I IPESi l. nerk. BINNENLAND. EENE WEDDENSCHAP. MG. N° 4353. Zaterdag 18 October. Advertentieblad voor Gouda en Omstreken. Nieuws- en us dem FEUILLETON. J IER. istreken damsclie schappij )DE ge il Leden en aan- lan het t onder OEGEN,» uda. jonen, ?wten, 1S90. IER 1890, Sj. 1 advertentiön kan geschieden tot De insending van I I VIJF CENTEN. (Uil lui DuiUck.) GOUDSCHECOURANT iLBORN. r de ONT- rste Modellen hoeden ding zullen ctober 1890, ezing liggen <Arti Lioi< de inechrg- aan besteding gorden in- ik von r tober, 7 uur. JEN: in 1.49. !3 Oct. van ■giftiging heeft zich dezer an. De dochter ran den vergiftig vliegenpapier ig< gestoken door een vta het vliegenpapier was een opzwelling van van d. Schutterij keuring van sr gemeente, R 1890, des bjj inscbry- 35 SCHOT- 25 8CHA- JANTEN en ADVEBTENT1EN worden geplaatst van 15 regels a 50 Centeniedere rege meer 10 Centen. OROOTE LETTERS worden berekend naar plaatsruimte. satijnen strikje, waarvan het elastiekje was afgebroken, met een speld vast te steken. „Het komt alles van het trouwen," zuchte hy, toen hij eenige minuten later op den rand van zijn bed zat en zich alle moeite gaf, om een draad in een naald te steken. «Was de dochter van mijne oude hospita niet getrouwd, dan had juffrouw Mullervandaag niet naar het doopen moeten rijden en ik hoefde mijne das niet zelf vast te naaien. Ik weet niet wat de’ naald scheelt, de draad wil er niet in. Ik begrijp niet, hoe vrouwen zoo gauw met zulke din gen klaar komen. Mijne zuster kon een touw ia een kralennaaldje steken, dat is een feit en myn goede moeder, die kon hetZij maakte een japon- rok uit een oude, gekleeds jas en eea paar nieuwe glacé handschoenen uit een oude vilten pantoffel.” Eindelijk was Förster met zijn toilet klaar en keek op de klok. «Voor het concert is het nu te laat geworden. Het is maar het beste dat ik de nieuwe manuscripten eens inziede voormiddag is nu toch eenmaal be dorven I” Hij ging aan de schrijftafel zitten en legde potlood en notitieboek gereed. „Natuurlijk niets dan v^uwengekrabbel 1” mom pelde hij, do sierlijke adressen der brieven nakijkend, terwijl hij zijn hals zonderling verdraaide, want de speld begon hem te prikken. ij „Tegenwoordig komen er altijd deftig schrijfsters tegen één schrijver, en als men dien bij het lich Wij vernemen dat de rechtbank te Amsterdam, in raadkamer, geweigerd heeft rechtsingang te verleenen met verwijzing naar de openbare terechtzitting der zaak van Aafke Knijpers. De officier van justitie moet tegen deze beslissing in verzet zijn gekomen bij het gerechtshof. Wanneer deze beslissing der rechtbank door het Hof wordt bevestigd, moet de rechtskun dige raadsman van mejuffrouw K. eene actie tot schadevergoeding willen insUDen togen die dagbladen die in deze het woord giftmMpter bezigden. van Wijk, welke door den minister beantwoord werden, nam de Kamer het ontwerp aan tot bekrachtiging van de overeenkomst met den heer Croll, betreffende het dok te Tandjong-Priok (haven van Batavia) daarna een paar kleine wetjes. De vraag of de financieels ontwerpen vóór het reces zouden worden onderzocht in de sectiën, werd ontkennend beantwoord mot 38 tegen 34 stemmen. De Kamer is daarna uiteengegaan met het voor nemen den 14n November de werkzaamheden te hervatten, behoudens het geval van bijeenroeping in het laatst van de maand in vereenigde vergadering der beide Kamers met het oog op maatregelen ter voorziening in de waarneming der Begeering. Uit het Westland wordt geschreven „Als je het zelf kont maken, zou je het niet beter kunnen geven", hoorden wij dezer dagen iemand in een gesprek over het weer zeggen", en de man had volkomen gelijk. De heerlijke najaars dagen worden met blydschap allerwege begroet, en het Westland in ’t bijzonder profiteert er van.. Waren de weilanden in Augustus bijna graslooe, vooral doordat het vee zyn voedsel vertrapte, thans staan ze er keurig by, en er is gras in overvloed, alsof wy in Mei in plaats van in October waren. Gewoonlyk moet het vee in het najaar zeer lang grazen voor het verzadigd is, nu ligt het reeds vroeg in den morgen te herkauwen, wel een bewys, dat het den kost maar voor het eten heeft. De najaars-grondbewerking wordt door het Veer in alle opzichten in de hand gewerkt; het vóór- ploegen, om het vuil onder te brengen en het diep- ploegen voor bet zaaien hebben ongestoord hunnen gang kunnen gaan en het uitgezaaide koren heeft het uitstekend getroffen. Wintertarwe en rogge staan reeds boven de grond en doen blijkbaar haar voordeel met het schoons najaarsweer. Ook voor de tuinders is het goud waard. Da De^itgave dezer Courant geschiedt dagelijks met uitzondering van Zon- en Feestdagen. De prjjs per drie maanden ia 1.25, franco per post 1.70. Afzonderlijke No turners 1) «Het is om uit je vel te springen! Juist, nu ik naar de matinée musicals wil gaan