AH. WEG. in len instrs BINNENLAND. rukte ie id a.s. IV 4306. Maandag 25 Augustus. Gouda en Omstreken. voor Nieuws- en FEUILLETON. Een raadselachtige Geschiedenis. 1FEN, jIEUWEN, made en Zn. 1890. Advertentieblad B advertentiSn kan geschieden tot één uur des namiddags van den dag der uitgave. De insending van I -- Iilfen- erden door 4’ - Bij deze Courant behoort een Bijvoegsel ,M aan de roorzoover (Uit het Franech.) XVIII. XIX. Bovendien worden alle Advertentien gratie opgenomen in het ADVERTENTIEBLAD 't welk des Maandags verschjjnt. oopste der jgbaar in S*/, Cents, venaar. .5) - O, ja. hunne belangstelling te doen blijken, indien zij daar aan behoefte gevoelen. IN8DA.Q l nren, ook S gegeven an om nog en, gelieve te komen gij zult ook dat servies gebruiken, zeide zij, (ffM.) de Tijd dd. AD VERTENTIEN worden geplaatst van 15 regels a 50 Centeniedere regel meer 10 Centen. GR00TE LETTERS worden berekend naar plaatsruimte. De uitgave dezer Courant geschiedt dagelijks met uitzondering van Zon- en Feestdagen. De prjjs per drie maanden i. 1.25, franco per post 1.70. Afzonderlijke Nommers VIJF CENTEN. Wij vestigen de aandacht op den goedkoopen trein, die a. s. Donderdag, blijken» achterstaande advertentie, naar Arnhem loopt. Een geheelen dag ih Arnhem en omstreken door te brengen is voor ons, die het vlakke weiland gewoon zijn, op zich zelf een genot, terwijl velen daarenboven voor dien éénen gulden in staat worden gesteld familieleden te bezoeken, die zij anders weinig kunnen zien. De «Nieuwe Goudsche Courant” herinnert in zijn nummer van heden aan het 25-jarig bestaan der Rijks hoogere burgerschool alhier, en acht bet ge past, dat onze stadgenooten dit feit niet onopgemerkt laten voorbijgaan. «De Hoogere burgerschool heeft in die jaren veel goeds te Gouda gesticht en is ze ker een sieraad van de stad geworden.” Wij zijn dit geheel eens met dit blad, doch mee nen in herinnering te moeten brengen, dat de hoo gere burgerschool eerst op 17 October a. s. een kwart eeuw zal hebben bestaan. Het koninklijk besluit tot oprichting dateert van 1 Sept. 1885, waarbij ge lijktijdig enkele leeraren werden benoemd, doch de opening der school had plaats op 17 October 1865. Indertjjd is het 12l/,-jarig bestaan dan ook gevierd op 17 April 1878. Het bericht in de N. G. CL zal het gevolg zijn van het door oud-leerlingen genomen besluit om heden over 8 dagen aan het gebouw der school eene Réunie te houden, tot welker bijwoning directeur, leeraren en oud-jeeraren zijn uitgenoodigd. Zij vonden het eigenaardig het einde van den 25sten cursus feestelijk te berdenken, ook door in «Ons Genoegen" een rounie-diner te houden, doch het komt ons voor, dat voor onze stadgenooten de juiste datum van 17 October meer geschikt is om van GOUDA, 23 Augustus 1890. Men verzoekt ons te melden dat, in plaats van Ds. Gunning, die plotseling tot het vervullen eener predikbeurt in den ring is opgeroepen, Zondag morgen ten tien ure hoopt voor te gaan Ds. H. Wildeboer, van Ondewater. Het huwelijk van de Polrey’s had met groote pracht plaats gehad. Mevrouw Montclar en hare nicht zon den kaartjes, in antwoord op de communioatie-brieven en een telegram op den trouwdagden avond te voren had Estelle hare kleine vriendin een kostbaar geschenk gezonden. De jonge paartjes togen naar het Zuiden, en mevrouw De Beaurand vond dat Parijs nog iets vijandiger werd, toen de jongste met haren man de stad had verlaten. Benoist was na eene langere afwezigheid dan ge woonlijk teruggekeerd. Zijne moeder had zich zeer vermoeid gevoeld door de drukte van een buitenge woon overvloedigen wynoogst, en daar hij haar te vergeefs verzocht had om eenige weken te Parijs door te brengen, was hij bij haar gebleven. Dit offer was zeer spoedig beloond gewordende rust van den winter en de kalme vreugde van haren zoon bij zich GOUDSCHE COURANT. ondervindinghoe hij in priesterlijke heiligheid en hartelijke vaderzorg voor hen een Engel des Heeren blijft op den/levensweg, in één woord, hoe hij een priester is naar Gods hart, die zijn volk met God verzoent en als trouwe herder zijn schapen leidt en bemint. Zichtbaar maakten de woorden van den redenaar, uit het hart gesproken en tot het hart gegaan, diepen indruk. Vervolgens werd in de feestelijk versierde kerk het H. Misoffer, met assistentie van de weleerw. heeren J. Graaf en pater C. De Wildt en in tegen woordigheid van bijna alle heeren geestelijken uit het dekanaat, door den jubilaris voortgezet, waarbij het zangkoor zich op hoogst verdienstelijke wijze van zijn taak kweet. Met een keurige feestcantate, aan alle eischen van goeden smaak en technische kunst beantwoordend en geheel aan het feest ge ëigend, werd de heerlijke ochtend besloten. Veel blijken van erkentelijkheid en hulde bood men in den loop van den dag den jubilaris aan. De parochianen hadden hun geachten