[ES A IJS, EEP 'ijs? drukte iS,” HKH en hooger. DE, BINNENLAND. Vrijdag 12 September. N° 4322. 1800. Nieuws- en il en Zn. Een raadselachtige Geschiedenis. narkt z. OIJE, Advertentieblad voor Gouda en Omstreken» t FE VILL E TÓ N. s )OT. De inzending van advertentifin kan geaobieden tot een uur des namiddags van den dag der uitgave. t i i door Kleiweg, eene nette i. XXXI. kman Zoon. (Uit het Fratuch.) 1 16 et. ie Flanel, De uitgave dezer Courant geschiedt dagelijks met uitzondering van Zon- en Feestdagen. De prjjs per drie maanden is 1.25, franco per post 1.70. kizonderljjke Nommers VIJF CENTEN. Uw dienstwillige Rosalie Férel. Bovendien worden alle Ad vertentien gratis opgenomen in het ADVERTENTIEBLAD ’t welk des Maandags verschijnt. worden, jen, daar teel SO ets. IN, Coiffeur. v. TOIJLL. Benoist bleef langen tijd onbewegelijk zitten met m hrinr <m A* L 1 geheim ontsluierd. Ja, ’t was w v - - ----- W uu.nouuod en thans eensklaps de reden duidelijk waarom Raymond en 1.30. jger. ECTIE, cl. en 2.—, t nog eenige Ier No. 2037 Huldeelt, 8 dagen tjjd linste pijn te e gevoeligste OUDA. door het verbranden of beschadigen van een groote partij kaas. Oorzaak onbekend. Do bewoners, gewekt door het blaffen van den hond, hadden nauwlijks den tijd zich te redden. Gisteren avond is door de politie aangehouden en heden morgen naar Rotterdam overgebracht de per soon J G., die, als gesignaleerd, nog eenige dagen hechtenis moest ondergaan. GOÜDSCHE COURANT. Uit Bodegraven schryft men ons van gisteren: Heden nacht ten circa half een brak een felle brand uit op de bouwmanswoning huize «Groenoord” van den heer P. van Dam in Buitenkerk onder deze gemeente. De hooiberg, kapberg, het zomerhuis, wagenschuur stond als het ware gelyktydig in laaie vlam. Met zeer veel inspanning gelukte het aan de brandweer het hoofdgebouw te behouden. Ten 5*/g uur rukte een gedeelte der brandweer in. Een spuit met de noodige bediening bleef op het terrein achter, ten einde de hooiberg, die gefegeld weêr in brand vloog, nat te houden. Naar men verneemt was alles verzekerd. Toch lydt de eigenaar nog groote schade, Over het bezoek van H. M. de Koningin aan Arnhem schrijft de drnh. Ct. o. a.Jammer mag het heeten, dat de schutterij, die als eerowacht heette dienst te doen, tweemaal zoo geplaatst werd, dat H. M. de Koningin niet heeft kunnen vermoeden, dat er eene eerewacht was. Tijdens het bezoek aan den Commissaris des Konings stonden onze schut ters het geweer te presenteeren voor de verbaasde buitenlui, die zich na den marktdag in de talrijke naast de Waag gelegen herbergen laafden, en bij het vertrek van H. M. was de eerewacht zoo opge steld, dat het hoofd er van nog juist even het ge- zicht had op den staartwagen van den koninklijken trein. Het is daarom te meer te betreuren, daar i vele schutters ruim een halven dag werk moesten verzuimen. Liefhebbers van vissohen zal misschien interes- seeren, dat deze week een stadgenoot een snoek lieeft gevangen met den hengel van 9 pond en l1/, ons. De heer Beunke, die als seotie-ingenieur der Maatsoh. tot Expl. van Staatsspoorwegen van Breda naar Utrecht wordt overgeplaatst, zal worden belast met den dienst Van de spoorwegen van Utrecht naar Rotterdam, van Gouda naar *s Hage, van Woerden naar Leiden, van Harmelen naar Breukelen en van Utrecht naar Amsterdam. ADVER TENTIEN worden geplaatst van 1—5 regels a 50 Centeniedere regel meer 10 Centen. GROOTE LETTERS worden berekend naar plaatsruimte. GOtJDA, 11 September 1890. Bjj Kon. besluit is aan den heer G. A. C. Hubers van Assenraad op zijn verzoek eervol ont slag verleend als 2e luit, bij de dd. Schutterij te Gouda en aau Dr. B. J. H. Ovink als 2de luit, bij de dd. Schutterij te Winschoten. den brief in de hand. Ziedaar dan het waar, de gelijkenis viel niet te ontkennen en thans was eensklaps de reden duidelnk wanmm Rovmnnrl Dinsdagavond, omstreeks 9 uur, ontstond te Amster dam in het Huis van Bewaring op den Heilige weg onder de 107 aldaar opgesloten gevangenen een begin van oproer. De aanleiding daartoe was, dat vier gevan genen, wegens overtreding tegen de tucht, cellulair zouden worden opgesloten. Men 4 weet, dat in de huizen van bewaring niet het cellulaire stelsel be staat, maar dat de gevangenen gezamenlijk op zalen zich ophouden. Toen nu eergisteravond op het genoemde uur de ge vangenen van de werkzaal, waar zy allen te zamen gedurende den dag vertoeven, naar de drie slaap zalen overgingen, wilden zij niet toestaan, dat op de vier, die afzonderlijk moesten geplaatst worden, deze straf zou worden toogepast. Er ontstond een hevig tumult; met geweld werd den bewaarders door de opstuwende gevangenen belet aan de vier gecorri- geerden de hand te slaan, terwijl hunne houding hoe langer zoo dreigender werd. Tevergeefs be proefde de Directeur zich verstaanbaar te maken en met zijne