EENE BEKENTENIS. JEN: trdappelsa, ping LTJiS, s BINNENLAND. N9 4336. iSW. de, an Veen, ilenwerf, j- eenvoudige Nieuws- en Advertentieblad voor Gouda en Omstreken. lie Maandag 29 September. De insending van advertentiën kan geschieden tot één uur des namiddags van den dag der uitgave. deweg. FEUILLETON. i at IEN. November en behoeve Garnizoen, ka ter inzage lï ing. K' Afzonderlijke Nommera VIJF CENTEN. Bij deze Courant behoort een Bijvoegsel. De hofprediker ds. avondgodsdienstoefening cent (Naar iet Italiaantci.) V. <an Zoon. De uitgave dezer Courant geschiedt dageljjka met uitzondering van Zon- en Feestdagen. De prjjs per drie maanden is 1.25, franco per post 1.70. Bovendien worden alle Advertentien gratis opgenomen in het ADVERTENTIEBLAD *t welk des Maandags verschijnt. hoesten, emings- ewezen. wanne svelens- agae-ommiiun^ IMAN. der Zelf- e uitspat- dacht Cou- nden door het INKMAN en 3COMMIS8ÜJ 15 OCTOBER het Bareel onder nadere t van Oorlog 'KW4TER. C.BOLDOOT. «8 GOUDSCHE COURANT. ADVERTENTIEN worden geplaatst van 15 regels h 50 Centeniedere regel meer 10 Centen. GR00TE LETTERS worden berekend naar plaatsruimte. m den Hofrad Het UtrechtMi Dagblad bevat het volgende: Het bericht, in ons nommer van Dinsdag opgeno- men over eene te Gouda gehouden vergadering van het locomotieven-personeel van de Ned. Bhijnspoor- wegmaatschappij, waarin besluiten ronden zijn genomen omtrent den overgang in dienst van de M. t. E. v. ifb. Prijs verschrik- agd Ijjdt, ering, die n van een het Ver- larkt 34, t bedrag, m boek- Bestuur heeft dit echter beslist geweigerd, op grond dat, wanneer men aan de eene concessies ging ver- leenen, men dit op den langen duur aan velen zou moeten doen. Dat er dus sprake zou zijn van //on genoegen" met de vertegenwoordigers te Rotterdam is onjuist. Dit wordt dan ook tegengesproken door een telegram uit Hamburg, hier heden ontvangen, hetwelk men ons liet inzien. In ditzelfde telegram wordt ook gezinspeeld op het «geringes Entgegen- kommen der rotterdammer Behörden." Blijkbaar slaande op bovengenoemde weigering van Burgemees ter en Wethouders. 10) Nooit had ik lief gehad, vervolgde ik. Ik was dertig jaar, het zal u vreemd schijnen; misschien is het zoo. Ik leefde voor de zee en voor mijn schip, wel niet onbekend met den hevigen hartstocht, die den mensch volkomen gelukkig, of grenzeloos ellendig maakt, maar toch nooit daardoor bewogen. Maar, die ure slaat voor iedereen, ’t zij gevreesd, of gewenscht; geen sterfelijk wezen kan zich aan zijn noodlot onttrekken. En nauwelijks zag ik die vrouw, of ik gevoelde, dat ik haar liefhad, onherroepelijk, voor altijd. Bij ons, kinderen der zee, bij ons, Ita lianen, groeit zulk een hartstocht met reuzensnelheid aan. Ik had haar zoo innig lief, alsof ik haar reeds sedert lang gezien en begeerd had; zulk een langen weg had mijne liefde afgelogd in den tijd van één enkel uurIk vroeg haar naam niet, ik volgde haar niet op straat, en mijne liefde werd niet uitgedoofd, om dat ik haar niet wederzag. Ik had haar liefen, ofschoon besloten om te vertrekken, toch behoorde Uit Rotterdam wordt aan het //Hbl." gemeld Omtrent de verplaatsing van de //Deutsche Ost- Afrika-Linie" van Rotterdam naar Amsterdam kun nen nog de volgende bijzonderheden worden meêge- deeld. De directie dezer lijn heeft er bij het Ge meentebestuur, naar men zegt, op aangedrongen, haar een vermindering op het havengeld toe te staan zoodat zij slechts een derde gedeelte van de vastge stelde som zou hebben te betalen. Het Dagelijksch aan haar mijne zielhaar beeld zou mij volgen op de verre zeeën. Wat zijn tijd en ruimte in ’t aan zien der liefde, der onsterfelijke liefde, welke God op aarde liet, als het onderpand van zijn verbond met de menschen, als het symbool zijner heilige beloften. Zóó moet men liefhebben en niet anders - riep Roberto in gedachten uit Ja, en juist omdat ik zoo liefhad, besloot ik te vertrekken. Misschien, zeide ik tot mijzelven, is zij de vrouw van een ander 1 Het is onmogelijk dat zooveel schoonheid alleen en vergeten bloeit; dat zij niet bemind wordt, en niemand bemint. En ik vluchttemaar vóór ik de zeilen ontplooide, gij weet het, toen kwam een edelman, en verzocht gastvrijheid aan boord van mijn schip. Wel mocht hy zich terstond aan mij hebben ontdekt Dat is waar, ik heb u bedrogen, viel Macham mij in de rede, terwyl zijn hoofd op zijne borst zonk. Ik zeide dit niet om er u een verwijt van te maken, haastte ik mij te zeggen, maar, om u te toonen, dat gij mij niet genoeg hebt gekend, en dat ik u mijne diensten zou aangeboden hebben, zonder iets meer te verwachten. Maar, zooals gij wenschtet, ontving ik den vluchteling. Bij al de bitterheid van mijn vertrek, was hij mij toch een troost, dat ik iemand nuttig kon zijn. En nu, oordeel over mijne ontroering, die