happij BINNENLAND. Woensdag 28 Mei. N° 4830. 1890. JVieutrs- en Advertentieblad voor Gouda en Omstreken. sen, De inzending van advertentiön kan geschieden' tot één uur des namiddags van den dag der uitgave. ogen FEUILLETON EIT. ^r. AM Ltllla w. SIX UT een van: HM. lie ita vet, ten dienste van het (Uit het Engelsch.') V. met aar De uitgave dezer Courant geschiedt dagelijks met uitzondering van Zon- en Feestdagen. De prjjs per drie maanden is f 1.25, franco per post f 1.70. Afzonderlijke Nommers VIJF CENTEN. Bovendien worden alle Ad vertentien gratis opgenomen in het ADVERTENTIEBLAD 't welk des Maandags verschijnt. len en jk. Voor liet litterarisoh mathemetische examen, dat te Leiden wordt afgenomen, hebben zich niet minder dan 69 candidaten aangemeld. »r iet BB, 181. - 180. - 179. - 177. 174. )en lat >ft. rpt ids eel 1- iet GOUDSCHE COURANT. bt. >P- i- t). >n’ r’s De heer R. Leopold alhier ia benoemd tot lid der commissie van examen voor de hoofdacle te Am sterdam. «vallen met gedeeltelyke ADVER TENTIEN worden geplaatst van 15 regels a 50 Centeniedere regel meer 10 Centen. GROOTE LETTERS worden berekend naar plaatsruimte. voor 0.74 en 0.72 per KG. In de 11. Zaterdag alhier gehouden vergadering van de onderwijzers van het arrondissement Gouda trad als spreker op de heer A. G. J. Tempelmans Plat, van Gorkum, die het teekenonderwijs op de lagere school behandelde. Om in *t bijzonder te doen uitkomen, hoe hij wenschte, dat er met de door hem zelven bij den heer Duijm te Gorkum uitgegeven teekenschriften gehandeld moest worden, liet hij eenige leerlingen van eene der Goudsche scholen onder zijne leiding enkele figuren uit zijne verschillende schriften teekenen. Door menigen nuttigen wenk verplichtte hij zijn talrijk gehoor, waarvoor de voorzitter, de heer Dr. D. Terpstra, hem den dank der vergadering bracht. Tot voorzitter werd herkozen de heer Dr. D. Terpstra, terwijl in plaats van den heer J. Kie- wiet de Jonge te Oude water, die niet herkiesbaar was, tor 2en voorzitter gekozen werd den heer A. van Noordwijk te Ammerstol. De jaarrekening van Beroepen te Moerkapelle de heer Th. G. (t Rap- pard, cand. te Wijk bij Heusden. De leden der Tweede Kamer zijn tot hervatting der werkzaamheden bijeengeroepen tegen Dinsdag 3 Juni e. k., te drie uren. i gedurende ring niet In het wetsontwerp tot regeling van het militair onderwijs bij de landmacht, voor zoover betreft de opleiding tot officier, zijn door de regeering eenige wijzigingen aangebracht. In het ontwerp wordt nu uitdrukkelijk verklaard, dat er slechts één cadetten school zal zijn. De programma’s van de toelatings examens zoowel voor die cadettenschool als voor de Kon. Mil. Academie zijn in het ontwerp opgenomen. De plaatsen van vestiging der inrichtingen van mili tair onderwijs zullen bij algemeenen maatregel van bestuur worden bepaald. In hoofdzaak wordt de voordracht overigens door de regeering onveranderd gehandhaafd. den penningmeester, den heer J. Emeis, Jhoot met een voordeelig batig saldo. Gisteren had hier een wedstrijd plaats tusschen de Goudsche Cricketclub //Olympia" en de Rotterdamsche Cricketclub „Rapiditas." In de eerste innings be haalde Rapiditas, die het eeijst aan bat ging, 9 runs terwijl Olympia 64 runs naakte. Om half twee ving men weer aan. Rapiditas ging weer eerst in en maakte in deze innings 26 runs. Olympia had dus gewonnen met 1 inning en 29 runs. De heeren Van Mens als batsman en L. J. Spar- naaij als bowler hebben veel tot deze overwinning bijgedragen. 10) „Ik kan niet helpen, dat ik John Dent wel mag lijdenmaar daarom hoefde ik noch niet zoo barsch te zijn, niet waar?” Oom glimlachte om die „barschheid,” maar moest bij zich «elven toch toestemmen, dut het er wel wat op leek. Het was voor ’teerst sints veertien dagen, dat hij glimlachte en die glimlach was voor Prudence als een vroolijke zonnestraal na lange regendagen. Zoo kwam er dan breking in de lucht en dreven de wolken een beetje uiteen maar ze bleven toen weer hangenwant de verhouding tusschen die twee, werd maar niet weer zoo als ze geweest was. «Als u liever heeft, dat ik niet ga zei Prue verlegen. //Wel neen,” antwoordde de heer Dent. Toen deed hij een onmogelijke poging om vroolijk te zijn en zei haar, dat ze maar zoo gauw als ze kon naar stad moest gaan en maken, dat ze getrouwd raakte en dat ze dan dadelijk weerom moest komen. GOUDA, 27 Mei 1890. VERGADERING van den