Baltenlandsch Overzicht. 333MStaats-loterij ADVERTENTIÉN. Stoombierbrouwerij 't HAANTJE A. N0RTIER, Gouwe C. 34/35. BU Marianne BLITZ ANSEL, KENNISGEVING. van algeraeene stemmen (1374), I. Vis met 903 stemmen, B. Ruitenburp met 846 stemmen. Herkozen als gecommitteerd ingeland G. de Jong met 821 stemmen, W. van Leeuwen Kz. met 1407 stemmen, B. van Leeuwen met 836 stemmen, D. Tersteeg met 851 stemmen. Gekozen als gecoramiteerde ingelanden in plaats van M. de Heer, D. Kruijt Jz. met 866 stemmen, in plaats van I. F. Cocq, W. van der Giesen met 763 stemmen. Een gisteren bij het Departement van Koloniën ontvangen telegram van den gouverneur-generaal van Nederlandsch-lndië meldt, dat 14 dezer Ediscne hulp troepen hunna benting te Pedawa Boentong, nabij Edi, verlieten, welke daarna door den vijand bezet werd. Den volgenden dag werd vruchteloos gepoogd met driehonderd bajonetten den vijand te verdreven. Gesneuveld zijn drie fuseliers, terwijl gewond werden kapitein H. F. C. Bijlevelt, de eerste luitenant F. J. Oudenal, de tweede luitenant A. J. P. Kessler, 14 schepelingen en 7 fuseliers. De vijand had 14 dooden en 15 gewonden. Naar aanleiding van het dezer dagen in onze courant opgenomen bericht uit Zevenhuizen be treffende de daar voorkomende influenza onder de paarden deelt men ons van bevoegde zijde medo dat dit bericht zeer overdreven was. Het is waar dat bedoelde influenza daar voorkomt maar slechts enkele gevallen terwijl er slechts 1 paard aan ge storven is. De kuustzaal, aan het stedelijk museum in de Lakenhal te Leiden bijgebouwd voor rekening van den heer D. Hartevell, ter nagedachtenis aan zyr. overleden broeder, den wethouder H. C. Hartevelt, en aan de gemeente geschonkon, werd eergisteren plechtig geopend, met eene tentoonstelling van schil derijen van levende meesters. De heer T. P. Viruly, lid der Eerste Kamer, voorzitter van de commissie voor deze feestelijke opening, hield eene redevoering, waarin hij de ge schiedenis der wording schetstede heer Hartevelt sprak daarop als schenker een enkel woord en de burgemeester, tevens eere-voorzitter der commissie, aanvaardde het geschenk voor de gemeente. Er zijn in de Hartevelt-zaal tentoongesteld doeken van Apol, Bastert, Victor Baufife, R. Bisschop, Th. De Bock, Bos, Bosboom, Blommers, Breitner, Hoy nek van Papendrecht, B. Hödpe, Jozef Israels, J. Van Looy, Jacob en Willem Maris, M. Mans (Londen), David De la Mar, H. \V. Mesdag, Ter Meulen, Tony Offermans, David en Pieter Oijeus (Brussel), Roelofs, Van der Weele, Weissenbruch, Wijsmuller, Th. Zilcken eu vele anderen. De zaal voldoet uitmuntend. De heer F. F. 's Jacob geeft in bet „llbl." een historisch overzicht van de Ned. Rhijnspoorweg- maatschappij. Daarin komt de niet algemeen be kende bijzonderheid voor, dat het eerste plan voor den aanlog van dien spoorweg uitging van Koning Willem I, die een voorstel van die strekking aan de Staten-Generaal onderwierp. Ef werd 15 mil- lioen voor geraamd. Dit voorstel ondervond grooten tegenstand. Men achtte de communicatiemiddelen zoowel te water als te land zoo uitstekend ingericht, dat spoorwegen geheel overbodig waren. Men keurde juffrouw Palfroy te zeggen." «Ik beloof niets," antwoordde John Dent, «want ik heb de ongelukkige gewoonte, wezenlijk te doen, wat ik beloof." Zou Prue niet misschien, al was het ook noch zoo weinig, verward zijn in de mazen van hetzelfde net, waarin deze ongelukkige drommel gevangen was? Na de bekentenis van zijn neof, was mijnheer Dent zoo goed als op alles voorbereid. Mijnheer Dent vervolgde«Ja, maar