lerk IWEG. MG 'EN ll ris. BINNENLAND. IEID r’s .ADE LIK, p- CHE les, 1N90. BROOD LUIS FEUILLETON. ;en en jerste, GUS- MGS uda I en 73*. KEI, maakster. 15. JVieuws- en Advertentieblad voor Gouda en Omstreken, Zaterdag 24 Mei. De insenrting van advertentiön kan geschieden tot één uur des namiddags van den dag der uitgave. =E! RING n bii OIJE. Lizonderlgke Hommers VIJF CENTEN. I V. IV. l- 6 Bovendien worden alle Advertentien gratis opgenomen in het ADVERTENTIEBLAD 't welk des Maandags verschgnt. „Buy zes \tjit het EngeUch.) Naar wij vernemen, is het rapport van den Raad van State over de militiewet thans definitief vastge steld, zoodat do indiening van dit wetsontwerp bij de Tweede Kamer binnen zeer korten tijd te ver wachten is. (ïfyW*) GOUDA, 23 Mei 1890. De heer C. Zoet uit Gouda deed te ’s Hage met gunstig gevolg het examen lager onderwijs. I goüdsche courant. AD VERTENTIEN worden geplaatst van 15 regels a 50 Centeniedere regel meer 10 Centen. GR00TE LETTERS worden berekend naar plaatsruimte. ft gelegenheid worden gegeven om te déjeuneeren tegen vasten prijs of met sche rijsttafel zal nu ook niet ontbreken. rechten zijn allen door de leerlingen bereid en zullen volgens vast tarief en zoo billijk mogelijk verkocht worden. Er zullen bons verkocht worden tot uitreiking van spijzen aan armen, terwijl er ook recepten zullen ver krijgbaar zijn voor de volkskeuken. De Haagsche kookschool zal aanstaanden Woens dag 28, en Donderdag 29 Mei gelegenheid geven aan het publiek, om de kunst van,hare élèves te beoordeelen. Van half twaalf tot 5 uur zal in het gebouw, Veerkade 20, eene tentoonstelling worden J.Dent en een open briefje dat mijnheer Dent haar, met trek om den mond, overgaf. De schrijver betuigde zijn spijt, dat by geen ge legenheid had, persoonlijk afscheid van haar te ne men; hij was onverwachts weggeroepenhy zou nooit de goedheid vergeten, die zij voor hem in die zes weken gehad had, maar altijd blijven, haar toegene gen neef, John Dent. Dat was alles. Prudence keerde het papier om en weer om, en bekeek het van boven naar beneden, of er'ook een postscriptum op stond, dat zij niet gezien hadmaar ’t was wezenlek alles. ’tWas bijna even telegrafisch als de koninklijke brief aan de koningin in Bias”: Mevrouw, de wind is hoog en ik heb wolven gedood. De uitgave dezer Courant geschiedt dagelyks met uitzondering van Zon- en Feestdagen. De prgs per drie maanden is 1.25, franco per post 1.70. Een heden bij het departement van koloniën ont vangen telegram van den Gouverneur-Generaal van Nederlandsch-Indië meldt, ter aanvulling van het be richt van gisteren, dat do drie gesneuvelde fuseliers inlanders waren, en dat de gewonde officieren slechts licht gekwetst z^jn. Den 18den dezer is andermaal troepenversterking uit Kota-Radja gezonden. p (Staate-Ct.') gehouden van schotels met toebereide gerechten, en gegeven om te déjeuneeren tegen keuze der gerechten. De Indi- nu ook niet ontbreken. De ge- 8) //Dat kan ik ook niet, Ooml” ,/Dan hoef je geen voet weer bij mij in huis te zetten, hoor!” zei mijnheer Dent. wIk verbied je, om een woord tegen haar te spreken, als je haar op straat, of ergens anders tegenkomt; en van dit oogenblik af, wil ik niets meer met je uitteslaan hebben.” En mijnheer Dent keerde zich om en liep met haastige schreden den weg af in de richting van Willowbrook, zonder een oogenblik te denken aan de twee en een half ons roode zephierwol, die hij te Rivermouth voor Prue moest koopen. //Wat is een mensch toch ongelukkig, die geen geduld heeft!” zeide de jonge man bij zichzelven, en toen voegde hij er, eene seconde later, bij//Wat is een mensch ongelukkig, als hij niet voorzichtig is*” John Dent keek naar zyn sigaar. Die was uitge gaan. Hij gooide het stuk sigaar in de struiken langs den muur en liep door naar de stad. John Dent kwam met het eten niet terug op Willowbrook. Men was onder het eten onbegrijpelijk weinig spraakzaam. Mijnheer Dent scheen aan heel wat anders te denken, en Prudence meende, dat er iets in de lucht zat, dat niet gunstig was voor de conversatie. Een paar maal keek haar voogd van zijn bord op, alsof hij haar wilde aanspreken, en dan scheen hij op oens weer tot andere gedachten te komen. z/Waar is neef John toch?” vroeg Prudence ein delijk, terwijl zij de amandelen en rozijnen wat dichter bij mijnheer Dent zette. „O ja, ik heb je noch vergeten te zeggen, dat hij niet komt eten! Hij eet in de stad.” z/Bij Blijdenburgh?” Laat ik u, mogen zeggen, dat er een zekere juffrouw Veronica Blijdenburgh bestond, een heel mooi meisje <’k Wéét het niet. Hoe zou ik dat weten?” her nam mijnheer Dent geraakt. I z/Komt hij thuis theedrinken?” vroeg Prudence, na eenig stilzwijgen. wDat denk ik niet,” zeide