AZEN, l I 1 1 1 BINNENLAND. Dl, verrichten, n onnoodig iven onder rarant. fl jl Woensdag 27 Augustus. N? 4308. 1890. en FEVILLETOX. Een raadselachtige Geschiedenis. Nieuws- en Advertentieblad voor Gouda en Omstreken. De inzending van advertentiên kan geschieden tot een uur des namiddags van den dag der uitgave. het beste Breid. n lekten ndpijn, ont- masngenams ’orden zeker jks gebruik 4' i B der resp erin idwater, ken. 41 xx. I d Ml national f ation de z. enz. I. .3 (Uit het Franech.') d Hij gereed om te ver- hem te kunnen spreken. ASTERT een flinke Bovendien worden alle Advertentien gratig opgenomen in het ADVERTENTIEBLAD ’t welk des Maandags verschijnt. mia der 8t. iningen enz. rljjk levens- Gebroeders both, ide Kunsten irectenr der recht ats. 11NKMAN. Het Nederlandsch tooneel den 2en September in het Grand-Theater te Amsterdam de winter-cam- pagne openen met de //Kleine Lord’*, uit het Engelsch. I De uitgave dezer Courant geschiedt dagelijks met uitzondering van Zon- en Feestdagen. De prijs per drie maanden is 1.25, franco per post 1.70. lizonderlgke Nommers VIJF CENTEN. emes-zcep, angparast- i, iepen, welks Mg breng» tandwater tijd. -W een. i’Hl X ti drogist. 1.x Zoon. ibricatlt xiker vai zaken die in de laatste jaren werden gemaakt. Zoo moet de Russische reis jl. winter 50.000 M. verlies hebben opgeleverd. Bij de rijkstelegraaf is benoemd tot klerk 2e kl., met plaatsing te Amsterdam, de geagreerde klerk der posteryenJ. H. Weeda te Gouda. GOUDA, 26 Augustus 1890. Naar wij met zekerheid kunnen melden, is de juffrouw (Apothekeres) waarvan wij onlangs melding maakten als zynde verdronken in het kanaal bij den Haag, eene jonge dame uit Steeuwijk, welke destijds werkzaam was als Apothekeres-assistente te Rijswijk, en niet te Gouda. Aan de Rijkskweekschool te Haarlem zijn na gehouden toelatingsexamen o. a. geplaatst met rij ks- toelage van f 300 ’a jaarsJ. C. Ceton, van Bode graven P. van dor Lijn van AarlanderveenK. J. Tol, van Nieuwerkerk a/IJ. Door den geneeskundigen inspecteur iu Zuid- Holland zijn de mazelen te Krimpen a/d IJ sol epi demisch verklaard. De werkstaking der spoorwegbeambten te New- York neemt niet den loop, dien de „ridders van den arbeid" wensohen. Het groote manifest, waarin Powderly, de grootmeester der vereeniging, den oor log verklaart aan de Central New-York Bailway, heeft weinig gevolg gehad. Het aantal werkstakers -~-> is daardoor niet vermeerderd en de dienst wordt ge- moe“ toonde, regeld voortgezet. Met het théater Tivoli te Rotterdam is men druk bezig. Men hoopt in den loop der maand September gereed te komen om einde September nog te openen, zegt de Portef. Twee leden van het geëngageerde gezelschap heeft men verloren, mevr. De BruijnSablairolles door den dood en den heer Ruijgrok, die naar het leger des Heils overging. AD VERTENTIEN worden geplaatst van 15 regels a 50 Centen; iedere regel meer 10 Centen. GROOTE LETTERS worden berekend naar plaatsruimte. 175, )r POPP’i taydeo g* Tandplom- egen eiken 27) 4 Vastberaden, de tanden op elkaar gedrukt, met eene zekere innerlijke woede, onderzocht hij pakje voor pakje, lade voor lade; de dunste enveloppe, de kleinste doosjes werden nagezien met eene gansch andere volharding dan André Bolvin aan den dag had gelegd; het geheele leven van den ongelukkige ging zoo doende aan»de oogen van zijn vriend voorbij, die de zaak thans als een rechter behandelde. Toen het duister werd, stak Benoist de kaarsen aan en zette zijne taak vóórt; eindelijk, toen hij zich over tuigd had dat er niets aan zijne aandacht was ont snapt, sloot hij de schrijftafel zorgvuldig toe, en plaatste den kandelaar weder op den schoorsteen. Zijn blik viel toen op het portret van den gene raal, dat helder verlicht werd. Honderdmaal had hij deze schilderij gezien, zonder dat zij hem bijzonder belang inboezemdedezen keer vond hij er de ge heimzinnige aantrekkelijkheid in van een raadsel. Aan deze beeltenis van zijn vader had Raymond voor zeker zijn laatsten blik gewijd, want men had hem was staande gebleven en Omtrent de verdeeling van bet rollend materieel van de Ned. Rijnspoor tusschen de Exploitatie- Maatschappij en de Hollandsche Spoorweg-Maat- schappy verneemt het Dbl., dat daarvan 52% pCt. aan eerstgenoemde, het overige aan de Hollandsche Maatschappy zal komen. Deze verdeeling moet vóór 1 September aanstaande geschied zyn. Mochten S-5H-—-SS—SS-EESS— Aan het z/Haart. Dagblad” wordt geschreven Aan den Uithoorn moest een burgemeester zijn, De zwager van den overledene, werkzaam ter secretarie, had niet alleen lang het werk voor den kranke ge daan, maar genoot ook zoozeer het vertrouwen, dat een adres