A. KOK Comp. Felisitatiekaarten Buitenlandse!) Overzicht. 335ste Staats-loterij PETROLEUM-NOTEERINGEN ADVERTENTIÈN. ïaffoo C&otzlaar Schalkwijk, te Rotterdam, kon hem slechts met geweld terughouden van een poging om zijn zoons te redden. Daar kwam zijn dochter met zijn grooten, kloeken hond Simon aan. Zij had het dier een touw om het lijf gebonden, en de hond, die begreep wat zij wilde, sprong op de ijsschollen naar zijn jonge meesters en bereikte hen, nadat men een oogenblik gemeend had dat hij weg gezonken was. Met behulp van het door den hond gebrachte touw werd nu de boot naar wal ge- trokftn. Sta teil-Generaal Eerste Kamer. Zitting van Maandag 29 December. De Kamer hield om 2'/4 uur een korte zitting. Daarna werden tot voorzitters der afdeelingen ge kozen de heeren Kappeijne, Six, De Brayn, Van Swinderen en Van Roven. Ingekomen zijn de middelenwet en andere ont werpen, die naar de afdeelingen zijn verzonden. De vergadering is gescheiden tot heden 11 nur ter behandeling van de verschillende ontwerpeu. Na eene langdurige instructie, die een aantal hoogst bezwarende omstandigheden voor de beklaagde aan het licht had gebracht, heeft Grietje Wobbers Gaaikema, weduwe van den oud-burgemeester van Grijpskerk Klaas Hellinga, oud 59 jaren, in den laatsten lijd woonachtig te Boden en sedert 16 Oc tober gedetineerd in het huis van bewaring te Assen, aan den rechter van instructie bij de recht bank te Assen bekend, in de eerste helft van Oc tober hare 20-jarige dochter Grietje Hellinga om het leven te hebben gebracht door haar op drie verschillende tijdstippen rattekruid, in melk, in thee en in water gemengd, toe te dienen. Het ver moorde meisje, dat als vaderlijk erfdeel eene in schrijving op het Grootboek der 2'/j pCts. Nationale Schuld ten bedrage van 22,000 gulden bezat, ter wijl de moeder haar geld had opgemaakt, zou in November met iemand uit Groningen iu het huwelijk zijn getreden. |De moordenares had in het begin van dit jaar gezorgd, dat hare dochter haar bij testa ment universeele erfgename had gemaakt. Een aangenaam verschijnsel is het - merkt te „Arnh. Qt». 0p dat van vele kanten thans pogingen aangewend worden om het zenden van nieuwjaars- fcaartjes af te schaffen. Vooral met het oog op den oostdienst is het wenschelijk, dat aan dien stroom ran kaartjes een einde kome. Men weet hoe de oostkantoren in de eerste dagen van 't jaar stapels Van die noodelooze dingen te bezorgen krijgen en soms voor het wegbrengen van dergelijke couvertjes met een cents-postzegel de besteller een uur ver moet loopen Als de man bet ding in zijn tosch hield, Stond hem een straf te wachten, die niet geëvenredigd i, aan het nadeel, dat er door wordt teweeggebracht, want dit is nulen vooral die nullen wordt de dienst zoo veel verzwaard. „Oudejaarsavond en NieuwjaarsdagJ zyn bij u in schrijft de eer Kerdijk in het Soc. Wbl. Ge stelt er prijs op, ze door te brengen in uw gezin. Vergeet dan ook niet, dat anderen daaraan waarde hechten, evengoed als gij. Denk aan depostamnte- naren en houdt uw kaartjes thuis. Gelijk reeds met een enkel woord is gemeld, overleed Vrijdag jl. te Napels de bekende Duitsche arohaeoloog Heinriok Schliemann. Sedert eenigen tijd leed de 69-jarige geleerde aau een oorziekte. Hy bezocht onlangs llalle, waar hij zich door een bekend, chirurg liet opereeren, en deze kunstbewer king slaagde volkomen. Aanmerkelijk verbeterd keerde Schliemann naar Athene, waar hij woont, terug, maar op de terugreis werd hij té Napels plotseling ziek. Men vond Sohliemann bewusteloos op straat en bracht hem naar zijn hotel terug. Geneeskundige hulp» werd terstond ingeroepen, maar 't mocht