pastoor een prachtige communiebank vereerd, terwijl andere ge zindten, met den edelachtbaren heer burgemeester en de wethouders aan het hoofd, bewijzen hunner hoogachting gaven door gelukwenschen en een keurig bewerkt geschenk, bestaand? in een tafeltje met sierlijken rand en een middelstuk, voorstellende, in paarlemoer, kerk en pastorie van Moordrecht, vol gens deskundigen een waar kunststuk van teekening en uitvoering. Vóórdat men het bemerkte, was de avond van den onvergetelijken dag genaderd. Met een plechtig Lof, waaronder de weleerw. heeren P. L. Dessens en pater H. H. Geevers assisteerden, namen de feestelijkheden een einde. Vóórdat men echter huiswaarts keerde, zongen alle aanwezigen in de kerk den jubilaris nog een feestlied toe, waarin beloofd werd, nooit den pastoor van Moordrecht te vergeten en dankbaar zijn weldaden te gedenken. De Mannen-Zangvereeniging «Amicitiae” te Am sterdam heeft den heer S. Van Milligen het direc teurschap aangeboden. De heer Van Milligen heeft dit aangenomen. {Hbl} Men schrijft uit Moordrecht aan 20 Augustus Heden was het 40 jaar geleden, dat onze zeer- I eorw. herder, pastoor Van der Drift, voor de eerste maal plechtig bet H. Misoffer had opgedragen. Hoewel de beminde pastoor het verlangen had te kennen gegeven, dat men voor déze gelegenheid geen manifestaties zou houden, is toch de dag vol strekt niet onopgemerkt voorbijgegaan, wij durven integendeel verklarenals een hooge feestdag ge vierd. Men weet toch hoe de edele priester reeds meer dan 32 jaren voor onze belangen gewerkt heeft, en welke vruchten zijn verdienstelijk en werkzaam leven nog dagelijks voor onze parochie draagt. Wel sprekend en diep treffend heeft dit dan ook dezen morgen de zeereerw. deken van Gouda, P. C. Th. Malingré aangetoond, toen zijneerw. na het Evangelie den kansel beklom en luid verkondigde wat in ons aller binnenste werd gevoeldhoe pastoor Van der Drift alles voor zijn parochianen is tot heil hunner zielenhoe hij alles aan hen heeft gewijd, zijn onvermoeiden ijver, zijn mannenkracht, en bedaagde Zij verwijderde zich een paar schreden van Odette te hebben, hadden op de wangen der oude en wendde zich daarop tot mevrouw De Polrey, die weer de gezonde kleur te voorschijn gebracht naar haar toekwam. Woorden en nogeens woorden, bruine oogen schitterden en blonken weer i leugonachtige beleefdheden en mevrouw De Beaurand 1 - J---1 verliet het huis barer jeugd. Toen zij alleen zat in het rijtuig, gevoelde zij zich zoo aangedaan, dat zij 'in tranen uitbarstte, maar terwijl zij zich het vrien delijke beeld van haar «klein meisje” weder voor den geest riep, vertoonde zich daarnaast de beeltenis van Theodore Benoist. per week: O, ja. Je zult mijn bruigom zienhij is heel aardig l Ik houd veel van hem, hij is heel knap, gij zult ook van hem houden. Je zult bij ons komen ontbijten, niet waar? Zie eens, als je komt, zal ik dat servies gebruiken, zeide zij, naar een tafeltje wijzende waarop allerlei zilverwerk en damast tafel goed lag. Het is mijn fraaiste. Estelle zag om zich heenaan het andere einde van de kamer waren mevrouw De Polrey en hare oudste dochter in ernstig gesprek met de naaister. Estelle sloeg de armen om het jonge meisje heen en kuste hartstochtelijk het lieve gelaat. Je bent eene lieve meid, zeide zij fluisterend, en ik zal je altijd liefhebben om hetgeen je daar tot mij hebt gezegd. God zegene u, mijn kind, voor uwe barmhartigheid en vergelde het u honderdvoudig. - Dus kom je? antwoordde het kind, slechts half begrijpende. Wij zullen elkander zien, ja, later, telkens als gij het wilt. 5 vrouw de gezonde kleur te voorschijn gebracht; hare bruine oogen schitterden en blonken weer als van ouds en de kalme glimlach, die zooveel aantrekke lijkheid aan haar gelaat gaf, verscheen telkens weer als zij den dierbaren zoon gewaar werd. Een koude Decemberdag tooverde ijsbloemen op de ruiten van de hooge vensters. Theodore las, in zijne leuningstoel gedoken, de courant en vrouw Benoist breide vlijtig aan een paar wollen kousen voor haren zoon. Theodorezeide zij, terwijl zij een van hare breinaalden in haar linnen muts stak. Hij sloeg de oogen op. Je ziet er tevredener uit, jongen, zeide zij, zonder haar werk te staken. Gaan de zaken zooals je wenscht? Hij kon niet nalaten te glimlachen, en zijne moe der ving met vreugde dien glimlach op. Als gij mijne zorgen bedoelt, ja, dan gaan de zaken beter. Een glans van tevredenheid verspreidde zich over het gelaat van de oude vrouw. Zooals zij daar zat, was zij het toonbeeld van den huiselijken vrede. Weet je nu waarom je vriend die slechte daad heeft gedaan Neen En toch ben je welgemoed Wat is er dhn gebeurd Ik heb over uwen raad nagedacht, moeder, en ik heb dien goed bevondende persoon, van wie ik u gesproken hob, heeft mij myne dwaasheid wel

Goudsche Courant | 1890 | | pagina 1