IX0 4293. 1800. BINNENLAND. Vrijdag 8 Augustas. Nieuws- en FEUILLETON. Een raadselachtige Geschiedenis. id Advertentieblad voor Gouda en Omstreken. De Inzending van advertentlön kan geschieden tot 6én uur des namiddags van den dag der uitgave. Drogist. bet beste jreld. n eklen 1. Me ■verij nj. R. Hllij; J. (Vit het fratuch.) VIII. AN !c ZCON. reken bg de 73 en 73a, ik ken zeer De uitgave dezer Courant geschiedt dagelgke met uitzondering van Zon- en Feestdagen. De prgs per drie maanden ia 1.25, franco per post 1.70. lizonderlgke Nommers VIJF CENTEN. si 50 ets. Coiffeur. TüULL Bovendien worden alle Advertentien gratis opgenomen in het ADVERTENTIEBLAD 't welk des Maandags verschgnt. HuMeett, dagen tgd iste pgn te gevoeligste neriewinkels ndpjjn, ont- luaangeuame 'orden zeker jks gebruik -Pro- emen-zeep> ransparant. nepen, welks eeg brengen. Mondwater tfjd. -WM nen. erin idwater, :hen, 1.78, »r. POPP’s tanden ge- i Tandplom- tegeii eiken den kbri- ugg- van hare moeder bezat Estelle, Chartres, een buitenverblijf dat der Belgen. DAM. oomen van tel., Costu- djjnen, Be en Bont- GOUDSCHE COURANT. ADVERTENTIEN worden geplaatst van 15 regels a 50 Centen; iedere regel meer 10 Centen. GR00TB LETTERS worden berekend naar plaatsruimte. een oogenblik in gedachten dat sommige karakters kenmerkt. De bloedige ver-1 schijning van Raymond, met het verschrikkelijk vraag stuk dat daaraan verbonden was, vervolgden haar tot in haren schuilhoek en bovendien herleefden daar tooneelen uit hare jeugd, die zij vergeten waande, i met verbazende helderheid voor haren geest. In weerwil van haren vurigen wensch om de rust, waarin mevrouw Montclar na zulk een geweldigen schok begon te vervallen, niet te storen, kon Estelle, op een avond dat zij samen na den maaltijd in den grooten, door de Loire bespeelden tuin wandelden, niet langer zwijgen. Het was een oude tuin met geschoren beukenhagen, die een soort van doolhof vormdeneen klein vijvertje, met een fonteintje en banken, vormde het midden punt van dit oord, dat vooral op het heetst van den dag een aangenaam frisch verblijf opleverde. Ofschoon het reeds over achten was, was de zon nög niet onder gegaan. In dit jaargetijde, waarin de dagen langer en langer worden, hebben de avonden da doordringende bekoring van de dingen die ten einde loopenmen gevoelt, als men ten minste het leven heeft gekend, hoe onbestendig die uren van schemerlicht zijn en met welk eene snelheid de dagen weldra zullen korten. Die indruk, zelden door onze jeugd gevoeld, was zeer sterk bij mevrouw Montclar. Bij het vijvertje gezeten, zag zij de gulden stralen, die de hooge stammen met eene warme tint verlichtten, langza merhand afnemen en weldra alleen de hooge toppen De reizigers, die eergisteren avond met een onaf- zienbaren trein het Rhijnspoorstation te Amsterdam te 9 u. 35 im verlieten, zyn er goed afgekomen. Ongeveer opriO minuten afstand sporens van Am sterdam, schrikten 5 paarden, die zich met twee boerenknechts in eene weide bevonden, voor den nadétenden trein, sloegen het afsluitingshek aan stuk en holden den weg op in dezelfde richting, waarin do trein zich bewoog, waarmede zij ten slotte een wedren hielden, de trein op het rechter- en de paarden op het linkerspoor, waar zij bij het schijnsel van het licht der locomotief door de reizigers kon den worden waargenomen. Ongelukkigerwijze kwam op hetzelfde oogenblik de trein uit Rotterdam aan snorren. Wat nu gebeurde, is met geen zekerheid te zeggen. Naar alle waarschijnlijkheid hebben de paarden, dol van angst voor de naderende locomo- Het opruimen van den bouwval van het ingestorte huis aan den Amstel bij de Achtergracht te Amster dam wordt nog altijd door werklieden van den sloo- per Leon voortgezet. De beide werklieden Burger hout en Rekelhof, die bij het noodlottige ongeluk den dood hebben gevonden, schenen op het oogen blik der instorting in elkanders nabijheid te hebben gewerkt. Rekelhof had nog den beitel in de hand, toen zijn zwaar verminkt lijk van onder de puinhoo- pen werd opgedolven. Waarschijnlijk is de onge lukkige, die twee-en-vijftig jaar oud was en een huisgezin met verscheidene kinderen nalaat, dadelijk U) Het is al erg genoeg, tante, zeide zij, dat ik het verdriet heb gehad van alleen met u te moeten wonen in ons huis te Parijs, waar ik met hem had moeten wezen; spaar mij nu de smart van die be proeving te herhalen in eene woning, die ik niet ken en waar treurige aandoeningen u evenzeer zouden treffen als mij. Die redeneering was zoo logisch, dat mevrouw Montclar wel niet anders kon doen, dan zich er aan te onderwerpen. Uit de nalatenschap op korten afstand van groot genoeg was om het zich er zeer gemakkelijk te maken, en tevens niet zoo groot, dat het noodig was er een talrijk personeel van bedienden mede te nemen. De twee dames besloten zich daar gedurende het goede seizoen terug te trekken. Mevrouw De Beaurand had gehoopt, nu aan alle smartelijke herinneringen te ontkomen; zij hadgeene rekening