D, t beneden BINNENLAND. Zaterdag 13 September. K° 4323. 1S90. Een raadselachtige Geschiedenis. Nieuws- en Advertentieblad voor Gouda en Omstreken. FEV1LLETO X. irogist. erie winkel* SN. m, 1 tU. iet beste reld. ïkten XXX J De inzending van advertentiön kan geschieden tot een uur des namiddags van den dag der uitgave. uro. (Uit /iet I’ranech} XXXII. 41) De uitgave dezer Courant geschiedt dagelijks met uitzondering van Zon- en Feestdagen. De prjjs per drie maanden ia 1.25, franco per poet f 1.70. Afzonderlijke Nommers VIJF CENTEN. Bovendien worden alle Advertentien gratia opgenomen in het ADVERTENTIEBLAD ’t welk des Maandags verschjjnt. men-zeep, msparaat- ll.k ujk ongetwijfeld tegemoet gaan. ;he Cou rt door het MAN en W. bg de NHOFF ipen, welke eg brengen, tandwater ijd. "WB en. ort- !ld- oven ebe »nt«) het >o»je Do uitslag der eindexamens aan de gymnasia in het geheele land is als volgt: Voor de verschil lende faculteiten hadden zich 418 candidates aan het examen onderworpen, 338 slaagden en 67 wer den afgewezen. i dpijn, ont- aangename irden zeker u gebruik en lag weldra in AD VERTENTIEN worden geplaatst van 1—5 regels a 50 Centen; iedere regel meer 10 Centen. GROOTE LETTERS worden berekend naar plaatsruimte. GOUDSCHE courant. kalmer werdzij sloot de oogen een diepen slaap gedompeld-? De algemeene vergadering der Nederl. Gustaaf Adplf-Vereeniging zal dit jaar gehouden worden te Assen, op Donderdag 16 October a. s. Des avonds te voren wordt eene openbare samenkomst met zang koor gehouden, waarin als sprekers zullen optreden dr. C. H. van Rhijn, hoogleeraar te Groningends. P1*1'1' .A’ J IH I.J., Do directeur der IJsselstoomtramweg-maatschappij te ’s-Gravenhage heeft thans bericht, dat tot den le October a. s. voor de aandeelhouders de gelegenheid bestaat om hunne aandeelen voor een bedrag van 6*/ji pet. of 16.26 per aandeel te verkoopen ten kantore van de heeren Rutgers on de Beaufort te Amsterdam. H. Janssonius, pred. te Beilen, en dr. Herman de Ridder, pred. te Meppel. Volgens het ondersteuningsplan is eene som van 11,496 uitgetrokken tot verschillende doeleinden, waaronder 3950 voor Nederland. Twee krasse oude beeren, da, een 70 en de ander 73 jaren tellende, hebben een heel stuk ondernomen zij vertrokken nl. gisterenochtend te voet van ’s-Hage over Leiden naar Woerden, met het plan om in vier dagen naar Ketelaar te wandelen en daarna eveneens op hun voeten terug te keeren. Gisterenavond dachten zij te Woerden aan te komen, hedenmorgen te Kuilenburg, Zéterdag te Kranenburg eb Zondag te Kevelaar. rin [water, m, 1.75, r. POPP’s tanden ge- Tandplom- igen eiken IJK eene dronkenschap zijn veroordeeld. Het dejeuner dinatoir ten Hove, dat gisteren plaats had was bijzonder opgewekt. De tafel was een en al bouquet. H. M. de Koningin was ge zeten tusschen den Groothertog van Saksen Weimar en diens dochter, de Hertogin van Mecklenburg. Laatstgenoemde had aan hare linkerzijde graaf Schim- GOUDA, 12 September 1890. Uit een aangeteekenden brief, op 3 September jl. per post verzonden door T. Goedewaagen en Zonen te Gouda aan A. Harmens te Hoorn, is den volgen den dag bij ontvangst vermist 1 bankbiljet, groot 25, gemerkt F. F. 9274. De Commissaris van politie te Hoorn verzoekt opsporing en bericht. Naar wij vernemen zijn eenige heeren van plan hier ter stede eene postduivenvereniging op te richten. Binnen enkele dagen wordt eene oproeping van belanghebbenden verwacht. Uit Zevenhuizen schrijft men ons De kermisvreugde werd hier op wreede wijze verstpord door het breken van dén caroussel die op eens ineenzakte, zoodanig krank dat aan repareeren niet gedacht kan worden en wij het dus de overige kermisdagen zonder hem zullen moeten stellen. Gelukkig vallen er geen-menschenlevens of gebroken ’s-Gravenhage gesignaleerd, die wegens openbare ledematen te betrenren. dronkenschap zijn veroordeeld. Een half jaar later had er een huwelijksplechtig heid plaats, die gekenmerkt werd door grooten een voud. Het was het huwelijk tusschen Benoist en Estelle. Mevrouw Benoist had gaarne hare toestem ming geschonken en tot hare groote vreugde kwam het jonge echtpaar bij haar inwonen: Behoeft het nog gezegd te worden, dat het drietal een hoogst gelukkig leven leidde? Voor diegenen onzer lezers, die op dat punt nog in twijfel verkeeren, kunnen wy met de hand op het hart verklaren dat er nergens