als je me dat niet belooft, zal ik genoodzaakt zijn, je mijn huis te verbieden, en dat zou bepaald opspraak geven." - «Zelfs met dat vooruitzicht kan ik u noch niets beloven. Om u de waarheid te zeggen, is er op 'toogenblik noch geen haar op mijn hoofd, dat er aan denkt om juffrouw Palfrey over mijne plannen te spreken. Het is niet zeer waarschijnlijk, dat ik haar weer zal zien, daar u" vervolgde hij lachend «de poorten van Willowbrook voor mij gesloten hebt. Hoor eens, oom Ralph, laten wij nu eens ver standig praten." «Ik dank je voor 't compliment." «Neem mij niet kwalijk; 'twas niet kwaad be doeld," zei Jack beleefd. «Kijk eens hier," zei mijnheer Dent, terwijl hij zijn hand op den schouder van zijn neef legde, «ik hoef mijn deuren niet voor je te sluiten. Het spijt me meer dan ik je zeggen kan, dat de zoon van mijn broer Ben zoo onverstandig handelt en zich zoo tegen mij, zijn besten vriend, verzet. Kom, Jack, zelf6 eene proef af, uit vrees dat men te zeer de belangen van diligences, stoomschepen en andere middelen van vervoer zou benadoelen, die toch steeds goedkooper zouden vervoeren, en noemde de uitgaven voor spoorwegen uitgaven in het belang van één stand, hetgeen onbillijk was. Toen den 2n April 1888 het wetsontwerp in openbare behandeling kwam, stond geen enkel spreker op om de Regeeringsvoordracht te verdedigen. Ook de minister van Financiën was zwak in zij no weer- leggingen, en het voorstel werd verwoipen met 46 tegen 2 stemmen. Te Amsterdam was men zeer ontevreden over dien uitslag. Gesteund door den aandrong van den handel, vaardigde de Koning toen don 30n April 1838 een besluit uit, dat er een spoorweg van Amsterdam naar Arnhem zou worden aangelegd, waaraan later een zijtak van Utrecht naar Den Haag en eeue lijn van Arnhem naar De Duitsche grens zou worden toegevoegd. Hiervoor werd eene leening geopend van 9 millioen te?en 4' pet. mocht do opbrengst niet voldoende zijn om do rente te dekken, dan zou daarin uit 's Konings bijzondere fondeen worden voorzien. De obligaties werdon ver boven pari, tegen 115 pet. geplaatst. De opbrengst der exploitatie van de lijn Amster damUtrecht stelde aanvankolijk aller verwachting te leur. Het algemeen vertrouwen was geschokt. Om daaraan een einde te maken, werd een Staats commissie benoemd, waarin de burgemeesters van Amsterdam, Rotterdam en Arnhem, alsmede hoog geplaatste rechtsgeleerden, kooplieden en de hoofd ingenieur Conrad zitting haddensecretaris was de advocaat mr. Lipman. Die coramissio adviseerde voor staatsaanleg en exploitatie, maar, zoo dit be zwaren ondervond, dan aan den particulieren onder nemingsgeest de zaak over te laten. Den 16n Mei 1845 kwam toen de bekende overeenkomst tot stand, waarbij de voltooiing van den spoorweg aan roven concessionarissen werd overgedragen, waaronder slechts ééne Hollandsche firma, E. J. Enthoven en Cie. De Amerikaansche kostschool, waar aan jonge dames wordt geleerd om bevallig uit en in een rytuig te stappen, blijkt ook al niets nieuws teiijn: een dertig jaren geleden zoo meldt de «Arnh. Ct." werd dat deel eener «geciviliseerde educatie" reeds gedoceerd in een jonge dames-instituut op Kernheim. Zelfs werd daar geleerd, hoe een dame gracieus over een plas moet stappen, die daartoe, evenals het rijtuig, op ;en plaats achter de school onderhouden werd. Het Hooggerechtshof van N.-I. heeft eene be schikking genomen, die voor velen van belang kan zijn. Bij art. 84 van het Burgerlijk Wetboek is na melijk bepaald, dat de akte der voltrekking van een huwelijk tusschen ingezetenen van Indië onderling, of tusschen deze en anderen buitenslands gesloten, binnen het jaar na de terugkomst der echtgenooten op het grondgebied van Ned.