PANY. Pij- N? 4318. BINNENLAND. Maandag 8 September. 1890. FEUILLETON. Een raadselachtige Geschiedenis. Nieuws- en Advertentieblad voor Gouda en Omstreken. pomade De inzending van advertentiën kan geschieden tot ëön uur des namiddags van den dag der uitgave. tb. Drogist het beste wereld. jiekten eid ite-Pro- Ie Ikoopste der crpgbaar in 12*/, Cents, ^evenaar. i Hult- 103. Afzonderlijke Nommers VIJF CENTEN. Bij deze Courant behoort een Bijvoegsel. {Uit het Franech.) XXVIII. IDAM aan d* al per week: De uitgave dezer Contant geschiedt dagelijks met uitzondering van Zon- en Feestdagen. De prjjs per drie maanden is f 1.25, franco per post 1.70. Tot wethouder in de gemeente Vlist werd her benoemd de heer J. Kasbergen. r Ne- ii Bovendien worden alle Advertentien gratis opgenomen in het ADVERTENTIEBLAD 't welk des Maandags verschjjnt. rfumeriewinksb tandpijn, out- onaangename worden zeker olijks gebruik iet den i fabri- erkrijg- GOUDSCHE COURANT. Iherin tandwater, isehen, 1.75, Dr. POPPÏ de tanden ge- P’e Tandplom- i tegen eiken en. doemen-zeep, Transpa raat- pen, lazeepen, welke e weeg brengen. In-Nondwatet en tijd. eenen. en voorzoom» AD VERTENTIEN worden geplaatst van 15 regels a 50 Centen; iedere regel meer 10 Centen. GROOTE LETTERS worden berekend naar plaatsruimte. Aan de in aanbouw zijnde bewaarschool te Woer den had Donderdag namiddag een treurig voorval plaats. Een oppassend timmerman H. Vink, die aan de kap werkte, is door het breken van de plank, waarop hij stond te werken, gevallen en zoo zwaar gekneusd, dat hij na een paar uren overleed. De zelfde Vink is eenige jaren geleden van het dak der groote kerk gevallen, doch toen zonder daarvan noe- menswaardig letsel te hebben ondervonden. Bij gelegenheid van het huwelijk van Prof. C. P. Tiele en mqjufvrouw Ruyckhaver te Haastrecht heeft het gebouw van den Protestantenbond aldaar een tweetal geschenken ontvangen. Namens mevrouw Le Févre de Montigny ontving het bestuur een prach- Aan de verslagen van het HdlMad omtrent de Veiligheids-tentoonstelling te Amsterdam, ontleenen wij het volgende omtrent eene eigenaardige inzending „Voor wij nu de galerij verlaten, werpen wjj nog een blik op de statistieken van de Assurantiemaat- Khappij tegen Brandschade De Nederlanden, kantoor Sophiaplein, hoek Kalverstraat. Onder meer is er een belangrijke statistiek van tig album met zilver gemonteerd, om daarin alle plechtige gelegenheden, in het gebouw te vieren, op te teekenen, en namens den heer Tiele een zwart ebbenhouten voorzittershamer met zilver versierd. Op de tentoonstelling der Hollandsche Maatschappij van Landbouw te Dordrecht zijn o. a. bekroond de heer D. Kering alhier met den 2n prijs voor eene door hem ingezonden verzameling zadelmakerswerk voor den landbouwer en veehouder geschikt en de hh. J. de Brouwer de Koning en D. van der Grift te Haastrecht respectievelijk met den In en 2n prijs voor drie stuks zoetemelksche Goudsche Kaas in 1890 gewrongen. gemaakt had, die toen even plotseling voor haar verschenen als verdwenen was. Mijn vriend, zeide zij toen zij haar verhaal geëindigd had, het is bepaald Rosalie, die den brief geschreven heeft. Hetzij zij mij al dan niet belas terd heeft, zij en niemand anders is de oorzaak van den dood van den heer De Beaurand Zij zweeg plotseling. Wie onzer, die eensklaps door een ongeluk ge troffen wordt, kan er zeker van zijn dat die smar telijke omstandigheid voor hem niet later de bron zal worden van groote vreugde? Estelle beefde bij de herinnering, wat al smart de dood van Bavmond haar veroorzaakt had. Doch reeds thans was die smartelijke gedachte niet meer geheel onvermengd. Wat daarvan ook aan moge zijn, zeide Benoist, Rosalie moet tot eiken prijs gevonden worden, opdat door hare bekentenis Maar zal zij willen spreken? antwoordde Es telle. Het is geen gewoon meisje. Het zou zeer goed kunnen zijn dat zij beslist weigerde om te zeg gen wat zij aan den overledene heeft toevertrouwd. In dat geval zal men middelen weten te vinden om haar tot eene bekentenis te dwingen, zeide Benoist en hij dacht daarbij aan André Bolvin. Het is thans een feit, dat een door haar geschreven brief de aanleiding is geweest tot den dood van den I heer de Beaurandindien zij weigert ons vrijwillig alle noodige inlichtingen te geven, zullen wy de hulp 1 van de justitie'inroepen. GOUDA, S September 1890. Heden morgen ten omstreeks 9 J/3 uur is de S O-jarige zoon van G. Streng in de Vlist, te water geraakt. De heer C. C. Krom van Rotterdam daar aan het visschen, bespeurde het ongeluk en sprong van de Vrouwenbrug te water en had het geluk hem aan wal te brengen. Nadat de heer Krom ongeveer één uur bezig geweest was met het in toepassing brengen van de maatregelen