ter wereld gelukkiger menschen werden gevonden, zoodat wij met een ge rust hart afscheid van,hen kunnen nemen, daar zij - een in alle opzichten goede toekomst melpenninck. Aan de rechterzijde van den Groot hertog zat H. if. K. prinses Wilhelmina, aan wier linkerzijde graaf Dumonceau. Tegenover de Koningin zat de deken van het corps diplomatique, de gezant van België baron d’Anethan, «aast wien de voor zitter der Tweede Kamer (de voorzitter der Eerste Kamer vertoeft buitenslands), verder van weerszijden de ministers der departementen van algemeen be stuur. Aan de zijde der tafel, waaraan H. M. de Ko ningin gezeten was, zaten de grootofficieren en hof dames van het Koninklijk huis en het gevolg van den Groothertog en aan de tegenovergestelde zijde de Duitsohe zaakgelastigde, de kanselier der Neder- landsche ridderorden, de president en procureur- generaal van den Hoogen Raad, de voorzitter der algemeene rekenkamer, de directeur van het kabinet des Konings, de secretaris des Konings voor de zaken van het groot-hertogdom Luxemburg, de commissaris des Konings in Zuid-Holland, do gouverneur van de residentie en de burgemeester van ’s-Gravenhage. Eene boerin, die gisteren te Rotterdam voor eene winkelkast naar de uitstalling had staan kijken, kwam ongeveer een uur later tot de ontdekking, dat zij haar zilveren knip met inhoud kwijt was. Dadelijk heeft zij daarvan aangifte gedaan bijeene kaart legster Niet minder dan 150 personen zijn deze week te Alzoo bestaan er tusschen u beiden geen ge heimen en kan ik vrijuit spreken. Rosalie, zeide de jonge vrouw, waarom hebt gij zoo laat geschreven Eén dag eerder en veel smartelijks ware voorkomen Dat was mijn schuld niet. Ik las het niet eer in de courant. Nauwlyks wist ik er van of ik schreef het huwelijk moest tot iederen prijs voorkomen wor den. Daar ik niet wilde dat de heer De Beaurand zou weten waar hij mij kon vinden hij zou mij, vreesde ik, lastig vallen met allerlei vragen ver zocht ik mijn néef den brief te Laval op de post te doen. Ik meende daarmede te doen wat mijn plicht mij gebood en hoopte rust te vinden bij de gedachte daaraan. RustGoede hemel, ik heb daarna geen enkele dag, ja geen enkele minuut rust gekend. Ik wist niet dat hij reeds getrouwd was, toen mijn brief hem in handen kwamMijne bedoeling was juist het huwelijk te voorkomen. Rosalie, zeide Estelle, uw handelwijze is oor- Men schrijft uit het Westland Moge het vele hemelwater, dat er in dezen zomer gevallen is, voor verscheidene producten zeer nadee- lig zijn, de spruitkool hoeft haar weertje gehad en toont dit door een prachtig gewas. In geen jaren is deze plant zoo voordeelig ontwikkeld. Wanneer de prijs nu maar eenigszins goed is, kan 1890 in dit opzicht een voordeelig jaar worden. Ook andere kool soorten zijn zeer bevredigend. De mangelwortels of bieten hebben ook goed weer gehad doch krijgen nu van het goede wel wat veel en zijn zat van al het water. Op sommige akkers, welke een weinig laag liggen staan ze te veel in het water en wordt de groei gestuit, zoodat ze niet de voldoende grootte bereiken. (IF. Ct.) zaak geweest van Raymond’s dood. Ik oorzaak van zijn dood? Die moet veeleer gezocht worden in het zondige gedrag van den ge neraal en mijn ongelukkige meesteres. Doch men heeft mij beschuldigd Raymond gedood te hebben, zeide Estelle Dat was zeer hard voor mij, Rosalie! Gedood door u? O, dat was eene vree- selijke beschuldiging en wat hebt gij gezegd? Niets. Ik heb mijn leed in stilte gedragen, vurig hopende dat eenmaal de waarheid aan het licht zou komen doch zooals de zaken nu staan, zal ik de waarheid niet openbaren, maar mijn leed in stilte blijven dragen. Rosalie liet bij die woorden baar hoofd op haar borst zinken en scheen in diep nadenken verzonken. Plotseling liet zij zich van haar stoel glijden en viel op haar knieën voor Estelle. Vergeef mij, zeide zij op een smeekenden toon, schenk mij vergiffenis voor het leed, dat ik u aan deed. Gij zijt de eenige persoon ter wereld, die mij de rust in het hart kunt terugschenken. Ik wilde een misdrijf voorkomen en bracht daardoor heel wat ellende te weeg. Wilt gij mij vergeven? Estelle voelde hare oogen vochtig worden en zeide Rosalie, ik vergeef u, ook uit naam van Raymond. Dank voor dat woord, hartelijk dank En van dat oogenblik af, was het alsof Rosalie

Goudsche Courant | 1890 | | pagina 1