zijn verslag de verblijdende mededeeling doen, dat de Vereeniging zich in toenemenden bloei mag verheugen. Het aantal leden is in het afgeioopen jaar belangrijk toegenomen. De uitgave van het Maandblad is boven verwachting geslaagd. Mede door de bemoeiingen der Vereeniging heeft zich in Amsterdam een homoeopa- tisch arts gevestigd. Aan Z. M. den Koning is een adres gezonden ten einde een leerstoel voor de homceopatische genees wijze aan een onzer universiteiten te verkrijgen. Tot leden van het hoofdbestuur werden herkozen de heer H. C. Voorhoeve Jzn. té ’s-Hage en gekozen de hoeren dr. D. K. Munting Jr. te Amsterdam en K. W. Tuinzing te Rotterdam. Utrecht werd als plaats van samenkomst voor het volgend jaar aangewezen. nog niet voldoende ingelicht? Toen de oude kamerdienaar kort daarop op den drempel verscheen en Mr. William aandiende, werd Isabella’s gelaat plotseling vuurrood. ,/Het is goed. Laat hem binnenkomenzeide de heer des huizes kortaf, terwijl hij zijn hoofd een weinig om hoog hield en onrustig naar de deur keek. In onberispelijk toilet, de hoed in de hand, trad William de kamer binnen. Het scheen Isabella toe alsof zijn gang niet zoo vast was als gewoonlijk en zij bemerkte ook dat zijn anders zoo helderen blik door een schaduw verduisterd. Haar angstig gevoel nam toe. Hij boog zonder aanvankelijk iets te zeggen/ „Gij wenscht mij of liever ons te spreken?” aldus begon de zieke op zeer kalmen, min of meer koelen toon, terwijl hij den Duitscher van het hoofd tot de voeten opnam. z/Ja, Mr. Burton I Ik onderhoud te verzoeken.” Nadat het jonge meisje hem met eene beweging harer hand had uitgenoodigd plaats te nemen, ging hij zitten en ging toen aldus voort z/U om een onderhoud te verzoeken, daar sedert gisteren avond door een mij uit Oostenrijk toegezon den treurige tijding een zoo gewichtige verandering is gekomen in mijne positie dat ik het voor mijn plicht hield u, Mr. Burton, daarvan in kennis te stellen De zieke man scheen nauwlijks verrast te zijn raden. Had de dag van gisteren den trotschen man

Goudsche Courant | 1890 | | pagina 1