Advertentiën BINI DE TV Uitnemend, DrTDielzaeUs' Eikel-Cacao in vierkanten bussen. 1MI0. iïiieuu Algemeene Hypotheekbank te AMSTERDAM PETROLEUM-NOTEERINGEN van de Makelaars Buitenlandse!) Overzicht. 22 jaren Cantzlaar Schalkwijk, te Rotterdam, Wie zeker zijn wil, de Echte Eikel-Cacao te ontvangen, tesamen. gesteld en na vele proefnemingen in den handel gekomen onde. den naam des uitvinders Dr. Michaelis, vervaardigd op de beste machines in het wereldBe- rcemde étabblissement van Gebr£ Stoll- werek te Keulen, elsche: Julius Mattenklodt, Amsterdam, Kalveistraat 103. G Afzonderlijke 1 De in sedert 22 jaren beproefd. de toepassing van hot beginsel toe te Gouda. Snelpersdruk van A. Bkiskman Zoon I ”0 Te De uitgave des met uitzonde De prjjs per per poet 1 Volteekend Maatschappelijk Kapitaal 1,000,000. De markt wps heden onveranderd. Loco Tankfuet 7.75. Geïmporteerd fust/7.80. Januari-levering 7.75. Februari-, en Maart- levering 7.80. Deze Bank geeft uit 3'/, pct. pandbrie ven met extra uitkeering op den Januari-coupon, tot den koers van 99'/, pct. en 4 pct. pand brieven tot den koers van 100 pct., beide in stnkken van 1000 en 500. Verkrijgbaar ten kantore van: de HH. 31 J. OGIER en Co. te Gouda. De eerste strijd bij de lersche stembus is afge- loopen ten nadoele van Parnell. Sir Pope Hennesy is met groote meerderheid te Kilkenny tot lid van het Parlement verkozen. Hennesy verkreeg 2503 en zijn mededinger 1356 stemmen. De heer Jules Ferry, de leider der Fransche op portunisten, die zich sedert ziju niet-verkiezing tot lid der Kamer van het politieke tooneel heeft terug getrokken, is nu weer in het openbaar opgetreden. In het begin van Januari moet een gedeelte der Fransche Senatoren gekozen worden en hiervoor heeft de heer Ferry zich candidaat gesteld te Epinal, in de Vogeezen, het district dat hij ook voorheen in de Kamer vertegenwoordigde. In de voorloopige bijeen komst tot het kiezen der candidaten verkreeg Ferry de meeste stemmen, 354, terwijl de beide volgende candidaten 231 en 213 stemmen verwierven. Naar men weet, worden de senatoren gekozen door gede- 10) Niettemin koi bewuste H. P. niet uit myn koffermaker ba< ik nu het adrei hqnd kende. Ik verliet de Elder in tamelij had ik er zoos waar geen enke Harvey, maar I bestond. Juffro was No. 23 Mt paar huizen var want, die oude zooals de heer Ik vertrok c Zoodra ik was Het huis zag ei zeeplaatsjes. Bo het woord: z/k nergens het wo< tons, als kiesdistricten moeten wordenjaangenomen, omdat anders het aantal te bezetten zetels te gering wordt om laten. De minister Beernaert, zoo luidt de korte mede- deeling, welke wij te dezer zake in de Flandre libérale aantreffen, zou de proef liever genomen willen zien met de gemeenteverkiezingen, maar hij zou van ver schillende zijden tegenstand ontmoet hebben. Intus- schen, de zaak blijft in haar geheel ter beslissing van de Kamer, Rapporteur is de heer Begerem, afgevaardigde voor Gent. GOUI De «Ijsclub I den" ie dezer zamelen der ge opbrengst tevre was, werd zij bijna nergens t te gaan. Het plaats hebben I Sociëteit //Ons 91/, uur in het hc kinderen onder dd. Schutterij //de» Zalm" langt Kleiweg en Bief eerst worden zij tenbroodjes en v plaats om prijzt dekens en divers krijgt een prijs.) maaltijd. Na i flinke bedeeling Belangstellend tot bijwoning d Het ijs-feest gisterenavond n keurig verlicht den op het ys-v prettig, opwekk en rijdsters var van wintercostu zwieren. De 1 mate voldaan t om prijzen voor Tal van fraaie De heer Fortuiju Droogleever dringt er nader op tan de bezoldiging op 300 te stellen, daarvoor zal, naar ziju inzien, een alleszins geschikte direc trice te krijgen zijn. De heer van Veen wil, naar aanleiding van het door den heer van Goor gesprokene, niet langer van instellingen van liefdadigheid spreken, maar dit ver anderen in instellingen van weldadigheid. Spr. is ook hierom tegen een zoo hoog salaris als wordt voorgesteld omdat de betrekking van directrice tot op zekere hoogte