Bultenlandsch Overzicht. Kantongerecht te Gouda. 333ste Staats-loterij Commissie voor de ovatie van heden, daar hij hoo- gelijk waardeerde het dappere gedrag van den man, die thans onze medeburger is. De' Goudsche inge zetenen gevoelen levendige sympathie \dor hem en werkten gaarne mede tot de hulde, hem heden ge bracht De Majoor-Kommandant der pdd. Schutterij, de heer H. W. G. Koning, sprak vervolgens everteéfas een woord van hulde tot den nieuwen Ridder, wiens moed, beleid en trouw zoo schitterend gebleken is en wierp voorts een terugblik in onze militaire ge schiedenis, herdacht hen, die zoo eervol voor land en koning hadden gestreden om eindelijk een warm woord van sympathie en waardeering te spreken tot den gep. Kap. W. Comfurius, die zelf in overzeesche gewesten het ridderkruis verdiende. Hem tot mede burger te hebben is ons een eer, die wij op hoogen prijs stellen! De heer Comfurius beantwoordde deze toespraak met een woord van sympathie tot de Goudsche Schutterij. Ten slotte sprak de Luit. H. J. Iwes nog een hartelijk woord van waardeering, hetwelk hij eindigde met eene uitnoodigiog tot alle aanwezigen om een Leve de Koning] aan te heffen, waaraan met geest drift werd gevolg gegeven. Hiermede was de ovatie afgeloopen. Ridder Buijs die 's middags per landauer van zijne woning feestelijk was afgehaald en dien middag de. gast was der hh. onder-officieren bleef nog eênigen tijd in de kazerne bij zijne krijgsmakkers vertoeven, die 's avonds, van de muziek der Schut terij vergezeld, nog een ryj;oer met hem door de stad maakten om hem vervolgens tot zijne woning te vergezellen. De ovatie slaagde uitstekend. De commissie in deze, bestaande uit de hh. G. J. Steens Zijnen, W. Comfurius en H. J. Iwcs komt een woord van dank toe voor de wijze waarop zij zich van haar taak kweet. Er heerschte gisteren, zoowel binnen als huiten de kazerne, een warme geestdrift voor den man, die zich zoo dapper gedroeg. Het is ons hoogst aangenaam te kunnen constateeren dat ook de bur gerij en het garnizoen van Gouda niet achterbleef waar het betrof hulde te brengen aart den. Ridder F. C. A. Buijs, die ile eer van ons leger zoo schit terend handhaafde! Naar wij vernemen, moet het de politie bij .on derzoek, gebleken zijn, dat de aangehouden A. de H-, verdacht van zich te hebben schuldig gemaakt aan diefstal van eene koe uit eene weide in den Prins Alexander-polder ouder Kapel le n/d IJsel, ook de vermoedelijke dader is van den diefstal van eene koe, in den nacht van 27 en 28 April 11. in dien - polder ontvreemd, en toebehoorende aan den landt bouwer De S. te Kralingen. Naar men mededeelt, hebben verschillende burge meesters van gemeenten, althans in de provincie Zuid-Holland, ongunstige rapporten uitgebracht over de nieuwe methode van volkstelling met l Januari jl. hier te lande gevolgd. Naar wij vernemen is thans bepaald, dat het congres voor nijverheidsbygiëno en reddingswezen bij het einde der tentoonstelling zal plaats hebben. Het zal op 1 September worden geopend en vermoedelijk vier dagen duren. morgen. Hij had geen lust om Prue over haar schijnbare dubbelhartigheid te onderhouden, hij had nergens lust in. Prue beminde zijn neef en die twre hadden elkander ontmoet en dat noch wet in 't geheim. De een had hem getart en de ander had hem bedrogen. Ik weet niet, hoe ik de