-Indië in het openbaar huwelijksregister van hunne woonplaats moet worden overgeschreven. Tot nog toe had men deze bepaling nooit toegepast op huwelijken, in Nederland gesloten, doch nu heeft het Hooggerechtshof beslist, dat Ne derland in den zin der wet ook tot het buitenland behoort, en dat het genoemde artikel dus ook toe passelijk is op huwelijken, aldaar gesloten. Zij echter, die de akte van hun in Nederland vol wees nu niet dwaas. Ga naar New-York, zoek een zaak of eene betrekking, die je bevalt, en dan kun je het noodige kapitaal van mij krijgen; maar zet dan die dwaasheid met Prue uit je hoofd." «Dat kan ik niet, Oom. Ik houd te veel van haar." Dat had hij daar straks vrij kalm gezegd. Nu sprak hij deze woorden hartstochtelijk uit, en ze sneden mijnheer Dent met onverklaarbare scherpte door de ziel. «Ik heb haar lief, en ik zou geen achting meer voor mijzelven kunnen hebben, als ik mij kon laten omkoopen. Alle kansen zijn tegen mij, dat weet ik; maar als ik haar al niet krijgen kan, dan kan ik ten minste mijn best doen, om baar waardig te worden." «Allemaal gekheid! Op hoeveel meisjes ben je vroeger al verliefd geweest?" «Op een stuk of zeven, acht, zoover ik weet," antwoordde Dent oprecht, «maar daar was geen Pru dence Palfrey bij. Ik houd het er voor, dat, als iemand een meisje liefheeft, zooals zij, hij maar eens verliefd is." «Dat komt van al je verzenmakerij en je maneschijn. Ik weet niet, waar je al die gekheid van daan ge haald hebt. Je vader was een eenvoudig, practisch man, die zijn zinnen by elkander hield. Toen ik een jong mensch was «Verliefde u op Mercy Gardner," zei John Dent, «en na haar is u nooit op iemand anders verliefd trokken huwelijk niet binnen het jaar na hunne terug komst alhier hebben doen overschrijven, behoeven zich niet ongerust te maken, dat hun huwelyk daarom hier niet van kraoht isalleen werken eventueel de huwelyksche voorwaardon niet tegenover derden en is de termyn nog niet beginnen te loopen, binnen welken door derden nietigverklaring van net huwelijk kan worden gevraagd. Maar het huwelyk zelf is van waarde, indien de in het buitenland gebruikelijke vorm maar is in acht genomen en de echtgenooten die ingezetenen van Indië zijn, niet hebben gehandeld togen de bepalingen die hier gelden op het stuk der hoedanigheden en voorwaarden, welko vereischt wor den om een huwelijk te kunnen aangaan. {Jam-Bode.) Hoe Stanley over vrouwen denkt P Een Engelsch blad haalt aan, wat hy over dit onderwerp gezegd en geschreven heeft. «Ik ben in 't geheel niet op myn gemak, zeide hij eons, als ik met eene vrouw spreek, of ze moest een dor zeldzame zijn, die mij wat gezonde taal wit laten hooron. Ik kan eigonlijk niet mot vrouwen spreken. Het stuit mij in hare tegenwoordigheid te moeten veinzen. Dichters en vrouwen schijnen my zoo zacht, zoo ongelijk aan het ruwe mensohentype, althans voorzoover ik dat hob leeren kennen, dat wie. tot hen spreekt, gevoelt, dat hij taal en spraak wat verzachten moet of groote gemaaktheid moet vertoonon, uit vrees dat men voor eene beleediging zal houden wat niet als zoodanig bedoeld is." Daarom meent Stanley zijn mannen zelden oprecht tegenover vrouwen of dichters. Een andermaal zeide Stanley: «Blanko of zwarte vrouwen staan, vind ik, ver boven ons. Ze zjjn menschel ijker, gevoelen dioper, zijn ontvankelijker voor nieuwe begrippen dan de andere sexe. Ik heb 20 jaren lang naar oen vronw