'AHT. IW25, in I terug, a. s.^ BINNENLAND. I 'I W, troen- DjEj ER K° 4288. Maandag 4 Augustus. Nieuws- en Lelden, 112 FEUILLETON. Een raadselachtige Geschiedenis. )tlieker, 'tbers FEN. ER, (inrichting. D is 1890 Advertentieblad voor Gouda en Omstreken, De inaending van advertentiön kan geschieden tot één uur des namiddags van den dag der uitgave. B(j deze Courant behoort een Bijvoegsel. F TTE XEN leid om met water. sa w LM aan de per week! voorzoover 1 i {Uit het Frantch.) IV. De uitgave dezer Courant geschiedt dagelijks met uitzondering van Zon- en Feestdagen. De prijs per drie maanden is 1.25, franco per post 1.70. Afzonderlijke Nommers VIJF CENTEN. Bovendien worden alle Advertentien gratis opgenomen in het ADVERTENTIEBLAD ’t welk des Maandags verschijnt. i 1 49. i. eze dat hjj De kerk van St. Thomas Aquinas was overvutd met de menigte menschen die, genoodigd of niet, de uitvaart van kapitein De Beaurand bijwoonden. Benoist, die alles had georganiseerd, was er in ge slaagd een ouden bloedverwant op te delven, na ge noeg om als eerste rouwdragende op te treden en levens ver genoeg, om hem voor alles volkomen on verschillig te doen zijndozen man, met een deftig GOUDSCHE COURANT. 7) Ik zal hier blijven, zeide mevrouw De Beaurand, zoo lang mevrouw Moutclar, mijne tante zij legde nadruk op dit woord behoefte heeft aan zorg en liefde; daarna zooals de Hemel will Mijn rouw verplicht mij de gezelschapskringen te mijden, Waarljjk, gij kunt niet beter doen dan bij mevrouw Montclar blijven, zeide de baronnes onver schillig, maar ietwat gekrenkt, en vooral in deze mooielijke omstandigheden kan hare bescherming u van veel dienst zijn. Hare bescherming? hernam Estelle, zich op richtende; zog liever: hare vriendschap. Noem het zooals gij wilt, lieve; het staat vast, dat eene vrouw wier echtgenoot plotseling door een schot om het leven komt op den dag ven zijn hu welijk, eene degelijke chaperonne noodig heeft, in de toekomst nog meer dan op dit oogenblik. Gij bevindt n in een pijnlijken toestand, beste kind! Estelle verbleekte alsof zij beleedigd was gewor den, en toch had mevrouw Do Polrey gelijk; alleen Bij de te Berg-Ambacht gehouden jaarlyksche tiendvorpachtingen bracht die van den ambachtsheer van Berg-Ambacht ƒ123 op; die van het kroon domein onder Berg-Ambacht 81.50, en onder Lekkerkerk 401. Uit Ammerslol schrijft men van gisteren In den morgen van den 29sten Juli bracht een groot ongeluk onze gemeente op de been. De vrouw van C. O., die 14 dagen geleden van AD VERTENTIEN worden geplaatst van 1—5 regels a 50 Centen; iedere regel meer 10 Centen. GR00TE LETTERS worden berekend naar plaatsruimte. GOUDA, 2 Augustus 1890. Heden wordt de verjaardag van H. M. onze ge ëerbiedigde Koningin op de gewone wijze herdacht door het uitsteken der vaderlandsche vlag uit de openbare en vele particuliere huizon. Om 12 nre was er parade van het garnizoen op het terrein aan den Rotterdamsohen dijk. Door den gemeenteraad van Berg-Ambacht is uit gevaardigd een nieuwe verordening op de algemeens begraafplaats in die gemeente. Toen hetgisterenavond 12 uur sloeg en daarmee de 2e Augustus aanbrak, den verjaardag van onze geliefde Koningin, werd bij de voorstelling in de sociëteit „Ons Genoegen” door de muziek het „Wien Neêrlandtch Hoed" aangoheven, dat daarop door het talrjjke publiek met geestdrift werd gezongen. Nog een paar vaderlandsche liederen volgden, waarop het gewone programma weder werd afgespeeld. Tijdens het gisterenavond boven deze gemeente gewoed hebbende onwêer ontstond in den schouw burg van Lier het gerucht van brand dat gelukkig geheel ongegrond was. Enkele bezoekers verlieten de zaal, uit welk feit vele anderen opmaakten dat er toch zeker wel iets van aan was. Plotseling zag men, in verschillende gedeelten van do zaal, toe schouwers opstaan en weggaan. Dit voorbeeld werd door meerderen gevolgd. De zijdeuren werden zelfs opengemaakt en in alle richtingen werd de zaal voor een groot deel ontruimd. Hoewel, zoowel van het tooneel als uit de zaal geroepen werd dat er werke lijk geen brand was en niets om zich ongerust over te maken, gingen velen, .waarvan sommigen in hoogst zenuwachtigen toestand, heen. Velen hunner kwamen weldra weêr terug en de voorstelling het was de Het »N. v. d. D.” spreekt het bericht van het «Vaderland”, dat de heer De Veer zal vervangen worden door dr. Ten Brink, tegen. In de ongesteld heid, waardoor de heer De Veer aangetast werd, is reeds sinds lang een gunstige keer gekomen, welke van blijvenden aard schynt te wezen. Het eenige, wat op dit oogenblik