niet baten. Op den tweeden Kerstdag over leed de merkwaardige man aan een hersenontsteking, waartegen op zijn hoogen leeftijd geen kruid meer was gewassen. Ongetwijfeld behoort Schliemann tot de merk waardigste mannen «lezer eeuw. Reeds zijn levens loop alleen doet aan een roman donken. Den 6den Jan. 1822 zag Schliemann te Neubuckow in Mock- lenburg-Schwerin het levenslicht. Zijn vacler was een onbemiddeld Luthersch predikant, die zijn zoon aljeen de lagere school kon laten bezoeken, maar wiens middelen niet toelieten hem aan de universi teit te laten studeeren. Derhalve moest de jonge Schliemann maar op een andere wijze door de wereld zién te komen. Op zijn vyftiende jaar trad Heiurich in dienst bij een kruidenier te Fürstenberg, een stadje, niet ver van zijn geboorteplaats gelegen. Vyf jaren stond hij achter de toonbank, maar toen kou de beweeglijke jonge man het daar niet langer uit houden. Hij ging naar Hamburg en nam dienst als matroos op een schip, dat naar Venezuela zou vertrekken. Zeer lang duurde echter deze reis niet, want reeds bij het eiland Tessel lee«l het vaartuig schipbreuk, zoodat de opvarenden zich gelukkig mochten achten dat zij het lijf er afbrachten en be houden de Hollandsche kust konden bereiken. Goede raad was nu duur. Daar Schliemann ten eenemale van hulpmiddelen ontbloot was, moest hij wel een middel eau bestaan vinden. Hjj ging naar Amsterdam en daar gelukte het hem een plaats W vinden als loopjongen bij de firma F. C. Quien. Nu had hy ten minste den voet inden stijgbeugel. Met noesten vlijt begon Schliemann nu met de studie der vreemde talen en na eenige jaren was hy zoo ver, dat hij. behalve zijn moedertaal, ook goed Engelsch, Fransch, Nederlandsch, Spaansch, Portu- geesch en Italiaansch verstond. Het gelukte hem toen een aanstelling te krijgen als boekhouder bij de firma B. H. Sctroeder en Co. en deze zond den jongen man, nadat Bij ook nog Russisch had geleerd, in 1846 als haar agent naar Potersburg. Spoedig echter begon Schliemann daar eigen zaken. Hij dreef, vooral gedurende den Krimoorlog, een voordeeligen handel in indigo, salpeter, lood, hout en katoen, en zijn ondernemingen slaagden zoo uit stekend, dat hij reeds in 1863 met een aanzienlijk vermogen de zaken aan kant kon doen. Nu eerst brak de tijd aan, dat Schliemann zich geheel aan zijn geliefkoosde studie kon wijden. Ondanks zijn drukke handelszaken had Schliemann te Petersburg steeds zijn taalstudiën voortgezet. Spoedig leerde hij ook het Oud- en Nieuw-Grieksch en iu 1859 bezocht hij, op eon reis naar Syrië en Egypte, Grie kenland voor het eerst. In 1864 maakte Schliemann een reis om de wereld en in 1866 vestigde hij zich metterwoon te Parijs, hoofdzakelijk met het doel nooit op gelet." Pollygw'ist hot evenmin, zij dacht het echter met. „En wat moet ik zeggen als juffrouw Raynell terugkomt?" vroeg de juffrouw. „Waar moet ik schrijven, om het u te berichten? „Schrijf aan mijnheer Austin, zeide ik en liep ^ÓpTe terugreis was ik zeer inmijn schik. Het eeni»e wat mij nu nog te doen bleef, was het ver blijf van den moordenaar op te sporen. Ik had van iuffrouw Jessop gehoord, dat het bed in juffrouw Raraell's kamer den laatsten nacht van haar verbl.jf d Jr aan huis, beslapen was. Hieruit meende ik te mogen afleiden, dat de moord Maandagmorgen vroeg, en niet, zooals de Fransche geneesheeren beweerden, des Zondags avonds laat was gepleegd. Philip Harvev was dus des morgens vroeg in de kamer zijner tante gedrongen, had haar met één slajj ™„„n toen gechloroformeerd, daarna bad hy ïdne Iweken uit den koffer gehaald, het lijk in den kjffer „estopt i o hem vervolgens naar het station