uitgekeken, zonder den. tijd te hebben gohad er een te vinden." Eindelijk schijnt do groote ontdekker dan nu den tijd te hebben gevondon. Maar wat indien hy naar Afrika terugkeert? Zy, die miss Tennant kennen, zeggen, dat zijn vrouw hem dan zal vergezellen. Voor onbepaaldon tijd heeft de Belgische kamor haar zittingen gesloten. Noch de regeering, noch de meerderheid, noch de minderheid moet met hartzeer de zaal verlaten hebben, waar gedurende don duur der laatste zitting zoo menig pyulyk incident plaats vond. Zooals zij thans saamgesteld is, zal de kamer nog slechts eenmaal byeeukomen. In Juli al. ter golegenheid van het 25jarig rogeeringsjubilé des konings zal zij een vergadering houden ter behande ling van het wetsontwerp, waarbjj ter waardige her denking van dit jubild een fonds in het leven geroe pen wordt, bestemd ten behoeve van het verleenen van onderstand aan do arbeider» of hun gezinnen in geval van ongelukken bij den arbeid. De schatkist zal voor dit fonds twee millioen bydragen. Mét het oog op deze plannen der rogeering tot bescherming van den arbeider wekt het eenigszins bevreomding, dat, en dit nog wel op den laatsten dag der zitting, bij de kamer is ingediend door de afgevaardigden Janson-Casse c. een wetsvoorstel, strekkende tot verzekering van werklieden tegen on gevallen, bun bij den arbeid overkomen. In art. 1 van dit wetsvoorstol wordt bepaald, dat geweest." Mijnheer Dent zoeht den slag af te wonden, maar was reeds getroffen. Hij herstelde zioh zoo goed hij kon, en zeide: «Maar toen ik haar niet krijgen kon, hield ik mij goedik schikte er pij in, als een verstandig mensch. Jij kunt haar dochter niet krijgen, en houdt je niet goed, en stuurt den boel in 't honderd, als een stijf koppige jongen." «Maar ik ben er noch lang niet zeker van, dat ik haar dochter niet mettertijd krijgen kan." «Maar dat zeg ik je." Ongeduldig sloeg John Dent mot de punt van zijn rotting den kop van een distel af. Het was alsof hij zoo meteen zijn oom het hoofd afsloeg. «Als juffrouw Palfrey mij zelf zegt, dat ik mij maar met mijn eigen zaken moet bemoeien, zal het tijds genoeg zijn om mijn heil te zoeken in die schatten van wijsheid en gezond verstand, die men zegt, dat erfelijk zijn in de familie Dep. Nu barstte de oude heer in woede los, en zijn neef sprak dan toch ook zoo, dat hij iemand bepaald woedend moest maken. «Ik gelast je, om haar daarover nooit een woord te zeggen." «Dat zal ik eerstdaags toch wel moeten." «En je verkiest Rivermouth niet te verlaten?" «Voor 'toogenblik niet." «En je wilt me niets aangaande juffrouw Palfrey beloven Wordt vervolgd.) de patroons verplioht zijn hunne yerklieden van beide geslachten te verzekeren tegen de ongelukken, die hun kunnen overkomen in de uitoefening van hunne boroepen of bedryven. Tot de voornaamste bepalingen behooren de «De vorzekering zal geschieden door vereenigingen van patroons, behoorende tot gelyksoortige vakken van nyverheid, of door verzekeringmaatschappijen die eenen waarborg van 100,000 frank in de staats kas storten. Elke vereoniging zal samengesteld zijn uit patroons, die gezamelyk minstens 10,000 werk lieden bezigen. De werkhuizen en fabrieken, die minstens 2000 werklieden tollen, zullen zelf de ver zekering hunner werklieden kunnen eluiten, tenzij een derde der werklieden wensohen by eene vereoniging aangesloten te zyn. De vereenigingen znllon de pre mie vaststellen aan den werkman persoonlijk te be talen, de patroons zullen 7/10 bijdragen, de welda- dighoidsbureelen 1/10 en de werklieden 2/10. Bij art. 10 van het