erk DE TWEE BBOEDEBS. BINNENLAND. ian. REIT. es x* passende es x> te onder- es 1891. Maandag 5 Januari. Nieuws- en Advertentieblad voor Gouda en Omstreken. FEUILLETON. B(j deze Courant behoort een Bijvoegsel. Ier reep z. enz. Fer. AM r, wits. De ineendlng van advertentiön kan geschieden tot een uur des namiddags van den dag der uitgave. Op de prijsvraag national tfflon de (Uii kei Engelecb.) De uitgave dezer Courant geschiedt dagelijks met uitzondering ran Zon- en Feestdagen. De prjjs per drie maanden ia 1.25, franco per post 1.70. Afzonderlijke Nommen VIJF CENTEN. Bovendien worden alle Advertentien gratis opgenomen in het ADVERTF.NTIERT.AD 't welk des Maandags verachjjnt. bricatie iker van dan het goudsche courant. ADVERTENTIEN worden geplaatst van 15 regels a 50 Centen; iedere regel meer 10 Centen. GROOTE LETTERS worden berekend naar plaatsruimte. rleesohhouwer te Amsterdam werd ar aan het politiepersoneel iitffu Brug een emmer uit- man- Op de prijsvraag voor een oorspronkelijk blijspel, door de heeren ha Gras en Haspels eenige maanden Aangezien er aan verschillende stations der spoor wegen groote opeenhoopingen van goederen zijn ont staan, en er niet zoozeer gebrek is aan werklieden als aan opzicht voerend personeel, heeft de minister van waterstaat enz., aan zijn ambtgenoot van oorlog verzocht, om op aanvrage tijdelijk een aantal ge schikte onderofficieren beschikbaar te stellen. Op dit verzoek is gunstig beschikt GOUDA, 3Januari 18» 1. De collecten bjj het voltrekken van huwelijk op het Raadhuis in 1880 hebben opgebracht 216.14. De jaarl jjksche Nieuwjaare-collecte te Berg-Ambacht bracht ditmaal 567.70 op. Aan de behoeftige gezinnen werd ruime uitdeeling van brood, rijst en steenkolen. Aan sommigen werd ook geld uitgereikt. Bij besluit van den gemeenteraad van Berg-Ambacht zal aan do 2e Openbare School nog een onderwijzer aangesteld worden. Het salaris van den nieuwen titularis zal 450 bedragen. Door een Dinsdagavond tegen elf uur van het bureau aan de Ou. muntende bouillon geschonken, ten einde den nen, die in deze koude de nachtronde doen”, te Ver kwikken by het op post trekken en het terugkeeren. De mededeeling werd er bijgevoegd, dat Woensdag morgen nog ongeveer driemaal die hoeveelheid ge reed zou zijn. geleden uitgeschreven, zijn ongeveer veertig stukken ingekomen. Men schrijft aan de „N. B. Ct.» Nu er telkens gesproken wordt over het verkoopen van sterken drank op het ijs, is het niet onaardig te vernemen, boe sommigen de bepalingen der drankwet weten te ontduiken, Op den Rijn, van Leiden naar Bodegrave, wordt door de tenters geen sterken drank verkocht, maar zij bieden den schaatsenrijders een kop warme melk aan voor 6 cent, en geven daarbij een brandewijntje cadeau. Een van den gouverneur van Sumatra’s Westkust ontvangen telegram, gedagteakeud 2 dezer, bevat de volgende berichten Door zware regens zijn in de laatste dagen nabij Taloe, de standplaats van den assistent-resident van Ajer Bangis en Bau, aardstortingen onts.aan, die eene rivierverstopping veroorzaakten, tengevolge waarvan genoemde plaats en omstreken vele voeten onder water zijn geraakt. Den eersten dezer was men daar met een groot aantal heerendienstplicbtigen uit alle larassen aan het werk, toen door eene aardstorting vele menschen bedolven werden. Een bandar, 28 vadem lang, was daardoor totaal verstopt geraakt, hetgeen het water onverwachts zoodanig had doen stijgen dat de gouvernementsge bouwen tot aan het dak in het water stonden. U) Ik nam de jas werktuigelijk op, en gehoorzamende aan de gebruiken van mjjn beroep, begon ik het kleedingsstuk nauwkeurig te bekijken en de zakken te onderzoeken. Ik vond in den eenen zak een paar zwarte, glacé handschoenen, oen klein gebedenboekje, in een ande- ren een paar shilling en een kaartjesétui in den rechter borstzak. In den linkerboretzak was een zakdoek. Toen ik de jas had nedergelegd, nam ik die weer op. Het fluisteren in de naaste kamer duurde nog altoos voort. Ik had niets beter te doenwerk- tuigelijk stak ik nogmaals dè band in de zakken. Ik haalde den zakdoek voor de tweede maal er uit, en juist toen ik die weder in den zak wilde steken, bracht een onverklaarbare nieuwsgierigheid er mij toe, mjjn hand nog dieper in dien zak te steken. Ditmaal voelde ik een klein propje in een hoekje. Do *^k was buitengewoon diep. Ik haalde er een stukje dun papier uit, dat verfrommeld