:ls. 11 rjE& N° 4220. BINNENLAND. i 1S90. Nieuws- en ren Lsje rrnikt kan oral zuiver opgaaf van )5 aan het Watten FIllIJJTOX Maandag 26 en Dinsdag 27 Mei. Advertentieblad voor Gouda en Omstreken. t, enz. Jr., dhaven 17. IËN ich€ Cou- len door het KMAN en i I De inzending van advertentiën kan geschieden tot één uur des namiddags van den dag der uitgave. i- IQ Bi e tappij OEN. IOLLAND ;eld iederen LDAG ieping van :n bestemd .b Afzonderlijke Nommers VIJF CENTEN. Uij deze Courant, behoeft een Bijvoegsel. adoors van DAM. (t/« het Enr/eltch.) N. ian Zoon. i jm., enz. Bovendien worden alle Advertentien gratie opgenomen in het ADVERTENTIEBLAD ’t welk des Maandags verschijnt. idee t waren Uithoofde van het PINKSTERFEEST verschijnt de GOUDSCHE COURANT Maandag niet. ;ing of het onthaal te ■rkende ver- fVELTAz. ije verkrjjg- Donderdag word do gemeente Berg-Ambacht be zocht door Z.Exc. Mr. C. Fock, commissaris dös konings in de provincie Zuid-Holland. Geheel het dorp vlagde. WATER. BOLDOOT. GOUDSCHE COURANT. oor 2 per- ADVE11 TENTIEN worden geplaatst van 15 regels a 50 Centen iedere regel meer 10 Centen. GR00 TE LETTERS worden berekend naar plaatsruimte. De uitgave dezer Courant geschiedt dagelijk met uitzondering van Zon- en Feestdagen. De prjjs per drie maanden is 1.25, franco per post 1.70. Oudewater. :el. Zoetermeer. Alphen. 'Bodegraven. Haastrecht, g, Woerden. Vaddinxveen. Heden morgen bad in «de Romein" alhier plaats de verpachting voor 6 jaren van het Bloemendaal- sche verlaat. Ér waren 3 insehrijvingsbiljetten inge komen de hoogste inschrijver was C. Furrer voor 310.per jaar. lingen, dat de geiten stierven uit gebrek aan kalk- I houdend voedsel, een gevolg van de beperkte ruimte, waaraan ze bij het grazen gebonden waren. De i eenige raad, dien de bekwame man geven kon, was het dier meer vrijheid te laten, dan zou de //kwade hand" het ongetwijfeld niet meer kunnen bereiken, m. a. w. dan zou het dat voedsel opne men, waaraan het tot vorming van het beenderen gestel behoefte had. Het volgende ongeval had gisteren och tend te ruim negen uur te Leiden plaats. Terwijl op het exer- citieterrein aan den Singel de miliciens geoefend als ze daar geen avonturen vonden, verder naar de goud-strekén voort te trekken. Het was een dol idee en John Dent volkomen waardig. De tijden lang voorbij, dat particuliere ondernemers in Californië groote klompen goud uit den grond haal den; maar hij had zich nu eenmaal in het hoofd gezet, dat hij zijn fortuin in de mijndistricten zou maken. Hoe of wanneer hij het eerst op dien inval kwam, kan ik niet zeggen. Misschien stond het wel in eenig verband met de verhalen van de goudvelden in Australië, die toen noch niet lang ontdekt waren misschien had het alleen zijn ontstaan te danken aan den nood, waarin hij verkeerde. Hij moest geld hebben; hij moest heel veel hebben; hij moest het gauw hebben. Een goudmijn was eigenlijk het een voudigste van alles. Dus, om kort te gaan, hij moest een goudmijn hebben. Hij peinsde zoolang over dit w onderwerp, totdat het hem een uitgemaakte zaak werd, dat er hier of daar of ergens een groote gele klomp op hem lag te wachten, verborgen in de groene helling van een berg, of tusschen de keien in de bedding van de een of andere rivier. Eeuwen on eeuwen geleden, had de natuur dien klomp in haar weldadigen schoot verborgen, om bóm goedgunstig te schenken aan een man, die gelukkiger of beter was dan de rest. Het gouden vlies van Colch’is was voof Jason en zijn scheepsvolk niet meer werkelijk heid, dan de goudklomp voor John Dent werd. In die dagen was hij dichter. Ieder mensch is eens in zijn leven dichter, al is het maar \oor een halfuur. *U heeft hem dus aan de deur gezet!” z/Ja, dat is nu wel wat heel erg gezegd.” z/IIet was heel mooi van hem, dat hij mij niet van zijn liefde sprak, en heel flink, dat hij naar u toeging en u heeft hem de deur gewezen 1” en Prue’s oogen fonkelden op een zonderlinge wijs. Nu was het misschien op zichzelf noch zoo ver schrikkelijk niet, dat Prue’s oogen fonkeldenmaar van dat ze een kind was, toen haar oOgen niet kon den fonkelen, had zij mijnheer Dent zoo niet aange keken, en hij stond dan ook als versteend. Ze deed zoo op eens geheel anders dan gewoonlijk! //Maar Prue,” zeide, hij eindelijk, //je wilt toch niet zeggen, dat je dien jongen lief hebt //Ik heb hem lief!” riep Prudence met gloeiende wangen. //Eerst had ik hem niet liefmaar u heeft gemaakt, dat ik hem lief kreeg. Ik heb hem tot een bedelaar gemaakt, ik heb hem bovendien onge lukkig gemaakt en ik zou morgen met hem willen Door de ingelanden van den polder Stein rs met algemeene stemmen herkozen tot lid van het bestuur de heer Albert Hoogenboom. Volgens raededeeling van