medegenomen Een zonderlinge vergissing had te Charing Cross den koffer onder mevrouw Simpkin- son «^bagage gebracht en het slot van to vree,el,jke drama was onder mijne oogen a.gespeeld. VI vond ik nu de verblijfplaats van den moorde naar dan wist ik nog niet, wat hem tot deze misdaad had gebracht. Dat moest ik aan den moordenaar „II trachten te ontlokken. Ik besloot dien avond naar Dover te gaan. Philip Harvey was Dinsdag te Dover geweest, hij zou daar hoogst waarschijnlijk nog zyn. Een din» vond ik vreemd, nl. dat Austin mij verteld had, dat zijne tante No. 17, Marine Parade, alleen woonde. Hij had het evenmin noodig geoordeeld de bezoeken van Philip te vermejden. Het was duidelyk, dat Austin zijn broeder zocht te redden. Ik haalde in den trein den brief uit mijn zak- boekje en zat den inhoud te ontraadselen, of ik ook iets omtrent de verblijfplaats van jden moordenaar kon ontdekken. „De bekende plaats bij den ouden Neger, dat was alles. „Neger" moest stellig niet letterlijk worden op gevat. Als het toeval wildé, dat het inderdaad een neger was. dan was die in eene plaatsje als Dover spoedig gevonden. Maar het zou wel blijken een spotnaam te zijn, of de eene of andere toespeling j die ik niet begreep. Eerst dus maar naar Dover, en dan vertrouwd op mijn goed gesternte. Een tweede punt bleef mij raadselachtig. Philip had met den zwarten koffer van Southend naar Londen gereisd. Waarom vond men dan op dezen koffer, die regelrecht naar Parijs was doorgezonden, geen biljet //Londen" of //Southend naar Londen f Ik ging niet regelrecht naar Dover, maar reed eerst naar het postkantoor. Ik was wat blij, dat ik dit geilaan had, want er lag een brief voor mij van j A,ustin Harvey. Hy was juist den morgen na mijn zioh daar voor te bereiden voor het plan, dat hij reeds sedert lang had opgevat, om opgravingen cu onderzoekingen te doen op de plaatsen, welker na men beroemd zijn in de geschiedenis der oudheid. Zoodra Schliemann zioh voldoende voorbereid achtte, bezooht hij allereerst het eiland Ithaka, het bekendo rijk van den zwerver Ulysses Van daar ging hij naar Klein-Azië, waar hij terstond zijn arbeid aan ving. Wegens zyne grondige bekendheid met Home rus' Ilias, vermoedde Schliemann dat het tegenwoor dige Hissarlik do plaats moest zijn, waar eenmaal het beroemde Troje had gestaan. Hy verzocht den sultan verlof in deze plaats opgravingen te laten doen, en nadat dit hem was toegestaan, ging hij in April 1870 geheel voor eigen rekening aan don arbeid. Behoudens korte tusscheypoozen in de warme maanden,1 werkte Schliemann tot 1882 door, met trouwe hulp van zijn echtgenoot, een Grieksche dame, met wie hy bij zyn tweede bezoek te Athene in het huwelijk was getredeh De uitslag van de opgravingen te Hissarlik over trof zelfs de stoutste verwachting. Schliemann vond, diep onder den grond, niet alleen brokstukken van steunen muren, maar tevens een ontzaglijk aantal voorwerpen van allerlei aard, steeuen vaatwerk, bronzen wapens, tal van voorwerpen in terra colta, been en ivoor, goud en zilver. Waar hij de gouden en zilveren kostbaarheden ontdekte, meende Sohlie- maen «1e schatten, gevonden te hebben van koning Priamus. Veel werd tussohen de geleerden over deze ondergeschikte punten getwist, maar niemand trok het in twyfel, dat hot Schliemann gelukt was de overblijfselen van het oude Ilium op te delven. Spoedig kwam Schliemann door zijn vondst in ernstige moeilijkheid. De Turksche regeering stelde eon rechtsvervolging tegen hem in en eisohte de kostbaarheden, door den Duitscher op haar gebied gevonden, voor zich op. Schliemann voorkwam echter een proces, door de Porie 50,000 ^francs te