B BINNENLAND. AP 1YBR DE TWEE BBOEDEES. BB. om. 1MH. ?aagd J.ÏÏZ. Nieuws- en Advertentieblad voor Gouda en Omstreken. MP., Dinsdag 13 Januari. STDÜR. De inzending van advertentien kan geschieden tot een uur des namiddags van den dag der uitgave. Miiglng 99 4 lezingen Tijd- brits aanwezig ia en •eweniging Polyhymnia, tf bekomen van de ge- genoog zijn (Uit iet Engeltch.) ij elaten, zjjn ia! kaarten Bovendien worden alle Advertentien gratia opgenomen in het ADVERTENTIEBLAD 'i welk des Maandags verechjjnt. louder L. aeon met hij van ran Prof. TVVR of Wrat- 6,50. - 5,-. - 5,-. 9 verstrekt. gerbestaan bÖ HJE. i onderge- us openen len te be- itiek (ver maanden. Gouda. akt bekend, ats zal heb- ARI 1891, 'kaal «Tot raat alhier. Heer mjjn reis GOUDSCHE COURANT. vorschen en wel van zijn onmiddellijke Daarom was het wenschelijk dat hij van werd gelokt, liever dan dat hij op zijn en men 1 ki J vl“ AD VERTENTIEN worden geplaatst ▼an 1—5 regels k 50 Centeniedere regel meer 10 Centen. GROOTE LETTERS worden berekend naar plaatsruimte. 65 cis. 5 ets. 5 ets. per H.L. De uitgave deter .Courant geschiedt dageljjks met uitzondering van Zon- «en Feestdagen. De prjjs per drie maanden is 1.25, franco per post 1.70. Afzonderlijke Nommere VIJF CENTEN. Tot Huismeester en Huismeesteres in het Oude mannenhuis alhier' zijn benoemd de Heer en Me juffrouw P. A. Nierman», van Amsterdam. de Vischbrug, met het ’.De voor zitter meende, dat er genoeg zijn en noemde op waar ze zijn, doch de heer Boer meende, dat de zuigbuis der brandspuiten bij brand niet genoeg waterdiepte zou hebben aan de kanten, doch wel in het midden, en de zuigfiuizen als dan te kort zouden zijn. De voorzitter vermeende, dat zij voldoende zijn, wat de heer van Wijngaarden als deskundige beves tigde. een dwaalspoor was. Aan den anderen kant stond het bij mij vast, dat, als de verdenking waarheid bleek te zijn, de mis dadiger mij niet mocht ontsnappen. Geen schurk had dan de galg meer verdiend dan bij. Ik moest weten, waar Austin dien Zondag avond geweest was. Hij moest een alibi bewijzen. Niets gemakkelijker, wanneer hij onschuldig was. Eer ik dit had uitge maakt, had ik rust noch duur. Ik besloot on middellijk naar Southend te ver trekken. Ik was om 6 ’sm. te Londen gekomen en had mij voor een paar uur te bed begeven. Thans vertrok ik opnieuw. Om tien uur was ik op weg naar het stadje. Ik telegrapheerde Austin, dat ik om 5 uur bij hem zou zijn. Dat gaf mij een voorsprong van een paar uren. Ik was nl. bang dat ik hom onverwacht op straat zou ontmoeten en argwaan bij hem wekken, als ik hem geen bericht van mijne komst zond. Het telegram was pas weg, of ik begreep, dat ik eene domheid had bogaan. Ik vertel dit kleine voorval, omdat ik precies alles vertellen wil, zboals het gebeurde. Ik begreep, dat, als ik iets te Sout hend wilde te weten komen, mijne nasporingen moesten beginnen in het huis, waar Austin woonde. Daar moest ik zooveel mogelyk trachten uit te -i -uci.iiin— omgeving. het terrein hoede was hem verzocht daar te blijven. Ik zond on- verzoekschrift aan den Gemeenteraad in te een zoogenaamde brits (oen weing glooiend liggende planken met ver hoogd dekstuk,) om daarop n* afl< te knnnen uitsUejtken, welk’'adres word vastgestela en morgen moente zal worden aangebo meenen daarop te mogen wij^bu, omdat bij alle wach ten, ook militaire, zoodanigb brits aanwezig is en zij de daguren niet kunnen besteden met rusten, maar moeten werken. In den Gemeenteraad ran Oudewater werd Vrij- dag het volgende behandeld Een verzoek van de zangv< om een gebouw in huur n- meente B. en W. stellen voor, zulks te verleenen ad 50 ’sjaars. Dit werd aangenomen. In de com missie vao^ de gasfabriek werden herbenoemd de heer D. Boer, met algemeene stemmen, en de heer M. L. Konings met 5 stemmen. De heer D. Boer werd door den voorzitter gelukgewenscht met zijne benoeming. In het burgerlijk armbestuur werden herbenoemd met algemeene stemmen, de heer J. L. de Ruwe en N. J. J. Nielsen. Van B. en W. is een voorstel ingekomen tot regeling, in verband met art. 46 der wet op het lager onderwijs, van de schoolgeldheffing. Voorge steld wordt te heffen per maand, per kind 50 cent minder gegoeden de helft, onvermogenden vrij. Dn heer D. Boer vraagt den voorzitter wat min vermogenden zijn. De voorzitter zegt, dat het lastig is dit te bepalen, doch dat B. en W. daaromtrent en met succes geraadpleegd. Evenals vorige jaren zijn daarin weder tal van advertentien opgenomen, die de