ank j I IET. BINNENLAND. CTEN i 4 N? 4256. Vrijdag 27 Juni. 1890. tooplng FEUILLETON. IE Nieuws- en Advertentieblad voor Gouda en Omstreken* lAR. De inzending van advertentiön kan geschieden tot één uur des namiddags van den dag der uitgave. I of model ehillende 1 JÜLI begint een nieuw kwartaal van de Goudsche Courant. Nieuwe Abonnés ontvangen de vóór dien tijd verschijnende nummers GRATIS. JTÜS 1890. MONTUN 1 IËN ache Cou den door het «1KMAN en ).- i >n aange- Afzonderlijke Nommers VIJF CENTEN. Inuterdam. s WIJCK. i. HNEB, den, wegens {Uit het Engelsch.) XV. De uitgave dezer Courant geschiedt dagelijks met uitzondering van Zon- en Feestdagen. De prjjs per drie maanden is 1.25, franco per post 1.70. rouda. loemd, s Hypo- dat de 'ervallende I A R ge- i der Bank, e Agenten Bovendien worden alle Advertentien gratis opgenomen in het ADVERTENTIEBLAD 't welk des Maandags verschpnt. XVI. Toen mijnheer Dillingham’s vertrouwelijkheid op H Ikinricb- ntsoen aan rouda, kad. 1 t goudsche courant. irm. 11 uur aan den MONTUN ning te iet: nil ure, AD VER TENTIEN worden geplaatst van 15 regels a 50 Centen; iedere regel meer 10 Centen. GR00TE LETTERS worden berekend naar plaatsruimte. deze dat voor een deel der machinerie gegoten ijzeren raderen waren geleverd, die echter barsten en braken, zoodat nieuwe (stalen) raderen moesten besteld en gemaakt worden. Deze worden nu echter dezer dagen verwacht en met' 1 Juli hoopt men te openen. Wij meenen te weten, dat het voornemen bestaat, tusschen Javastraat en Scheveningen een 10-minu- tendienst in te voeren, en van het Plein een kwar- tierdienst. Een Engelsch blad doet een verhaal van dronken byen. Een landbouwer zag onlangs bij een bloeien- den wilgeboom bijenzwermen en merkte op, dat bijen, die honing uit <le bloesems zogen, op den grond vielen en hulpeloos bleven liggen. Volgens den waarnemer was het waarschijnlijk de wilgehoning die de bijen dronken maakte. GOUDA, 26 Juni 1890. De Cadet Infanterie O. I. aan de Kon. Militaire Academie te Breda A. Kruisheer heeft met goed gevolg het overgangs-examen van het 3e naar het 4e studiejaar afgelegd. In het kiesdistrict Meppol is gekozen tot lid der Tweede Kamer mr. H. Smeenge met 995 van de 1035 stemmen. aarzeling om aan den wensch van zijn jongen vriend te voldoen (zoo stelde mijnheer Dent het voor). Als zij hem haar hart schonk, zou het een hart van goud zijn en zij zou het koninklijk geven. Mynheer Dillingham beschouwde die overdreven nauwgezetheid volstrekt niet als een gebrek in juf frouw Palfrey; integendeel, hij bewonderde er haar te meer om en hij zou haar antwoord afwachten met zooveel geduld als hem immer mogelijk was. «Apropos, Dillingham,” vervolgde de goedaardige takticus, «ik heb van morgen een brief gekregen van het Ministerie van oorlog. Mijn neef staat niet bij het 10e Illinois. Ik heb over kolonel Todhunter geschreven. De kolonel van het 10e Illinois is hoe heet hij ook weer ja, de naam is mij ont gaan; maar in het heele regiment is er niemand, die zoo heet. Ik houd het er voor, dat er genoeg Tod hunters in ’t regiment rijn; maar dat ze zoo niet heeten.” Mijnheer Dillingham lachte, zoo als iemand om een aardigheid van zijn aanstaanden schoonpapa lacht. z/En dus is die man wezentlyk een bedrieger?” «Natuurlijk. Ik heb het gedacht, van het eerste oogenblik, dat ik hem zag,” zei mijnheer Dent zon der blikken of blozen. 36) De huwelijkskwestie bleef nog steeds bestaan en deze was zonder bijkomende omstandigheden toch al on aangenaam genoeg. Het grillig uitstellen van den tijd, waarop Prudence een besluit aangaande mijnheer Dillingham nemen zou, werd mijnheer Dent iederen dag drukkender. Het was zoo leelijk tegenover Dillinghammaar wat kon hij, Dent, er aan doen? Als hij er op aandrong, dat zij den jongen man trouwde, zou zij waarschijnlyk weigeren. Als hij de zaken hun eigen gang liet gaan, kon het, de hemel weet, hoelang, duren, eer men tot een bevredigenden uitslag kwam. Bovendien was er voor ’t oogenblik evenveel kans, dat John Dent leefde, als dat hij dood was. Mijnheer Dent was zeer openhartig van natuur en het hinderde hem, dat hij geheimen moest bewaren. Zijn gelaat vertoonde met hinderlijke nauwkeurigheid alles, wat er in hem omging. Prudence zag duide lijk, hoe neerslachtig haar voogd was en ze schreef Eergisteren is men begoyneu met het maken der telephonische verbinding van Krimpen a/d IJsel aan het te Krimpen aan de Lok bestaande telegraafkantoor. was gegaan. Zoo was o. m. eene rekening en verant woording van diakenen - opgevraagd, die (let wel!) van wege hetzelfde classicaal bestuur bij persoonlijke kerkvisitatie gecontroleerd