te wonschen overlaat, is de ge makkelijkheid van beweging. Gisteren avond heeft oen soldaat L. S. K. in de Vogelenzang den sjouwerman Z. bij een twist een mes steek in den rug toegebracM. De heer M. Sprayt verleende den gewonde de noodige heelkundige hulp. Sedert 11. Dinsdag namidddag wordt te Haarlem vermist het Sjarig zoontje van den conducteur by de H. IJ. S. Maatschappij H. J. Eiland, woonachtig in de Verlengde Frans Halsstraat (Maarten Spiesstraat No. 8), genaamd Hendrik Jacobus Eiland, wiens sig nalement is als volgttamelyk lang voor zynen leef tijd, zwart uitzicht, donker haar, ponny geknipt, zwarte oogengekleed met rood, wit en blauw ge streepte blouse met blauwen kraag, blauw, broekje en rond mutsje. De ouders vermoeden dat hem een ongeluk is overkomen of dat hij in verkeerde handen gevallen en ontvoerd is. Namens hen verzoekt de commissaris van politie zijne opsporing en bij ont dekking, hetzij levend of dood, onmiddellyk bericht tweede voorstelling van db Jonge Gabdb kon verder ongestoord doorgaan. Ook buiten den schouwburg had zich intusschen spoedig het gerucht van brand verspreid, hetgeen be vestigd werd door eenige leden van het gezelschap, die in costuum de straat opvlogen eu in een verver- schingskraam de ongelukstijding vertelden. Velen van hen, wier familie de voorstelling bywoonden, werden natuurlijk hoogst ongerust; een geacht inge zetene, die op de Markt in de nabijheid was wilde den schouwburg binnengaan, maar vond de deuren gesloten, eu na vele vergeefsche pogingen gelukte het hem die te openen, waarbij bleek dat die naar binnen open sloegen, terwijl het een bekende veilig heidsmaatregel is dat die naar buiten moeten open gaan. Gelukkig is thans ieder met den schrik vrij gekomen, maar dat die1 bij sommigen zeer hevig is geweest, laat zich begrijpen. haar eerste kind was bevallen, werd met haar kind door eene buurvrouw, die haar veel bezocht, in hare woning vermist. De buurvrouw, ontsteld, maakte hare bevinding aan anderen openbaar, en men ver diepte zich in allerlei gissingen. Visschers hadden reeds in den nacht de deur open gezienom 6 uren een wild geloop en een schreeuwend kind gehoord. Weldra vond men in een sloot binnendyks het kind en niet ver van dat ook de moeder verdronken. Men begrypt de groote ontsteltenis, die dit treurig ongeluk in onze gemeente teweeg bracht. Wij ontvingen een proefdruk van het te Rotterdam bij George W. van Biene uitgegeven nieuwe maand blad „De Handelsreiziger”, orgaan van de „Neder- had zij in de wijze waarop zij zich uitdrukte, eene zekere' scherpte gelegd. Mijn toestand is moeielyk, dat erken ik, zeide de jonge vrouw, en ik reken dan ook op mijne vrienden om mij te ondersteunen. Zeker, my'n kind, wy zullen ons allen bey veren om u te helpen en u te verdedigen. Estelle’s oogen schoten vonken. Mij te verdedigen? riep zij. En tegen wie? Tegen de kwaadsprekendheid, mijn lieve kind. Gij zyt verstandig, Estelle; gij zult wel begrijpen, dat uw plotselinge weduwestaat het onderwerp van alle gesprekken zal worden. Niemand zal aan dit ongeluk gelooven Het is toch eenvoudig genoeg I zeide Estelle bitter. Al te eenvoudig! Wilt gij de waarheid weten? Men heeft bet mij van ochtend reeds tweemalen gezegd, en het is nog geen elf uur. Luister, Estelle ik heb de plaats uwer moeder vervuld; welnu, ik verzeker u, dat als zoo iets aan eene mijner dochters was overkomen, ik geene oogen genoeg zou hebben om te weenen! Dat zou u niet veel helpen, en het verheugt mij, dat gij heden om mijnentwil niet zooveel ver driet hebt. Lieve beste begon mevrouw De Polrey, die besefte, dat zij te ver was gegaan, want haar hart was niet slecht, alleen hare tong was wat on voorzichtig. Zij zweeg evenwel toen zij merkte, dat Estelle niet gestemd was om raadgevingen te ontvan gen, en stond op om te vertrekken. Is het uur voor de plechtigheid al bepaald? vroeg zij. Zij zal morgen plaats hebben, denk ik? Dat geloof ik ook. De heer Benoist regelt alles. Mijn Hemel, wat zijn al die bijzonderheden verschrikkelijk! Gij moogt van geluk spreken, dat hij er was, op het juiste oogenblik, om zoo te zeggen voegde mevrouw De Polrey, reeds op den drempel van de deur, er bij. Raymond had hem veizocht te blijven Toen zij den indruk gewaar werd dien deze woor den op het gelaat der barones te voorschijn riep, speet het Estelle ze gezegd te hebben. Als alles verkeerd wordt uitgelegd, dacht zij, zal ik niemand iets meer zeggen. „Tot wederziens lieve mevrouw, ik dank u,” sprak zij, terwijl me vrouw De Polrey de trap afging. V.

Goudsche Courant | 1890 | | pagina 1