kan ik gaan strik maken, die eenigszins dragelijk is I" Dr. Förster, de redacteur van het geliefde Berlyn- sche tijdschrift „De Familiekring”, liet moedeloos zijne handen zakkenreeds langer dan een unr had hij zich ingespannen om de beide weerbarstige einden van een zwarte das tot een harmonisch geheel te vereenigen. Het is ergerlijk, den mensch onwaard, het schreit ten hemel, hoe zulke kleinigheden iemand het leven kunnen verbitteren. En er is geen middel tegen I Wat helpen mij geestkracht, volharding of een ijzeren wil Ik wil chinoesch leeren, en uit het Sanskriet vertalen, als het moet, maar een strik met twee lussen kan ik niet leggen. Ik weet nóg zoo goed hoe ik als student uren lang voor myn ouden Brookhaus zat en daarom heen mijn das probeerde. Als ik eindelijk vond dat het ding om den ouden band goed zat, ik het om mijn eigen hals probeerde, dan was weer de statue quo ante ingetreden. De twee lussen hingen naar be- Een geval van bloedver^ dagen to Zwolle voorgedaan, winkelier A. K., die ook zgn. verkoopt, werd in den vin( vlieg, welke waarschijnlijk 1 gesnoept had. Het gevolg was een opzwelling van den vinger, daarna van de hand en eindelijk den arm. Door een nauwgezette behandeling van Dr. Vitringa is zy echter thans het genar te boven en neemt zjj in beterschap toe. De heer Senderman, provisor in de aphotheek van de firma Van Oils, te Waalwijk, wiens eohtgenoote in het begin van dit jaar na eene korte ongesteldheid is overleden, heeft zich eergisteren bij den officier van justitie te 's Bosch vervoegd, met de verklaring, dat hij door vergiftiging een einde gemaakt heeft aan het leven zyner echtgenoote. Dientengevolge is hij voorloopig in arrest gesteld en heden het lijk opge- graren, om aan een geneeskundig onderzoek onder worpen te worden. 010 Bovendien worden alle Ad vertentien gratia opgenomen in het ADVERTENTIEBLAD y 't welk des Maandags verschjjnt. óèp \iur des namiddags van den dag der uitgave. GOUDA, 17 October 1820. Uit goede bron vernemen wy dat over den lokaal spoorweg SchoonhovenGouda met de Directie der Maatsoh. tot Exploitatie van Staatsspoorwegen werd gesproken en men in deze zaak door de overname van den Nederlandachen Bhynspoorweg geen terrein schynt verloren te hebben. Een nieuw doorloopend lokaalspoorontwerp van hier over Schoonhoven naar Utrecht ie in zooverre gereed dat dit eerstdaags zal kunifen worden opgemeten. Een meer veelzijdig onderzoek vooral met het oog op de aanlegkosten van zulk eene verbinding tnssohen Schoonhoven en den spoorweg ten noorden dezer stad zal daarmede ge paard gaan. Op de Vrije Paardenmarkt heden alhier gehouden waren 800 paarden aan de lijn. De handel was zeer geanimeerd en levendig, er waren verscheidene kooplieden. De prijzen varieerde voor 2*/s jarige f 200f 170, veulens, f #0150, werkpaarden 200—/ 450. Voor de verloting werden een 20-tal paarden aangekocht, de trekking heeft morgen ochtend plaata. By de verkiezing vso twee loden der Provinciale Staten van Zuid-Holland, ter vervulling van de va catures door het overlijden van mr. P. van Andel en het aanstaande vertrek van mr. H. Ph. de Kanter, is gekozen de heer J. W. Hein van Bookanje, bur gemeester van Nieuw-Helvoet, op wien 811 stemmen waren uitgebracht, terwijl eene herstemming plaats moet hebben tnssohen de heeren C. M. Loeff, nota ris te Zuidland, die 721, en A. Hermans, notaris te Brielle, die 418 stemmen verkreeg. 1, Schotel. Staten-generaal. Twiaoa Kam». Zitting van Donderdag 16 October. De vergadering duurde kort. Na enkele opmerkin gen van den heer Cremer, Geertsema en van Asch neden als de ooren van een treurenden poedel. «Zeg Karl,” zoo brak Förster zijn alleenspraak af, terwijl hy de deur opendeed, daar hij hoorde loopen, «kom eens binnen." „Met alle genoegen, mynheer.” In de deur verscheen het dikke hoofd van een veelbelovenden zettersjongen. „Waarmeê kan ik u helpen F” «Kunt gij een das strikken?" „Dat weet ik niet, misschien wol.” «Nu, probeer het dan eens.” Zijne handen aan zyn blauw schort afvegend, kwam Karl dichterby en begon voorzichtig aan het groote werk. „Is het zoo goed, mynheer vroeg hy eindelijk, terwijl hij zijn gezicht tot een breeden grijns vertrok. Een blik in deu spiegel toonde Förster, dat de lussen van de das even melancholiek als eerst naar bene,den hingen. „Hoe kan men zulk een groote kerel on toch zulk een onhandige lummel zijn I” riep hij wanhopend uit. „Ja, dat dacht ik ook, .toen U me binnenriept, ik begrijp het volstrekt niet. Zal ik ook nog eens pro- beeren Een zeer ontwyfelachtige beweging van Förster’s rechterhand, deed hem er toch over denken, weer heen te gaan. „Nu dan niet, myn beste man,” reci teerde hij halfluid onder het weggaan. Förster was weer alleen en maakte knorrig een einde aan den stryd met de das, door een gemaakt

Goudsche Courant | 1890 | | pagina 1