ierk BINNENLAND. drukte [SS falen Zaterdag 6 September. Na 4317. Een raadselachtige Geschiedenis. J en Zn. 1890. Nieuws- en Advertentieblad voor Gouda en Omstreken. FEVILLET0N. De insending van advertentiên kan geschieden tot Mn uur des namiddags van den dag der uitgave. i door 'ben plaats op ier 1890, Herberg van ’•ieri aan den genaamde migraine teid, slape- leken die door lingen, on- id der ge- ig van ge- ior de bekende eebaden, geen jelen voor id angstig kkeringen voorhoofd, in handen ge meisjes aan jonge 'komen, wordt 'rage kOSte- B a> Alzonderlyke Nommers VIJF CENTEN. voor XXVIII. 1 tot verbrei- {Uit het Franech) XXVII. I Kruis," De uitgave dezer Courant geschiedt dagelijks met uitzondering van Zon- en Feestdagen. De prgs per drie maanden is f 1.25, franco per post 1.70. Bovendien worden alle Ad vertentien gratis opgenomen in het ADVERTENTIEBLAD ’t welk des Maandags verschijnt. Tot Wethouders zijn nog herbenoemd te Gouderak de heer J. C. van Vliet en te Haastrecht de heer J. C. Muller. tade 71. dsteeg 1. F. 160. nn’sche ge- i nen tegen ge. lichtingen en tore van den 'OGLEEV1B zaken, den heer jhr. mr A. F. de Savornin Lohman." Als schrijver van dien brief maakt zich bekend mr. J. W. Spin. 4 AD VERTENTIEN worden geplaatst van 1—5 regels a 50 Centeniedere regel meer 10 Centen. GROOTE LETTERS worden berekend naar plaatsruimte. GOUDSCHE COURANT. oude behoeftige lieden Johannes Bartholomeus Mikkers en Adriana de Ruijter, die den 9n September a. s. hun gouden bruiloftsfeest hopen te herdenken, indien onze gegoede ingezetenen bun daartoe in staat stellen. De man, van beroep pottenbakker, is 43 jaren werkzaam geweest bij de firma J. Prince Co., doch de gebreken welke met den ouden dag kwa men, maakten hem als zoodanig ongeschikt. Wij twijfelen dan ook niet of het zal hun door de be kende mildheid onzer geachte ingezetenen tegenover bejaarde werklieden dien dag zoo aangenaam moge lijk gemaakt worden. Hun woonplaats is Nieuwe Haven, N. No. 91. Een genoeglijke dag kan het worden voor de Recht voor Men deelt thans mede, dat het eene dagvaarding ontvangen beeft ter zake van den «Open Brief aan Z.Exc. den minister van binnenlandsche Blijkens de gisteren avond in de Staatcourant medegedeelde opgaven omtrent de zevende algemeene tienjaarlijksche volkstelling, bedroeg de werkelijke bevolking der provincie Zuid-Holland op 31 December 1889456,455 mannen, 493,186 vrouwen, totaal 949,641 en die van Gouda 9241 mannen, 10463 vrouwen, totaal 19704 personen. af, en tegen negen uur liet hij zich bjj mevrouw De Beaurand aandienen. toe, trotseeren en tijd komt de luid, eene pby- rereld verbreid weldaad blijkt i door den ge lding opgedaan tg, worden nuwgestel kregen, en zy Blykens bekendmaking in de Staatcourant is erkend volgens de wet van 22 April 1855 {Staat- hlad No. 32), de Vereeniging tot oprichting en in standhouding van vrije scholen op gereformeerden grondslag, te Gouda. Op den naam van Benoist deed Estelle een uit roep van vreugde booren. De deur was weder ge sloten zij waren alleen. O I zeide zy, ik ben blijde u te zien ik wilde u juist schrijven! Gy zijt goed en edelmoedig!” Hij bleef verlegen staanzij naderde hem en raakte met haren vinger zachtjes het linnen verband aan, dat om den pols van den jongen man was ge bonden en een weinig uit den handschoen te voor schijn kwam. Gij hebt u laten verwonden, voor mjj Voor mij in de eerste plaats, en dan omdat ik zoo veel van Odette houdtI O, zeg niet neen I Ik heb alles begrepen, alles geraden I Maar, wie heeft het u gezegd? Zij wees op een avondblad, dat opengevouwen op tafel lag. Daar, by de laatste nieuwstijdingen. Zeg de waarheid, hebt gij voor mij gevochten Heeft de arme jongen de eene of andere dwaasheid gezegd? Niet wetende wat te antwoorden, bewaarde Theo dore het stilzwijgen, zonder zijne oogen van het schoone gelaat (ff te wenden, dat door de harts tochtelijke uitdrukking schooner was, dan hij het ooit te voren gezien had. Na hetgeen reeds uit de berichten omtrent onwe- ders, storm en regen uit Zwiterland is gemeld, wordt onder anderen nog het volgende medegedeeld Uit Rheineck, 2 Sept. Er staan acht dorpen onder water. Rheinsdorf ligt nagenoeg geheel overstroomd; het water staat tot boven aan de zolderingen der beganegrondverdiepingen. In de schuren ziet men allerlei voorwerpen ronddrijven. Verscheidene huizen zyn door noodbruggen aan elkaar verbonden, terwyl voor het overige het verkeer alleen met vaartuigen kan plaats hebben. De overstrooming zoo leest men in een ander bericht heeft dit jaar een veel grooter omvang dan die van twee jaar geleden. Van Lustenau tot bij Dornbirn ligt alles onderdie watervlakte is meer dan