gehouden met het voorstellingsvermogen Er doet zich te Oudenhoorn eene eigenaardige quaestie voor met betrekking tot de bij de nieuwe wet op het lager onderwijs voorgeschreven (gedwon gen) schoolgeldheffing. Was in eene vergadering van den gemeenteraad onlangs besloten tot school geldheffing over te gaan, het blijkt nu, dat genoemd besluit in strijd zou zyn met de voorwaarde van schenking van het zoogenaamde schoolfonds. In 1849 is nml. door wijlen den heer Rouville, in leven burgemeester dier gemeente, eene schen king tot stand gebracht van een kapitaal, onder uitdrukkelijke voorwaarde, dat de rente zou worden aangewend in het belang van het onderwijs en de kinderen v<n ingezetenen van Oudenhoorn vrij zou den zijn van het betalen van schoolgeld. Sedert 1 Januari 1850 is dit besluit van kracht. Naar men verneemt, is nu door den Raad een verzoek aan den Koning gericht om vrijstelling te verkregen van het voorschrift in art. 46 der wet op het lager onderwijs, waarbij schoolgeldheffing is voorgMohreven. GOUDA, 7 Augustus 1890. Gisterenavond omstreeks 7 uur was op de Karne- melksloot een 4-jarig jongentje aan het rijden met een kinderwagen, waarin zijn broertje gezeten was geen stuur kunnende houden, geraakte de wagen met het «kind in een sloot, de wagen boven op het kind, hetwelk zeker zoude verdronken zyn, indien de landbouwer E. de wagen niet had gekeerd, waar door het kind gelukkig gered werd. Heden morgen ten ongeveer 10 uur is aan de Jeruzalemstraat een 12-jarige jongen van Van der Veer te water geraakt, terwijl hy stond te visschen. D. Laurier had het geluk hem, nadat hy zijn hen gelstok bad toegestoken, er uit te halen, zoodat hij met den schrik en een nat pak vrykwam. Zekeren V., koopman in manufacturen, wonende te Waddinxvcen, wordt sinds gisteren vermist, men vermoedt dat hem een ongeluk is overkómen, daar zijn wagen met manufacturen en hoed op den open baren weg te Hazerswoude zijn gevonden. Zaterdag nacht had een vijftienjarige bediende in het Hotel Goes te Vlissingen, nadat allen zich ter ruste hadden begeven, de onvoorzichtigheid in het vensterraam van zijn slaapvertrek, waarvan het raam hoog was opgeschoven, te gaan zittenzeer waar schijnlijk om het binnenkomen van een loodskotter gade te slaan. In deze houding schijnt hij in slaap te zyn gevallen en zijn evenwicht verloren te hebben, met het ongelukkig gevolg dat hij uit hot ongeveer 10 M. hooge raam op de straat viel. In deerniswaardigen toestand werd hij daar ge vonden en per brancard naar het gasthuis vervoerd. (H. Ct.) lief, eene uiterste poging gewaagd en zyn zij er in geslaagd den Amsterdamschen trein voorbij te komen, om toen rechts te zwenken, met het doel om den trein uit Rotterdam te ontloopen. Toen echter be reikte hen de locomotief van den Amsterdamschen trein en ging er over heen. De reizigers konden een schok waarnemen, maar in hetzelfde oogenblik stond de trein stil. De machinist had met zoo veel kracht gestopt, dat de trein tot staan was gebracht op dezelfde plek, waar het ongeluk ge beurde. De verminkte, deels aan stukken gescheurde dieren lagen nog onder de wagens en werden alsnu verwyderd in tegenwoordigheid van de bedoelde boerenknechts. Vier paarden waren gedood. Het vijfde was het met eene wonde aan den kop ont komen. De trein kon eindelijk zijnen weg vervol gen. Het voor Rotterdam bestemde gedeelte kwam door het oponthoud 20 minuten te laat aan. Het onderstel van de locomotief en ook dat van sommige wagens zagen er uit, alsof zij met roode verf waren bestreken. Het treinpersoneel heeft kalm en bedaard ztfnen plicht gedaan. Ook de talrijke reizigers onthielden zich bij den schok en bij het plotseling tot stilstand brengen »an den trein van alles wat naar opge wondenheid zweemde. beschijnen. Daar gaat zij alweder, zeide zij, de warme zon, die ons halve leven hier op aarde is 1 Wie weet of ik toekomende jaar nog hier zal zyn om haar te aanschouwen Lieve tante, zeide Estelle, denk toch niet aan zulke treurige dingen I Gij zijt nog niet oud genoeg om u daarmede bezig te houden. Wie van ons kan zoggen, dat hij morgen nog leven zal? hernam de oude dame op droeven toon. Raymond, op den drempel van het geluk, vol van vreugde en leven Lieve tante, ik bid u Mevrouw Montclar beantwoordde den handdruk van Estelle en bleef w o verzonkendaarop wendde zij zich tot hare nicht, zeggende Laat ons over u spreken. Ik heb u lief, maar u bijna nieteene jeugdige bruid is zelden mededeelzaam sedert sedert heb ik uwe koelbloedigheid bewonderd, evenzeer uw tact en uwe goedhartigheid. Toch verzeker ik u, dat ik naar waarheid kan zeggenik ken u ternauwernood. Laat ons dus over u spreken. Hebt gij eenige herinnering aan uwe moeder behouden Er kwamen rimpels op het voorhoofd van Estelle; het kostte haar eonige moeite te spreken. Ik herinner mij mijne moeder heel goed, ant woordde zij; hier heb ik den laatsten zomer van haar leven met haar doorgebracht; ik was acht jaar

Goudsche Courant | 1890 | | pagina 1