r. lop IS rosra BINNENLAND. t de werk. Donderdag 14 Augustus. N° 4297. 1890. Nieuws- en Een raadselachtige Geschiedenis. sd, Advertentieblad voor Gouda en Omstreken. a De Inzending van advertentiön kan geschieden tot één uur des namiddags van den dag der uitgave. FEUILLETON. Drogist. erin idwater, then, 1.75, #r. POPP’s emen-zeep, ansparant- I, Mondwater tijd. nen. in het LARS ;hoen- 5. pr Pr bi5. van De Rotterdamsche rechtbank veroordeelde gisteren (Uit het Fratuch.) XI. XII. .N 8c Zoon. maangename 'orden zeker jks gebruik TH VIT- Hinder Benoemd tot Ambtenaar ter Secretarie der ge meenten Haastrecht en Vlist, den heer C. J. M. Kroon, van Noordscharwóude. A De uitgave dezer Courant geschiedt dagelijks met uitzondering van Zon- en Feestdagen. De prjjs per drie maanden is 1.25, franco per post 1.70. Afzonderlijke Nommera VIJF CENTEN. igemaakt in staat is, Bovendien worden alle Advertentien gratis opgenomen in het ADVERTENTIEBLAD 't welk des Maandags verschijnt. neriewinkels tanden ge- i Tandplom- tegen eiken jepen, welke eeg brengen. GOUDSCHE COURANT. ien behoeft te dingen. te maken. P. v. d. H., commissiekooper te Reeuwijk, wegens verduistering van geld ten nadeele van zijn patroon, tot zes maanden gevangenisstraf, met in mindering brenging der prev. hechtenis, en P. H., werkman te Gouda, die door valsche briefjes wist machtig te worden een paar waterlaarzen en een half hectoliter aardappelen, tot drie maanden gevangenisstraf. AD VERTENTIEN worden geplaatst van 15 regels a 50 Centen; iedere reg.1 meer 10 Centen. GROOTE LETTERS worden berekend naar plaatsruimte. was als volgt le prjjs Rotterdam. 2e prijs. P. Rotterdam. 3e prijs. N. C. Antiloop,” Rotterdam. Bij het afdrukken van c „de Antiloop” nog niet bekend. goed weder had heden van de Wielrjj- Te Gorinchem zijn in de laatste dagen eenige ongeregeldheden voorgevallen in verband met het op treden van het „Leger des heils" aldaar. In bet gebouw, dat sinds eenige weken door deze vereeniging gebruikt wordt, werden Zaterdag- en Zondagavond door eenigen honderden jongens, mannen en vrouwen GOUDA, 13 Augustus 1890. VERGADERING van den GEMEENTERAAD op Vrijdag den 15 Augustus 1890, des namiddags ten 1 ure. Aan de orde De Rekening der Gemeente, dienst 1889. De Rekening en Verantwoording van den Kassier der Stedelijke Bank van Leaning. De Begroeting der Stedelijke Gasfabriek voor het dienstjaar 1891. In de Gooi- en Eemlander schrijft L. B. S. te Hilversum het volgende „In vele bladen, behelzende de treurige vergifti gingszaak, staat geschreven over mej. Aafke Kuypers, dat zij verondersteld wordt, bekend te zijn met de werking der vergiften, omdat zij als dochter van een apotheker hiervan op de hoogte kon zijn. Vergun mij hierop eene aanteekening te maken De vader van mej. Kuypers was omstreeks 1840 apotheker te Franeker. In 1850 oefende hij echter aldaar het beroep uit van wagenmaker, en werd in datzelfde jaar ook benoemd tot stads-bouwmeester. Mej. A. K. was toen slechts drie jaar oud. Tot aan 1867 vervulde haar vader bovengenoemd beroep, en vertrok 31 December 1868 naar Steenwjjk, waar hij als provisor optrad in eene aphotheek. "Later verhuisde hij naar Wildervank; mej. A.K. was toen reeds aan het Conservatoire, en kwam nog slechts zelden in haar ouderlijk huis; de meaning dus, dat zij als aphothekorsdoohter bekend zou zijn met de uitwerking van vergift, verliest hierdoor veel van hare waarde. Aanvankelijk was hare studie bestemd voor de de ruiten ingeslagen, waarna dezelfde baldadigheid gepleegd werd bij eenige bekende voorstanders van het Heilsleger. De politie deed haar plicht en trachtte de orde te herstel! en. Gisteren is afgekondigd, dat «samenscho lingen van moer dan drie personen verboden zijn.» Maandagavond is alles vrij kalm gebleven. Eenige bruggen in de nabijheid van het vergaderlokaal waren afgozet door soldaten, terwijl ook in de stad, vooral op de Hoogstraat en werd. Do bijeenkomst onder bescherming van zeer veel menschen op de been. Gistermiddag ten 6 pur geraakte op de Gouwe, nabij de Turfmarktbrug al spelende een 7-jarig knaapje, een zoon van de J. op de Raam, te water, doch werd gelukkig gered door den heer C. Prince Jr., die zich daartoe gekleed te water begaf. 