mijnheer Dent, terwijl hij zijn stoel achteruitschoof. ffIk geloof zelfs niet, dat hij hier in ’tgeheel weerom komt; hij heeft zaken aan de hand, waar hij eenige dagen in de stad mee bezig is, en dan gaat hij heen. Hij heeft je wel laten groeten,” voegde mijnheer Dent er bij, terwijl hij* zich aan een kleine onwaarheid schuldig Betreffende het ontslag als sttp»*r-intendeut van het onderwijs in de Zuidafrikaanschq Republiek, hetwelk door den heer Du Toit na zijn Kuropeesche reis is aangevraagd, zegt De Volkstem: z/Naar wij vernemen, beeft dqi heer Du Toit aan de regeering een schrijven gericht, in hetwelk hij, op grond eener ongesteldheid zijner echtgenoote, welke hem vooralsnog verhindert naar hier terug te keeren, aan het gouvernement vtiheid van handelen geeft in zake de door hem geoccupeerde betrekking van supur-intendeut van ouderwijs. Met zeer veel genoegen constateeren wy het geval', aangezien wij uit dit welwillend bedanken van den heer Du Toit mogen verstaan, dat de regeering hem over zyne uitingen te Londen gestrengelijk heeft geïnterpelleerd, en hy thans liever vry willig geeft, hetgeen hem anders weldra ontnomen zou zijn geworden.” De Raad van Justitie te Batavia heeft rechtsingang met bevel van dagvaarding geweigerd tegen den heer G. Ph. G. A. S., oud 44 jaren, geboren te Blerick (Limburg, Nederland), woonachtig te Soengei (Padang en Bedagei), Oostkust van Sumatra, van beroep ta baksplanter. Aan verdachte werd ten laste gelegd, dat hij in den nacht van 6 Maart jl., omstreeks één uur, wakker geworden door den val van de deur van een onder zijne woning te Soengei Sialang zich bevindende tijgerval, het gebrul van een tijger en Terwijl onze Regeering zich beijvert om zoo spoedig mogelijk de koepokinenting zooveel doenlijk afge schaft te krijgen heeft de Duitsche Regeering het plan ontworpen van rijkswege inrichtingen voor koepokinenting te stichten en daarna het voorstel te doen om tot de algemeene verplichte vaccine over te gaan. Een ontwerp-wet in dien zin wordt, naar de //Wiener Medizinische Wochensphrift" mededeelt, reeds in gereedheid gebracht. het gejank van een in die val tot lokaas dienenden hond, met. een met een kogel geladen Beaumont- geweer zich naar de voorgalery zijner woning heeft begeven en aldaar voor het hekwerk der voorgalery, rechts en niet ver van de trappen zijner woning staande, op een oogenblik, terwijl hij den in zijnen dienst zijnden inlander Mali hem hoorde toeschreeu wen //Pasang toean, pasang” (schiet mijnheer, schiet en terwijl hij eene gedaante uit de richting van de tijgerval een .sprong zag maken naar de trappen der voorgalerij, in de richting van die gedaante zijn ge weer heeft afgeschoten, zonder vooraf op eenige wijze deugdelijk te hebben onderzocht of de gedaante, die hij een sprong zag maken, die van een mensch was, en zulks niettegenstaande het hem bekend was, dat in ieder geval voornoemde Mali in*de nabijheid was en even goed als bijv, een tijger den bedoelden sprong had kunnen maken, ten gevolge van welke onvoor zichtige handeling van verdachte, genoemde Mali werd doorschoten en eenige oogenblikken later is overleden. r (Bat. Übl.) In een. correspondentie uit New-York aan de Frankf. Ztg. wordt gemeld dat te Cheetoam County in Tennessee een negerin leeft, Elisabeth Potter geheeten en dus vermoedelijk met een man van Hollandsehe afkomst gehuwd geweest, die blijkens deugdelijke documenten den ouderdom van 136 jaren heeft bereikt. Zij is moeder, grootmoeder, over grootmoeder en bet-overgrootmoeder van 4439 per sonen. Van hare kinderen, die zij in drie huwelijken ten getale van 27 het leven schonk, stierf het laatste op 9 Juni 1889 in den ouderdom van 94 jaren. Haar oudste zoon werd 106 jaren oud hij stierf vóór 2 jaren in Tarboro. Op deze oude dame volgt een man van 117 jaren die sinds 70 jaren vissoher is op de C'umberland- rivier en ver over de grenzen van den Staat als ,/Old Fish Herm” bekend is. Hij heet Hermann maakte, om het overhaast vertrek van zijn neef een weinig te vergoelijken. Toen liep mijnheer Dent de eetkamer uit. „In het geheel niet weerom komen, mij laten groeten?” zei Prudence bij zichzelven. „Zeker, neef John is wel beleefd, en dat nu hij hier zoo we ken gelogeerd is geweest.” Toen dacht zij aan de wandeling, die neef John dien morgen met zijn oom gedaan had; zij dacht over een en ander na, en verzonk in gepeinzen. Toen Prudence en haar voogd oen uur of twee later in de galerij zaten, kwam Clem Hoyt, de plaat- selijko Mercurius en boodschaplooper, het hek inrij den, met een boodschap om den koffer van mijnheer t r>«_. aan juffronw Palfrey, een onbeschrijfelijken De schrijver betuigde zijn spijt, dat hij

Goudsche Courant | 1890 | | pagina 1