vier bewaarders de orde te handhaven. De militaire macht, welke steeds in het gebouw is gelegerd 4 man infanterie, onder bevel van een korporaal kwam te hulp, doch deze konden de gemoederen niet tot bedaren brengen. De President der Arrondissements-Rechtbank, de 40) En mocht gij mij ook dan niet gelooven, zie juf frouw Estelle dan eens goed aan en gij zult zien dat zij de trekken heeft van uw vader, den generaal. Zij heeft dezelfde oogen, hetzelfde voorhoofd, dezelfde mond. Hoe dikwijls heb ik er naar verlangd, dat zij door de pokken geschonden mocht worden, opdat die noodlottige gelijkenis, die de schande harer moeder aan de heele wereld verkondigde, zou op houden. Ik hoop dat deze brief nog bijtijds in uwe handen zal komen om het ongeluk, dat voor de deur staat, nog af te weren. Ik bid dagelijks voor de ziel van mijn ongelukkige meesteres, die zooveel geleden heeft. Bij koninklijk besluit is bepaald, dat de tegen woordige zitting van de Staten-Generaal zal worden gesloten op Zaterdag 13 September 1890, des na middags te drie uren. De minister van binnenlandsche zaken wordt ge machtigd zich op het in art. 1 vermelde tijdstip te begeven naar de vergadering der Staten-Generaal, ten einde, in eene vcreenigde vergadering der beide Kamers, de zitting in 's Konings naam te sluiten. Te Lincoln, in Engeland, heeft iemand een lossen postzegel, waarop op de achterzijde een adres en een brief in kortschrift geschreven waren, op de post gedaan. Deze «brief’ werd behoorlijk aan het adres (te Guildford) bezorgd, met het gewone poststempel aan de gekleurde zijde en was na ontvangst duide lijk te ontcijferen. zich het leven benomen had. Wat kon de ongelukkige ook al anders doen Was de brief slechts eenige uren te voren in zijn handen gekomen, het huwelijk ware niet gesloten. Arme Raymond 1 Plotseling kwam het Benoist in de gedachte dat Estelle vol ongeduld op zijn terugkomst zou wachten. Moest hij haar de waarheid zeggen? Mocht hij die wel voor haar verbergen? Hoe te handelen? Hij kwam weldra tot de overtuiging dat hij haar niet kon bedriegen. Bovendien had zij reeds zooveel ondervonden in haar jeugdig leven dat zij beter dan iemand anders bestand was tegen een nieuwe smart volle tijding. Bovendien ter eere van de nagedach tenis van Raymond was hij tot spreken verplicht. Hij stond op en richtte zijne schreden naar het hotel. Estelle had met groot geduld op zijn terugkomst gewacht. Zij was bij het raam gaan zitten, met de oogen op de natuur daarbuiten, kalm afwachtende de dingen, die er zouden gebeuren. Zij was er reeds lang op voorbereid iets vreeselijks te vernemen en iedere minuut, die zij in onzekerheid daarom trent doorbracht, scheen haar thans een weldaad toe. Toen zij haar vriend zag binnentreden, stond zij op. Terstond haaide hij den brief te voorschijn en gaf haar dien. Voor zij daarin een blik sloeg, keek zij Benoist aan, als ’t ware om uit zijn gelaat te lezen welke tijding de brief bevatte. Zeg mij liever wat er in staat, zeide zij bijna fluisterend, ik heb liever dat uw mond mij dat vertelt Ik kan dat onmogelijk doen, antwoordde hy lees, ik ga even de kamer uit en roep mij als het u behaagt. Hij boog zich over haar heen en voor de eerste maal drukte hij een kus op haar voorhoofd. Hij ging toen de kamer uit en bleef op het portaal wachten. I Alleen gebleven, las zij den brief. Zij barstte I daarop in een tranenvloed los en zuchtteArme RaymondWat moet gij geleden hebben gedurende die enkele minuten, die de laatste waren van uw leven Thans begrijp ik waarom het portret door u werd vernietigd. Wat een teleurstelling, wat een ontgoocheling Toen bleef zij gedurende geruimen tijd zwygend zitten, met hare gedachten bij het verledene, zoodat Benoist min of meer ongerust werd dat haar iets was overkomen. Daarna opende hij zachtjes de deur der kamer. Zij keek tot hem op met een blik, waaruit een wereld van lijden sprak. Hij ging tot haar, omvatte haar met beide armen, waarop een nieuwe tranenvloed haar gemoed lucht gaf. Ziedaar, dan het geheim opgehelderd, zeide zij. Nu ik het weet, spijt het mij eigenlijk het te kennen. Raymond is thans schitterend gerechtvaar digd, doch wat mij betreft mijn lot is er niet op verbeterd. Ik heette de dochter van den heer Het O. M. by de rechtbank te Maastricht heeft 8 maanden gevangenisstraf en eene hoete van 5 gerequireerd tegen zekeren H. Lucassen te Nyswil- ler-Wittem, die zonder eenige reden twee wielrijders uit Luik eerst had getracht van het wiel te doen vallen, door zijn hoed vóór het wiel te werpen, en daarna een der wielrijders, die over zijn hoed had gereden, van zijn wiel gestooten en mishandeld had. De ambtenaar van het O. M. was van oordeel, dat zulke feiten in een beschaafd land niet mochten voorkomen en daarom voorbeeldig dienen gestraft te worden.

Goudsche Courant | 1890 | | pagina 1