wetsvoorstel wordt do'gelde lijke vergoeding aldus vastgesteld 1". In geval van volstrekte onmogelijkheid tot arbeiden, zal den gokwatste 80 °/0 toegestaan wor den vnn zyn dagloon in het laatste jaar; 2°. Wanneer een ongeval door den dood gevolgd wordt, zal de weduwe 35 °/0 en iedor kind 10 °/0 van het loon ontvangen, zonder dat het gezamenlijk bedrag der vergoeding evenwol 95 °/0 van het loon moge pver8chryden. Ingeval de weduwe een nieuw hyjvelijk aangaat, vervalt de vergoeding. Was het slachtoffer vrijgezel of weduwnaar zonder kinderen, maar de steun zijner zijner familie, dan krijgt deze vergoeding, die niet hoogor gaan dan 40 van het loon. Door familie moet verstaan wordenvader, moeder, zusters en broeders 3°. In geval van gedeeltelijke maar bestendige onbe kwaamheid tot uitoefening van het beroep, zal 10 tot 15 0/o van het loon toegekend worden, naarge lang van den aard en de beteekenis van de onbe kwaamheid 4°. Voor eene tydelijko arbeidsonbekwaamheid eene vergooding van 65 0/° van het dagloon toege staan worden. Al die vergoedingen zullen toegekend worden van af den dag nadat do ongevallen gebeurd zijn. Hoe goed de strekking van dit voorstel ook mo ge zyn, zoo is men toch in verband met de indie ning op dit oogenblik, geneigd onwillekeurig te denken aan een wedijver tusschen de clericale re- goering met haar phalanks en de liberale oppositie om de gunst van don arbeider bij de aanstaande verkiozingen voor de kamer en de provinciale staten. Op het internationale mijnwerkerscongres, dat te Jolimont in België geopend werd, zullen worden behandelddagelijkscho werktijd, gemiddeld loon, wetgeving op den mijnarbeid en voorts algemeone arbeidersvraagstukken. Alle mijndistricten van En geland, Schotland, Wales, België, Frankrijk en Duitschlaod zijn vertegenwoordigd. Volgens den Times-correspondent wordt te Wee- nen eenig gewicht gehecht aan het voortdurend en sterk aandringen der Russische regeering bij de Porie om botaling van do achterstallige oorlogs schatting. Volgens den correspondent zou Rusland willen pogen den grond te herwinnen, dien het sinds eenigon tijd te Konstantinopol verloor om uit de Turksche hoofdstad grooteren invloed op de Bal kanstatuten te kunnen doen gelden. De Noorweegsche Storthing verwierp het voorstel tot invoering van het algemeen stemreeht37 leden stemden voor. Indien de Freisinnige Zeitung goed is ingelicht, is het nu zeker, dat de Pruisische minister van financiën, de heer Von Scholz, zal aftreden. Reeds terstond viel het in hot oog, dat de minister met een verlof van veertien dagen naar Saksen ging, terwijl de Landdag zyn ontwerp tot verbetering van de bezoldigingen der staatsambtenaren behandelde. Ook tijdens het rainisterie-Bismarck werd telkens over de aftreding van den heer v. Scholz gesproken. Het was bekend, dat de minister niet meer het vertrouwen van den keizer genoot, vooral omdat het hem tot dusver niet gelukte eeu voldoend ontwerp tot reorganisatie der Pruisische klassen-belasting uit te werken. o Ook nu .wordt de heer Miquel, burgemeester van Frankfort en een der hoofdleiders van de nationaal- libernle partij, als de opvolger van den heer Von Scholz genoemd. Zoolang prins Bismarck minister was, zou niet licht een lid der nationaal-liberale party in het Pruisische ministerie zyn opgenomen. Onder minister Caprivi is het wellicht mogelijk. In elk geval behoort de heer Miquel met den heer Von Bennigsen tot de oudste candidaten der nationaal-liberalen voor een minister-portefeuille in Pruisen. Naar men weet, eindigt in 1897 het privilegie