o isyo. IV 4406. m’s DE TWEE BROEDEBS. BINNENLAND. Lz., en, 't gebruik. Vrijdag 19 Dec«Dber. FEVILLETOX. s x> Nieuws- en Advertentieblad voor Gouda en Omstreken. rater J rita. S x> lan het De insending van advertontlén kan geschieden tot een ’uur des namiddags van den dag der uitgave. A1CIBII. errt heden Aisonderljjke Nommeri VIJF CENTEN. ringrjjdery {Uit het Engeltch.} S X* aaiende i ondcr- Ue Zuster WILHÏL- 1 TM 82 ed gilles. nmdigen. A. STEENSMA. S. P. VAN DER KLEUN Jb. A. HOOGENDUK. A. C. COSUN. J. van ESSEN. MERIK- lo BLOBS. NOEN. n smaak, bevelen. a'/.Kg. EIST. GOUDSCHE COURANT. AD’VERTENTIEN worden geplaatii van 15 regels 50 Centeniedere regel meer 10 Centen. GROOTE LETTERS worden berekend naar plaatsruimte. zwarte koffer geen riemen had, waaraan men het adres kon hangen. In dit opzicht was de koffer al heel dom gemaakt. Geheel onverwacht stemde de meid met deze verklaring in. Al ontbrak er ook een adres, men vond natuur lijk op den koffer de nummers, die de spoorweg maatschappijen er op plakken, zooals men die voor buitenlandsch passagiorsgoed gebruikt. Boven op den koffer was een groote hóófdletter P, op witten grond, welke Paris zal beteekend hebben of misschien z/Passagiersgoed”, en tot gemak der douanen er op geplakt was, en aan de voorzijde van den koffer was een kleiner papier van licht groene kleur, waarop stond„Londen (Charing-cross) 221. Parijs over Calais.” Dit alles beteekende niet veel. Overigens waren de zijvlakken van den koffer geheel zwart en glad. Ik tilde hem op en keek er onder. Ook daar was alles zwart en glad. Ik moet hier nog even mededeelen. dat een smid had verklaard, dat de sleutel, dien juffrouw Simp kinson gegeven had, niet voor dit slot bestemd was en dat men het er nooit mede geopend of gesloten kon hebben. Toen men juffrouw Simpkinson dit onder het oog bracht, zeide zij eenvoudig, dat de man onwaarheid sprak. Daar viel mij iets in. Ik gaf den heer Dubert den raad, om de opgeplakte biljetten voorzichtig los te weeken, om te zien of er ook bij toeval een ander papier onder zat Hij haalde de schouders op. Ik t de huid ear bjj de arkt 139, J. H. C. -123 iilO, OB &Co., De uitgave dezer Courant geschiedt dagelgki met uitzondering van Zon- en Feestdagen. De prjji per drie maanden ia 1.25, franco per post 1.70. Te Berg-Ambacht werd Dinsdag jl. van wege de Uclub „Voorwaarts” eene hardrijderij op schaat sen gehouden, met 16 deelnemers. De prjjs bedroeg 40, de premiën 20, 10 en f 5. Prijswin- ners waren A. van den Berg van Benthuizen, A. Snoek en C. Snoek van Nieuwerkerk op d’IJsel en C. Speksnijder van Ouderkerk op d’IJsel. - De stoomboot „Krimpen a d. IJsel" van de firma Van der Garde Co. die gisteren in de Oude Haven is ingevroren, wilde het ijs in die haven breken om buiten te komen. De boot sloeg de schroef stuk, en moest toen de pogingen staken. is, do verzorging van geheele gezinnen en ouden van dagen ten doel. Wij zorgen er voor dat menschen, die weinig of in het geheel geen verdienste hebben, in deze bange dagen niet noodig hebben hunne kleederen of hun beddegoed naar de bank van leening te brengen om in de eerste behoeften van hun gezin te kunnen voorzien. Gij weet het, wij bedeelen niet allenwant hoe ruim de bijdragen ook dikwijls vloeien, zoo zouden zij ons slechts in staat stellen een ieder eene klei nigheid te geven. Neen, wij zoeken de armsten onder de armen, en wij vinden die, dank zij de hulp der verschillende diakonieën en liefdadige instellingendoch, wij her halen het, vooral door eigen onderzoek. Wy hebben dan ook de laatste maal, behalve het feest voor 120 kinderen, bestaande o. a. uit een warmen maaltijd en het verschaffen van nuttige klee- dingstukken, brood, kaas, spek, enz., bovendien 400 gezinnen zoodanig bedeeld, dat hetgeen hun deel achtig werd, werkelyk als een flinke ondersteuning kon worden aangenierkt. Wil ons dan ook nu weder, wanneer wij deze week tot U komen, Uwen zoo zeer door ons gewaardeer- den steun verleenen, en gij kunt er zeker van zijn dat van onzentwege al het mogelyke in het werk zal worden gesteld, om Uwe, naar wij hopen ruime bijdragen, zoodanig aan te wenden, dat gy er in alle opzichten over tevreden zult zijn. HET BESTUUR, E. L. E. van DANTZIG, Eere-Voorzitter. J. van GALEN, Voorzitter. M. van AALST, Vice-Voorzitter. J. L. van EIJK, Secretaris. E. van DANTZIG, Vice-Secretaris. A. J. IJSSELSTIJN Cz., Penningmeester. C. J. A. KERKHOF, Vioe-Penningmeester. O. M. ADEGEEST. Heden morgen werd voor het front van den troep door den heer Majoor Bataljons Commandant, onder hartelijke toespraak, de zilveren medalje voor 24- jarige trouwe