EEN BIN Nieu 1 j 1S9(] FE De I Gouda, Snelpersdruk van A. BRINKMAN ZOON. I De president en procureur-generaal van den Hoogen den Hoogen Raad te Mioaderlgk en den Ilijawijkachen wég, 'e-Uravenhage, 22 November ,1890. De uitgave met uitzo Aan de kerk gekomen, plaatst zich de militaire macht in bataille. Naarmate de trein aankomt, zullen de personen, tot denzelven beboerende, uit hunne rijtuigen treden, De prjja pe per post Gisteren wi dam, door I met het gen Dr. Libbertzc werden de inj de afdeelinge Haren Neman De Opper-Ceremoniemeester, DU TOUR van BELLINCHAVE. van den Bosch. Zijne Majesteit Aan bet St afgegeven 26 Door de D hier, werd gii geboden om een bedrag ii pelen en stoei graagte van is te begrijpe talrijke gezim Gl Donderdag ments-Toonoe noegen» plas blijspel in 3 en Kéroul. van Velzen, Krevelen en v. Kerckhovei Keerwolf, v. de Vries. A blijspel in 1 Daarin trede Alida Klein Faassen, van van ministerieele departe- De trein zal den volgenden weg nemen Noordeinde Hoogstraat Kleine Groenmarkt Veenestraat Wagenstraat Huygensplein Huygensstraat naar den Rjjswjjkschcn weg. Aan de barrière gekomen zijnde, zullen de hoeren, bestemd tot het dragen der slippen, der decoratiën en der rijkssieraden, alsmede de kamerheeren, en de heeren, die den stoet te voet vergezellen, aan wie vooraf daarvan kennis wordt gegeven, zich begeven in de voor hen gereed staande rijtuigen. De trein gaat verder over den Delftschen weg, tot voor de stad Delft, alwaar zich de deputation van het Metalen Kruis (afdoeling Delft) bij don trein voegt, volgende achter de deputatién van de marine en het leger bij GG genoemd. De heeren dragers der slippen, decoratiën en rijks sieraden, de kamerheeren, dragers van het Koninklijk Lijk, mitsgaders de heeren die te ’s Gravenhage den stoet te voet hebben vergezeld, hernemen hunne plaatsen bij den rouwwagen, en in den stoet, in de zelfde volgorde als te 's Gravenhage. De trein zal alsdan den volgenden weg nemen Het Oude Delft Over de Kerkbrug Het Oude Delft Door de Nieuwstraat voorbij de Hal Achter het Stadhuis om, langs de Hoofdwacht Over de Groote Markt Vóór de Nieuwe Kerk. meester en wethouders van Delft, aan den ingang J der stad, de aankomst van hetzelve bijwonen. Do aide-cen-moniemeestera zijn belast met de hand having der goede orde. De stalmeester des Konings, de heer C. J. van der Oudermeulon, is belast met het fsrmeeren, in beweging stellen en doen ophouden van den trein, waartoe hij zich zal kunnen begeren tor plaatse waar zijne tegenwoordigheid wordt vereischt, en zal worden bijgestaan door de vier officieren der bereden wapenen onder G. genoemd, terwijl hem tweo wacht meesters der cavalerie als ordonnansen zullen worden toegevoegd. De groot-officieren en officieren van wijlen Zijne Majesteit, benevens de staats-ambtenaren, zijn in groot costunm, met zwarte pantalons, en de mili taire officieren in groot tenue, in den rouw, vol gens de dienaangaande zoor het leger gegeven voor schriften. Alle livereibedienden zullen in gala gekleed zijn met oen rouwband om den linkerarm. De Pice-Mmiraal, Jdjndant-Oeneraal der Marine, Chef van het Militaire linie, J. van GABELLEN. van het regiment grenadiers 28) Klaarblijkeli zijn wond; zij had nog een zacht en lang voor de vele hem deed, ev mede zijne mc «Voor wie i lijk, met onvri De overste «Madame had schermelinge het in het alg vent, Dien le genoeg te hebl Mevrouw va De knecht 1 «Roep de ji „Zij is op b schuldigen, aai Kolonel jonkheer W. L. van Spengler Kapitein jonkheer S. M. S. do Ranitz Bitmeester jonkheer W. F. H. vau de Poll Kolonel J. E. Siipon Kapitein jonkheer W. J. P. De ordonnans-officieren van paard Ritmeester E. T. C. H. J. baron van Tuyll van Serooskerken Eerste-luitenant jonkheer M. W. Boreel Eerste-luitenant R. J. graaf Schimmelpenninck Ritmeester J. G. baron van