der Fransche Bank. Reeds sedert goruimen tijd word door den heer Rouvier met de directie over de hernieuwing van het monopolie onderhandeld, doch ten gevolge van de algomeene verkiezingen in 1889 werdeu deze gestaakt. Later zijn de bespre kingen hervat en wel met dezen uitslag, dat de regeering in staat is weldra een bankwet by de Kamer in te dienen. Volgens dit ontwerp wordt het privilegie der Bank hernieuwd, maar daartegen verplicht zich de directie elk jaar den staat een jaarlijksche som uit te keeren, te beginnen onmiddellijk na de aanneming der wet door de Kamer, dus ook reeds terwijl het oude monopolie nog bestaat. Intusschen is de zaak van het Crédit fonder nog niet beslist. De eerste onthullingen van do Matin hebben niet het verwachte gevolg gehad, want op denzelfden dag rezen de aandeelen van 1220 tot 1245 fr. Aan een feestmaal verklaarde de heer Christophle, dat hij er niet aan denkt zijn ontslag te nemen, en den uitslag van het onderzoek en de tegen hem ge richte aanvallen met een gerust geweten te gemoet ziet. In de Italiaansohe Kamer van Afgevaardigden lichtte de heer Cavallotti zijn voorstel toe, waarbij aan de afgevaardigden wordt verboden openbare ambten te bekleeden, die door den Staat worden bezoldigd. In den loop van het debat zeide de heer Nicotora, dat do tegenwoordige regeering zich aan omkoop baarheid schuldig maakc. De regoering kwam nadrukkelijk tegen deze be schuldiging op, en de voorzitter der Kamer noodigde den heer Nicotera uit zijne woorden in te trekken. Deze weigerde echter en werd tweemaal tot de orde geroepen. De ministor-president Crispi verklaarde, dat hij gunstig dacht over het beginsel der incompatibili- teit in den meest volstrekten zin en dat hij een wet in dien geest noodzakelijk achtte, maar dat deze wijziging verbonden was met eene andere, namelijk die over de indemniteit der gedeputeerden. Hij verzette zich tegen het in overweging nomen van het voorstehspivallotti, dat daarop met 176 tegen 46 stemmen werd verworpen. De BURGEMEESTER van GOUDA, brengt bij deze ter kennis van de belanghebbenden, dat door den Heer Provincialen Inspeoteur der Directe Be lastingen enz. te Rotterdam op den 20 Mei 1890 is executoir verklaardhet Kohier No. 9 van het patentrecht 4de kwartaal dienat 1889/90. Dat voormeld Kohier tor invordering is gesteld in handen van den Heer Ontvanger, dat ieder, die daarop voorkomt verplicht is, zijnen aanslag op den bij de wet bepaalden voet te voldoen, en dat heden 'ingaat de termijn van DRIE MAANDEN, binnen welken de reclames behooren te worden ingediend. GOUDA, den 22 Mei 1890. De Burgemeester voornoemd, VAN BERGEN 'LfZENDOORN. MARKTBERICHTEN, Gouda, 22 Mei 1890. De aanvoer van granon was heden ruim voldoende. De stemming was over het algemeen flauw; alleen puike wintergerst goed gevraagd en hooger. Tarwe. Zeeuws.jie /7.90a/8.25. Mindere dito 7.60 a 7 75. Polder 6.50 a 7.—. Af wijkende 6.a 6.26. Roode 6.50 a/6.75. Angel 7.40 a 7.60. Rogge. Zeeuwsche 5.60 a 6.Polder 5.25 a 5.40. Buitenlandsche per 70 Kilo 4.90 a 5.30. Gerst: Winter 4.75 a 5 25. Zomer /4.20 a 4.60. Chevalier 5.25 a 6.50. Haver: per Heet. 3.50 a f 4.50, per 100 kilo 8.a 8.75. Hennepzaad: Inlandsch 6.40 a 6.75. Buitenlandsch 5.a 5.50. Erwton: Mestingerwten 5.90 a 6.10. Boonen: bruineboonen 7.50 a 8.75, duivenboonen 6.30 A 6.50, paardenboonen 5.a 5.25. Kanariezaad: 6.75 a 7.50. Maïs per 100 kilo: Bonte Amerikaansche 5.30 5.40. Cinquantine 6.50 a 7.