betalen, waarvoor hy vergunning ontving zijn onder zoekingen in Klein-Azië voort te zetten en te be houden wat hij vond. Niettemin gaf de onbaat zuchtige man in 1882 alle door hem gevonden voorwerpen ten geeohenke aau het nationaie museum te Berlijn, waar nu alles bijeen is. Van Troje ging Schliemann naar Mycenae in «ten Peloponnesus, ten einde de ijude hoofdstad van koning Agamemnon op te delven. In 1876 begon «laarde arbeid, die met even gunstig gevolg werd bekroond als de opgravingen te Troje. Schliemann vond de oude koningsburgt der Atriden, benevens een schat van voorwerpen en wapens uit Agamemnons tijd, welke alle aan het museum te Athene worden afgestaan. Met even gunstig gevolg deed de Duitsche geleerde opgravingen té Tiryns, Urohj^ menus en Ithaka, waar hij oude paleizen en zelf» gedeelten van steden zichtbaar maakte. De uitslag zijner onderzoekingen maakte hij wereldkundig u» een reeks van boeken, waarvan enkele met aaubeve- lingen van mannen als Gladstone en Virchow. Dat het den onvermoeidon geleerde niet aan on derscheiding ontbiak, is natuurlijk. De universiteit van Rostock benoemde dgp beroemde landgenoot in 1869 tot doctor iu de wis- en natuurkunde; de nniversiteit van Oxford verleende hem eershalve deu graad van doctor in de rechten en de stad Berlyu benoemden hem tot eereburger. Tot in zyn laatste levensdagen bleef Schliemann, die zich metterwoon in Athene had gevestigd, steéds ijverig werkzaam. vertrek uit Southend gekomen. „Mijnheer," zoo las ik: „ik gevoel meer en meer^ sedert mijne roekelooze dwaasheid ons in uwe-hand gegeven heeft en wij aan uwe genade overgeleverd zyn, dat ik onverstandig deed te trachten myue ont kenning vol te houden. U weet te veel. U weet genoeg om te begrijpen, «loor welke angsten ik gefolterd word. Ik ben besloten mijn plicht te doen, er kome van wat wil. Vergeef mij, dat ik na zwaren strydtot de slotsom kwam, dal myn geweten my gebood of in elk geval vergunile iemand, die mij zoo na verwant en dierbaar is, te behoeden voor een lot, waar ïfc niet aan denken moet. Nauwelijks had ik u ver laten, of ik (telegrafeerde aan I'hilip, waarschuw hem en smeekve hem te vluchten. Op dit oogen blik is hij in veiligheid naar ik hoop. G<ul ver geve my, indien ik verkeerd handelde, maar ik kon het niet taten. Ga niet naar Doverdat zou geheet vruchtelocs zyn. Gij zult daar niemand meer vinden- Thans kent gij ongetwijfeld de helft der ongelukki^ geschiedenis. De andere helft wat helpt het my, of ik mijzelven ook tracht te misleiden w u te Southend. U woel dit evengoed als ik. M zal hier te Parijs de gebeurtenissen blijven afwachten. De hemel zü ons allen genadig. Austin Harvey Toen ik den brief gelezen had, wandehle ik regel recht naar het Charing Cross station en ging op den trein naar Dover. (Wordt vervolgd). Geheel onverwacht heeft nu de dood een einde ge- mankt aan zijn nuttig en werkzaam leven, maar zijn naam zal ten eeuwigen dage in de gcschiedenis,rder wetenschap blijven voortleven. President Carnot heeft nu ook het door Kamer en Senaat goedgekeurde leeningsplan bekrachtigd, zoodat deze wet in het Journal OJJiciel kan worden afgekondigd. Evenwel wordt in het officieele blad nog niet van den dag gesproken, waarop de leening van 869,000,000 zal worden uitgeschreven. De heer Bouvier aarzelt nog tusschen twee dageu, 10 of 12 Januari. De ministerieelo decreten, waarbij de voor waarden nauwkeurig worden omschrevenzullen den 2en of Sen Januari worden afgekondigd. Den 4deu Januari moet een gedeelte der Fransche senatoren worden gekozen. Aan do beurt van af treding zijn dezen keer de senatoreu van de depar tementen van Ome tot Yonne, dus