gewaarwordingen en aan doeningen moet beschrijven, die den heer Dent op dit oogenblik overvielen. Ik kan het niet, zonder hem enkele van* die practische eigenschappen te doen verliezen, die ik hem heb toegeschreven. Toen zijn neef op dien bewusten dag, op den weg naar Rivermouth zijne plannen aangaande Prue aan hem blootlegde, was mijnheer Dent ontsteld en ont rust. Dat Prudence de een of andere keer zou trouwen, was hem maar als even mogelijk voorge komen als eene mogelijkheid althans, die noch zoo ver in de toekomst lag, dat het noch de moeite niet was, er over te denken. Plotseling had John Dent hem doen zien, dat de tijd gekomen was, waarop Prue hem licht zou, kunnert ontsnappen, als de rechte man maar kwam, om haar te vragen. Blijkbaar was Jphn Dent de rechte man niet en mijnheer Dent Sbd zich tegen die schikking verzet, hoofdzakelijk, gelijk hij zich verbeeldde, omdat zijn neef in geen omstandigheden verkeerde, om aan trouwen te denken. Maar bij dat alles was een zonderlinge en onver klaarbare jaloezie. De verklaring, die Prue dien eigen raiddag ondeT de veranda aflegde, trof den heer Dent als een bliksemstraal uit den helderen v Behalve de hygiënische onderwerpe i van den dag op hot gebied van nijverheid en van veiligheid bij het raynwezen zal o. a. ook de reddingsdienst langs de kusten een onderwerp van discussie uitmaken. De commissie van voorbereiding voor den bouw van een nieuwen schouwburg te Amsterdam heeft aan de inschryvers voor de 2 pCt leening van 9 ton bericht gezonden, dat, hoewel het vereischt bedrag nog niet is verkregen, het tooh gemeend heeft zijne pogingon niet to moeten opgeven. De inschrijvingen worden daarom vooHoopig aan genomen. Mocht echter op 30 Juni e. k. blijken, dat de verwachtingen niet zijn verwezenlijkt en de leening niet is volteekend, dan zijn de inschrijvers van hunne verbindtenis ontslagen. Gedurende de geheele volgende maand of tot zoolang vroeger als het bedrag is bereikt r— blijft de gelegenheid tot medewerking dus nog open. De gevierde tooneelspeelster mevr. Sophie de Vries trad Dinsdagavond voor 't eerst weder ten tooueelo na het doorstaan eener ernstige ziekte. Zogevierend te voorschijn getreden uit dezen stryd om het bestaan werd ze dezen avond met triomf ingehaald als de hertogin Padovani in De Strijd om het bestaan. Toon zij in hel tweede bedrijf ten tooneele kwam, werd zij met fanfares van het orkest begroet. Een zestal corbeilles en ruikers werden haar aaugeboden, die in den loop van den avond nog door acht bloemge- schenken gevolgd werden. Aan toejuichingen ontbrak het niet. Aan het slot van het bedryt, waarin de hertogin 't laatst optreedt, tradon de artisten met mevr. De Vries naar voren, de zoo even gereikte geschenken in de hand, en juichte het talryke publiek opnieuw hartelijk de herstelde actrice toe, die nog lang een sieraad moge blyven van onsnationaal tooneel. De bekende harddraver Dibbels van den heer A. Schouten Hoogendijk te Gouderak heeft de premie 150.te Groningen behaald. Aan dozen wedstrijd namen 18 paarden deel. De bij onweder te nem«n voorzorgen, nog niet aigemeen genoeg gekend zijnde, echten wy de me- dedeeling van het volgende goval, dat deze week te Emkum, bij Lüdingshausen in WestfaleD, plaats had, wel van belang. De bliksem sloeg daar op het schoolgebouw, het dak en de balken eraf