—. Do Veemarkt, met goede aanvoer, handel en pry- zen zijn stationair, vette varkens tamelijk, aanvoer, handel gewoon, 19 a 22 ct. per half kilo, biggen voor Engeland, weinig aanvoer, handel gewoon, 18 a 19 ct. per half kilo, magere biggen, goede aan voer, handel minder 1.10 a 1.55 per week. Vette schapen, goede aan voor, handel vlug, 28. a 36.Lammeren, goede aanvoer, handel vlug, 12.a 18.Nuchtere kalveron, goede aan voer, handel zeer vlug, 6.a 12.Fokkal- veren, 14.a 24.Vachtwol eenige aan gevoerd, handel vlug, 1.per kilo. Kaas. Aangevoerd 119 partijen, handel vrij vlug, ]ste qualiteit 27.a 29.2de qualiteit 23.a 26 Noord-Hollandsche 24. a 29.—. Boter, goede aanvoer, handel vlug. Boter. Goeboter 1.10 a 1.20. Weiboter 0.95 a 1.10. 5e Klasse. Trekking van Donderdag 23 Mei No. 4764, 20231 1000. No. 6805, 7257, 7264, 17306, 19316 400 No. 70, 2735, 3061, 5309, 9086, 10263, 15793 200. No. 3848, 8040, 12329, 12640, 15275 18011 18669, 18692 ƒ100. Prijzen 70: 125 2986 5339 8025 10481 13330 15963 18198 143 3036 5364 8046 10486 13483 16008 18221 240 3085 5434 8229 10609 13529 16015 18452 529 3311 5499 8251 10629 13747 16208 18558 552 3398 5545 8292 10749 13775 16241 18583 598 3497 5556 8294 10757 13870 16260 18646 629 3552 5561 8392 11126 13910 16332 18683 671 3553 5727 8404 11171 14013 16423 18721 816 3605 5744 8555 11264 14104 16459 18757 903 3640 5764 8595 11324 14424 16463 18812 1015 3724 5860 8785 11618 14467 16500 18848 1022 3814 5994 8832 11646 14582 16517 18983 1166 3858 6034 8972 11715 14764 16595 18985 1868 3860 6198 9020 12058 14710 16634 19439 1418 3949 6257 9106 12140 14825 16636 19459 1425 4010 6357 9129 12154 15004 16753 19789 1562 4353 6398 9134 12232 15008 17181 19802 1673 4408 6471 9141 12379 15025 17260 19813 1708 4433 6640 9184 12393 15114 17261 20120 1842 4438 6895 9213 12476 15122 17271 26225 2229 4442 7132 9235 12506 15186 17406 20360 2276 4737 7458 9302 12622 15191 17454 20366 2487 4773 7511 9421 12677 15388 17689 20392 2489 4841 7536 9484 12755 15485 17716 20547 2679 4846 7707 9668 12759 15620 17756 20634 2850 4944 7757 10110 12814 15672 17862 20694 2868 5207 7841 10206 13094 15872 17972 20757 2879 5288 793810348 13106 15936 18004 20963 2924 5297 7997 10369 13270 15955 18074 Burgerlijke Stand. .GEBOREN': 19 Mei. Marinus Cornelis, ouders L. Bol en M. van Leijden. 20. Elizabeth Cornelia Arooldina, ouders P. Schott en J. A. van Troot. Jerina Jacobs, ouders J. S. van Wans en N. K. van der Veer. Gijsbertha Wijnanda, ouders J. F. F. J. Moon van Ostade en W. J. C. Koot. OVERLEDEN 20 Mei. M. Mol, 57 j. P. Vermij, 3 ra. - 21. G. Aret, 54 j. 10 ra. r GEHUWD: 21 Mei. J. A. Nienweuhuizen en A. Kors. C. J. A. van Roojjen en E. van Zuilen. G. Streng ea J. E. Straver. P. H. Peelt en T. Soffree. F. G, Srharle- man en C. Schoonderwoerd. A. P. van Velde en .M. de Jong J. Ouweneel on N. E. de Brnin. H. de Groot en C. J. Wolfswinkel. M. J. Boot en C. A. C. tao Dongen Bolding. Reeuwijk GEBORENWilhelmus en Elisabeth Maria, ouders W» Verroeij en E. van Elteren, Gouderak OVERLEDEN N Visser, 1 ra. Ondertrouwd ARIE de ZANGER EN TBERESIA MARGARETHA MARIA van BOVENE. Gouda22 Mei 1890. V De Heer en Mevrouw van NIJMEGEN SCHONEGEVEL—van Franckenberg en Proschlitz bedanken bij deze voor de vele be- wjjzen van belangstelling ondervonden bij het overlijden van hunnen Vader en Behuwdvader Jh'. van FRANCKENBERG en PROSCHLITZ. De uitmuntend8te TAFELBIEREN uit deze Brouwerjj, prachtig helder en goed wer kend zjjn steeds verkrijgbaar in het Depot Dames- en Kinder Kleedermaakster, kunnen LEERLINGEN geplaatst worden, ook kosteloos met inbegrip van LOOPWERK. OOSTHAVEN 15.

Goudsche Courant | 1890 | | pagina 2