IRi ierk. J .drukte ras door il en Zn. 1 EEN PLEEGKIND. BINNENLAND. aagd dagen. DER!! er 11 en 22 ours. Zaterdag 6 December. !V 4395. 1S90. roote) ithma LES LADE, FEUUJJETOK. Bellen. Nieuws- en Advertentieblad voor Gouda en Omstreken* i 12'/iCt. De inzending van advertentiön kan geschieden tot Mn uur des namiddags van den dag der uitgave. theker, HOLM, IT eken. HOLM, het diep betreurd ALEWIJN. H. Groenendaal 0.50. n als: De uitgave dezer Courant geschiedt dagelijks met uitzondering van Zon- en Feestdagen. De prjjs per drie maanden is 1.25, franco per post 1.70. Afzonderlijke Nommers VIJF CENTEN. Bovendien worden alle Advertentien gratis opgenomen in het ADVERTENTIEBLAD 't welk des Maandags verschijnt. >ed erkend OUDHEID vaarden een Vogelenzang {Naar het Duitech.) XVI, van een op do rivier uitloopende spoorweg-viaduct, liep een jonge vrouw met een flinke gesta'te, ongeduldig op en neer. Een donkere doek bedekte baar hoofd en de wind drukte haar de kleeren stijf tegen de leden, wanneer zij, uit ongeduld, haar post verliet en tegen de spoorbaan opklom, om in de schemering te turen Met een stillen zucht trok zij den doek verder over het hoofd en keerde zich van de windzijde af. Een andere gestalte, die van een man, bewoog zich eindelijk over den weg, bracht de hand onder den rand van don hoed boven de oogen en staarde in de richting van het park. nGeorgefluisterde de wachtende, terwijl zij een witten doek als herkenningsteeken in de hoogte hield. Ik wacht reeds zoo lang!” „Doortje 1” Hij trad op haar toe, strekte de hand uit en liet zich door het meisje in de schaduw van de viaduct trekken. »De jongeheer van Barneveld schijnt daar boven aan den weg met zijne honden formeel op post te staan. Ik wilde niet gezien wor den. Het lijkt wel of hij het op mij gemunt heeft.” Hij hield da hand van het meisje eenige oogen- blikken.’iri de zijne en zoo bleven zij beide een wjjle sprakeloos staan. ,GMlge”, fluisterde zij eindelijk. „Ik zonde gaarne met u meegaan, vandaag nogIk kan bet hier niet meer uithouden Niet waar, gij zult mij meenemeu, nog dezen avond! Ik zal niet bang zijn, noen stel lig nietIk heb een gevoel, al hing mjj weer een onheil boven het hoofd! Dat verschrikkelijke mensch, AD VERTENTIEN worden geplaatst van 15 regels it 50 Centeniedere regel meer 10 Centen. GROOTE'LETTERB worden berekend naar plaatsruimte. Zoo was er wederom een dag voorbijgegaan. De wind huilde in de afgronden, tusschen de kloven der bergen, door de toppen der boomen, over de vlakten, der wijngaarden, waar de flauwe zonnestralen, vruch teloos poogden de door den regen der vorige dagen verkleumde druiven te koesteren. De schemering lag als een grijs kleed over het Rijndalde wolken dreven wild en laag hangend over de rivierfluitend raas den de windvlagen bij onregelmatige tusschenpoozen langs den oever, zoodat de schuiten tegen elkander bonsden en de kettingen, waaraan zij vast lagen, rammelden. Alleen op de bovenverdieping van het huis glin sterden eenige vensters in hot licht, dat slechts flauw door de zware gordijnen heendrong. Een der knechts trad op het terras, keek gemelijk naarden grauwen hemel, geeuwde en verdween, de deur achter zich sluitend. Het was het jaargetijde, wanneer het zoo recht //ungemüthlich” aan den oever van de rivier kan zijn. De droom van den heerlijken zomertijd, met zijn zwanen, zijn voorbijvarende, met reislustigen beladen stoombooten, zijn scharen van vreemdelingen, die des morgens vroeg reeds de bergen beklimmen, zijn wijn gaarden, waar de bijen gonzen om de goudgele tros sen, die droom was ten einde. Sléchts de rozen U de tuinen aan den oever van den Rijn, door den regen verflenst en verkleurd, herinnerden er aan dat die droom eenmaal werkelijkheid was geweest. Beneden aan het strand, bij den donkeren ingang 29) Er waren weken verloopen. De herfst was weder aangebroken. De nachtvorst deed de bladeren der olmen, platanen en wing^rdplanten loslaten van de takken en strooide ze bij dag door de bleeke zonne stralen over de voetpaden en bloemperken in het park der van Barnevelds. De rozen, geknakt door de vorst, hingen slap aan haren stengel en als de wind door het park streek, nam hij alles aan bladen en bloemen .wat hem geen weerstand bieden kon in een greep op én joeg het vervolgens in wilden dans dooreen. - Van het sierlijk, van gevlochten draad vervaardigd prieel hingen de ranken slapen in verwarring af. Stof on nevel hadden de eikentafels en stoelen met een korst bedekt, in de geharkte paden van den tuin was nauwelijks het spoor van een voetstap te ontdekken. Het scheen als ware alles in huis uitgestorven. Alleen in