1«) O, juist, nu weet ik heteen zelfmoord Hoe zonderling Een ongeluk, waarde mevrouw, zeide Bolvin met een onnaspeurlijk glimlachje. Het berouwde hem oogenblikkelijk, maar het was te laat. Onder begunstiging van de aangekondigde wedstrijd plaats ders-vereeniging «de Antiloop." De uitslag van den wegwedstrijd over 25 KM. trijs de heer W. H. Bayer, A. N. W. B. te der Kolk, Rott. Wielr. Ver. te van Houweninge, W. V. „de i van dit nummer was de uitslag den wegwedstrijd over 10 KM. voor leden van hare voorname manieren en hare terughouding had den reeds eenige ontstemming teweeg gebracht. Bovendien pleegt er in de hotels eeue zekere voor ingenomenheid te heerschen jegens de personen die hunne maaltijden op hunne kamers gebruikenterecht of ten onrechte beweren sommige gasten van de table d’hote, dat de vleugels van de kapoenen van hunne portie worden afgenomen om naar boven gebracht te worden, en dat zou op zichzelf genoeg zyn om de hartstochten gaande te maken, zonder er nog den prikkel bij te voegen van de vernedering die men gevoelt, als men bedenkt dat die lieden meer betalen dan gij. 1 Toen de twee vrouwen, huiswaarts keerende, langs de rijen der in groepen verdeelde badgasten gingen, vestigden alle blikken zich op haar en iedereen zweeg. Verwonderd hief Estelle het hoofd op, en een twin tigtal oogen zagen haar vlak in het gelaat, met nieuwsgierigheid bij de vrouwen, met cynisme bij sommige mannen. Eene zonderlinge aandoening deed haar de plooien van haar kleed naar zich toe trekken als om zich te verdedigen; maar zij ging met opgeheven hoofd ver der. Mevrouw Montclar, die bijziende was, had niets bemerkt. Op den drempel van haar hotel keerde de oude dame zich om, ten einde een laatsteu blik op de ondergaande zon te werpen; Estelle deed als zij en, hare oogen over het strand latende gaan, herkende zij André Bolvin. O, zeide rij tot zichzelve, nu begrijp ik het! Maar met welk recht veroorlooft die man zich over mij te spreken? Toorn deed haar hart sneller kloppen. Toen zjj hare kamer binnentrad, zag zy, door het venster om lijst, zulk eene wonderlijke ophooping van wolken, dat zij den lust niet kon weerstaan ze beter te be schouwen; hare tante was haar gevolgd en beiden leunden met de armen op hel balkon. Men sprak levendig op het strand; eenige der pratenden bevonden zich zeer nabjj; het geluid der stemmen steeg naar boven. Estelle hoorde enkele woorden die duidelijker klonken dan de andere, en zij begreep dat men over haar en haren echtgenoot sprak. Arme drommel, zeide eene lachende mannen stem, dat was misschien het beste wat hij doen kon. Mevrouw De Beaurand gevoelde zich door een diepen afkeer overmeesteren. Hare gansche ziel kwam in opstand tegen hetgeen men den dooden Raymond en zijne weduwe durfde aandoen. De jonge vrouw sprak in haar hart zonder genade een veroordeelend vonnis uit over al die vrouwen eu al die mannen, die, vermaak scheppende in een schandaal, er geen oogenblik aan dachten dat z(j te beklagen was, meer te beklagen misschien dan de arme Raymond die in zijn graf lag. Het was André Bolvin, dio dit vuurtje had aan gestookt, en al de toom van Estelle kwam op hem nederzij had geene sympathie voor hem gevoeld De berichten omtrent den toestand van Z. M. den Koning waren gisteren, zooals er bij gemeld werd, ons uit ’s-Gravenhage toegezonden. De hier volgende, gunstiger luidende tijdingen geworden ons nit parti culiere bron De toestand des Konings blijft tamelijk stationair. Iemand, die Z. M. sedert geruimen tijd niet gezien had, zou in uiterlijk geen verandering zien, doch misschien van tijd tot tijd een plotselingen overgang van lusteloosheid in groote opgewektheid bemerken. Z. M. verricht steeds op gewone wijze zijne regeerings- en particuliere aangelegenheden, maar neemt meer rusttijd dan vroeger. De chronische kwaal doet zich niet gevoelen, en de eetlust is bepaald uit stekend te noemen, zoodat van vermindering van krach ten volstrekt geen sprake ie. (N. o. d. Dag.) Dien avond sprak heel Saint-Aubin over mevrouw De Beaurand. De gebeurtenis was wel te lang ge leden om nog ieder duidelijk voor den geest te staan, maar zij had toch ook den tijd nog niet gehad om in het vergeetboek te gerakenieder herinnerde zich nu eenige bijzonderheden in de nieuwsbladen te heb ben gelezen. Terwijl zij zoo door het gezelschap ontleed werden, wandelden mevrouw Montclar en hare nicht rustig •op het strand en bewonderden het ondergaan der zon. De algemeene gezindheid was haar niet gunstig het vergaderlokaal de Langendijk gepatrouilleerd van bet Heilsleger geschiedde de politie. Tot half elf waren

Goudsche Courant | 1890 | | pagina 1