werpende, tien hondertal leerlingen bevond zich in de school, en geen enkele die ernstig is getroffen geworden, dank zij der voorzorg van den onderwgzer, om alle ramen tgdig open te zetter.. Wel werden eenige kinderen door de achtergela ten zwavellucht min of meer ongesteld, maar dit w«s dan ook alles. (De Volksvriend.) Een weduwe te Amsterdam had ongeveer 500 bij de Spaarbank voer de atad Arasterdam en hare dochter ruim 60. De boekjes lagen in eeue lade. Geregeld ontvingen zij de rente en wilden het gtld zoolang laten staan, totdat zij er een zaakje van konden beginnen. Toen zij in Maart jl. weder de rente wilden innen, vernamen zij tot haar schrik dat het geld nagenoeg geheel was opgevraagd, wat dan ook jn de boekjes, bij bodragen van telkens 20, was hemel; bij het licht harer liefde, zag zij dengehee- len omvang van zijn eigen toegenegenheid. Soms gebeurt het, ook buiten den geïllustreerden omslag der romans, dat een man een aangenomen kind van de wieg af opvoedt en op baar verlieft, wanneer zij l lange japonnen gaat dragen; dal de liefde onge- merkt in het hart binnensluipt er. zich plotseling in alle onzekerheid in volle grootte vertoont. Met mijnheer Dent nu, was iets gebeurd, dat merkwaar- I dig veel op zulk een geval geleek, j Men zegt wel eens, dat er in ieder huis oen spook I is. Tot noch toe was er op Willowbrook nooit een spook geweest, ten minste poolang mijnheer Dent het J goed in bezit had. Maar nu was er een, en mijn- j heer Dent had voortaan maar te zorgen, dat het j leelijke ding niet uit sijn schuilplaats voor' den dag i kwam. Prudence mocht er nooit het minste van vermoeden, en als een grimmige wachter zou hij het geheimzinnig wezen bewaken, totdat de fearde hem en het gehejm bedekte. Hij vond het hard, dat zulk een last hem noch op zijn ouden dag op*de schouders gelegd werd, ook na de teleurstelling zijner jeugd; maar hij zou dezen nieuwen last dragen, zoo als hij de andere gedragen had. Hij zag duidelijk genoeg in, wat zijn plicht was; maar er waren bijna onoverkomelijke moeielijkheden in de vervulling. Het was hem onmogolijk, met Prudence op denzelfden familiaren voet om te gaan als vroeger;- de onbeperkte vertrouwelijkheid, die tusschen hen beiden had bestaan, was vol dreigend opgeteekend. Spoedig bleek dat de arme vrouwen de slachtoffers waren geworden van den 61 «jarigen H. van Dijk, eon schoenlapper, die reeds 14 jaar bij haar inwoonde en geregeld zijn huur had betaald. Die man had met een oud sleuteltje de lade ge- opond, heimelijk de boekjes er uit genomen en ze er weder in gelegd, na er aan de Spaarbank geld op te hebben ontvangen. Toen het feit aan het licht kwam, trok hij naar Haarlem, waar hg zich vry. willig in hechtenis begaf. Donderdag jl. stond hij terecht. De toegevoegde verdediger, mr Henri R. Goudsmit, wees er ter stond op, dat onder het requisitoir, van vervvyziug naar de openbare terechtzitting de handteekening van het Oponb. Ministerie ontbrak, zoodat hij van oordeel was dat de officier van justitie niet ontvan kelijk was en de zaak opnieuw behoordo te worden oangebracht. De rechtbank besliste echter, na over leg in raadkamer, dat de zaak vorder zou worden behandeld. Behalve de l>eide bestolenen werd een der com missarissen. van de Spaarbank gehoord. Hij verklaarde o. n. dat aan den houder van een spaarbankboekje