het laatste ge deelte van de lijst. Tusschen Ome en Yonne liggen naar do alpbabetische volgorde 27 departementen, die door 82 ledtu vertegenwoordigd zijn. Boven dien moeten nog verkiezingen gehouden worden in het departement Cóte-d'Or en het Noorderdepar tement, waar leden moeten gekozen worden ter ver vanging van de overleden senatoren Calmou en Cirier. De heer Calmon bohoorde tot de voor hun loven benoemde senatoren. Daar deze groep niet meer wordt aangevuld, zal zijn plaats worden ingenomen door een Senator, die op de gewone wijze en voor den gewonen tijd wordt gekozen. De verkiezingsbeweging is reeds in vollen gang. In de meeste districten zijn de candidaten al aan gewezen, gruotendeels aftredende leden, die zich wee® verkiesbaar stellen. Slechts in enkele departementon, gelijk o. a. in do Vogeezen, waar do heer Jules Ferry tot candidaat is gekozentreden «nieuwe mannen" op, Toch zullen de aftredendo, die voor bel meerendeel uit eigen beweging zijn teruggetre den, wel in de ineeste districten door purtygenoo- ten vervangen worden, zoodat, wat de verhouding der partijen betreft, van deze verkiezingen geen aan merkelijke wyzigiug te verwachten is. In de Seioe-departementeu treden 15 senatoren af, waaronder de heeren Tolain en De Freycinet. In het departement Seine-Inferikiro, dat vertegen woordigd wordt door 'vier clericale senatoren, willen do republikeinen een poging wagen om dezen zetel te veroveren, waarvoor ze do heeren Casimir Perier' Waddiogton, Dautresm en Lesouf tot hun candida ten hebben gekozen. Ook in een paar andere departementen zal nog eenige stryd zyu, maar over het algemeon is by verkiezing, waarbij het algemeen stemrecht den door slag niet geeft, weinig belangstelling. Ondiftik de enkele wijzigingen, welke mogelijk zijn, zal de Se naat ook nu wol blijven wat bij is, het behoudend element in Frankrijk, waar de gematigde republi keinen de meerderheid hebben en noch monarchis ten, noch radicalen hun iuvloed kunnen doen gelden. Parnoll heeft gezegd, dat hy bij de rechtbank een aanklacht zal indienen wegens de verkiezing te Kil kenny, omdat de pastoors do keizers als schapen naar de bus hebbeu gedreven. Healy laat dit in het raid den, fen zegt dat Parnell's agenten met geld van de Iersoho Liga kiezers omgekocht of dronken gemaakt hebben. Welligt hebben Parnel en Healy beiden gelyk. I)e heer Sullivan, ox-lord-mayor van Dublin, een der Iersche Afgevaardigden, die indertyd op een collecte-reis naar Amerika gingen, is te Quconstown in Ierland aangekomen. O.Brion landde met zun eohtgenoote te Boulogno, waar hy reeds met Mao& carthie en andere en later met den ledacteur van het Parnollislische Freeman's Journal, die zich uit Ierland derwaarts had gespoed, een onderhoud had. Vervolgens is hij met ziju gezelschap naar Parijs vertrokken. Daar zou hy een bezoek van Parnoll af wachten. De minister Grimaldi heeft in do Italiaansche Ka mer de volgende hnancieele stukken ter tafel ge legd lo. het verslag over dei' begrooting over 188990; 2o. de begrooting over 189091 3o. de voorloopige begrooting over 189 i-92. Men had voorzien dat het tekort, hetwelk over 188889 eene som van 234 millioon 1. beliep, door bezuinigingen tot 74 millioen verminderd zou wor den. Welnu, ondanks de buitengewone nitgave van 57 millioen, is het deficit over 188990 inderdaad binnen de geraamde grens beperkt gebleven. Het bedraagt namelyk 74,415,521 1. De begrooting over 189091 wees op de gewone inkomsten en uitgaven een deficit van 10 millioen aandoch volgens het rapport der algomeene com missie voor de begrooting verwachtte men dat deze raming zou worden overtroffen. In werkelijkheid