gen, OH. ILEM. JRAAD. gs van 5 BINNENLAND. Markt. N° 4284. Woensdag 30 Juli. 1890. en LING, FEUILLETON. Een raadselachtige Geschiedenis. oping JEN. I uren, MACHT. IVieuws- en Advertentieblad voor Gouda en Omstreken. l, o. a,: ES. De inzending van advertentiön kan geschieden tot Mn uur des namiddags van den dag der uitgave. trd Wagner. ra per plaats. bij doode band. Bedrijf. eis. stellingen. igezelschap. e Jongleurs. isö.C.FOR- tda. daarop 0.30. riep? zeide hij tot zich- aan een ander mede te (Uit het Fr arisch.} II. [man Zoon De uitgave dezer Courant geschiedt dagelijks met uitzondering van Zon- en Feestdagen. De prjjs per drie maanden is 1.25, franco per post 1.70. Afzonderlijke Nommers VIJF CENTEN. 5. lingepi GOUDSCHE COURANT. Met algemeens stemmen worden daarop geplaatst C. C. KNAAP. A. H. van DILLEN. G. A. OUDIJK. G. LANGERAAR. G. PRINCE. A. A. KOCK. Bovendien worden alle Advertentien gratis opgenomen in het ADVERTENTIEBLAD» 't welk des Maandags verschjjnt. ADVERTENTIEN worden geplaatst van 15 regels a 50 Centeniedere regel meer 10 Centen. GROOTE LETTERS worden berekend naar plaatsruimte. 90, des mor- pk N. No. 28 van: Men verzoekt ons mede te deelen, dat de voor* stellingen in den schouwburg van Lier, die ge- woonlyk om 8 uur aanvangen, Donderdag en Vrydag a. st. om half 8 zullen beginnen wegens de uitgo* breid heid van het dan op te voeren stukDe Jonge Gabde. Aan de orde was daarop: Het opmaken eener voordracht van zes personen voor de benoeming van 3 leden in het Collegia van Zetters voor ’s Rijks directo belastingen, die aan de Commissaris des Konings moet worden gezonden. rr1 - - de hh.7 1. 2. 3. 4. 5. 6. Bij den Schietwedstrijd te Nijmegen bij gelegen heid van de 5e jaarlijksche algemeene vergadering van den Nederlandschen Schuttery-Kader-Bond is door het detachement van de Goudsche Schutterij de 2e prijs behaald individueel met 118 punten (verguld zilveren medaille) Rotterdam behaalde den ln prijs met 122 p. Het detachement bestond uit de navolgende heerenW. Sliedrecht, J. P. Mul, J. F. Putters, G. J. van Gent en S. Kraneveld. onderteekening. Raymond begon te lezen. Reeds bij de eerste regels leunde hij togen den rug van zijn fauteuil, ontroerd en met starende oogen. Na een oogenblik van strijd ging hij zitten, legde het blad op de tafel, want zijne handen beefden, en hervatte de lectuur met groote aandacht. De woor den dansten hem voor de oogen; hij moest met ééne hand het papier vasthouden en met den vinger de tegels volgen om den zin er van te kunnen vatten. Hij las den brief tweemalen en viel toen achter over in den stoel. Wat hij gevoelde moest verschrikkelijk zijn, want het zweet parelde in groote droppels op zijn voor hoofd en hij dacht er niet aan het weg te vegen; zich benauwd voelende, stond hij op, wierp onstuimig het venster open, ademde met volle teugen de bui tenlucht in en ging toen weder tegenover het blad papier zitten. Meer dan eons zocht hij in de regels een volzin, een woord op dat hij herlas; dan verzonk hij weder in gedachten. Michel maakte in het aangrenzend vertrek gedruisch Rjet het toiletgereedschap om hem te waarschuwen; eens zelfs stak hij het hoofd op bescheiden wijze door eene kier van de deur; het uiterlijk van zijn moester deed hem zoo ontstellen, dat hij niets durfde zeggen en heenging, ten prooi aan „eene doodelijke ongerustheid. Raymond bleef in gedachten verzonken. Meermalen maakte hij een levendig gebaar, als iemand die de oplossing van een vraagstuk heeft gevondendan Ter'gelegenheid van den aanstaanden LOden Ver jaardag onzer beminde Kroonprinses, verschijnt bij de Firma S. W. N. van Nooten te Schoonhoven een achttal Nederlandsche Feestliederen, door L. Akker- huijs JEz. Deze echt vaderlandsche liederen, allen op bekende zangwijzen vervaardigd en op oranjepapier i makén. gedrukt, kosten slechts één Cent per stuk, terwijl voor In-handen van B. en W. om bericht en raad. uitdhelingen door feestcommissiën of op scholen, de weder het. voor hem liggende papier raadplegende, zonk' hij moedeloos achterover. Als ik Benoist eens zelven. De onmogelijkheid om doelen wat hij zoo even vernomen had, was hem echter zoo helder als de dag en hij bleef onbewe gelijk. De pendule sloeg éénmaalhij zag ophalf zes hij had geen minuut meer te verliezen indieu hij den trein niet wilde misloopen. Hij stond, op, be sluiteloos, wankelend. Al zijn veerkracht was ver dwenen er bleef niets over dan een man, gebukt onder een slag zooals niemand er een zou kunnen verduren. Mijnheer, fluisterde Michel, de kruk van de deur omkeerende. Laat mij met vrede t riep