was en toen maar in den zak gestoken, waaruit men het later vergat te halen. Ik streek het glad. Het bleek een bagage-etiquette te zijn Londen.” «Southend naar Londen." *t Beteekende op zich zelf niet veel. Maar het was juist het biljet, dat ik niet op Philip Harvey’s koffer te Parijs kon vinden. „Southend naar Londen.” Hoe kwam dit papiertje in den zak van Austin Harvey De verklaring lag voor de hand. Het was een biljet van een stuk van zjjne bagage. Hij woonde immers te Southend en kwam stellig meer dan eens te Londen. Deze verklaring scheen voldoende, maar mij vol deed ze niet. Terwijl ik daar nog op het biljet zat te staren, gebeurde er juist wat ik gehoopt had. In het vuur van het twistgesprek verhief zich de stem van Philip Harvey -. „Ik geloof nooit dat ik het heb gedaanzeide hij met nadruk „Je moogt zeggen wat je wilt, ik geloof het niet.” Wat toch niet de moord Zou die man in staat zijn, voor zjjn eigen broeder zulk eene rol te spelen „Stil 1” zeide Austinmaar na een oogenblik was bet de stem van Austin, die duidelijk hoorbaar werd. „Eu daarom moet zijn waren de eerste woorden die ik hem hoorde zeggen en vervolgens „O Philip, Philip, waarom beken je het niet F Voor wien houdt gij het vol? Nog eens, bewijst je brief aau mij te Parijs niet genoeg, dat je wist, wat er in dien afschuwelijken koffer was En nu ontken je bet, o Philip, Philip 1” Naar wij vernemen bestaat het plan om in het begin der volgende week eene harddraverij te doen houden, door paarden voor arresleden gespannen. Het technisch bureau „De Voogt» te Amsterdam beeft het initiatief genomen tot hefopriohten van een Ijspaleis achter het Rjjksmuseum, wanneer daartoe de vergunning wordt verleend. Het fraaie plan is ontworpen door den heer H. P. Berlage, architect aldaar. Het bestaat uit een lange galerij met arcade en een toren in het midden. Het wordt op Russische wijze vervaardigd. Een houten geraamte met draadwerk bespannen, wordt met water bespoten, totdat de ijskorst dik genoeg zal zijn. De aannemer, de heer J. T. Thüring heeft zich bereid verklaard het plan uit te voeren voor onge veer 3500. De opbrengst der entrees zal dieuen om de kas van Kindervoedhtf te stijven. Men is bezig de noodige fondsen voor deze lief dadige onderneming te verzamelen, die zeker het groote aanloksel van nieuwheid zal bezitten en dat van twee zijden aanbeveling verdient. arm— Levensgevaarlijke pogingen tot lichting van het hoog opgeborgen archief, dat gedeeltelijk reeds onder water stond, bleven vruchteloos; alleen de registers van den burgerlijken stand, het notariaat en hel vendukantoor, benevens hot archief dor laatste maanden werden gered. Reeds wareu tien lijken te voorschijn gehaald, en vermoedeljjk waren er nog vijftig of meer personen bedolven. De laraihoofden waren bijna allen en de pang- hoeloe’s kopalla allen zwaar gekneusd, terwijl de heerendienstplicbtigen ordeloos waren gevlucht. Tot het verleenen van de noodige geneeskundige hulp is de officier van gezondheid van Loeboe- Sikaping ontboden. „Southend naar De koffer I riep Philip blijkbaar zeer ver schrikt„Spreek daar niet van. Er is nog een duivel hier in huis, die mij met dien koffer vervolgt. Ik zweer je, dat vóór gij hier zooeven binnen zijt gedrongen, ik niet de minste kennis had van het geen er in mijn koffer was. Groote God I ik kan het nog niet gelooven het lijk van tante Elisabeth 1 Ik geloof het nog niet, Austin. Je houdt mij voor den gek. Zij heeft je verteld wat er Zondagavond tussohen ons voorviel, en nu tracht je mij vrees aan te jagen, opdat ik zeggen zal, .idat het mij spijt. Nu dan, het spijt mij. Maar haar lijk in den koffer 1 ik geloof het nooit I” Ik drukte mijn oor tegen de deur. Bevende van spanning luisterde ik naar het antwoord van Austin, maar ik kon het niet verstaan. Weder een lange stilte. Maar nu sprak Austin weder verstaanbaar. „Als je nu niet het eerste vreeselijke punt ont kent,” zeide Austin, „waarom ben je dan zoo dwaas om het overige te ontkennen „Ik stem toe wat ik mij herinner,riep Philip „maar ook niets meer.” „Je zult toch niet ontkennen, dat je dien avond boven je theewater bent geweest? „Neen", zeide Philip. „Je wist dus niet wat je deedt, zooals het helaas, maar al te dikwijls het geval is.” Zoover ik kon waarnemen, zweeg Philip. „Luister,” begon Austin opnieuw, maar Philip viel hem in de rede.

Goudsche Courant | 1891 | | pagina 1