GENERAL STEAK NAVIGATION G01PABY. HOLLANDSCHE Stoombootmaatschappij. AMSTERDAM-LOÏÏDEH. BINT S. DE JONG, LANGE TIENDEWEG, vraagt een bekwame SLAGERSKNECHT. TE KOOP aangeboden twee Ledikanten met SPRINGVEEREN MATRASSEN, alsmede eene TOONBANK. Te bevragen bjj C. db KÜ1JPER, wjjk B. 112, 1890. EER ADVERTENTIEN. Een raads Nieuu Hart-Cacao. PETROLEUM-NOTEERINGEN van de Makelaars °llwerC De in •Dit Nuum Voordeelig! 1 Cuio-tart 1,8 rent 1 kop C«ao. Stollwerck's Caotzlair Schalkwijk, te Rotterdam. AD VERTENTIEN. bevragen bjj C. P. G. van VLIET. Gouda, 29 Ang. 1890. De uitgave dez met uitzonde De prjjs per per poet 1 Afzonderlijke 1 G van alle Stoomschepen de Kattenbnrgerbrug. Een der hoof diamant, in de v len op No. 169 der inteekenaren handelaren, Gouc ^un heilig zijnze moeten voor hun meerde- ANNA jaren. 81) Zij bleef nog ■ter vertullen. vrienden schrijve kleedde zich, of te ontvangen, di> met zekeren op heid, eene achti anders zeer gul Deze inspannii haar lichaam en eene aanhoudend dende, schitteren geven, was zij schoone mevrouv bewogen, verzor; Op zekeren n die met de kam tante uitgestrek volkomen macht in hare oogen, Gouda, 29 Aug. '90. Heden overleed voorzien van de laatste HH. Sacramenten mjjne Behuwdmoeder Me juffrouw MARIA nu BOIS, weduwe van den Heer Joannks Wilhelmus van Leeuwen, in den ouderdom van 73 jaar. Wed. J. J. van LEEUWEN— Bustin. het vertrek voorafgaanden dag. Gouda Snelpersdruk van ,A. Brinkman 8. Zocn. voor LONDEN is te AMSTERDAM aan de Hart-Oacao is fijnste Poeder-Cacao in hart vorm gepend. Spoedige oplosbaarheid, fijne geur, delicieuss smaak, steeds gelijkmatigheid des dranks. In blikken butsen i 25 Caoao-harten 45 cent. Verkrijgbaar bij H. H. Confiseun, Banketbakkers enz. Engroa-ExpeditieJulius Mattenklodt, Amsterdam, Kalverstraat 10b. Hoogste eiwit k hoogste ttieobronio-gehalte. Voor de vele bljjken van belangstelling, ontvangen gedurende de ziekte en bynet over lijden van mjjne geliefde Echtgenoote, MARIA VERWOERD, betuig ik mjjnen harteljjken dank. K. MEIJER. In de Rands, Gouderak de g Houweninge ond dat besloten we: daten rodr de 1 zetterscollege we werkers verzekeren niet te zullen doen ophouden vódr dat zy hun zin gekregen hebben. Aan lieden die in dit troebele water pogen te vissohen ontbreekt het natuurlijk alweder niet, maar buiten de Borinage heeft hunne lokstem toch geen gehoor gevonden. In het kolenbekken van Charleroi en in dien omtrek is de arbeid nergens gestaakt. Het is van eenig belang dat de vrees, die men koesterde voor eene algemeene verspreiding van de kwaal, niet verwezenlijkt is geworden. Het aantal „strijkers" is na Zaterdag niet toe- maar afgenomen. Op dit oogenblik is het ongeveer staande, zoo niet teruggaande. Do lieden die de algemeene leiding der werkliedenparty in handen hebben, zijn dan ook met deze werkstaking, al keuren zij haar niet uitdrukke lijk af, niet ingenomen. Zij zouden gewensoht hebben dat alle bewegingen van dezen aard achterwege waren gebleven tot na het congres, dat op den 14en Sep tember gehouden en aan welks beslissing de vraag onderworpen zal worden of er aanleiding bestaat tot eene algemeene werkstaking. De leiders der party zien ongaarne, dat de werklieden zich aan hunne leiding onttrekken en gewichtige besluiten nemen zonder hunne voorkennis. Eene algemeene staking zal dus niet, zooals som migen vreesden, het gevolg zijn van die in de Bori-.j nage, maar kan alleen afgekondigd worden na on derling overleg en na het makeu van eenige voor bereidende afspraken, over welke op dit oogenblik nog van gedachten gewisseld wordt. Men is het er nog niet in alle deele overeens. Wordt dit het ge val, worden de voor te stellen stappen door het congres goedgekeurd en besluit dit tot afkondiging eener algemeene werkstaking, dan zal deze waar schijnlijk in werking treden op den len November, een tijdstip waarop de werkzaamheden in de mijnen en werkplaatsen gewoonlijk het drukste zyn. Voor ’t eerst zyn dit jaar in Frankrijk ook de jongelui, die voor geestelijke studeeren, voor ’s lands krijgsdienst opgeroepen. De Fransche bladen maken met ingenomenheid melding van een schrijven door den bisschep van Saint-Brieuc aan het hoofd van het Groot-Semiua- rium aldaar gericht, waarin den seminaristen, die in November moeten gaan dienen, een gedragslijn wordt gesteld. „Eens op hun post, schrijft de bisschop, zullen de soldaat-seminaristen het voorbeeld moeten geven van alle christelijke en militaire deugden. De tucht moet l ren den meesten eerbied en met de meest volkomen onderwerpingen aan den dag leggen. Zij moeten jegens hun kameraden goed en welwillend zijn, zonder even wel daardoor te vervallen in zwakheid of plichtsver zaking. Ook moeten zij zooveel mogelijk in hun gewoonten, ook uiterlijk, geestelijke blijven. „Indien zij wat niet te betwijfelen valt ge trouw zullen zijn aan de