voorgeschreven door dé Maat schappij redding van drenkelingen, kwam de heer dr. F. J. Idenburg van Haastrecht en nam de ver dere behandeling op zich. Heden middag is zekere B. op de Gouwe door een vélocipèdist aangereden, zoodat hij op een leu ningstoel is tehuis gebracht, aan het hoofd en zijn beenen is hij verwond. te lang is en dat het hoogst wenschelijk is, een nor malen arbeidsdag vast te stellen, maar niet bij de wet, doch door onderlinge samenwerking van de werkgevers. Hij wil nl. dat de bepaling betreffende zulk een werkdag in de bestekken zal worden opge nomen. Enkele aanwezigen hadden hier tegen bedenking, daar zij o. a. voor verKooging der loonen vreesden. Een hunner vroeg, of het niet mogelijk zou zijn in zekere mate een uormalen arbeidsdag te bepalen, maar met openlating van de mogelijkheid tot meer arbeiden tegen een verhoogd tarief. Het is niet altijd mogelijk, in een bepaalden tijd al het werk af te doenmaar indien de meerdere arbeid belangrijk duurder moet betaald worden, zal de bouwonderne mer zelf wel voor beperking zorg dragen, zeide hij. De heer Van Malsen antwoordde, eveneens te go- looven dat, door het duurder maken van ’t overwerk verkorting van den arbeidsdag zou worden bevorderd Nadat door verschillende sprekers het voor en te gen van een vasten verkorten arbeidsdag nog eens in herinnering was gebracht, stelde de inleider de volgende motie voor „De vergadering, van oordeel dat overmatige ar beid schadelijk is voor den werkman, zoowel als voor het werk, spreekt den wensch uit, dat by samenstel ling van bestekken hierop zooveel mogelijk worde gelet." Deze motie werd bij acclamatie aangenomen. In den nacht van 30 op 31 Aug. jl. is te Woerden door middel van iuklimming en braak o. a. ont vreemd uit de R. K. kerk1 zwaar zilver vergulde kelk met medaillon on kantieljewerk op den voet, waarin gegraveerdten geschenke gegeven aan den weleerw. K. G. Bohnei-, 18611886 1 glad zilve ren kelk, meer of min verweerd aan den voet; 1 zilv. doosje, waaronder eene inscriptie 1 zilv. zieken busje, in den vorm van een monstrans2 zilv. ziekenbusjes, eivormig op oen voetjeen uit de woning van dr. De Feijfer1 geel lepeldoosje waarin 24 groote en 6 kleine zilv. theelepels. De officier van justitie te Utrecht verzoekt inbe slagneming, alsmede aanhouding van verkoopers of bezitters, indien daartoe termen zijn, en bericht. waarom zou zij hem geschreven hebben Estelle bleef gedurende eenige oogenblikken in diep nadenken verzonken, haar hoofd in beide han den verborgen. Zij hield niet van mij, antwoordde zij einde lijk zij heeft nooit van mij gehouden. Nogthans was het een fatsoenlijk meisje, niet in staat om te liegen of een boosaardige daad te verrichten althans voor zoover het mij toen toescheen. Zij was wel een beetje vreemd Maar ik was toen nog zoo jong 1 Gelooft gij haar in staat om u te belasteren ten einde u ongelukkig te maken? Estelle dacht een oogenblik na. Neen, zeide zijzij zou geen lastertaal hebben kunnen uitenzij was over ’t algemeen zeer bang om eenigerlei zonde te bedryven, want zij had een bijzonderen schrik voor de hel vrijwillig zou zij niet gemakkelijk een zware zonde bedreven hebben. Plotseling herinnerde de jonge vrouw zich de vreemde ontmoetingen te Contances. Dat moet zij geweest zijn. Thans ben ik er zeker vanZij en niemand anders was het en zij heeft mij herkend I Op haar gelaat verscheen een uitdrukking, die ik nimmer vergeten zal. Eene uit drukking van iemand, die diep rampzalig is wegens een of ander misdrijf In enkele woorden vertelde zij toen aan Benoist haar bezoek aan de cathedraal en den vreemden indruk, welke die in rouw gekleede boerin op haar In de alg. vergadering der „Maatschappij t. b. der Bouwkunst" heeft de heer F. H. Van Malsen gesproken over den „Verkorten Arbeidsdag." Hij verklaarde overtuigd te zijn, dat de werkdag 36) De kamenier van mijne moeder. Ik ben er zeker van, bepaald zeker van dat het haar schrift is. Twijfel daaromtrent is niet meer mogelijk. Zie slechts de eigenaardige wyze waarop die B. ge schreven is. Ik heb nooit iemand anders op die wijze een B. zien zetten. En inderdaad, de gelijkenis tussohen de B. van Beaurand en die van Brunaire was sprekendhet moest dezelfde hand zijn, die beide woorden had geschreven. Het was blijkbaar het werk van een weinig ervaren schrijver, die eenvoudig de letters natrok, die hy in zijn jeugd had geleerd. Rosalie woonde dan te Laval? vroeg Benoist, op haastigen toon. -r- Layal Neen, volstrekt niet. Zy is zich gaan vestigen te Vitré, in Bretagne. Waar ligt dat eigenlijk In de nabijheid van Laval. Zij zal iemand naar Laval gezonden hebben om daar den brief op de post te doen. Nu is mij alles duidelyk I Maar

Goudsche Courant | 1890 | | pagina 1