KAMP MIJNE SCHOONMOEDER! Dinsdag 8 Juli. 4265. INDO. BINNENLAND. VIT FEUILLETON. Gouda, reven, heeft OU TEN jende voor zoo ruim* ie opvolger nen Nieuws- en Advertentieblad voor Gouda en Omstreken, r SNEL, ra. De inzending van advertentiön kan geschieden tot één uur des namiddags van den dag der uitgave. TAK. - en JZay SZEX, inkondiging a dan met nede, dat zjj Afzonderlijke No turners VIJF «CENTEN. ■t zegels, Uit het Dagboek van eene Dame. «g- (Uit het Duittch). zorge- )ONK en EE No 3, a l Zocx. Olympia bowlden L. J. Sparnaaij en L. 1 zeer 20 wickets er 15 ver meer DRAAT; b BOER ÜVEL en -oonde o Med.- 1890. ornoemd, urgemeeiter, RUPEE. iaar, PEN. Gouda. De uitgave dezer Courant geschiedt dagelijks met uitzondering van Zon- en Feestdagen. De prjjs per drie maanden is 1.25, franco per post 1.70. van straten, van wagens e heeft de ten dat hg OORN op ANDAG fenomen. tzgn voor waardig te eden gunst GOUDSCHE COURANT. lUDERSder akend, dat, Gedeputeerde SAGE voor rkweg nabg •n met 12 1) Eindeljjk zijn zij weg! Gelukkig! Zou het dik wijls gebeuren dat een meisje op den dag, dat haar engagement er door gaat, zulke smartelijke uren doorleeft? Wat oen ongelukkig denkbeeld van papa om dezen voor mij zoo hoogst pijnlijken dag met een groot feest te willen vieren. Ik ben geheel op, doodmoe van al die drukte en beweging om mij heen, van al die beleefdheidsplichten, welke ik moest ver vullen, van al die felicitaties, die ik in ontvangst moest nemen en beantwoorden. Ach, die felicita ties Zou er wel één enkele regelrecht uit het hart rijn gekomen; was het niet veeleer een ijdele for maliteit, die al die overdreven en hoogdravende woor den deed spreken? En zou er ook niet een weinig nijd in het spel zijn geweest van de zijde mijner jeugdige vriendinnen? Want ik deed nu eenmaal een schitterende partij. „Kijk als je blieft een beetje vroolijker,” had papa tegen mij gezegd, voordat de gasten verschenen, „een Van de door den Ned. Rhijnspoorweg aangeboden gelegenheid om des Zondags voor verminderd tarief van Gouda naar den Haag te kunnen reizen, maakten Zondag 11. 120 personen gebruik. Bovendien worden alle Advertentien gratis opgenomen in het ADVERTENTIEBLAD ’t welk des Maandags verschijnt. >uda bjj P weg en bjj D, Gouwe Naar wjj vernemen, hebben zich voor den nieuwen cursus aan de Rijks hoogere burgerschool aaugemeld 30 nieuwe leerlingen, waaronder 6 meisjes voor enkele lessen. Aan het Gymnasium zijn ingeschreven 9 jonge lieden, waarvoor 2 voor hoogere klassen. Gisteren heeft de Goudsche Cricket- en Football club Olympia te Rotterdam den returnmatch met de Rotterdamsohe Cricket- en Footballclub Rapidita» ge speeld. De uitslag was, dat Rapidita» in twee innings evenveel punten maakte als Olympia in eene inning, namelijk 26 punten. Na eren doorgespeeld te hebben, had Olympia de overwinning behaald met acht wic kets en vier punten. Topscorer was voor Rapidita» J. Ackerlin met zeven punten, voor Olympia L. J. Sparnaaij met acht punten. Het batten kon bij beide partijen vrij wat beter; voor Olympia bowlden L. J. Sparnaaij eh L. van Scherpenzeel zeer goed, vooral de eerste, die van de 20 wickets er 15 genomen heeft. Aan de zijde van Rapiflita» was het bowlen ook goed. In het fielden muntte Olympia boven Rapidita» uit. ADVERTENTIEN worden geplaatst van 15 regels a 50 Centen; iedere regel meer 10 Centen. GROOTE LETTERS worden berekend