blyktr het tekort eene som van 25,346,601 1. te be dragen, waarby in rekening te brengen valt eene vermindering ddr inkomsten met 27 millioen, waar- van 12 millioen aan inkomende rechten. Iu elk geval eeno belangryke verbetering Van den toestand. Becht gunstige uitzichten opent de vootjoopige begrooting over 189192. Men voorziet oene ont vangst van 1,595,006,817, tegenover eeno uitgave van 1,594,400,535 1., zoodat er een overschot zou zijn van 606,282. Indien echter het Parlement een paar wetsontwerpen aanneemt, die door de ministers van oorlog en marine worden noodzakelyk geacht om den aanmaak der geweren niet te doen stilstaan en om eenige verdedigingswerken te voltooien, zou er nog eene som van 11 millioen gevonden moeten worden. Het document eindigt met de volgende woorden: «Men vertrouwt dat binnenkort, zonder het op leggen van nieuwe belastingen, het evenwicht in de begrooting hersteld en verzekerd zal zijn INGEZONDEN. Mijnheer de Redacteur! Mag ik U beleefd verzoeken het volgende in uw veelgelezen blad op te nemen Eenige dagen geleden heeft zich eene commissie, gevormd met het doel om zoo mogelijk gedu rende minstens eene maand de kinderen, welke do armenschool van het B. K. Liefdegesticht bezoeken, geregeld eiken morgen ecnig voedsel te verschaffen, bestaande iii brood en wa^me melk. Daar het ge tal kinderen op genoemde school bijna 400 bedraagt, zoo ib de benoodigdo geldsom vrij aanzienlijk. Me. voldoening raag de commissie} er op wijzen, dat de door haar aangeboden inteekeulijsten een gunstig omhaal hebben gevonden, zoodat het plan in elk geval verwezenlijkt zal worden. Hartelijk dank aan de weldadige ingezetenen Gaarne zou de commissie ook de arme kinderen op de school van den heer Kropman (Gouwe) op gelijke wijze onthalen en blijft zich daarom ten vriendelijkste aanbevelen voor het in ontvangst nemon van bijdragen. Ongetwijfeld zijn er nog velen, die gaarne iets voor dit doel willen afzonderenzij gelieven hunne gift te bezorgen bij den heer C. Olifiers, Gouwe 234, of bij den heer W. J. van de Kasteelen, Korte- Tiendeweg 87. Het behoeft waarlijk niet gezegd, dat de milde gevers aldus de behoefte van velen [zullen lenigen en .bovendien het schoolbezoek ten zeerste" zullen bevorderenbij de felle koude zijn sommige ouders allicht genegen hun kinderen thuis te houden. U, M. de .Bed. dankzeggende voor de verleende plaatsruimte, teekerit Namens de Commissie, HEBM. H. WECK. Gouda30 Deo. 1890. 4e Klasse. Trekking van Maandag Prijzen van 65. I December. 2 2398 5180 7636 10481 13235 15810 18436 38 2414 5182 7666 13301 15838 18465 62 2416 6205 766S 10536 13322 15872 18575 94 2445 5211 7714 10560 13326 15881 18581 120 2467 5279 7781 10589 13352 15906 18619 189 2474 5329 7805 10599 13868 15924 18625 226 2480 5331 7817 10626 13393 15932 18658 227 2485 5371 7842 10640 13433 15961 18668 261 2532 5375 7854 10703 13461 15973 18721 266 2578 5898 7878 10798 13466 16063 18727 278 2595 5425 7909 10806 13507 16079 18746 285 2605 5470 7935 10840 13516 16111 18789 286 2617 5478 7977 10882 13527 16134 18796 318 2646 5567 8003 10901 13569 16184 18810 332 2653 5590 8080 10960 13592 16249 18818 353 2699 5595 8082 10973 13609 16259 18821 375 2713 5621 8083 11048 13617 16265 18844 401 1836 2841 5629 8096 11113 13720 16405 18850 418 5639 8143 11174 13764 16409 18885 437 2875 5654 8190 11185 13874 16438 18888 450 2903 5673 8213 11194 13882 16440 18925 462 2911 5675 8300 11230 13890 16443 18945 518 2948 5749 8810 11240 13904 16474 18984 574 2949 5780 8813 11255 18999, 16496 19005 600 2953 5806 8401 11274 14006 16519 19049 629 2993 5852 8424 11276 14048 16526 19-104 660 3017 5865 3441 11278 