GEMEENTERAAD. Woensdag den 28 Mei 1890, des namiddags ten 2 ure. Aan de orde: Het Kohier der Plaatselijke directe belasting op de inkomsten,, dienst 1890. Het voorstel tot het bouwen eener woning voor den Concierge of Pedel van het Gymnasium. Het voorstel van Regenten der beide Gasthuizen tot wijziging van het tarief der verploegkosten in het St. Catharina-Gasthuis of Ziekenhuis. Naar het programma te oordeelen zal de uitvoering tot viering van het 10-jarig bestaan der Goudsche Gymnastiek-Vereeniging „Excelsior" op 9 Juni a. s. zeer aantrekkelijk zijn. Wij zien daarople. Opkomst2e. Vrije oefe ningen 3e. StaafgroepenM. “Oefeningen aan toe stellen (rek, ringen, brug); 5e. Springen met de ringen; 6e. Plastische standen (12 in getal, alle ont leend aan de oudste vaderlandsche geschiedenis.) Hierna volgt nog eene verrassing, na afloop waarvan bal. Wij herinneren, dat kunstlievende leden op ver toon van hun diploma toegang hebben met twee dames. Dat beloofde Prue. Zij nam zich echter vast voor om, als John Dent soms noch te Rivermouth mocht zijn en als zij hem, wat noch veel onwaarschijnlijker was, mocht ontmoeten en daar had zij in de verste verte geen plan op zich met de grootst mogelijke reseve te gedragen. Zij zou hem nu bepaald mor gen niet trouwen, als hij haar vroegzij had hem lief, maar haar liefde zou hem geen blok aan ’t been zijn. Die uitdrukking van haar oom had diepen in druk op haar gemaakt. Naarmate zij de stad meer naderde en de daken van de huizen en torens zich voor haar oog hoe langer hoe duidelijker tegen den helderen, azuren hemel afteekenden voelde zij haar pols harder slaan. Als zij hem nu eens op de brug ontmoette of bijjr< het omslaan van een straat plotseling voor hem stond*?' V Zou hij dan denken, dat zij hem kwam zoeken, zelfs maar wenschte, hem te ontmoeten? Die gedachte joeg haar het bloed naar en een kleur op de wangen en j” om terug te keeren. En toen liep ze voort, terwijl zij trotsch haar hoofd schudde, als een vurige pony, die in den draf komt. Prudence vermeed de groote straten en kwam langs een omweg door Pickerings Court zonder eenig on geval aan het hek van de pastorie. Zj deed voor zichtig het hek achter zich dicht, alsof zij vreesde, dat als zij het met een« slag liet dichtvallen, John Dent, die wel eens een mijl verderop aan ’t wandelen hevig kleurende, kon zijn, bet neervallen van de klink zou hooren en b“J ’--3 1 Naar het „Dagblad van Z.-H. en ’s-Gravenhage” verneemt, is bij den Raad van State de Regeerings- voordracht ingekomen tot herziening van de Gemeente wet, voor zoover de regeling der gemeente belastingen betreft. Heden werd alhier aanbesteed de levering van het benoodigdo Rundvleesch en garnizoen. 3 biljetten waren ingekomen als van: W. de Jeu te Gouda voor 0.74, Gebr. de Mol, te ’s Hage J. Dongelmans te Gouda voor Door den minister van binnenl. zaken is, onder dagteekening van 22 Mei jl., het volgende schrijven gericht aan de commissarissen des Konings in de provinciën Herhaaldelijk komt het voor, dat Nederlandsche werklieden door berichten in de nieuwsbladen, of door daartoe uitgezonden agenten, soms met verstrekking naar haar toekomen. Een kleine jongen, die op dat oogenblik voorbij kwam, liet een schel gefluit op zyn vingers hooren, «enigszins gelijkend op het fluiten van een stoommachine, en toen voelde Prue haar knieën knikken. Maar inwendig lachende om haar zenuwach tigheid, liep zij het grindpad op, naar de huisdeur. Aan het uiterste einde der galerij, van de straat zijde geheel verborgen achter den wingerd, zat John Dent en las met saamgetrJÈ^en wenkbrauwen in Adam Smith’s VerhandelingGver den Volksrijkdom. Op het oogenblik, dat Prudence haar hand naar den klopper uitstrekte, keek de jonge man somber van zijn boek op en zag haar en hunne oogen ont moetten elkander. -<;«Jk' ik dacht, dat je al weg was!” zeide Pru- .,y. (Igrtce stotterende, terwijl zij den koperen engel met neus’ di0 den klopper versierde, vastgreep te hebben. het hoofd^’S^een, noch niet antwoordde John Dent zij had grooten lust stralende blikken. I* wpa<. 7|0 ^0,. 6en fceetje zich zelve kwam. „Ik wilde niet weggaan, zonder je eerst goeden dag te zeggen en ik kon natuurlijk niet naar ooms huis gaan.” „Neen, natuurlijk niet, zei Prue. „En daarom heb ik gewacht." „Gewacht, totdat ik naar jou toekwam!” zei Pme, ff Als ik dat had kunnen denken, had je lang kunnen wachten

Goudsche Courant | 1890 | | pagina 1