1 ever BS SAP. AAP, 255. ONZE ZWEMMEESTER. .rukte V»«. BINNENLAND. N° 4280. 1890. Vrijdag 25 dull Nieuws- en IJK. FEUILLETON. E en Zn. )theker. K.F.llZ., rouda. LTËN~ OIJE. NCTUUR Advertentieblad voor Gouda en Omstreken. De inzending van advertentiön kan geschieden tot één uur des namiddags van den dag der uitgave. door )TER, DAAL. DOOR H E H I. II. diepe zucht de borst van den onge- De uitgave dezer Courant geschiedt dagelijks met uitzondering van Zon- en Feestdagen. De prg, per drie maanden ia 1.25, franco per post 1,70. Afzonderlijke Nommers VIJF CENTEN. Bovendien worden alle Ad vertentien gratis opgenomen in het ADVERTENTIEBLAD ’t welk des Maandags verschgnt. iel SOcta. Coiffeur. v. TÜIJLL. naar aan- fD, de richting ta.s. 'tiling 1887. >aar >f 10 Kilo, netto. zuiver- nr, dsche Cou- nden door het LNKMAN en ;baar bjj te Gouda. kleur terug, i wascht niet per flacon. goüdsche courant. Huideeli, I dagen tjjd nste pjjn te gevoeligste voor een mogelijke ADVER TENTIEN worden geplaatst van 15 regels h 50 Centeniedere regel meer 10 Centen. GROOTE LETTERS worden berekend naar plaatsruimte. Naar men verneemt, heeft de heer dr. L. J. Ege- ling, inspecteur van het geneeskundig staatstoezicht in Zuid-Holland, ontslag uit lauds dienst gevraagd, om gezondheidsredenen. GOUDA, 24 Juli 1890. Op de kermis alhier zullen de volgende verma kelijkheden voorkomen Van Lier, Schouwburg Zernietsch, Slangenmensch; Dobbelaars, PanoramaA. Teeuwen, Vélooipède Gorter, DaphneVinke, Vélooipède Netter, glas blazerij Visser, EendenvermaakBos, Kleine men- schen. Den 20sten dezer is op de Bossche boot, varende op een pleiziertocht van Rotterdam naar den Hoek van Holünd, iu betaling gegeven voor een biljet van ƒ100, een biljet van dezelfde kleuren en op dezelfde wijze bedrukt, doch waarvan de inhoud luidt: „De Nederlandsche bank geeft toegang tot het Centraalgebouw aan toonder." De importeur, De exporteur, Klbezejan. Mei.stbin. De politie doet onderzoek. Het publiek zij op zijne hoede. Dezer dagen is te Amsterdam bericht ontvangen, dat te Nice is overleden de persoon, die verleden jaar de Amsterdamsche Bank met een valschen wissel voor 25,000 oplichtte. Hij hield daar geruimen tijd onder een valschen naam verblijf. Uit zijne papieren bleek wie hij was. Te Trazegnies (Henegouwen) is iemand op zon derlinge wijze verongelukt. De liberale kiesvereeniging //Arnhem” heeft eer- gister-avond, met 51 stemmen tegen 21 blanco-bil- jetteu, den heer Rooseboom oandidaat voor de Tweede Kamer gesteld. De heer Tindal had een schrijven aan het bestuur gezonden, waarin hij bedankte oandidatuur. Een dienstbode te ’s-Gravenhage, die de slechte gewoonte had in kasten te buffelen, werd dienten gevolge weggestuurd. Daar zij, woonachtig te Dor drecht, te ’s Gravenhage geen familie had, bleef haar goed achter in de woning waar zij gediend had. Toen niet spoedig genoeg gevolg werd gegeven aan de uitnoodiging, om dat goed te komen halen, werd dit bij de politie nedergelegd. De gewezen dienstbode daarvan onbewust, g’ng naar de woning van hare vroegere meesteres, doch vond deze niet thuis en de woning gesloten. Zij ging daarop naar een smid, vestigde bij dezen den indruk dat zij nog in het be wuste huis diende én verzocht hem de deur open te steken. Dit gelukte evenwel niet, maar door het raam verschafte de smid aan het meisje toegang. Ter zake van huisvredebreuk vorderde het O. M. gisteren voor beklaagde W. v. L. 7 dagen gevange nisstraf. lukkigen vader ontsnapt, zet hij zich neer in sombere gepeinzen. #Zou de dokter het geval niet te zwaar inzien vroeg hij zich zelf, met het zoo natuurlijk verlangen om te hopen ook daar, waar geen hoop meer is. „Het zou toch zoo hard zijn het lieve kind te moeten missen I” Hy stelde zich het knaapje voor, zooals het eenige weken geleden nog voor zijne oogen gespeeld had, vroolijk en guitig; hoe het hem bij zijne tehuiskomst op den rug placht te springen en hem noodzaakte de kleine vertrekken van zijn huisje hollend en dra vend op en neêr te loopen als een paard met een jongen ruiter. Hij hoorde nog, hoe het ventje het dan uitschaterde van de pret en van geen uitscheiden wilde hooren. En thans? Nu lag het kind bleek en roerloos ter neêr en streed wellicht op hetzelfde oogenblik met den dood! Gelukkig, daar kwam wat afleiding in den vorm van een paar zwemlustige jongens, die zich niet lieten afschrikken door het koele weêr. Nu was hij toch niet te vergeefs gekomen! De beide knapen gingen, na eerst het onvermijde lijke praatje gehouden te hebben, waarbij zij wel bemerkten dat onze zwemmeester //iets in zijn hoofd had, dat niet van aangenamen aard was”, spoedig te water; de grootste in het diepe, de ander in het ondiepe bassin. De