14064 16638 19125 766 3018 5889 3526 11281 '14066 16688 19205 770 3019 5896 8530 11297 14082 16694 19208 786 3025 5959 8531 11326 14084 16706 19266 887 3038 5963 3533 11360 14092 16713 19290 856 3076 6036 8571 11369 14097 16739 19330 896 3084 6048 8655 11372 14100 16741 19366 931 3150 6061 8665 11384 14130 16815 19378 953 3151 6055 8666 11437 14132 16822 19394 954 3233 6099 8697 11450 14190 16861 19424 960 3243 6115 8708 11468 14230 16945 19507 975 3270 6133 8739 11470 14254 17024 19556 1025 3289 1026 34'49 10156 3477 1076 3488 1096 3496 1108 3590 1135 3592 1161 3658 1187 3668 1218 8722 1284 3739 1306 3806 1309 3811 1379 3925 1401 3971 1443 3972 1483 4034 1491 40a6 1529 4065 1542 4073 1558 4100 1567 4106 1589 4136 1620 4143 1635 4148 1709 4207 1722 4233 1752 4284 1800 4297 1808 4311 1809 4322 1825 4336 1838 4431 1855 4434 1925 4446 1967 4505 1999 4616 2005 4528 2025 4697 2046 4634 2073 4635 2091 4643 2108 4670 2163 4677 2167 4686 2237 4709 2248 4826 2273 4844 2322 4852 2324 4873 2328 4886 2333 4899 2341 4939 2361 4956 6184 8781 6244 8817 6292 8830 6297 8854 6303 8885 6359 8891 6370 8899 6478 8921 6491 6510 8982 6579 8998 6597 8999 6616 9031 6619 9063 6637 9097 6640 9110 6647 9136 6677 9161 6744 9226 6753 9261 6772 9345 6813 9352 6821 9395 6832 9405 6876 9520 6895 9593 6913 9678 6922 9686 9708 9786 7015 9747 7074 9772 7084 9853 7092 9868 7122 9892 7175 9940 7184 9978 7190 9989 7208 10021 7212 10026 7245 10039 7270 10126 7329 10156 7384 10157 7420 10232 7441 10269 7453 10277 7553 10294 758010295 7590 10306 7602 10392 7608 10411 7623 1046(1 7628 10476 11472 11484 11537 11552 11659 11673 11705 11768 11786 11792 11814 11820 11822 11831 11850 11860 11929 11962 11980 12036 12040 12096 12128 12153 12158 12196 12235 12305 12311 12387 12427 12457 12543 12566 12574 12599 12624 12645 12690 12722 12740 12743 12764 12779 12854 12908 12937 12953 12970 18050 13080 13090 13112 13152 14959 14274 14318 14344 14357 14402 14407 14408 14448 14464 14467 14493 14494 14582 14620 14655 14681 14686 14741 14749 14762 14773 14867 14900 15060 15213 15225 16237 15240 15256 15270 15331 15343 15346 15352 15353 15405 16418 15423 15445 15447 15479 15487 15523 15529 15530 15538 15594 15604 15648 15736 15771 15779 15808 17 17178 17185 17198 17234 17241 17318 17381 17458 17476 17488 17526 17559 17568 17592 17611 17626 17632 17633 17635 17660 17668 17689 17698 17717 17725 17735 17740 17742 17764 17822 17828 17837 17884 17889 17951 17982 18009 18012 18016 18052 18053 18060 18070 18136 18150 18250 18276 18290 18304 18331 18346 1959 '1960" 1974- 19746 19793 19795 19327 19834' 19844 19860 19942 20013 20028 20048 20073 20106 20108 20138 20137 20165 20198 20208 20240 20265 20294 20302 20872 20398 20405 20453 20461 20517 20595 20624 20670 20725 20748 20751 20760 20781 20799 20821 20830 20847 20854 20889 2U904 20930 20945 van de Makelaars De markt was heden vast. Loco Tankfust 7.80.. Geïmporteerd fust 7.80. Januari-, Februari- en Maart-levering 7.80. burgerlijke Stand. GEBOREN 28 Dec. Marinna, ouders P. van Dorp en M, C. Ketel. 27. Agatha Wiillemina, ouders 4. Schulti en P. A. M. Stam. 28 Agatha Barbara, oudera S. Leenwens en A. Glim. Willem Adrianns, ouders VV. Verboom en M. 4. Nieuw veld. 29. Cornelia Adriana, ouders C. A. Spruijt en B. A. van Galen. Douwe Johannes, ouders S. Luit.ea en C. Reijn. 30. Johanna, ouders J. Ouweneel en N. E. de Bruin. OVERLEDEN: 27 Dec. C. Boa, 75 j. 28. S. W. Kok, 4 d, H. Verdries, 86 j. A. A. Kortenoever, 11 m. A. M. van Waas, 3 m. Geboren CORNELIA ADRIANA, Dochter van C. A. SPRÜIJT en B. A. SPRÜIJT— v. Galen. Gouda, 29 December 1890. BIJ

Goudsche Courant | 1890 | | pagina 2