N° 4258. 1890. BINNENLAND. VG. Nieuws- en Advertentieblad voor Gouda en Omstreken. 2” Maandag 30 Juni. ;erwijk ?IE. FEUILLETON. >oot uit OUDA ÏSDAG aar aan 300. Afzonderlijke Nommera VIJF CENTEN. De inzending van advertentiön kan geschieden tot één uur des namiddags van den dag der uitgave. BU deze Courant behoort een Bijvoegsel. TV UB. [Uit het Fngelsch^) XVI. f GOUDSCHE COURANT. bet schier volksklasse De uitgave dezer Courant geschiedt dageljjks met uitzondering van Zon- en Feestdagen. De prjjs per drie maanden is 1.25, franco per post 1.70. leer J. J. r, Dubbele mjjn moeder kon [niet spinnen; Bovendien worden alle Advertentien gratis opgenomen in het ADVERTENTIEBLAD 't welk des Maandags verschynt. issie, G, Secret. JLE. rrienden en air orgaan, [evestigd te GOUDA, 28 Juni 1890. Aan de Universiteit te Amsterdam is met goed gevolg het le 'natuurkundig examen afgelegd door den heer L. A. Mijnlief. Gisteren avond omstreeks 7’/, uur is in de vierde Kade een kind van ongeveer 7 jaar te water geraakt, de moeder het ongeval ziende, sprong te water en greep haar kind beiden zonken in de dieptevrouw Heerkons eveneens daar wonende, het ongeval be speurende, stak de drenkelingen eene ladder toe, welke door de moeder, die inmiddels bovenkwam, werd gegrepen, zoodat moeder en kind met den schrik en een nat pak vrij kwamen. De collecte voor den gewapenden dienst te Haas trecht heeft 26.80 opgebraoht. Te Vlist 2.50». 3e kl. ƒ1.95 - 1.80 - 1.65 - 1.50 a 45 ets. akbiljetten GOÜDA JWATER Hrecht 8.4, •wijk. itions ver- 's middags t bepaalde justitie vorderde voor één en 6 maanden, voor den O, zoet was de groet, we zeiden menig woord Wij kusten elkaar en hij vloog weer daadlijk voort O, was ik maar dood Prudence wist er niets van, dat zij zoo volmaakt den geest en de melodie van het lied weergafwant hare gedachten waren verre weg van de plaats, waar zij zong. Het was een dag in het midden van den zomer; nauwelijks deed een koeltje de kamperfoelie ritselen, die heen kronkelde over den luifel van een klein huisje in Horseshoe-LaneJohn Dent sprak haar van zijne plannen, van zijne verwachtingen, van zijn liefdehet was zonneschijn en schaduw en er was iets droevigs inweer hield hij hare handzij voelde den druk zijner lippen op haar wang; toen hoorde zij het hek dichtvallen en de roodborstjes in den tuin snateren, en de tranen kwamen Prue in de oogen terwijl zij zong, juist als op den dag, toen dat wezenlijk gebeurde. En zij zong verder: AD VERTENTIEN worden geplaatst van 15 regels a 50 Centen; iedere regel meer 10 Centen. GR00TE LETTERS worden berekend naar plaatsruimte. Plotseling scheen er iets bij Prudence in de keel te zwellen, het dubbelzinnig bestaan, dat zij leidde, liep ten einde en de zang verstierf op hare lippen. Met leedwezen vernemen wij, dat de heer J. A. Kwast, de bekende organist van de Amstelkerk, een bekwaam toonkunstenaar, gisterenmiddag op bijna 70-jarigen leeftijd is overleden. (Hand.) Een Reuter-telegram uit Falmouth meldt, dat aldaar van Taganrog is aangekomen de stoomboot Marpessa, met den gezagvoerder, de bemanning en 93 passagiers der Nederlandsche stoomboot Prins Bij de korpsen infanterie ontbraken den 15den Juni jl. nog 124 korporaals, terwijl daarbij aanwezig waren 138 sergeanten-titulair en 298 korporaals, geschikt om tot sergeant of fourier bevorderd te worden. Den 141 houtzagerij van zijn 1 opengebrokehr lessenaar en rolletje centen en verschillende kleedingstukken. De brandkast, welke mede in het kantoor stond, vertoonde geen teekenen van braak. Beklaagd dien diefstal met biaak bedreven te Frederik aan boord, welke gezonken is ten gevolg® van eene aanvaring met de Marpeua bij mistig weder- Een luitenant en vijf soldaten, behoorende tot het detachement troepen, aan boord van de Prins Frederik zyn bij deze ramp verdronken. Men verneemt dat de Prins Frederik o. a. één millioen specie aan boord had en dat zij voor één derde aan de Amsterdamsche befirs verzekerd was. Nader wordt dienaangaande nog het volgende gemeld Volgens berichten van kapitein Visman uit Fal mouth van gisteren middag, zijn alle ontscheepten van de Prins Frederik welvarend, de militairen opge nomen in de kazerne, het scheepsvolk in het Zeemans huis. De bij de ramp verdronken officier is de 2e luitenant der infanterie H. van Wijk. De namen der zes omgekomen manschappen een korporaal en vijf minderen zijn aan het ministerie van koloniën opgegeven. Het plan bestond, om de militairen en de passagiers hunne reis te doen voort zetten met het stoomschip