een uur gaans breed. Van Bauren-Altach tot aan het meer van Constans ligt al het land over eene lengte van zes uren gaans onder. Het water staat er bovendien een meter hooger dan by de vorige overstrooming. De communicatie van Margre- then tot Bregeoz en Dorabim-Hohenems is gestremd, doordien de spoorwegdyk op verscheidene plaatsen is weggeslagen; het kan maanden duren eer dit hersteld is. Van Lustenau heeft men ongeveer twee uren lang slechts een weg over een dam, vanwaar men, zoover het oog reikt, niets dan water ziet. De heer Erckmann, die in samenwerking met Chatrian tal van romans heeft doen verschynen en eeiynpaar drama’s onder welke V Ami Fritz, is op zijn Tmiten te Villemonble in den ouderdom van 68 jaar overleden. In 1847 kwam hij in aanraking met Chatrian, en in het volgende jaar kwam het eerste hunner gemeenschappelijke werken uit. Vooreenige jaren zyn beiden met elkander in onmin geraakt; grooto publiek s in wanhopige telingen uit de getuigschriften lor aan de ktiseerend iratb. Dr. Dr. P. Fo- tnrath Dr. ieer-direc- Parijs, ruo Busbach, JU; Dr. C. iène et de 36) Zijn geestdrift daalde eensklaps beneden nulhet laatste gesprek met zijne moeder kwam hem weder voor den geest. Ik zal haar met vreugde als dochter aannemen, had de oude vrouw gezegd, mits zij kuune bewijzen, dat zy belasterd is geworden Bewijzen I En door welke middelen Eene soort van razerny overviel den jongen man. Hij opende eene geheime lade van zijn bureau en nam er de portefeuille uit, waarin hij zijne be langrijkste papieren borgin een afzonderlijk vakje lag de enveloppehij bezag haar met zekere vrees. Waarom had hij haar zoolang bewaard Of het was niet meer dan een nutteloos vod, en waarom het dan te bewaren Of wel de enveloppe bevatte den sleutel van het geheimin dat geval behoorde mevrouw De Beaurand haar in haar bezit te hebben. Hij zou haar, zonder langer dralen, aan Estelle overhandigen, heden nog. Met koortsachtig ongeduld wachtte hij den avond De rechtbank te Utrecht (strafzaken) deed gisteren uitspraak in de zaak van den gewezen deurwaarder A. M. Heij, wonende te Loenen, thans in verzekerde bewaring, beklaagd van verduistering van gelden, hem uithoofde van zijn beroep ter hand gesteld, ten n^deele van J. M., te Vreeland, F. v. D. te Oud- Loosdrecht, W. D., te Oud-Loosdrecht, en A. K., te Abkoude, gepleegd in 1889 en 1890, en ver oordeelde hem tot gevangenisstraf van een jaar, met aftrek der preventieve hechtenis en in de kosten. De eiach van het O. M. was twee jaren. GOUDA, 5 September 1890. Het gewone onderwijs aan de Rijks hoogere bur gerschool en het stedelijk Gymnasium heeft weder een aanvang genomen. De cursus aan de Burgerschool is begonnen met 76 leerlingen, waaronder 10 meisjes. Deze zyn over de klassen verdeeld als volgt le klasse17 jongens en 2 meisjes voor roll. ond. benevens 2 jongens en 2 meisjes voor enkele lessen totaal 23. 2e klasse19 jongens voor voll. ond. en 1 meisje voor enkele lessen; totaal 20. 3e klasse 12 jongens voor vol), ond.1 jongen en 4 meisjes voor enkele lessentotaal 17. 4e klasse 6 jongens en 1 meisje voor voll. ond., 3 jongens voor enkele lessentotaal 10. 5e klasse: 3 jongens voor voll. ond. en 8 enkele leasentotaal 6. Het Gymnasium telt 80 leerlingen, waarvan in de le klasse 8, 2e kl. 7, 3e kl. 6,4e kl. 2, 5e kl. 8, 6e kl. 4. Bij beide inrichtingen is dus belangrijke vooruit gang op te merken. Weet hij ten minste, dat het voor mij is ge weest? vervolgde Estelle. Neen 1 hernam hij kortweg. Hij denkt er niet aan. En gij hebt hem gespaard Gij zoudt hem hebben kunnen dooden Ik heb tusschen de regels doorgelezen. Men spreekt van uwe rid derlijkheid. Benoist nam het nieuwsblad op en las het bericht. Eet^Sjner vrienden, of hij zelf, zeide hij, moet dit hebben drukken. Het is dwaas. Men heeft wèl gedaan 1 Ik ben er zeer over tevreden 1 De oogen van Estelle straalden met buitengewonen glanshare half geopende lippen glimlachten, door een onmerkbare trilling bewogen. Benoist nain hare beide handen in de zijne. En ik, zdifte hij, ook ik ben gelukkig 1 Ja, ik heb met dezen dwaas willen vechten, omdat hij u belasterd had, als een groot kind, zooals hy isja, ik heb hem gespaard, omdat ik zijne vrouw, die gij lief hebt, niet hebt willen bedroeven ja, ik heb een schram gekregen, die niet de moeite waard is dat men er over spreektdat alles is waar. Maar dit alles heb ik gedaan omdat ik u bemin, verstaat gij: ik bemin u en ik wensch niets liever dan dat gij mijne vrouw wordtdan zullen wij eens zien, wie het nog waagt u aan te vallen 1 Spreek, mevrouw de Beaurand, wilt gij den eenvoudigen naam van mevrouw Benoist aannemen

Goudsche Courant | 1890 | | pagina 1