het gevraagde bedrag wordt uitbe taald, zonder dat de ontvanger een kwyling behoeft te toekenen. Slechts ingeval van twijfel of wanneer er aangifte van vermissing van een spaarbankboekje is gedaun, neemt de directie bijzondere voorzorgen. Iu dit geval waren de maatregelen niet noodig; beklaagde toch kwam geregeld en niemand koesteii eonig kwaad vermoeden. De subst. officier rar. Baud ging in zijn eisch na, ontler welke bepaling der strafwet het misdrijf van don beklaagde viel en kwam tot bet antwoord, dat hier verduistering was gepleegd, daar de vereischten van de misdrijven van diefstal en oplichting ten eonemalo ontbraken. Hij vorderde een gestrenge straf, 18 maanden gevangenisstraf. De verdediger betoogdo, dat duidolyk uit de ver klaring van den commissaris der Spaarbank ge bleken was, dat de houder van het boekje als recht hebbende wordt beschouwd. Van of oplich ting kon geen sprake zijn, terwijl pleiwffiet vermelde in de dagvaarding in strijd achtte met h^t rechts begrip van verduistering. Hij meende daarom, dnt de rechtbank ontslag van rechtsvervolging behoorde uit te spreken. De uitspraak zal Donderdag a. s. plaats hebben. In de gisteren te Amsterdam gehouden algemeens vergadering van de Maatschappij tot Nut van 't Al gemeen hield de voorzitter rar. W. H, K. IHouthaan, eene rede. Hij begon zijne toespraak aldus: Mijne Heeren! Twee jaren geleden getuigde uw toenmalige voor zitter, dat de rede, bij de opening uwer zitting uit te spreken, de beteekenis heeft, dat zij voor uwe beraadslagingen moet zijn, wat de stemvork is voor het orkest. Hg, musicus ook in de taal, voortreffelijk dirigent, begaafd met fijn gehoor en vaste hand, mocht zoo spreken. Hij wist, dat hij don juisten toon aan slaan, zijn leiding bezielenden invloed oefenen zou en de goede harmonische uitvoering daardoor ver zekerd was. Hij sprak echter voor en met het oog op zichzelf. Ware het anders, ik zou heden niet het voorrecht genieten namens het hoofdbestuur u op deze 104de algemeene vergadering te begroeten, u ingenomenheid gevaar voor zyn geheim. Hij moest voortdurend op zijne hoede zijn, dat zij niet eens even een kijkje nam in zijn Blauwbaard's kamer, waar hij zyu ge smoorde liefde had verborgen. Een onbedacht woord, een onbewaakte blik kon er de sleutel toe zijn. In zgn verlegenheid, om uit te maken wat wel de minst gevaarlgke gedragslijn voor hem was, begon onze goede, oude heer het meisje te behandelen met een koelheid en een gedwongenheid, die langzamerhand in een hardheid overging, waarvan hij zelf geen flauw vermoeden had. In het besef, dat zij haar voogd reden tot onte vredenheid gegeven had, deed Prudencei gereedelgk alle stappen tot eene verzoening; maar mijnheer Dent moedigde haar volstrekt niet aan, en bleef zoo koud als ijs. Intus8chen riepen zijne zaken hem naar Boston, waar hij veertien «lagen bleef. wVóor hij thuis komt, zal hij mij wel vergiffen» schenken," zei Prudence bij zichzelve. Maar hg kwam thuis, gelijk hij was heengegaan: ijskoud. Toen zij dien avond togen bedtijd, zich over zgn stoel heenboog, om hem haar voorhoofd te laten kussen eene lieve gewoonte, die zij uit batf kindsheid had bijgehouden stiet hij haar van ziel. Prue deinsde terug, en herhaalde later de liefkozing niet weer. «Hij is noch boos," dacht zij, womdat hij d0n**J dat ik toch in stilte met