raadgevingen, die gij hun doetindien zij begrijpen, dat het priesterschap noch te hoog geschat, noch tot veel offers gekocht kan worden indien eindelijk zij besloten zijn, liever alles te lijden dan hun ziel en roeping te verliezen kan nen wij hopen, dat zij zullen torugkeeren, sterker, deugdzamer eu vaster dan ooit besloten apostel te wordeneu wellicht zal huo verblijf in de kazerne dar. een goeden invloed geoefend hebben op hun omgeving." De nieuwe Fransche legerwet is nu voor het eerst bij de lichting der recruten toegepast. Inplaats van 130,453, gelijk in bet vorige jaar, zullen in dit jaar 184,922 recruten worden opgeroepen en ingedeeld. De Italiaansche regeering heeft in het geheele land alle Oberdank-vereenigingen laten ontbinden. Het talrijkste waren deze onderafdeelingen in de Romagna, doch vertakkingen werden bijna in alle provinciën gevonden. Het doel dezer vereenigingen is bekend. Oberdank was de man, die te Triest een moordaanslag pleegde op keizer Frans Jozef, die echter volkomen mislukte. Ter herinnering aan de nagedachtenis van dezen man werd te Rome een Oberdank-vereeniging opgericht, met het doel de beweging tegen Oostenrijk te bevor deren en de Italianen, die nog onder Oostenrijksch bestuur staan, met het koninkrijk Italië te vereenigen. Allengs nam deze „irredentische” beweging een zoo vijandige richting jegens Oostenrijk aan, dat de Italiaapsche regeering zich jegens haren bondgenoot verplicht achtte *tusschenbeide te komen. Ter zelfder tijd werd huiszoeking gedaan bij de secre tarissen der beide vereenigingen Oberdank en Baisan- tie, alle stukken en papieren werden in beslag geno men en de vereeniging voor ontbonden verklaard. Hetzelfde geschiedde ook bij een tiental leiders der beweging. Bij een van hen, een zekeren Mancini, die in hechtenis werd genomen, vond men een viertal bommen, van welke twee geladen. De organen der radicale oppositie vinden bet be sluit van den heer Crispi natuurlyk zeer verkeerd en keuren deze concessie aan Oostenryk zeer af. De aanhangers van den minister beroepen zich echter op de eischen der buitenlandsche politiek en betoogen, dat geen regeering op haar gebied een zoo vyandige beweging tegen een bevrienden staat mag toelaten. De tegenwoordige Spaansche premier Canovas peinst, naar uit Madrid gemeld wordt, op allerlei middelen om zich door populariteit te sterken. Zoo wordt een plan gereed gemaakt voor een alge meene amnestie voor politieke misdryven. Ook de militairen zouden daaronder begrepen zyn, met dien verstande echter dat zy niet daarmee hun vroegeren rang in het leger kunnen innemen. Ook is er sprake aan de Baskische provincies een deel van haar vroegeren „fueros” of vryheden terug te geven, welke haar na den laatsten Carlistisohen oorlog ontnomen zyn. De regeering beeft besloten tot het zenden der versterkingen, welke door den gouverneur van Melilla zijn gevraagd. De cholera breidt zich in de zuidoostelyke provin ciën uit. De Senaat der Vereenigde Staten heeft met alge meene stemmen besloten de stemming over de tarief- wet M'c Kinley op 8 Sept, te bepalen. Indien het ontwerp, gelijk te verwachten is, dan wordt aange nomen, moet het verzonden worden naar een com missie, bestaande uit leden van den Senaat en het Huis vah Afgevaardigden, ten einde een vergelyk te treffen over de wyzigingen, welke door den Senaat in het ontwerp zyn gebracht. Vóór October zal dus het ontwerp wel niet tot wet kannen worden verheven. De New-ïork Herald is van meaning, dat de nieuwe tariefwet niet voor I Januari 1891 in werking zal treden, maar indien President Har- risson zich haast met de bekrachtiging, dan kan de wet volgens den correspondent van de Times reeds 1 Nov. worden afgekondigd. De markt was heden onveranderd. Loeo Tankfust en Geïmporteerd fust 8.06. Januari-, Februari-, Maart-levering ƒ8.15. Septem- ber-levering 8October-, November- en De- cember-levering 8.10. Heden overleed mjjne lieve Vrouw, de JONG, in den ouderdom van 72 GOOI VERGADERI1 Dinsdag den 5 1 ure. Aan de o Do benoeming Het voorstel b van veergeld aan Het adres van Dam betreffende de brug aan de De benoeming voor de Strafrerc De benoeming op de Gouwe te De ligplaats Handelskade over de Kattenbnrgerbrug. De Schepen vertrekken van Amsterdam en van Londen viermaal per week van AMSTERDAM Handelskade iederen Dinsdag, Woensdag, Zaterdag en Zondag, van LONDEN Theems (nabij den Tower) iederen Woensdag, Donderdag, Zaterdag en Zondag. Goederen, aangenomen door de Agenten der beide Maatschappijen, zullen voorzoover de ruimte dit toelaat, per eerstvertrekkende Boot worden verscheept. De schepen laden steeds den aan het vertrek voornfcmnndan Gouda, 29 Aug. 1890. in Me Binnen- en Buitenlandsche Cou ranten, worden dadeljjk opgezonden door het Advertentie-Burean van A. BRINKMAN en ZOON, te Gouda.

Goudsche Courant | 1890 | | pagina 3