Sytzama; Eerste-luitenant jonkheer C. L. van Suchtelen van de Haere Eerste-luitenant J. H. F. graaf Du Monceau waarachter zich aansluiten de adjudanten des Ko nings in buitengewonen dienst. CC. Zijne Doorluchtige Hoogheid de Vorst van Waldeck en Pyrmont en de vorstelijke personen, die de plechtigheid zullen bijwonen, in rijtuigen be spannen met zes paarden, gaande drie lakeien naast elk portier, en gevolgd door hoogstderzelver adju danten te paard. DD. Hofrijtuigen voor gezanten van buiten- landsche mogendheden vertegenwoordigende hunne souvereinen bij do plechtigheid de rijtuigen be spannen met vier paarden, gaande óen lakei naast elk portier. EE. Deputatién van keizerlijk koninklijk Ooston- rijksch infanterie-regiment No. 53, van het keizer lijk 5de regiment Russische grenadiers van Kiew, en van het koninklijk Pruissische 2de Westphaalsche huzaren-regiment No. 11. Deze deputatién in hof rijtuigen met twee paarden bespannen, gaande één officieren van hot regi- lakei naast elk portier. FF. Eene deputatie van ment grenadiers en jagen. GG. De deputatién van schutterij, marine, mari- nien, verschillende korpsen der landmacht en van het Indische leger, de deputatie van het Metalen Kruis (afdeeling Gravenhage)deze laatste deputatie ver laat den stoet bij de Rijswjjksche barrière. HH. De deputatién, die gevraagd hebben deel te nemen aan de begrafenis, zullen, bij aankomst van den stoet te Delft, zich achter de militaire rloputa liën aansluiten. Twee bataljons jagers; een bataljon van het 4e regiment infanterie; een eskadron van het 3e regiment huzaren, en twee batterijen van het 2e regiment veldartillerie tot sluiting van den trein. nadat de begra- i De opper-ceromoniemeester zal zich met den voorbereidende maatregelen ter nedorlating en plaat- I Militaire wachten zullen aan de kerkdeur en by of van hunne paarden afstijgen, en zich in dezelfde I De president en procureur-generaal van den Hoogen orde, waarin zij bij don trein gerangschikt waren, Raad dor Nederlanden Do president van do Algemoone Rekenkamer; De president van den Hoogen Raad van Adel; De Commissaris des Konings in de, provincie Zuid-Holland De burgemeesters van Amsterdam, 's-Gravenhage on Apeldoorn Het hoofd van het gemeentebestuur vanLuxetnbmg; De hofprediker ds. Bourlier. VIERDE AFDEELING. Betreffende de algeineene verordeningen. Alle op den dag der begrafenis optredende troepen zullen onder het roohtstreeksch opperbevel staan van don generaal-majoor, waarnemend gouverneur der residentie en bevelhebber der Isto divisie'infanterio, J. N. A. baron Taets van Amerongen. Alle rijtuigen tot den stoet behooreude, zullen in het Noordeinde in huune volgorde gerangschikt staan, zooals het programma zulks aangeeft, en zich daar- heen begeven, langs bet Noordeinde, komende van de Sohever.ingsche brug. De korpsen schutterij, marine, mariniers, infanterie, cavalerie en artillerie begeren zich mede op de hun I in den trein aangewezen plaatsen. Alle klokken zullen, zoo te 's-Gravenbage als te Delft, geluid worden, van des morgens negen uren totdat het Koninklijk Lijk in het graf geplaatst zal zijn. Aan het koninklijk paleis zal eene eerewacht, worden gesteld, om de posten te bezetten zoowel binnen ais buiten bet paleis, en verder al waar zulks noodig zal bevonden worden. Piketten cavalerie zullen in de steden en langs den 1 weg tot bewaring der goede orde medewerken. De commissaris van het koninklijk graf zal zorg i dragen, dat hetzelve geopend zij en i fonts geschied is, wederom boboorlijk gesloten worde. I De opper-ceromoniemeester zal zich met den com- I missaris van het koninklijk graf verstaan omtrent de sing van het Koninklijk Lijk ir. het graf. bet graf geplaatst worden, van het oogenblik der opening tot na de sluiting van het graf. Do zorg, dat de kerk inwendig opgeruimd zij, en dat in dezelve behoorlijke