John Dent geëngageerd (Wordt vervolgd.) te betuigen met uw tegenwoordigheid en u daarvoor te danken, omdat gij bezieling geeft ann den arbeid van het hoofdbestuur en die arbeid, met uw goed keuring bekroond, ten zegen kan wórden van de Maatschappij. Mijn aarzeling om het voorzitterschap van het hoofd bestuur te bekloeden, ware dan stellig niet overwonnen, overtuigd als ik was, dat, al zouden uwe welwillend heid, uwe heuschheid bij de besprekingen mij de leiding gemakkelijk maken, ik nimmer den juisten grondtoon harmonisch zou kunnen doen weerklinken, aan mijn hand de stemvork niet toevertrouwd mocht worden Uw lfefde voor het werken en stroven onzer Maat schappij uw overtuiging, dnt zij nog een ru m ar beidsveld heeft, waarop met kloeken gee9t en flinke va9te hand onvermoeid gewerkt moet wordenuw wensch om bovenal Neêrlands volk ten zegen te wezen en zijn geluk te bevorderen, zij daarom ditmaal de stemvork. Volkomen rein en zuiver zal dan de grondtoon zijn. Spr. herinnert nu de wijziging in de wet op het L. O. in 18*9 tot stand gekomen en in verband daarmede wijst hg op do werkzaamheid der #M. t A." op onderwijsgebied in 't begin dezer tot N. v. eeuw. Zouden wijziging, wij, vervolgt spr., naar aanleiding dier beschouwd als de uiting van een nieuw beginsel, volgons hetwelk Staatsonderwijs niet hoofd zaak en de openbare school niet moer het symbool van verdraagzaamheid, van volkseenheid en volks kracht is, niets tot elkander te zeggen hebben Onrecht aan het roemrijk verleden onzer Maat schappij zouden wij plegen, zoo wg bij het openen dezer bijeenkomst dat feit onopgemerkt lieten. Wij wenschen de gevolgen van den strijd na te gaan, de positie onzer Maatschappij, zij het dan ook in vogelvlucht te overzien, nu de aanval tegen het openbaar onderwijs, herhaaldelijk mislukt, in het af geloopen jaar met succes bekroond is. Spr. somt vervolgens de bekende wijzigingen in de wet op het L. O. op. De verplichte schoolgeld hef fing, de verhouding tusschen het aantal onderwijzers en dat der leering en, hot premiestelsel voor de vor ming van onderwijzers, pnsseeren de revue en worden alle nadoelen voor het onderwijs genoemd. De bijzondere school daarentegen is door toekenning van subsidie uit do Staatskas niot alleen in rang verhoogd, doch te haren aanzien is zelfs niet een waarborg geëischt voor goed, deugdelijk onderwijs. Schade dus ann het openbaar onderwijs gemis ann waarborg, dat op de bijzondere school goed en deug delijk oudrrwfls gegeven wordt. Aldus is thans de positio, zegt hg. Welke is daartegenover onze plicht? vraagt spr. Een ernstige vraag. Immers de openbare school heeft volgens den tegen woord iger minister van bin- ner.lnndscbe zaken, de richting van 'tNut. De strijd geldt dus de richting waarin wij ar beiden. Het antwoord kan echter geen ander zijn als inspanning van aller krachten, aanwerving van nieuwe strijders, beleidvol samenworken. In ééndracht ligt macht; vereende kracht maakt den strijd lichter en het vooruitzicht op de overwinning grooter. En om dit te staven, wijst spr. op hetgeen de ver schillende departementen van de //Maatschappij tot Nut van 't A1 gemeen" in de eerste 25 jaren van 't bestaan der Maatschappij gedaan hebben voor den bloei van onderwijs en volksontwikkeling. En met hetgeen reeds is tot stand gebracht vbor oogen, spoort hij