naar plaatsruimte. De stad der Yankees breidde zich meer en meer uit, en met die uitbreiding ontstond er toename van I verkeer, dat langzamerhand gevaarlijk begon te wor den. Wagens van allerlei grootte en vorm, tot ver schillende doeleinden bestemd, trams en omnibussen bewegen zich door de straten, en liefst met een snelheid, die zelfs voor den haastigsten en vlugsten Yankee al te kras is. Hij is zijn teenen bijna geen oogenblik meer zeker, en het bestuur der stad, be zorgd voor de veiligheid barer durgers en burgeressen, heeft nu een plan ontworpen, om hun een veiliger verkeer te bezorgen. Dat ontwerp beoogt het aanleggen gelegen boven den gewonen verkeersweg ..a3CU5 trams en omnibussen. Zij zullen komen op de hoogte der eerste verdieping der huizen, zoodat men van de straat dadelijk de eerste verdieping van zijn woning zal kunnen binnengaan, na van den oorspronkelijken verkeersweg langs een trap naar de nieuwe straat te zijn opgeklommen. De eerste geprojecteerde straat „op de eerste dieping" zal gebouwd worden want hier is wiens naam papa mij verboden had uit te spreken, mijn arme neef Rudolf, de vriend uit mijne kinder jaren, die op dezen dag bedrogen wordt in zijn zoetste hoop en teleurgesteld in zijn liefste verwachtingen. Wat was die altijd vroolijk en prettig gehumeurd, wat konden wij samen altijd goed overweg! „Hij was geen goed echtgenoot voor mij,” zeide papa, toen hij gehoord had dat wij elkander bemin den. „Een ongefortuneerde luitenant en een eenigs- zins bedorven meisje passen niet goed voor elkaar. I Rudolf had schulden en was een lichtzinnig mensch, wien hij zijne dochter nooit zou geven.” LichtzinnigHet was juist de vroolijke zorge loosheid, die mij het meest in hem behaagde Henri’s voortdurende ernst drukte mg ter neder. En of een arm officier nu al schulden had, dat was nu toch ook geen halsmisdaad. De heele wereld zeide immers: papa was rijk; kon hij dan niet ter wille van‘het geluk zijner eenige dochter die schul den, welke dan toch niet zoo’n aanzienlijk bedrag zouden uitmaken, betalen Helaas Het was niet gebeurd en heden avond moest ik er telkens aan denken, in welke andere stemming ik heden zou geweest zijn als „hij” naast mij gestaan had. Henri scheen ten laatste mijn verdrietige stemming te bemerken, die hij echter uit den aard der zaak aan andere oorzaken toeschreef. Het was zeer attent van hem dat hij, om de aandacht eenigszins van mij af te leiden, het teeken gaf dat het dansen kon be- dio andere, i^ginnen. Natuurlijk werd ik meer dan ooit tevoren Het jongste nummer van het Tijdschrift van het Nederlandsche Gymnastiekverbond meldt het volgende GOUDA, 7 Juli 1890. De heer B. J. IJssel de Schepper deed met pin- stigen uitslag het eind-examen aan het Gymnasium te Deventer, voor akte B. zoo melancholiek gezicht past niet voor een geluk kige verloofde.” De tranen schoten mij bij die woorden in de oogen. „Jk ben niet gelukkig, papa,” zeide ik met moeite ntijzelf beheerschende om niet in luid weeneu uit te barsten. I „Omdat jij een gekkin ben,” riep papa toornig uit, „een beter man zoudt gij op de heele wereld te vergeefs zoeken en een betere partij ook niet. Tracht d<m toch eindelijk eens te begrijpen, dat uw geluk in Henri’s handen veilig is toevertrouwd en dat een heerlijke toekomst u wacht, vrij wat beter als dat ik had toegegeven aan uw verlangen en mijn toestemming had gegeven