van gemeentenaren (72 protestanten en 45 katholieken) het verlangen uitsprak, dat bedoelde persoon zou worden benoemd. Hij werd door den Commissaris des Konings bovenaan op de voordracht geplaatst. Buiten die voordracht om is een geheel onbekende notarisklerk, behoorende tot de partij der doleerenden, een persoon, die niet eens de moeite genomen had zich bij den Commissaris des Konings te vertoonen, gekozen door den minister. In de spoorwegovereenkomst tusschen den Staat en de Staatsspoorwegen is bepaald, dat voortaan personen, geen Nederlanders zijnde, noch als ambte naar, noch als beambte zullen aangenomen worden. Op hen, die reeds in dienst zijn, is deze bepaling niet van toepassing. beide partijen vóór den gestelden termijn het onder ling niet eens worden, dan zal de Raad van Toezicht op de spoorwegdiensten hebben te beslissen. Gedeputeerde Staten der Provincie Zuid-Holland hebben de verkiezing van den heer H. Tuinzaad te Zevenhuizen tot Heemraad van den Tweemanspolder aldaar goedgekeurd. goudsche courant. daar vóór gevonden. Wat had die man, die zich zelf ter dood veroordeeld had, zijn vader gezegd? Had hij hem iets verweten? Hadden zijne lippen vóór zij zich voor altijd sloten, eene vergiffenis of eene bede uitgesproken? Wist het portret, waarom de kapitein zich van het leven had beroofd Zou het de onschuld van Estelle kunnen getuigen? Er was nu geen sprake meer van den dood van den echtgenoot te wreken! Het kwam er op aan, de vrouw voor schande te behoeden. Benoist nam den kandelaar weder op en trad iets achteruit om het portret beter te kunnen zien; hij ondervond een zonderlingen invloed, eene soort van betoovering die hem dwong, die zwarte oogen aan te zien, die van zachtmoedigheid getuigden, evenzeer' als van een zachten wil, en die fraai geteekende gelaatstrekken. Raymond had noch de oogen, noch het haar van den generaal en geleek toch op hem maar het was niet de gelijkenis tusschen den vader en den zoon, die den jongen man trof, het was iets anders, iets onverklaarbaars Ook hij was in den bloei zijner jaren gestorven, en niemand wist door wiens hand hij getroffen was. oogen Die oogen zouden Benoist nog lang vervolgen, bij zijn werk zoowel als in zyne droomen, die zwarte oogen, zoo welsprekend en zoo zacht, zoo vastberaden en zoo teeder. Hij verliet de kamer onder een zonderlingen, bijna bijgeloovigen indruk, en klom de trap op om Estelle op te zoeken. Zij wachtte hem op, schijnbaar kalm, maar in wer kelijkheid door angst verteerdtoen zij he.n zag binnenkomen maakte zij een vragend gebaar. Niets, volstrekt niets, zeide hij. Mevrouw De Beaurand betoonde zich niet verwon derd, maar moedeloosheid teekonde zich af op haar schoon gelaat, dat Benoist met aandoening aan schouwde. Gij hebt eene zeer pynlyke taak volbracht, waarvoor ik u niet genoeg kan danken. Wij zullen nu de hoop moeten opgeven. Dat is nog niet zeker, zeide Benoist in ge dachten. Kent gij het leven van generaal De Beau- iauu iiauiiaomig Zeer weinig. Raymond had hem hartstochte lijk lief, maar heeft hem vroeg verloren. Laat u door mevrouw Montclar alles vertellen van haren broeder weetmisschien zullen wij Het besluit van den Hertog van Meijningen om de Meijningers niet langer kunstreizen te laten ondernemen, tengevolge waarvan het beroemde gezelschap uiteen zal gaan, is natuurlijk veroorzaakt door de slechte Van wege de Noord- en Zuid-Hollandsche Maat schappij tot redding van schipbreukelingen is te Loosduinen, in de nabyheid van het badhuis, te Kykduin, eene nieuwe reddingboot gestationneerd, geheel volgens de nieuwste uitvindingen vervaardigd. Het bestuur zal worden gevoerd door G. Meijer, een stuurman, die reeds bij vele schipbreuken zijnen twwwdw. Deze week nog zullen er proeven mee worden genomen, in verband met de vuurpyl- toestellen. Van de twee conducteurs die bij de ontsporing op de lijn HaarlemZandvoort gekwetst zijn, neemt één in beterschap toe, terwijl de ander nog ernstig onge steld is. Een zeer aardige reclame wordt in de laatste dagen gebezigd door de heeren Gratama, te Hooge- veen, om de aandacht te vestigen op hnn kweekerijen I aacnten. ivent gy rand nauwkeurig door wiens hand hij getroffen Die man moet onweerstaanbaar geweest zijn, dacht Theodore, den kandelaar weder op zijne plaats brengendedat portret bezit eene bekoorlijkheid die wat zij ik nooit elders heb aangetroffenvroeger heeft het op die wijze iets ontdekken, nimmer dien indruk op mij gemaakteerst nu begrijp TT" ik wat Mevrouw Montclar wilde zeggen, toen zij trekken. Estelle trad op hem toe om zachter met beweerde dat iedereen hem aanbad. Het zijn de

Goudsche Courant | 1890 | | pagina 1