thans ook aan tot waakzaamheid en algemeene krachtsontwikkeling. Mocht het ooit zoo ver komeu, zoo besluit spr. zijne rode, dat de openbare school bezwijkt onder de aanvallen harer tegenstanders, dan hoop ik, dat onze Maatschappij nog voldoende levenskracht zal bezitten om het beginsel dat aan de openbare school ten grondslag ligt, in toepassing te brengen. Doch zon der strijd, zonder krachtige verdediging onzerzijds zal zij, naar myn innige overtuiging, niet vallen. Daarvoor, niet waar? staan wij haar borg. Wel is onze raaatschappy oud, maar de redenaar op haar eeuwfeest getuigde het zoo juist verouderen doet zij niet, als zij de jeugdige zonen en dochteren des volks opvoedt, wijzer en beter maakt. Dan blijft zij krachtig. En aan die kracht paart zich bij haar, als voordeel van haar ouderdom, beproefde trouw aan de openbare volksschool, voor haar nog steeds het symbool van volkseenheid en volkskracht. Met groote belangstelling wordt te Parijb het laatste gedeelte van president Carnot's reis gevolgd. Van Montpollier begaf de president zich naar Besaugon, waar hg door een deputatie van Elzassers werd begroet. Een daipe, die het woord voerde, zoide den president, dat de Elzassers en Lotharin- gers al hun hoop op hem hebben gesteld, maar de heer Carnot antwoordde slechts«Ik dank u zeer voor uwe belangstelling. De gunstige gevoelens der Elzassers en Lotharingers jegens Frankrijk zijn mij bekend." Naarmate de president de Duitscho grens naderde, vermeerderde de belangstelling. Volgens de Temps waren te Belfort, waar de heer Carnot gisteren aankwam, moer dan 10,000 ingezetenen nit de pro vinciën aangekomen, ten einde den president te begroeton. Een gedeelte was van passen voorzien, die hun door de burgemeesters hunner woonplaats waren gegeven, maar velen frnreu ook zonder pas over Zwitserland gekomen. Bij de officieele ontvangst hield de burgemeester een toespraak, waarin hij de belegering van Belfort herdacht en wees op de door boorde vlag van 1870, welke in de zaal hing. De president antwoordde kort en overhandigde den burgemeester daarna het legioen van eer. I)at de Duitscho stadhouder prins Hohenlohe den president namens den keizer zou begroeten, werd ondanks de tegenspraak der Duitscho bladen nog door velen geloofd. Toch gebeurde er natuurlijk niets van dien aard. Trouwens de Norddeutsche Allgemeine Zeitungdie nog steeds iets van haar vorigen officieuzen tint heeft behouden, verzekert dat na de begroeting van keizer Wilhelm I te Metz door den Franschon gezant de Gontaud-Biron in 1877 door beide regeeringen besloten is elkaar der gelijke beleefdheden te besparen. Toen keizer Wilhelm II het rijkstand bezocht, was dan ook geen vertegenwoordiger der Franscho regeering aanwezig en daarom bestond er ook nu geen redenwaarom de keizer den president der Franscherepubliek bij zijn bezoek aan de grens provinciën deze beleefdheid zou bewijzen. Do onderhandelingen^, tusschen Duitschland en Zwitserland over het nertyrzettingstractaat, zijn afge loopen, en de gezant te Berliji de heer Droz is door de Bondsregeering gemachtigd het tractaat te ondorteekeuen, waarna het b|j de Bondsvergadering, dio in do volgende maand bijeenkomt, ter bekrachti ging zal worden ingediend. Het vroegere tractaat is ongeveer vernieuwd, terwijl bet artikel, waaromtront tusschen Duitschland en