dienst uitgereikt aan den Serg. Majoor Van Nahuys. Bovendien worden alle Advertentien gratis opgenomen in het ADVERTENTIEBLAD ’t welk des Maandags verschjjm. Binnen in den koffer was niets te zien dan het touw, dat er omheen had gezeten en dat de com missaris er in gelegd had. De koffer was splinter nieuw en men kon geen bloedvlekken of iets bijzon ders aan het papier bespeuren. Er waren alleen een paar deuken in en een of twee lichte scherin gen, ter plaatse waar men de ledematen er in ge wrongen had. Bij den eersten oogopslag bewees de koffer niets, maar toch zou hij ons weldra eon gewichtiger sleutel in handen geven. Letters stonden er niet op. Ik vroeg FranQois Dubert of er geen adres op bad ge staan. Hij zeide mij van neen, en dat was des te opmerkelijker, omdat op al de andere bagage, zonder onderscheid het adres stond „Mevrouw Orr- Simpkinson, van Londen naar Parijs.” Ik keek hem ernstig aan en zeide„mijnheer, toeken dat vooral op I” Juffrouw Simpkinson had onmiddellijk eene ver klaring gereed. De adressen, die zij gebruikten, moesten altoos aan iets vastgemaakt worden en eerst even vóór haar vertrek had men bemerkt, dat de De openbare vergadering van de hier gevestigde afdeeling van den Ned. Protestantenbond, die giste renavond in het Kerkgebouw der Remsnstrantsche Gemeente plaats had werd door een groot aantal be langstellenden bijgewoond. Dr. H. C. Lohr, van Rotterdam, hield een boeiende voordracht over Godtdiemt en ZedilyMeid, terwijl de Koorvoreeniging op hoogst verdienstelijke wijze een drietal liederen ten gehoore bracht. GOUDA, 18 December 1880. Door de „Usolub tot Ondersteuning van Minver mogenden” alhier is de volgende circulaire verspreid Stadgenooten „Laat de Usolub tot ondersteuning van minver mogenden dit jaar weder niets van zich booren f Zoo ooit, dan bestaat er toch zeker thans voor haar ruimschoots aanleiding." Deze en nog vele andere teekenen van verwon dering worden ons reeds sedert dagen door tal van onze medeburgers gegeven. Het schijnt dat vele stadgenooten nog maar niet goed weten, dat onze vereeniging eerst dan optreedt, wanneer zy de overtuiging hoeft, dat dit optreden door den heerschenden toestand alleszins gerecht vaardigd is. Om die overtuiging te erlangen is in de eerste plaats noodig onderzoek, en dat underzoek kost tijd. Welnu, dit eerste werk, het onderzoek namelijk, is thans geschied, en het resultaat daarvan is, dat wij met des te meer vrijmoedigheid, ja zelfs met bescheiden aandrang tot U durven komen, om Uwen reeds zoo menigmaal in ruime mate ondervonden steun in te roepen. Door den vroeg ingevallen en zeer strengen winter heerscht er in onze goede gemeente veel, zeer veel armoede, ja, er wordt gebrek geleden. Die armoede te lenigen, ziedaar ons doel. Wel valt het niet te ontkennen, dat er reeds van verschillende zijden veel op het gebied der lief- - dadigheid wordt gedaan wie zal o. a. niet met waardeering en lof getuigen van hetgeen door de heeren DB Raadt c. s. in deze gemeente hoofdzake- lyk ten behoeve der arme kinderen wordt gedaan F Onze vereeniging heeft echter, zooals U bekend Gisteren had er te Zevenhuizen eene ringrjjderij plaats met arresleden op de hennipsloot. De prijze geloof dat bij den koffer haast niet durfde aanraken. „De mogelijkheid is zeer gering, dat stem ik toe,” zeide ik„maar kijk eens hier, gij hebt de geheele zaak i» handen. Wat zou het u niet waard zyn, iets van belang te ontdekken, eer ze naar den rechter van - instructie gaat. U moogt dit toch wel ambts halve doen.” „O, zeker,” zeide hy, „ik heb er alle mcht toe." „Welnu dan, vlug aan het werk. Ik Aoof dat het de moeite zal loonen.” Dubert stemde er tegen zijn zin in toe. Wij be gonnen met het biljet „Londen naar Parijs” en weekten dit los. Hot duurde lang en vereischte de grootstöstfctói^Sndelyk echter konden wij het papier er afhjlent en- de gladde, zwarte oppervlakte van den te voorschijn. Dit wasvjeyo*4eleurstelling, maar ik spoorde myn beide Franszo vrienden aan, met frisschen moed aan het tweede biljet te beginnen, de groote P op een witten grond. Ditmaal werd onze moeite beloond. Er was nog een ander papier onder het witte. Ik hield mijn adem in toen het langzaam te voorschyn kwam. Er stond al bitter weinig op. Slechts drie woorden in groote gedrukte letters: „Greenwich naar Southend”, niets meer. Het was een gewoon papier, zooals de beambten aan de spoorwegstations op de koffers plakken. Niets anders F Ik zette den koffer in het felle gaslicht, en toen ik er zoo op tuurde, alsof ik aan dit kleine papiertje, dat zoo onverwacht aan h0£

Goudsche Courant | 1890 | | pagina 1