het Tijdschrift voor ge neert. luidt de voornaamste bepaling van het door de Belgische regeering ingediende wetsontwerp tegen de misbruiken bye, het hypnotisme: «Hij, die een door hem zelf of door een ander gehypnotiseerde persoon in het publiek ten toon stelt, wordt met gevangenisstraf van 14 dagen tot G maanden en een boete van 26 tot 1000 fr. gestraft.” Dit verbod heeft geen betrekking op de clinische demonstraties zonder andere toeschouwers dan geneeskundigen of studenten in de geneeskunde do toelating tot een dusdanige cliniek is echter aan ieder persoon, niet tot het medische vak behoorend, verboden. Met gelijke straffen wordt bedreigd hij, die onbevoegd tot de uitoefening der geneeskunde, al is het ook privatim, iemand beneden den leeftijd van 18 jaar, of iemand, die aan krankzinnigheid lijdt (en état de démence,) hypnotiseert. Verder wordt met 'gevange- nisstraf bedreigd hij, die mot een bedriegelijk doel of om nadeel te stichten een gehypnotiseerde een stuk laat opstollen of ondorteekenen, hetgeen voor de wet van kracht kan zijn (comportant des consé- quenses juridiques.) Ook hij, die van een dusdanig stuk gebruik maakt, valt onder dezelfde strafbe palingen. Dbndordagmorgen is te Haatlem onder verdachte omstandigheden dood gevonden oen elfjarige knaap, een voorzoon van eene vrouw, die sedert met een fabrieksarbeider daar ter stede was getrouwd. Den vorigen avond had de jongen, die niet school ging, maar mot lucifers aan de huizen bedelde, garnalen en radijs gegeten. Spoedig daarop klaagde hij over onpasselijkheid en neiging tot braken en ging vroeg naar bed. Den volgenden morgen vond de moe.'er hem dood. Heden ia het lijk «naar het gasthuis overgebracht om gerechtelijk te wordpn onderzocht. De knaap was in een begrafenisfonds voor 125 verzekerd. Bij de verkiezing van een voorzitter van het be stuur van den polder Kromme, Geer en Zijde, is opnieuw benoemd: de heer Joh. Boogaerdt, die alle uitgebrachte stemmen (594) op zich vereenigde. Mr. 8. an Houten heeft tp Slochteren een poli tieke rede gehouden, waarin hij heeft medegedeeld, clat hij weldra een wetsontwerp zal intlienen, waar van de strekking zal zijn om aan gemeentebesturen gemakkelyk te maken de onteigening van gronden voor uitbreiding van de stede^enz. Te Montfoort on in de omstreken hoort men sedert eenige dagen veel klagen over ziekte onder het vee. Zoo bezocht de vorige week een veearts eene boerderij, om een onderzoek in te stellen naar de ziekte eener koe, toen de boerin hem na afloop de vraag stelde, of hij ook geiten dokterde. Het antwoord luidde bevestigend, waarop de vrouw hem verzocht op zijn terugweg bij iemand aan te gaan, wiens geit ziek was en die reeds verscheidene jaren achtereen zoo’n dier had verloren, zonder daarvoor eene andere verklaring te kunnen vinden dan dat 1 de‘dieren door de «kwade hand" waren aangeraakt. De man der wetenschap kon zijn lachlust nauwelijks bedwingen, maar informeerde toch, welke verschijn selen zich bij die ziekte voordeden, waarna hij er spoedig in slaagde do «kwade hand" te ontdekken. Het bleek hem n.l. uit de verschillende mededee- trouwen, als hij ’t mij vroeg 1” «Maai lieve Hemel Prue, wat kon ik dan. anders doen i «U had hem naar mij moeten zenden.” Stom van verwondering en verbazing over dit ant woord, kon mijnhëer Dent geen woorden vinden om te antwoorden, toen het meisje langs hem heen ‘het huis inliep. «En Prue houdt van hem,” zeide hij met flauwe stem, terwijl hij als oen gewonde zwaar tegen de balustrade leunde, «mijn Prue Mijnheer Ralph Dent had met zijn neef en zijn pupil een Als John Dent gen der woorden, die Prudence Palfrey sprak, zij dien middag bij haar oom 1““~“ L’. zoo ongelukkig geweest zijn, terwijl hij daar te River- Ds. Hawkins’ bibliotheek lange vertoogen vont11" 1a 1- altijd ’afdwaalden naar punten over de rivier, waar hij een van Sedert den twist met zijn oom was er een week voorbijgegaan en de plannen van John Dent waren tot rijpheid gekomen. Hij had een tweeden dolenden ridder gevonden, een jong mensch uit Rivermouth, een ouden schoolkameraad, en ze waren met hun beiden overeengekomen, samen hun fortuin te zoeken. Hun plan was, over land naar San Francisco te gaan an GOUDA, 24 Mei 1890. Z. M. heeft benoemd tot hoogheemraad van het hoogheemraadschap Schieland den heer P. van der Breggen^ De surnumerair bij de posterijen J. C. Nieuwen- huijs zal zijn functiën uitoefenen ten postkantore te Gouda. heel onpleizierig dagje gehad. maar de echo had kunnen opvan- toen langs liep, zou hij niet zijn best deed in stoffige boeken uit over spits- idigce leerstukken te lezen, terwijl zijn oogen toch vrij gezicht had op de sdhoorsteenen Willowbrook.

Goudsche Courant | 1890 | | pagina 1