orde heersche, is aan het gemeentebestuur van Delft opgedragen. Do gemeentebesturen van 's-Gravenhage en Delft zullen zorg dragon dat de straten en pleinen langs welke de trein passeoren moet, onbelemmerd blijven. Burgemeester en Wethouders van 's-Graqonhage zullen bjj de barrière aan f~ 1- den uittocht van het Koninklijk Lijk, en burge- hnnne paarden afstijgen, in de kerk begeven. Do hofbeambten en officianten zullen zich aldaar in twee rijen rangschikken, de jongsten aan de kerk- i deur, en zoo wijders naar het koor toede kamer heeren vervolgen deze beide rijen tot aan het graf; i makende dus twee rijen uit, tusschen welke het Koninklijk Lijk zal doorgaan. Do herauten met hunne wapendragers plaatsen zich aan beide zijden bij den ingang van het graf. De dragers der ridderorden en de rijkssieraden, i mitsgaders de groot-officieren en do dragers der slippen van het rouwkleed plaatsen zich om het graf. De vier-en-twintig kamerheeren, dragers van het Koninklijk Lijk, bijgestaan door een gelijk getal onderofficieren, zullen Hetzelve naar den koninklijken grafkelder dragen. Het dienstdoende militaire huis en de adjudanten van wijlen Zijne Majesteit don Koning in builenge- wonen dienst zullen volgen. Aan het graf gekomen zijnde, zal het Koninklijk Lyk vóór hetzelve op eene daartoe bestemde lijkbaar worden gesteld. Eene toepasselijke aanspraak wordt alsdan gehouden door den WelEerwaardon Zeergeleerden Heer dr. C. E. van Koetsveld, hofprediker. Vervolgens wordt de kist van het rouwkleed ont daan, en het Koninklijk Lijk in het graf uedergelaten. Daarna zullen de vorstelijke personen de kork ver laten, te welken einde voor hoogstdezelven bestemde rijtuigen aan den ingang zullen gereed staan. De kist zal vervolgens met het grootzegel van bet rijk verzegeld worden door den minister van justitie, vergezeld van den secretaris-generaal van hel depar tement, in het bijzijn van een opper-kamerhoer en den opper-ceremoniemeester. Genoemde minister zal zich tot dat einde vooraf naar de kerk begeven. Na de verzegeling der kist zal de lijkbaar mot het rouwkleed daarover, boven den ingang van het graf gesteld worden, waarna de heraut (Nederland) met luider stemme zal aankondigen, dat de plechtige ter aarde bestelling van het stoffelijk overblijfsel van Zjjne Majesteit Willem III, Koning der Nederlanden, Prins van Oranje Nassau, Groot-Hertog van Luxem burg, enz. enz. enz. volbracht is. Na afloop der plechtigheid worden de ridderorden en rijkssieraden door don hofmaarschalk in bewaring genomen. Van het oogenblik, waarop het Koninklijk Lijk uit het paleis gedragen wordt tot dat hetzelve in het graf geplaatst ia, zal elke miuuut te 's-Gravenhage en te Delft een kanonschot gelost worden. DERDE AFDEELING. Bepalingen, betreffende beeckikkingen in de Kerk. De commissaris van het koninklijk graf regelt de plaatsing in de kerk. De handhaving der orde is opgedragen aan twee kamerheeren, als ceremoniemeesters, bijgestaan door de kamerjonkers als aide-Ceremoniemeestors. Tot het bijwonen van de plechtige ter-aarde-be- stelling worden uitgenoodigd, en in de kerk door de aide-ceremoniemeesters naar de voor hen bestemde plaatsen geleid De leden ran het corps—diplomatique De voorzitters der Staten-Generaal met eene com missie uit beide Kamers De ministers, hoofden meuten De ministers van staat; De vice-president van den Raad van State en eene commissie uit dien Raad Deputatién uit de regeering, uit do vertegenwoor diging en uit den Raad van State, van het groot hertogdom Luxemburg De vice-admiraals en luitenant-generaals in wer- kolijken dienst De scbouten-bij-nacht en generaal-majoors in wer- kelijken dienst Regiments- of korps-commandanten en de majoor- commandant der koloniale reserve De grootkruizen der Nederlandsche en Luxcm- burgsche orden;

Goudsche Courant | 1890 | | pagina 4