laatstgenoemde kon wel min of meer zwemmen, maar had van den voorzichtigen zwemmeester tot zijn spyt nog geen vergunning kun. Blijkens achterstaande advertentie zullen de voor stellingen in den Schouwburg-Van Lier alhier Dinsdag 29 Juli a. st. worden geopend. Van alle vermakelykheden, die de kermis ditmaal zal aan bieden, zullen deze de grootste aantrekkingskracht blijken te hebben. Voor de eerste voorstelling zijn twee gunstig be kende alleraardigste stukken gekozen, nl. De Oude Doos (waarin Mevr. Albregt Engelmann de rol van Oude Lotje vervult) en Zenuwachtige Vrouwen, dat uitstekend geschikt is voor kermisstuk, daar het hoogst amusant is. Woensdag wordt Justus van Maurik’s Een bittere pil opgevoerd en voorts Donderdag en Vrydag De jonge Garde, het stuk dat gedurende het laatste winterseizoen in Amster dam zoo ruimschoots den bijval van het publiek mocht wegdragen. Alzoo wacht het Goüdsche publiek menige genot volle avond Woensdagavond 10 uur is in de Platte weg bij Gouda brand ontstaan in het huis bewoond doer A. van den Hoven. Het huis is tot den grond afge brand, de schuur is behouden. Van den inboedel, welke tegen brandschade was verzekerd bij de brand- waarborg-maatschappij de Nederlanden van 1845 te Zutphen, is weinig gered. Mevrouw A., geb. v. M.. te Soerabaja had, wegens mishandeling, een eisch tot echtscheiding ingesteld. Zij en haar man verschenen samen voor den raad van justitie. Na de comparitie ging A. de zaal uit, doch bleef in de deur staan, en toen kort daarop zijne vrouw, die zich even met den griffier onder houden had, de deur uitkwam, bracht hij haar met een stok met looden knop een zoo hevigen slag dicht bij het oog toe, dat de knop van den stok vloog en later onder een kast werd teruggevonden. Het ge laat der vrouw was haast onkenbaar en de uitwerking van den slag van dien aard, dat zij terstond be zwijmde. Spoedig had men den dirig. officier van gezondheid ontboden, die in de rechtszaal het eerste verband legde. De woesteling werd onmiddellijk door den broeder der deerlijk verwonde vrouw bij de keel gevat en bevond zich een oogenblik later in den greep van een stevigen deurwaarder. Met een dogcar werd hij daarop naar de binnenboeien vervoerd. De slag was blijkbaar op het hoofd gemunt geweest; de wond bloedde overvloedig, doch werd door de geneesheeren ras dichtgenaaid. De patiënt maakt het naar omstandigheden redelijk. De opschudding in de rechtszaal was groot. 8) Hij had er over gedacht zijne vrouw, die eindelijk eens was ingeslapen, te wekken, opdat zij als wellicht het kind doch hij vergiste zich zeker, hij maakte zich te spoedig ongerust, zijn vrouw had wezenlijk wel eenigen slaap noodig en dus had hij haar niet gewekt. Goddank! hot was ook niet noo- dig geweest. Tegen half vijf was de zieke rustig geworden, had de oogen gesloten en bleef toen onbewegelyk op zijn bedje liggen, terwijl zyne ademhaling rustig scheen. vWellicht zal van dit oogenblik af de ziekte een gunstigen keer nemen,” dacht de ongelukkige vader en hij hoopte welke hoop echter bij de komst van den dokter de bodem zou worden ingeslagen. Deze was nauwlijks op het bedje toegetreden of hij had hot hoofd geschud en gemompeld Arme kleine en dit was voldoende geweest om de ouders de treu rige waarheid te doen kennen. Zij deden den arts geen enkele vraag, maar trachtten uit diens oogen te lezen of er dan niets, volstrekt niets meer aan te doen was. Het antwoord luidde ontkennend: alle hoop moest opgegeven worden! Was het wonder dat onze zwemmeester met loome schreden naar de zwemschool ging? En toch, zijn plicht riep en hij kwam I Veel te doen was er echter niet op de zwemschool; het koude weêr hield jong en oud terug, en derhalve müte hij alle afleiding en was voortdurend met zijne gedachten bij het ziekbed van zijn kind. Hij had aan Piet reeds omstandig verteld, wat hij des nachts had uitgestaan en hoeveel moeite het hem had ge kost van huis te gaan, waarop deze bij zichzelf had gedacht//Wel man, waarom dan niet rechtsomkeert gemaakt en naar huis gegaan Het is hier toch een dooie boel en mochten de heeren van het bestuur er achter komen, dan zouden zij toch wel geen hart in hun lijf moeten hebben, om daarop aanmerkingen te maken.” Piet sprak zijne gedachten echter niet uit, want hij kende zijn meester en wist wat voor vleesch hij in de kuip had, en ofschoon hij zelf, die reeds twee volle jaren zwemknecht was geweest, .mans ge noeg was om hier op zulk een stillen dag toezicht te houden, rustte deze taak, volgens artikel zooveel van de instructie, op den zwemmeester zelf, die haar niet uit handen mocht geven. En getrouw aan zijn instructie was onze zwem meester. Terwijl een

Goudsche Courant | 1890 | | pagina 1