het achtergelegen gedeelte van de plaats, in den omtrek van de voorraadschuren, heerschte de ge- Lid der openbare gezondheidscommissie Mr. D. N. Brouwer (aftr. lid) en Mr. W. J. For- tuyn Droogleever. P. Goedewaagen, (aftr. lid) en H. Enno van Gelder. Curator van het Gymnasium Mr. D. N. Brouwer (aftr.) en Mr. C. A. Cau. Lid der Commissie van Toezicht over de Muziekschool F. Harting (aftr.) en A. van Reedt Dortland. Libryeraeester H. P. Schim van der Loeff (aftr.) en I. C. Geel hui] sen. Lid der Commissie van toezicht over het Museum van Oudhedenj C. J. C. Prince (aftr.) en G. 0. van der Want. Lid der Commissie voor de Volksgaarkeuken H. Jager (aftr.) en D. G. van Vreuiningen. (Buitengewone vacature"}. W. Begeer en J. Broebaart Lzn. Lid van het Burgerlijk Armbestuur J. Kortenoever (aftr.) en H. G. Hoef hamer. (buitengewone vacature}^ H. Groenendaal en L. P. Hoogendijk Sr. Regent der beide gasthuizen H. Groenendaal (aftr.) en G. Prince. Regentes der beide Gasthuizen Mevr, van Bergen Uzendoorn (aftr.) en Mevr. Knaap. Regent van het Wees- en Aelmooseniershuis: D. G. van Vreumingen (aftr.) en D. Hoogen- boom Czn. Regentes van het Wees- en Aelmoeseniershuis Mevr. Wed. P. van Essen (aftr.) en Mevr. L. For tuin Droogleever. Regent van het Bestedelingenhuis: H. Jager (aftr.) en J. C. IJsselsteijn. i Regentes van het Bestedelingenhuis Mevr. Kromhout (aftr.) en Mevr. Breebaart. Deze aanbevelingen worden ter visie gelegd. 2. Eene missive van de Commissie van toezicht op het Lager Onderwas, inzendende een aanbeveling voor Lid dier Commissie ter vervanging van den heer Mr. J. Fortuijn Droogleever, die aan de beurt van aftreden was en medegedeeld had om particuliere redenen verhinderd te zijn die betrekking langer waar te nemen. De Cdmmissie drukt in de missive haar diep leedwezen uit dat genoemde heer dat be sluit nam. Zijn heengaan noemt zij een groot ver lies voor het Lager Onderwas in deze gemeente, daar hij de betrekking van secretaris jaren lang met grooten ijver en hoogst nauwgezet waarnam. De Voorzitter zegt dat de vergadering zeker zal instemmen met die woorden der Commissie en het aftreden van den heer Droogleever zeer betreuren. Hoogst erkentelijk is zij hem voor hetgeen hy deed in het belang van het lager onderwijs in deze ge meente. De vergadering betuigt hare instem ming met die woorden. Aanbevolen worden in die vacaturen de hh. J. H. van der Voort en G. Prinoe. 3. Eene missive van den heer H. P. Schim van der Loeff, kennis gevende zijn ontslag te nemen als Lid van de Commissie van Toezicht over het Mid delbaar Onderwijs en van de Commissie over het Lager Onderwijs. Door drukke bezigheden gevoelt zich genoemde heer daartoe genoodzaakt. De Voorzitter zegt dat ook den heer v. d, Loeff de vergadering met leedwezen zijn betrekkingen ziet nederleggen en hem zeer erkentelijk is voor hetgeen hij daarin deed. Bij voortduring zyn de belangen der gemeente hem ook in het vervolg aanbevolen De vergadering betuigt hare instemming met die woorden. 4. Eene missive van hh. Regenten van de beide Gasthuizen, verzoekende verhooging van de subsidie voor het ziekenhuis met 950 (ten gevolge van het groot aantal patiënten) en dit te vinden door af- GOÜDSCHE COURANT. Aan den Raad der Gemeente Gouda. Deze missive werd aangenomen voor kennisgeving. Voorts werd door den Voorzittter medegedeeld, dat bij Kon. besluit van 7 November goedkeuring is verleend tot heffing van veergeld aan het veer op de Kattensingelgracht tot 80 September 1893, en dat bij Kon. besluit van 4 November de concessie tot heffing van doorvaartrechten aan het Reeuwjjk- sche Verlaat opnieuw voor 8 jaar verlengd is. De volgende stukken kwamen bij den Raad in 1. Missiven van verschillende commission en bestu ren, inzendende aanbevelingen tot voorziening in de vacaturen veroorzaakt door periodieke aftreding. Aanbevolen worden voor:’ GOUDA, 5 December 1890. In de hedenmiddag gehouden vergadering van den gemeenteraad, die door 13 leden werd bijgewoond (afwezig waren de bh. Prince, IJssel de Schepper, Lotsy en Van der Garden, de laatste wegens onge steldheid) werd door den Voorzitter mededeeling gedaan van de ontvangst van de volgende missive ’sGravenhage 28 Nov. 1890. Ter voldoening aan de bevelen van Hare Majes teit de Koningin-Weduwe, Regentes, heb ik de eer aan den Raad der Gemeente Gouda de betuiging van Harer Majesteits dank over te brengen voor de, bij adres van don 26 November 1890, betoonde deelneming, bij gelegenheid van het diep betreurd overlijden van Zijne Majesteit Koning Willem den Derden. De Directeur van het Kabinet des Kouings,

Goudsche Courant | 1890 | | pagina 1