Raymond met stok kende stem. Zijn blik viel ep den brief Hij nam hem op, maakte er eene prop van en wierp die in de haard, waar hij onmiddellijk opvlamde. De overblijfselen van het zwart verkoolde papier stegen met eenige vonken in den schoorsteen op. Raymond volgde'ze met de oogen, altijd wankelende, alsof hij beschon ken was. Het geritsel van een zijden kleed deed zich in de I gang hooren voor zijne deur. Hij vernam de stem van Estelle. En ik vreesde nog wel zelve te laat te. zijn GOUDA, 29 Juli 1890. In de hedenmiddag gehouden vergadering van den gemeenteraad, die door 12 leden werd bijge woond, (afwezig waren de heeren Oudijk, van der Garden, Lotsy, van Vreumingen en IJwel de Schepper, de beide laatsten met kennisgeving) werd door den Voorzitter medegedeeld dat door den Mi nister van Binnénlandsche Zaken waren goedgekeurd de raadsbesluiten van 27 Juni 11. tot het doen onder wazen van de Hebreeuwsohe taal op het Gymnasium en van 4 Juli 11. tot benoeming van Dr. B. J. H. Ovink als Lseraar in de oude talen aan die inrichting. Voorts werd door den Voorzitter medegedeeld, dat op den 7* dezer maand door B. en W. de kas van den Gemeente-Ontvanger was opgenomen en dat de kas en de boeken beide in orde werden be vonden. Alfen a/d Rijn, verzoekende opruiming van do water- stoep bij hare woning op den Kleiweg. B. en W. stellen voor op het adres gunstig te beschikken. De meeste perceelen zijn aldaar aan gesloten aan de Waterleiding, zoodat bedoelde water- stoep tegenwoordig minder noodig moet worden ge acht. Bovendien zou het uit een oogpunt van ver fraaiing aanbeveling verdienen en aanleiding kunnen geven tot verbreeding der hrug aldaar, waar het verkeer zeer druk is. Het zou trouwens in over eenstemming zijn met hst in Januari jl. genomen raadsbesluit om in den regel geen waterstoepen meer in de gemeente toe te laten. Ter visie. Begrootingen voor de gesubsidieerde lustel- van Weldadigheid, dienst 1891. Deze worden gesteld in handen eener Commissie, tot loden waarvan worden be noemd de hh. Straver, van der Garden en van der Post. 8. Een adres van Mej. M. R. Wölcken, onder wijzeres aan da le kostelczue school, verzoekende ontslag tegen 1» September e. k. Hoewel op dien datum de gestelde termijn van 2 maanden nog niet verstreken* is, zou adressant gaame tegen dien datum haar oiïtslag ontvangen, daar zij een zaak in damos- handwerken hoeft overgenomen tegen dien datum. B. en W.' stellen voor het verzoek toe te staan ep het gevraagd ontslag tegen 1 September eervol te verkenen. Aldus besloten. 7. Een adres var. Mej. G. P. M. Schieveen, van Leunen, hoofd der le openbare bewaarschool ver zoekende om gezondheidsredenen tegen 1 October a. st. ontslag uti hare betrekking en daar zij ruim 49 jaar aan die school werkzaam was, waarvan 43 jaar als Hoofd, hoopt zij op pensioen aanspraak te mogen makén. Deze mededeelingen werden aange nomen voor kennisgeving. Bij den Raad kwamen de volgende stukken in 1. Het rapport van de Commissie, belast met het nazien van de gemeente-rekening, dienst 1889. Dit strekt tot goedkeuring. De Voorzitter zegt de Commissie dank voor bet uitgebracht rapport en stelt Voor dit met de reke ning ter visie te leggen. Aldus besloten. 2. Eene missive van de Commissie van beheer der Stedelijke Gasfabriek, inzendende de begroeting voor 1891. Deze bedraagt in ontvangsten zoowel als in uitgaven 75.352. Ter visie. 8. Een missive van de Commissie van admini stratie der Bank van Leening, inzendende de reke ning van den kassier over 18891890. Ter visie. 4. Een rapport van B. en W. op het vroeger ingekomen adres van Mevr, de Wed. Oosthoek, te 8) Nog twee kaartjes en hij was gereed. Hij stond op. Daar, trok een aan den voet van het bureau' neergevallen brief zijne aandachtbij raapte hem op eb bekeek het papier met eenige verbazing. Het was eens gswone enveloppehet schrift van' hst adres, onregelmatig als dat van menschen die bijna nooit schrijven, liep in den rechtschon hoek naar boven. «Aan den heer Baymoml De Beaurand, in zijne woning, Rue-de-Lille, Parijs.”* Het uiterlijk van dezen brief bevalt mij niet, dacht Raymond. Hij geleek evenwel, naar het uiterlijk te oordee- len, op onderscheidene van dia welke hij zooeven gelézen had en die van dienstboden zonder dienst afkomstig waren; hij deed hem open. Het blad papier was beschreven met een onhandig, maar vastberaden schrift; het was duidelijk, dat de schrijver eerst een klad had gemaakt en dit had oyergeschreven; drie bladzijden waren vol; op de vierde bevonden zich slechts eenige woorden en eene

Goudsche Courant | 1890 | | pagina 1