vrouw, die ik liefhad en ontvluchtte, was dezelfde, die op mijn schip eene wijkplaats zocht, om eene gehate verbindtenis te ontgaanhet Woensdag 1 October zal de afdeeling Gouda van het Nederl. onderwijzersgezelschap eene vergadering houden in het lokaal //Het Schaakbord.” De heer G. D. Heij zal alsdan inlcidenHet zangonderwijs in de lagere school. Wordt uit verschillende streken des lands over schaarschte in het jachtveld geklaagd-, op Tessel schijnt zich dit jaar nogal wat wild op te houden. Er worden meer hazen in het jachtveld aangetroffen dan verleden jaar. Ook aan waterwild is geen gebrek, doch dit houdt zich vooral nabij de eenden- i kooien, in het kooirecht op. Konijnen zijn er echter - weinig in de duinen. Verreweg het meeste wild wordt naar elders verscheept. Hazen gelden van f 1.50 tot f 2, wilde eenden van 50 ct. tot 70 ot. en konijnen van 55 tot 65 ct. per stuk. i De Brusselsche Nation deelt eenige bijzonderheden mede over het spelen te Ostende. Ofschoon het spelen door de wet is verboden, is toch in de Kur- zaal een besloten kring, waar onverholen gespeeld wordt. Het eenige verschil met Monte Carlo is, dat de hoogste inzet te Ostende 6000 fr., terwijl deze te Monte Carlo 12,000 fr. bedraagt. Het stadsbestuur van Ostende verpachtte deze speelbank voor dit seizoen aan twee Franschen, tegen 80,000 fr. Nu het seizoen geëindigd is, hebben beide heeren last ontvangen van den minister van justitie, binnen 14 dagen België te verlaten. Dit zullen zij dan ook wel gauw doen, want de zaken I zijn afgeloopen en er is 350,000 fr. verdiend. S. 8., kunnen wij, op^ grond van nadere inlichtingen, als onjuist tegenspreken. Enkele opzichters-machi- nistem hebben eene onderlinge bespreking gehouden over hunne toekomstige positie, maar zij hadden geen mandaat om namens ander personeel der tractie (machinisten, stokers, enz.) te handelen. Van eene eigenlijke vergadering was dus geen sprake, veelmin van ’t nemen van de aanwezigen en anderen bindende besluiten. GOUDA, 27 September 1890. VERGADERING VAN DEN GEMEENTERAAD. Dinsdag den 30 September 1890, des namiddags ten 1 ure. Aan de orde Een voorstel tot het voeren van een rechtsgeding tegen het Hoogheemraadschap Schieland. De begrooting der Schutterij voor het dienstjaar 1891. Het voorstel betreffende de continuatie der heffing van sluisgeld aan het Reeuwijksche Verlaat. Het adres van J. Kalkman om verlenging zijner pacht van het Reeuwijksche Verlaat. Woensdagavond viel te Haastrecht bij den brood bakker D. in den winkel de lamp naar beneden. De daarin aanwezige petroleum verspreidde zich dadelijk over den vloer en veroorzaakte een gewel dige vlam. Dadelijk werden de man en de knecht, die reeds te bed waren, geroepen en de laatste had het geluk met eene groote hoeveelheid melk den brand te blusschen. was de zuster van Macham. Roberto, ofschoon door den ernst van mijne woor den, en den loop van mijn verhaal hierop voorbe reid, kon zich toch niet bedwingen; hij sprong op. Zwijgend bleef hij eene korte poos in dezelfde hou ding staan, beet zich op de lippen, keek nu naar den grond en dan weer naar mij, als iemand, die door tegenstrijdige gedachten wordt geslingerd; ein delijk scheen de storm in zyne ziel te bedaren, en hij nam zijne vorige plaats weder in. Ga voort, Messere, zeide hij op een bedaarden toon. Wat ziet gij daarin hernam ik. Ziet gij daarin niet, even als ik, de hand van het noodlot: Welnu daar dit een teeken is, Messere, zoo vraag ik u de hand uwer zuster, niet in naam van den dienst, dien ik u bewezen heb, niet om alles wat ik gereed ben voor u te doen, maar om de vurige liefde, die ik haar in mijn hart toedraag. Op die openhartige vraag antwoordde hij geen woordhij fronste de wenkbrauwen en scheen zich nog meer in zich zelven terug te trekken. Wat beteekent dat? beleedigt u mijn voorstel? Heb ik in plaats van Roberto Macham, een Engelsch edelman, gelijk ik een edel Italiaansch burger ben, misschien een ridder van koninklijk geslacht voor mij? Gij bedriegt u zeide hij eindelijk, ik beu in waarheid, wat ik u gezegd heb. Zeg mij dan, Messer Roberto, waarom mijn verzoek u mishaagt Komaau, wees openhartig met In de volgende maand zal het 25 jaar geleden zgn, dat Ds. G. Van der Pot Ü.Wzn. zijne betrek king als predikant bij de Remonstrantsche gemeente te Waddings veen aanvaardde. De hofprediker ds. Van Koetsveld zal in de avondgodsdienst-oefening van Zondag e. k. in de Groote Kerk te ’s-Hage, gedachtenis vieren vanzyn 60-jarige Evangelie-bediening, waarvan 41 jaren aldaar. Blijkens achterstaande advertentie is ook de heer H. J. van den Berg te Leiden voornemens hier ter stede een cursus te openen in stenographie, waarop wij de attentie van belangstellenden vestigen. edelman, gelijk ik Gij bedriegt

Goudsche Courant | 1890 | | pagina 1