was. Dit sprekend blijk van wantrouwen werd door de gemeente beantwoord met een adres van protest" aan het classicaal be stuur van Gouda, welk adres binnen een paar dagen door 125 manslidmaten was onderteekend. De onderteekenaars betuigden onder anderen hun vertrouwen in den predikant en den kerkeraad, en hun leedwezen, dat diakenen voor min-eerlijke lieden werden aangezien, blijkens het opvragen van reeds gecontroleerde rekeningen. De vorige week werd een antwoord van het class, bestuur ontvangen op //het adres van protest" aan een verkeerd adres, maar dat is te vergeven. Werden diakenen gerehabiliteerd? Dat zij verre. En toch, de gemeente verwacht dat en met recht. Neen, in het adres was verzocht, h voortaan verschoond te mogen blijven van elke onwettige inmenging van de zijde van het classicaal bestuur van Gouda." En als antwoord daarop werd terug geschreven, dat het Cl. B. van Gouda, waar het moet, recht matig zal blijven optreden!" Alsof dat verzocht was. Een recht matig aftreden kan men op zeer hoogen prijs stellen zonder op eene onwettige inmenging .gesteld te zijn. Men schrijft aan de N. R. Ct. Eenigen tijd geleden werd de kerkeraad der Her vormde gemeente van Ouderkerk aan den IJsel door één der lidmaten bij het classicaal bestuur van Gouda aangeklaagdDit bestuur riep eerstgenoemd college ter verantwoording, maar vond geen termen om te schorsen, etc. Hiermede scheen de zaak uit. Maar de gemeente van Ouderkerk aan den IJsel vond, dat het class, bestuur van Gouda, zonder eenig voorafgaand onderzoek, wel wat lichtvaardig te werk Het wereldkampioenschap als «soulier" (alléénroeier) is door James Stansbury van Nieuw Zuid-Wales den Amerikaanschen roeier William O’Connor afgewonnen in een wedstrijd op de Parramatta-rivier nabij Syd ney. Hiermede is nog niet volstrekt uitgemaakt dat Stansbury de beste roeier ter wereld is. Eerst dient de uitslag van den aanstaanden wedstrijd tusschen hem en Peter Kemp afgpwacht. Valt deze ten voor- deele van Stansbury uit, ,flan mag hij zich volgens een Engelsch blad veilig als «champion" beschouwen. dit daaraan toe, dat zij maar voortdurend bleef wei geren, op staandon voet veel van mijnheer Dilling ham te gaan houden. Hoewel mijnheer Dent geen geloof hechtte aan de verklaringen van den kolonel, brachten zij hem toch in de war; maar nog lang zooveel niet als dat ein- delooze uitstellen van Prudence. Mijnheer Dillingham had het met bewonderenswaardig geduld verdragen, maar blijkbaar benam die onzekerheid hem thans alle rust. Een mensch kan een heilige zijn; maar er zijn omstandigheden, waarin men den heilige niet kwalijk kan nemen, als hij bedenkt, dal hij een mensch is. /zIk geloof nooit, dat Prue begrijpt, hoeveel Dil lingham er onder lijdt,” dacht mijnheer Dent, «zij zelve trekt het zich zoo heel sterk niet aan. Zij was laatst in veel grooter spanning om te weten of ze een groenen of een rooden strook op haar mantel zou zetten. Ik heb nooit zoo’n meisje gezien!” Van de drie personen, die in de zaak betrokken waren, moest men eigenlijk het meest medelijden hebben met mijnheer Dent; hoewel Prudence lang niet zoo kalm en rustig was, als zij goedvond te schijnen. Het gesprek op dien winterdag tusschen mijnheer Dent en den jongen dominé, gestoord door het ver schijnen van kolonel Peyton Todhunter, werd weinig dagen later hervat, en liep tot tevredenheid van beide partijen uit. Prue’s nauwgezetheid, die zoo groot was, dat ‘t bijna een gebrek werd, verklaarde de Het schoolgeld van het openbaar lager onderwijs in de gemeente Zevenhuizen is op het bij de wet toegestane minimum bepaald. Gisteren zijn de werkzaamheden begonnen voor het Botterdamsche <«Tivoli”, den nieuwen schouwburg op den Coolsingel, welke door de heeren De Vos en Van Korlaar zal worden geëxploiteerd. Architect is de heer Y. Bijvoets Gzn., die den Amsterdamschen Plantage-schouwburg, van Van Lier, in 2 maanden en 2 dagen bouwdeaannemer is de heer J. H. Stelwagen te Rotterdam. Men zal vóór den aan vang van ’t winterseizoen gereed zijn. De Vereeniging tot bevordering van het onderwijs in handenarbeid zal hare negende algemeene verga dering houden te Schiedam, op Zaterdag 16 Augustus, des voormiddags te 10% uur. Tot de werkzaamheden behooren de volgende: Voorstellen van het bestuur: a. De vereeniging vrage koninklijks goedkeuring aan. b. Vanwege de vereeniging tot bev. van het onderwijs in handenar beid worde in het jaar 1891 een cursus gegeven De oorzaak, waardoor de exploitatie van de elek trische tram te ’s Hage tot dusver werd vertraagd, was, Tod of toddy ff jenevergrog, en hunter ff jager.

Goudsche Courant | 1890 | | pagina 1