Suihatru, kapt. Droog- leever Fortuqn, dat den 5n Juli van Amsterdam naar Batavia vertrekt. Tengevolge van het spoedige zinken van de Prins Frederik is er geene gelegen heid geweest voor de opvarenden om iets te redden. Het stoomschip Marpessa, dat met het stoomschip Prins i reder ik in aanvaring was, is eene geheel nieuwe stalen boot, ongeveer 2500 ton groot, en in 1889 gebouwd te Newcastle bij de firma Palmer Co. tijen Juni jlA vond de eigenaar van een j onder de g&meente Zoeterwoude de deur ijantoor op 4e houtwerf met een koevoet keh; zoomede een zich daarin bevindende kast, waaruit ontvreemd waren een Zij zag op en ontmoette den gloeienden blik van den jongen geestelijke, die op haar gevestigd was. //Ik ik kan het toch niet zingen, zei ze met een uitdrukking van wanhoop. Z/Ik zal het later wel zingen.” Toen stiet zij haastig de piano-kruk weg, aarzelde een oogenblik en gleed snel de kamer uit. Mijnheer Dillingham volgde haar met de oogen, verbaasd, en niet zonder reden, over Prudence’s on verklaarbare aandoening en gejaagdheid. Hij leunde tegen de piano, wachtende, dat zij terug zou komen maar zij kwam niet weer in de kamer terug. Weinige minuten later kwam mijnheer Dent en deze was buiten zichzelven van verbazing toen hij den jongen dominé alleen vond. Het was voor mijnheer Dent zoo zeker als een en een twee is, (hoewel ze soms niet bij elkaar gevoegd willen worden), dat. de zaak gedurende zijn afwezig heid het hoogste punt bereikt had. Hij had dit voorzien; maar er was iets buitengewoon drukkends in den dampkring, waarop hij niet was voorbereid. Hij durfde niet vragen, wat er gebeurd was. Mijnheer Dillingham was niet op zijn gemak, en na een paar alledaagsche opmerkingen, zei hij werk tuigelijk goeden nacht en ging heen. «Ze heeft hem een blauwtje gegeven, die malle meid!” pruttelde mijnheer Dent 'dien avond, terwijl hij somber naar boven ging met zijn nachtkaars in de hand, wen het spijt mij verduiveld.” Ik voor mij houd het er voor, dat het gelukkig hebben stonden gisteren voor de arrond.-rechtbank te ’s-Gravenhage terecht een gewezen knecht die 16 jaren bij de eigenaar der werf gewerkt had en een sjouwer uit Amsterdam, die beiden bekenden zich aan het hun ten laste gelegde te hebben schuldig gemaakt, terwyl verschillende getuigen de door hen gedane ontdekkingen mededeelden en inlichtingen gaven omtrent do ligging van het kantoor en den stand van lessenaar en kast. De subst.-officier van der beklaagden l jaar andere 2 jaar gevangenisstraf. De toegevoegde verdediger mr. Van Harencarpsel achtte het groote verschil in de vordering der straf niet gemotiveerd, wees op de onzekerheid die bestond omtrent den persoon die den braak gepleegd had en omtrent hetgeen zij eigenlijk ontvreemd hebben. Uitspraak 4 Juli a. s. ’k Was nog geen volle maand met Rob getrouwd [geweest, Toen zag ik voor de deur mijn Jamie’s geest, ’kHad veel om hem gedacht; maar wachtte hem niet [nou, Tot hij zeiwIk kwam weer, en maak je mijn vrouw nen aldaar, voorkomende in i verzoek ik beleefdelijk eene j voor de volgende rectificatie. Het ingezondene wemelt van onwaarheden. Vooreerstbij het classicaal bestuur van Gouda bestond niet het minstevoornemen om te//schorsen” of te //ontslaan." Aan dit bestuur was ter oore gekomen, vooreerst: dat ds. IJnzonides van den kansel op oudejaarsavond de gemeente had aangeraden om, evenals ZEw. zelf deed, de kaarten der volkstelling in rubriek 8, in te vullen //van gereformeerde gezindheid 2o. dat diakenen dier gemeente eene buitengewone De N. R. Ct. bevat het volgende stuk naar aan leiding van een door ons eergisteren overgenomen bericht uit die courant. Mijnheer de Redacteur! Naar aanleiding van een bericht uit Ouderkerk a/d Usel, betreffende handelingen van het classicaal be stuur van Gouda, tegenover den predikant en de diake- uw blad van 26 Juni jl., plaats in uwe kolommen 88) «Mijn vader had geen werk en Ik werkte dag en nacht, maar hun brood kon ik [niet winnen; Oude Bob gaf hun den kost en diep bedrukt zei hij Och Jenny, om je ouders, o trouw met mij! Mijn hart dat zei neen; want ’k had Jamie wel verstaan, Maar de wind die stak op en het schip dat was vergaan; Het schip dat was vergaan waarom niet Jamie mee? En waarom leef ik en roep: wee mij! o wee? Mijn vader zette m’ aan; en mijn moeder, die niet sprak, Die keek mij zoo eens aan, dat mijn hart er haast [van brak En zij gaf hem mijn hand, maar mijn hart was in [de rouw En zoo werd ik oude Robin Gray zijn vrouw.”

Goudsche Courant | 1890 | | pagina 1