Zwitserland verschil van uitlegging bestond, namelijk wat betrof het recht der Zwitserscho Regeering on|i aan Duitschers toe te laten in Zwitserland domicili|e te nemen of er zich te vestigen, een wijziging |van redactie heeft on dergaan, waardoor aan dat votrschil een einde wordt gemnakt zonder nadeel voor Zwitsorlands souvereine rechten. Met het oog op het lot vap het ministorie-Taaffe ziet men vooral te Woenen met belangstelling den uitslag der beraadslagingen over het Duitsch- Czechi8ch vergelijk in den Boheemsehen Landdag to gemoet. De Jong-Czechen werken met buitengewonen ijver het ontwerp tegen. Het aantal adressen, die tegen de schikking bij den Landdag zijn ingekomen, is reeds tot 2X76 gestegen, maar de Oud-Czechen blijven eendrachtig. Te Weenen werden zeer ongun stige berichten over den uitslag der beraadslaging verspreid, omdat mon zeide, dat een deel der Oud- Czeclien zich wil terugtrekken, maar de organen dezer partij verzekeron uitdrukkelijk dat dit niet het geval is. De vraag is echter of eer. beslissing kan worden genomen. De zitting van den Landdag moet wegon9 de bijeenkomst der delegaties Weouen reeds zeer spoedig gesloten worden on men betwijfelt bet of de Landdag voor dien tijd met het vorgelijk gereed is gekomen. In dit geval zou de quaestie eerst in het najaar worden opgelost. De interpellatie van de groote opposanten in de Itnliaanscho Kamer, do heeren Cavallotti en Imbri- ani, over het verdrijven van een drietal journalisten is niet meegevallen. De heeren interpellanten ver klaarden zich wel met het antwoord van den premior niot tevreden, maar de Kamer achtte 't niet noodig nog meer woorden zoek te maken over die zaak. Het antwoord van Crispi werd hier en daar daverend toegejuicht, een bewijs, dat de premier met de Kamer weer op een goeden voet is. Crispi deelde o. a. mee, dat hij eerst te Parijs en te Berlijn door de ambassadeurs klachteg had laten indienen over bet geschrijf der krantenheeren stonden te Romo in betrokking met lieden, waarvan bekend was, dat zij verplicht waren hot krodiet van Italië to ondermij nen. Men sprak, ging Crispi voort, van de plichten der gastvrijheid, piaar hg, die gastvrijheid genoot, moeit beginnen met achting te hebben voor het land, welks gast hg wasde Regeering had niets anders gedaan dan een maatregel nemen van zelfverdediging. De commissie uit het congres der Yereenigde Staten heeft eindverslag uitgebracht betreflende het onderwerp aangaande hot beheor der belastingen. JBy dit wetsvoorstel, dat volgens de Times spoedig we^ zal worden, zijn ingrijpende veranderingen voor gesteld, die ook voor Europa van belang zijn. Het zal vermoedaj'jk na 1 Juli,4g werking treden, De correspondent der Dajljj |$Nfs te New-York, be trouwbaarder wellïstet (larf <eion zijner collega's in A X W Europa ragldt, dat de twee republikeinschgezinde senatoren van Pennsylvanië en van Massachusetts te kennen hebben gegeven, dat zij de tariefwet in haar tegenwoordigen vorm onaannemelijk achten. Volgens i den correspondent wordt de kans, dat 't ontwerp wordt aangenomen, hierdoor geringer. Zitting van Woensdag 28 Mei 1890. De volgende personen zijn veroordoeld wegens Visscherijovertreditg. M. K., en J. v. d. W., te Gouda, ieder tot 3 of 2 dagen hechtenis. Verkoopen van storken drank in het klein zonder de vereischte vergunning