iAGD ■DUDA. EH: n en Wol- ttleger ge- aSEN, geschilderde lanskérk te nis der St. ningen enz. ljjk lavens- Gebroeders EEK PLEEGKIND. EIND. 4368. 1890. Stof BINNENLAND. Woensdag 5 November. FEUILLETON. 3gen.” 7- Nieuws- en Advertentieblad voor Gouda en Omstreken* PW an Zoon. lts. JSCH, both, De inzending van advertentlön kan geschieden tot één uur des namiddags van den dag der uitgave. EN: Horloges, 3. Afzonderlijke Nommera VIJF CENTEN. af n ,t, N. 261. zij, rijk II. Er waren nog geen acht dagen sedert het eerste lag der aan- 12 uur op zz zz II De uitgave dezer Courant geschiedt dageljjks met uitzondering van Zon- en Feestdagen. De prjjs per drie maanden is 1.25, franco per post 1.70. Bovendien worden alle Advertentien gratis opgenomen in het ADVERTENTIEBLAD ’t welk des Maandags verschijnt. UNKMAN. Markt verloor. rliermeetltr, IN. m nog een UJDAG 14 om 12 uur, meld Nacht- a den Minia- let openbaar (Naar het Duitech.') I. 10 - 10 - 17 -25 ons land ijf jaar. N DIJK. ADVERTENTIEN worden geplaatst van 15 regels a 50 Centen; iedere regel meer 10 Centen. GROOTE LETTERS worden berekend naar plaatsruimte. De hertog van Nassau, die, blijkens bericht uit Luxemburg aanstaanden Woensdag in de hoofdstad van het groothertogdom wordt verwacht, zal er, over eenkomstig de zienswijze van het Luxemburgsche ministerie, weder den eed als regent afleggen. Hij is voornemens, na verloop van een paar dagen naar zijn kasteel in Duitsohland terug te koeren en ge durende zijn regentschap aldaar te blyven wonen. (IV. R. Ct.) Gistermorgen, aldus meldt men aan het „Hblad” van Terschelling i. d. 31 Oct., zeilde de hier van Volendam vertoevende vloot naar de Noordzee ter op de ver- behalve de s °/0Leges- —W—www—wiss—wswnwwMSgwin vischvangst. Met betrekkelijk goed weder uitgezeild, kwam men tegen dén avond uit zee terug, bij welke gelegenheid de groote botter V. D. 25, schipper C. Tuib, aan den grond geraakte bij de uiterton van het Oostgat, op de hoogte waar twee jaar geleden eene geheele bemanning verdronk. Het was toen ongeveer 6 uur ’s avonds en het begon al donker te worden bij rijzend water en een sterken stroom langs de kust. De gestrande botter geraakte al spoedig vol zand en water, zoodat de opvarenden slechts op het dek konden vertoeven. De andere visschers bemerkten nu het gevaar, waarin hun makkors verkeerden. Zji konden echter geen hulp bieden, wegens het holle water, en begonnen dus te flambouwen, waarop door de kustwacht werd geantwoord, die aanstonds de* plaatselijke reddingscommissie waarschuwde. Ieder haastte zich naar het strand, maar de paar den voor de reddingsboot waren niet bij de hand, en dan duurt het een| geruimen tijd, eer die boot kan vertrekken. Ondertusschen waren eenige zee lieden, bekend met den toestand van den Noords* raarder (de strandingsplaats), vooruitgesneld, en het gelukte hun, na vele stonte pogingen door de zee heen, soms tot aan den hals in het water, bij het vaartuig te komen, waar de toestand allertreurigst was. Reeds van 8 uur af was het onmogelijk om op het dek te blijven, daar de zee ter halver mast hoogte er over liep. De jongen, 14 iaar oud, werd aan de kraan lijn gebonden, zoo goed het mogelijk was, en de anderen begeren zich toen mede op den gaffel. Zoo zat men daar twee bange, vreeselijke uren, totdat de bedoelde zeelieden bij hen kwamen, waarna een drietal van hen aan boord klommen en de schipbreukelingen aan hunne makkers overgaven, die hen, tusschen hun tweeën in, door den hoogen vloed op het droge brachten. Eén der bemanning en het knaapje, vooral de laatste, waren meer dood dan levend. Een inmiddels aangekomen wagen GOUDA, 4 November 1800. Gisterenavond is door de politie aangehouden en heden morgen gevankelijk naar Rotterdam overge bracht de persoon H. M. M., die, gesignaleerd bij Alg. pol. blad, nog 6 maanden gevangenisstraf moest ondergaan. Door den Hoogen Raad werd gisteren arrest ge wezen in de vroeger vermelde zaak van een steen fabrikant te Willeakop, door het kantongerecht te Woerden en de rechtbank te Utrecht veroordeeld wegens overtreding eener bepaling vastgesteld bij maatregel van inwendig bestuur, door als eigenaar of gebruiker van langs den gekanaliseerden Hol land when Deel gelegen grond gebruik temaken van de vergunning, om schepen daaraan ligplaats te doen nemen, zonder den oever over voldoende lengte te onderhouden en het kanaal langs dien oever be hoorlijk te verdiepenhet cassatieberoep werd ver worpen. De Hooge Raad deed gisteren uitspraak in de zaak van den predikant te Amsterdam, die door het kantongerecht aldaar was veroordeeld ter zake van het voltrekken van een kerkelijk huwelijk, voordat partijen hem hebben doen blijken dat hun huweljjk, voor den ambtenaar van den burgerlijken stand vol trokken was. De rechtbank te Amsterdam had dit vonnis vernietigd, op grond dat het trouwbriefje, afgegeven door den ambtenaar van den burgerlijken stand, voldoende bewijs zou opleveron dat het