een gemeente-betrekking is en nu is het een feit dat vele ambtenaren van dc sted, die met alle toewijding en ijver de hun opgedragen be langen behartigen naar evenredigheid minder salaris hebben en derhalve zou het z. i. onbillijk zijn deze bezoldiging zoo hoog te stellen. De Voorzitter spreekt ten slotte ook een woord ten gunste van het voorstel. Eene bezoldiging van 400 is z. i. niet te hoog. Zeer gemakkelijk kan dat bedrag lager worden gesteld, mnpr de ondervin ding zou weldra leeren, vretst spr., dat wij dan geen geschikte directrice kregen. De vraag iswat voor directrice men verlangt Verlangt men alleen iemand om toezicht te houden en het huishouden te voe ren, een zoogen. meid-huishoudster, dan behoeft het salaris natuurlijk niet zoo hoog te zijn, maar de bedoeling is toch zeker eene beschaaf de dame aan .het hoofd te stellen van het gesticht en met het oog daarop is f 400 niet te veel. Er word gevraagd, zegt spr., welke bezoldiging de moeder van het Oude mannenhuis heeft. Zij hoeft 360 ’sjaars benevens vele emolumenten, zopdat haar salaris verre de 400 te boven gaat. Het voorstel van Regenten wordt daarop in stem ming gebracht en aangenomen met 10 tegen 5 stemmen, die der hh. Straver, Hoogenboom, Fortuiju Droog- leevir, van Vreumingen en van Veen. Aangaande het voorstel van B. en Wtot inrich ting van de voormalige Gasthuiskerk tot bewaarplaats van het Oud-Archief en Librye het volgende: B. en W. brengen allereerst in herinnering dat in het Verslag van den toestand dor gomeonto over 1889 reeds' i* gemeld dat de oude rechterlijke ar chieven, die dagteekenen van vóór de invoering der Fransche wetgeving naar het Rijks-Archief te ’s Hage moeten worden overgtbracht zoo daarvoor niet intijds eene doelmatige bergplaats wordt aan gewezen. Die overbrenging moet geschieden vóór 1 Januari 1892. Met het oog daarop meenden B. en W. den Raad opnieuw in overweging te moeten geven het gebouw dor voormalige Gasthuis- kenk tot bewaarplaats voor het Oud-Archief te be stemmen. Tevens kan daarin de Librye worden ge vestigd. Volgens de by het voorstel overgelegde teekenin- gen kan het gebouw, op de wijze als te Maastricht is geschied, waar ook een oud kerkgebouw tot be waarplaats voor het archief werd ingericht, zonder omvangrijke en kostbare verbouwing voor de vesti ging van de beide bovengenoemde stedelijke inrich tingen worden in orde gebracht. Du werken, welke daaraan moeten worden uitgovoerd, bestaan met uit zondering van de vernieuwing van het dak en het aanbrengen van een paar ramen iu den voorgevel, hoofdzakelyk in herstelling van hot bestaande, terwijl een yzeren hek de afscheiding zal vormen tusschen het Archief en de Librye. Bij den ingang zullen ter woêrszijden van do vestibule een paar vertrekjes worden gemaakt bestemd voor L eskamer en wacht kamer voor den concierge of custos. Verder zal het gebouw van de noodige kasten moeten worden voorzien tot berging van de ver schillende boeken en documenten. Als model zijn ge nomen de eenvoudige kasten in het Archief te Maas tricht, die blijkens de ervaring goed voldoen. De kosten der herstellingen en venimmering aan hot gebouw worden, zooals du bij het voorstel gevoegde specificatiën aantoonen, geraamd op f 5000 en die dor aanschaffing van het ameublement op ƒ2240. De RIJNLANDSCHE DRÜIVEN-BOR8T- HONJG. sedert met steeds klimmend succes in gebruik, is bet edelste, aangenaamste en krachtdadigste Huis middel by hoest, heeschheid, veralijming, keel- en borstkwalen, kinder hoest enz. Door tal van aanbevelingen en getuigenissen wordt dit gestaafd. Alleen echt verkrijgbaar in fles- schen a fl. 2.