C. B., wede. C. H. te Zevenhuizen tot f 10 of 5 dagen hechtenis. Het te Gouda zonder vergunning van den Burge meester schrobben der straat tusschen 11 uur j 's morgens en 10 uur 's avonds J. F. v. d. G., te Gouda tot I of 1 dag hechtenis. Rijden met een kar bespannen met honden niet voorzien van muilkorven W. v. W., te Hekendorp en P. d. B. te Moordrecht ieder tot 1 of 1 dag hechtenis. Als voerman niet gaan naast een hondenkar G. V., te Waddinxveen tot J 1 of 1 dag hechtenis. Zonder vergunning uitoefenen van beroep als hard- looper C. D. Z. te Utrecht tot 1 of I dag hechtenis. Allen zijn tevens veroordeeld in de kosteg ver haalbaar bij lijfsdwang van één dag. 5e Klasse Trokking ran Donderdag 29 Mei. No. 9931, 15561, 16897, 17170, 18350 1000. No. 2415, 7642, 8253, 12738, 14698 400. No. 7765, 8990, 18770 200. No. 793, 2118, 2292, 6413, 7290, 7469, 7667, 15623, 18506, 18901 100. Prijzen van 70: 164 2141 5804 8767 11506 13928 16225 18555 170 2255 5913 8846 11579 14022 16328 18561 201 2367 6038 9015 1)654 14134 16368 18580 285 2513 6110 9064 11752 14202 16377 18747 300 2724 6189 9145 11807 14207 Ï6413 18766 465 2760 6215 9183 11903 14209 16472 18824 542 2940 6515 9241 11965 14296 16488 18940 553 3082 6646 9435 12008 14410 16670 18943 608 3336 6651 9450 12014 14692 16701 19075 715 3509 6672 9464 13053 1477S 16702 19168 740 3533 6734 9874 12100 14811 16747 19215 860 3565 6892 9903 12315 14823 16921 19395 932 3729 6900 9907 12345 14968 16929 19451 995 3777 6902 10033 12371 15118 16984 19491 996 4112 6925^10134 12648 15148 17012 19512 1007 4128 7034 10139 12976 15149 17080 19535 1035 4131 7042 10140 13015 15164 17273 19528 1042 4224 7083 10238 13036 15679 17437 19735 1117 4263 7406'10283 13039 15712 17455 19740 1232 4463 7658 10419 13046 15732 17546 19833 1252 4535 7723 10498 13064 15816 17590 19944 1257 4697 7781 10559 13149 15827 17609 19961 1343 4716 8078 10611 13166 15886 17661 20052 1398 4834 8125 10678 13209 15926 17700 20157 1446 4878 8289 10718 13271 16040 17744 20177 1564 5341 8312 10804 13379 16084 17768 20198 1611 5463 8365 10819 13490 16086 17802 20296 1743 5553 8512 10836 13491 16069 17808 20590 1801 5578 8608 10916 13575 16090 17887 20797 1829 5604 8639 11147 13579 16093 18018 20800 1836 5655 8651 11194 13754 16133 18293 20894 1861 5665 8683 11234 13908 16209 18470 Vorige lijst No. 19451 70 moet zgn No. 17451. (foutief ontvangen.) MARKTBERICHTEN. Gouda, 29 Mei 1890. Tengevolge het Pinksterfeest ging er heden in granen weinig om. Stemming flauw. Tarwe. Zeouwsche 7.90 a 8.26. Mindore dito 7.60 a 7 75. Polder 6.50 a 7.—. Af- wijkende j6.a 6.26. Rogge. Polder 5.30 a 6.40. Gerst: Winter f 4.75 a 5 25. Chevalier 5.25 a 6.25. Haver: per Heet. f 3.50 a f 4.50, per 100 kilo f 8.a f 8.75. Hennepzaad: Inlandsch 6.40 a f 6.75. Buitenlandsch 5. a 5.50. Erwten: Mestingerwten 5.80 6.00 Boonèn: Paardenboonen 520 a 5.30, brui- neboonen 750 a 8.75. Kanariezaad: f 6.75 a 7.50. Maïsper 100 kilo: Bonte Amerikaansche 5.40 5.50. Cinquantine/ 6.50 a 7 Do "Veemarkt, met'goede aanroer, handel iets flauwer vette varkens tamelijk, aanvoer, handel ge woon, 19 a 22 et. per half kilo, biggen voor Enge land, weinig aanvoer, handel gewoon, 18'/j a 19'/, et. per half kilo, magere biggen, veel aanvoer, han del iets flauwer f 1.a 1.50 per week. >64

Goudsche Courant | 1890 | | pagina 2