huwe- Aan Aafke Kuypers is kennis gegeven door den officier van justitie, dat de instructie tegen haar ge sloten is. De rechtbank zal nu in raadkamer omtrent de re sultaten der instructie beraadslagen. Als haar ver dediger zal mr. Th. Heemskerk optreden, die reeds een onderhoud met haar heeft gehad. hy het opstrijken verzuimde en alles weder toen intusschen „rouge" aangekondigd was. En nog een ander, die aan den overkant van de tafel gezeten was, vulde het verhaal aan met de mede- deeling: „Ik zelt ben er gisteren getuige van ge weest, dat zij op de „roulette” toetrad, die echter slecht bezet was. De beambten zagen haar met een stil ontzag aan, en bij een van hen bleef zelfs bet „faites le jeu Messieurs” in den keel steken. Zonder op te zien, nam zij na een korte poos van onrustig toekij ken een Fransche banknoot uit haar notitieboekje, legde die voor den naastbijzittenden „croupier” en fluisterde zacht: „Zero!” Hoffelijk schoof deze de banknoot op den rand der „roulette”, het balletje rolde en hield op bjj Zero. De schoone, wier gdlaat strak en bleek als mar mer was, bloosde tot boven het voorhoofd; toen men zes-en-dertig banknoten voor haar neerlegde. Zij nam de winst op en verliet de zaal.” De oude heer nam nogmaals het woord, om het gebeurde in al zijne bijzonderheden te vertellen. „Ver beeldt u, wat er tot ons alkr verrassing dezen mor gen geschied is. Er ontstond eensklaps een zekere beweging onder hen, die om het „trente et quarante” geschaard stonden; men verloor de aandacht voor het spelmen keek naar het benedeneind van de tafel, In de pas geopende ruimte in den kring zag men de schoone vrouw, van top tot teen in het zwart gekleed, de japon hoog aan den hals gesloten, de groote schit terende juweelen m het oor,met bleek gelaat -- lijk burgerlijk voltrokken was. De Hooge Raad nu heeft zich vereenigd met het oordeel van den kan tonrechter, en beslist dat de woorden „doen blijken" in art. 136 burg. wetb. en art. 449 w. v. strafr. niet de strekking hebben om het door partijen ge sloten huwelijk min of meer waarschijnlijk te maken, maar om daarvan, volgens de gewone regelen voor de naar het Nederlandsche recht geldende bewijs kracht, zekerheid te verschaffen. Daar het zooge naamde trouwbriefje zelfs niet eene onderteekening bevatte, leverde het die bewijskracht niet op, en was de predikant dus strafbaar volgens art. 448 Strafwetboek. Met vernietiging van het vonnis der rechtbank te Amsterdam werd het veroordeelend vonnis van den Amsterdamschen kantonrechter be vestigd. l 1890. teelisten. PELS. Duitsch. g 7»/s uur. ijzen. GOUDSCHE COURANT. optreden van mevrouw de St. Vire verloopen, toen een der habitués van de speeltafel, een bejaard heer, zijne buurdames aan de „table d’hote” van het Kurhaus als een belangrijk nieuwtje rertelde, dat de schoone vrouw dien morgen tot aller aangename verrassing aan het „trente et quarante*’ had deelge nomen, waarby men haar reeds sedert eenige dagen had opgemerkt, ofschoon zij aan het spel niet meer dan eene vluchtige, zy het ook hartstochtelijke wat men in haar glinsterende oogen gelezen had opmerkzaamheid had geschonken, een opmerkzaam heid, wier omvang men op zulke plaatsen altijd juist te beoordeelen weet. De oude heer voegde er bijz/Let op, die zit hier spoedig aan de speeltafel!” zooals hem een der be ambten van de speelbank had toegefluisterd, toen deze het glinsterend oog der schoone vrouw op het groene, met goud en banknoten bedekte kleed, zag staren. Een der „chefs de partie” had haar de laatste dagen, bij haar telkens vluchtig verschijnen in de speelzaal, reeds in het oog gehouden en de onderstelling geop perd volgens het verhaal van een ander dischge- noot dat de dame zich nog slechts verlegen gevoelde door de opmerkzitóiphéid welke de spelers haar schonken, een opn^rkzaamheid, die zelfs zoo ver ging dat 'een jonge Hbs, die in een serie op „noir” een belangrijk bedrag gewonnen had en opstrijken wilde, den „rateau” ongebruikt liet, terwijl hij in de aan schouwing van haar gelaat verzonken was, zoodat Het kind sprak somtijds over haar papa, die reeds sinds geruimen tijd afgereisd moest zijn en over haar speelgenooten in eene groote stad, waarmede zij ongetwijfeld Pary’s bedoelde. Dat was alles wat de bonne kon mededeelen. Wat zij evenwel op grond van eigen ervaring zeggen kon was dit: dat de jonge vrouw werkelijk buitengewoon mooi was, dat zy zich niet blankette en geen valsch haar droeg, dat zij zich kleedde zonder de hulp van eene kame nier, omdat haar dit te lastig was en dat de brieven besteller haar denzelfden morgen een groote som gelds had gebracht, welke zij den hotelhouder in bewaring had gegeven. Bij gevolg: schoon was zy, rijk was zij hier mede moest de nieuwsgierigheid zich voorloopig tevreden stellen. in Heden morgen is uit het water loopende langs de Karnemelksloot opgehaald het lijk van M. Belderok, pianist, wonende alhier.

Goudsche Courant | 1890 | | pagina 1