— met geele h A- 1— “et roode - en a 65 Cent <0^7 met witte capsulen, welke neven- 8^iaan(^ fabriekstempel dragen. Gouda by F. H. A. Wolff. Boskoop by J. van Bergen. Haastrecht by J. D. den Hertog. Oudewater by F. Jonker-Idenburg. Bodegraven by P. Versloot en G. Hynekamp. Stolwyk by O. G. v. d. Berg. Bergambacht by J. v. d. Dool. Hazerswoude bij Wed. W. Hendriks. legeerden van de gemeente-, arrondissements- en provinciale raden. De heer Fefry hield een uitvoerige rede, waarin hij zyn program ontwikkelde. Krachtig trad hij in de bres voor den Senaat, dien de radicalen willen afschaffen, en dien hij voor het toezicht en als be middelaar tusschen de rechter- en linkerzijde onmis baar achtte. Wal de koloniale politiek betreft, was Ferry nog niet van meening veranderd, want hij be toogde, dat Frankrijk, mits daardoor zijn positie in Europa geen nadeel leed, vooral naar ontwikkeling zijner koloniën moest streven. j Ten opzichte van de schoolwet stelde doeneer Ferry zich op hetzelfde standpunt, dat bij den jongsten strijd over de geestelijke verpleegsters door de regie ring werd ingenomen. In dit opzieht Kan/Hen conservatieven geen con cessie worden gedaan, maar wel verklaarde Ferry zich tegen herziening der Grondwet en tegen scheiding van Kerk en Staat. In elk geval is het zeker, dat de heer Ferry zal worden gekozen. Gambetta’s opvolger kan dus wel dra weer zijn politieke denkbeelden verkondigen in den Senaat, waar geen radicalen zijn, die, gelijk iu de Kamer, «den Tonkinees" steeds door schreeuwen het spreken beletten. Te Berlijn wordt veel gesproken over do onder- handelingen met Oostenrijk overeen handelstractaat, onderhandelingen, welke tot heden niet zeer goed vlotten wegens do tegenstrijdigheid der handelsbe langen van du beide landen. Men verzekert te Berlijn, dat Keizer Wilhelm rechtstreeks den stoot heeft ge geven tot de onderhandelingen tusschen Duitschland en Oostenrijk; zelfs zou de Keizer het dunkbleed geopperd hebben van een Midden-Eurupeesch tol verbond tusschen Duilschland, Oostenrijk, Italië en Frankrijk. Hiermede zou de bijzondere onderschei ding, waarmede Jules Simon tijdens de internationale conferentie tot bescherming der arbeiders behandeld werd, in verband gestaan hebben, Het Fransche toltarief heeft dit .plan verijdeld voor zooveel Frank rijk en Italië betreftOostenrijk en Duitschland ble ven rfu alleen over en, zooals men weet, zal Duitech- land concessies moeten doen om tot een tolverbond met Oostenrijk te geraken. En nu komt op het critiekst^ oogenblik weer- die ongelukkige Bismarck in do ffHamb. Nachr." waarschuwend den vinger opheffun tegen het nieuwe liovelingsideo van den jeugdigen Keizer. De oud-Rykskansulier betoogt dat de ingenomenheid met het I)uitsch-Oo8t’*nrijksch verbond er onder lijden zou, indien Duitschland voor dat bondgenootschap eens cijns moet betalen en ’t derhalve noodzakelyk zou wezen dat de Duitsche Regeoring duidelijk haar bedoeling deed kennen. Ook in ander opzicht is dit artikel oppositioneel. Er wordt in verlangd, dat de Pruisische Rcgeering den Landdag zal ontbinden, ten einde de kiezers in de gelegenheid te stellen een oordeel uit te spre ken over de hervormingenwelke de Regeering voorstelt. Reeds een paar jaar geleden is by de Belgische Kamer door de heeren de Sm 'dt en Pirmez (sedert overl’den) een wetsvoorstel ingediend strekkende tot toepassing van het evenredige kiesstel. el van den heer d’Hondt, secretaris der Belgische Arsocia- tio.i réformiste, op de verkiezingen voor do Kamer. De centrale sectie heeft thans eerst teekenen van leven gegeven en met 5 stemmen tegen 2 zich voor de aanvaarding van hel beginsel in de wetgeving verklaard. Eenstemming heeft zij daarop beslotun aan do Kamer voor te stollen, er éénmaal de proef mode te nemen bij de provinciale verkiezingen. Daar toe zouden dan echter voor die verkiezingen de gerech telijke arrondissemen'en, in stede van de kan- Deze Eikel-Cacao is met melk gekookt eene aangename gezonde drank voor da- gelijksch gebruik, (een A 2 theelepels van ’t poeder voor kop Chocolate) Als geneeskrachtige *mnk bij geval van diarrhee slechts-'met water te gebruiken. Verkrijgbaar by de voornaamste H. H. Apothekers enz. Ko. Ko. preefbusjes rlJS f 1.80, c. 0.90, c. 0.35 Generaalvertegenwoordiger voor Neder land

Goudsche Courant | 1890 | | pagina 4