tot uw engagement met een lichtzinnig jongmensch, dat niets doet dan schulden maken.” Ik antwoordde daarop geen woord. Ik zou trou wens moeilijk uiting hebben kunnen geven aan de bitterheid, die in myn hart oprees. O ja, een schitterende partij is Henri zeker, menigeen zou hem mij benijden, maar is dan uiter lijke schijn en glans juist dat, wat mij gelukkig kan maken Zullen onze karakters, onze ideëen, onze neigingen zoo overeenstemmen, als dat behoort in een huwelgk Ik ken mijn aanstaanden echtgenoot nog zoo weinig en als ik zijn ernstig, onbewegelijk gelaat aanzie, dat zoo zelden door een lachje wordt opge- vroolijkt, dan is het mij soms alsof ik bang voor hem word. Hoe zal het wel zijn als ik hem naar zijn ver verwijderd landgoed gevolgd ben! Hoe geheel verschillend van hem was „Naar wij uit goede bron vernemen, zal er eerlang een wetsontwerp tot regeling van heilgymnastische behandeling en massage door de Regeering aan de Wetgevende Macht worden aangeboden. De betrokken Minister moet zich reeds om advies tot sommige personen hebben gewend en schijnt niet afkeerig te zijn van het denkbeeld, om, naast het examen van tandmeester, ook dat voor heilgymnast in het leven te roepen. In geneeskundige kringen moet dit voor stel van den Minister veel bijval vinden. Voorloopig mogen wij over deze zaak geen verdere inlichtingen geven.” Het centraal bestuur van de Friesche ijsbond heeft, onder aanbieding van twee ontwerpen, aan de Pro vinciale Staten van Friesland per adres verzocht te willen vaststellen: a. eene provinciale verordening op het aanleggen, onderhouden en gebruiken der ijsbanen op de open bare vaarwaters in Friesland; b. eene provinciale instructie voor baanvegers; c. te besluiten, dat vanwege de provincie, voor de eerste maaal geheel of gedeeltelijk kosteloos aan de gemeenten worden verstrekt de voorgeschreven uni forme onderscheidingsteekenen, reddingsmiddelen, bakens, planken, hangbruggen, palen, borden en barten met leuningen. Gedeputeerde Staten zijn van oordeel dat de pro-' vinciale wetgever hier te veel zou treden op het gpbied der gemeente, waartoe men alleen in de grootste noodzakelijkheid moet ovorgaan, en dat genoemd be stuur er wel in is geslaagd eene regeling te organiseeren op papier, maar niet bewezen heeft, dat er voor den provincialen wetgever aanleiding bestaat om de taak van den plaatselijken over te nemen. Zij wijzen er op, dat het voor de eerste maal alleen voor de provinciale kanalen, waarvoor 1000 baanvegers noodig zouden zijn, 15,000 zou kosten. Zij adviseeren tot afwijzing van het verzoek. De groothertog van Baden is gelyk men weet oom van Keizer Wilhelm. Hoe de groothertog den keizer betitelt, blijkt uit een schrijven dat hij dezer dagen tot den keizer richtte. De groothertog be dankte den keizer voor de bevrediging door Z. M. uitgedrukt over de snelle uitvoering van een spoor wegplan en gebruikte daarvoor den volgenden aan hef: „Doorluchtigste Grootmachtigste Keizer en Ko- ning. Hoogstgeëerde Heer Neef, Broeder en Neefl Uwe Keizerlijke en Kouinklyke Majesteit heeft bij allerhoogst deszelfs schryven van Uwe Allerhoogste bevrediging uitgedrukt over”, enz. De groothertog eindigde met de verzekering der meest volkomen vereering en ware vriendschap van „U wer keizerlijke en koninklijke Majesteils trouwgenegen Neef, Broe der en Oom Frederik.

Goudsche Courant | 1890 | | pagina 1