waarde verhoogen. Gisteren werd door de agenten van politie 3e klasse alhier eene vergadering gehouden met bet doel een dienen, ten einde te verkrijgen f le afloop der ronde, zich j en verzoekschrift den Raad der Ge- Adressanten vor komen. Al de omstandigheden 'schenen Philip als den moordenaar aan te wijzen, maar geen levende ziel, zelfs Philip niet, noch juffrouw Simpkinson en het minst van allen de politie had het geringste vermoeden tegen zijn ouderen broeder. Er waren geen redenen om Austin te verdenken. Het was niet te ontkennen dat, indien hij z'jne tante had vermoord, een der knapste acteurs on de doortrapste schelm het vereenigd koninkrijk zijn moest. Want hij spande alles in om Philip en mij te overtuigen, dat Philip de’ schuldige was. Met het grootste geduld had hij getracht, in de door drank beuevelde her senen zijns broeders de meening ingang te doen vinden van onwillekeurigen manslag. De omstandigheden en zijne opgedane ondervinding hadden hem zijne taak betrekkelijk zeer gemakkelijk gemaakt. De wijze, waarop hij Philip bewerkt had, begreep ik zeer goed, maar hoe hij zelf gelegenheid kon hebben gevonden de misdaad te begaan, was en bleef nog altijd een raadsel. De bedoeling was duidelijk. Austin kon gevreesd hebben, dat zijne tante een huwelijk tusschen Edith en Philip toch zou tot stand brengen. Maar ik kon mij niet ver- eenigen met piet vermoeden dat Austin de oude dame daarom had vermoord. En dat een zoo beminnens- waardig jongmensch, met zoo openhartige manieren, L-12--C- 1 on vriendelijke stem*. Ik moest de Ik begon te onomstootelijkste bewijzen hebben, eer ik mij zelf het licht zou kon wijs maken, dat ik niet ten tweeden male op met vrijgevigheid zullen handelen. De heer D. Boer is hiermee tevreden. De heer Van Wijngaarden heeft geen bezwaar, doch zou het schoolgeld der gegoeden verhoogd willen zien. De voorzitter zegt, dat zulks nog niet aan de orde is. De heer Boer had liefst het openbaar onderwijs vrij, daar ieder die niet ge negen is het openbaar onderwijs aan zijne kinderen te geven, maar moet betalen hij zelf heeft een zoon die hem jaarlijks 850 kost. Ook de voorzitter evenals de heer A. C. van Aelst, toonde zich voor stander van kosteloos openbaar onderwijs, doch daar zulks niet kon, stelde de heer van Aelst voor, dat voor ieder kind 50 cent zou geheven worden met afslag als meer kindpren uit één,gezin school gaan, mingegoeden 20 cents per kind en per maand, andere vrij. Zulks werd aangenomen zonder stemming. Daarna kwam het voorstel van den heer van Wijn gaarden tot verhooging van schoolgeld voor gegoe den in behandeling. De voorzitter merkte hierbij op, dat een schriftelijk voorstel moest worden inge- diend, dan kon de raad daarover stemmen. Hij geloofde, na de leden gehoord te hebben, niet, dat dit gunstig zou worden opgenomen. De heer van Wijngaarden zag daarvan af, omdat hij met zijn hoofd tegen den muur zou loopen. De vergadeiing afgeloopen zijnde, vroeg de voorzitter of nog iemand het woord verlangde. De heer Boer vraagde, of het niet dienstig zou zijn, eenige gaten meer in het ijs te maken, vooral aan <*- Tr-’--vu1 oog op brand en den lagen waterstand. Heden verscheen bij de firma G. B. van Goor Zonen het Adresboek Gouda1891. Deze uitgave aankondigende, mogen wij niet na laten daaraan oen woord van lof toe te voegen zoo wel voor de goede uitvoering als voor de gemakke lijke inrichting daarvan. Het boekje is onmisbaar voor kantoor, winkel en huiskamer en de ondervin ding heeft geleerd dat wij er moeilijk buiten kun nen telkens en telkens wordt bet ter hand genomen ~FEVI 'UKTOir QOÜDA, 12 Januari 189 L Het is ons aangenaam te kunnen mede deel en, dat de gratfs-uitdeeiing van brood en koffie, waarover wjj in ons nr. van Zaterdag jl. spraken, doorgaat. Geheel overeenkomstig onze verwachting waren de geldelijke bijdragen, die inkwamen, voldoende om de uitdeeling te doen plaats hebben. Te beginnen met morgen, Dinsdag 13 Janu ari, zullen voorloopig dagelijks nitdeelingen plaats hebben in het gebouw der Werkinrich ting tot wering van bedelarij en wel des mor gens van 87i tot 9 uur voor kinderen en van 9 tot 10 uur voor volwassenen. De uitdeeling bestaat hit met boter besmeerde boterhammen en een kop koffie. Een en ander moet in het lokaal gebruikt worden en mag niet worden medegenomen. 22) Hoe langer ik den man gadesloeg, hoe meer ik oplette, dat hij slechts enkele dingen links deed. Blijkbaar had hij in zijne jeugd die gewoonte ge had, maar zich die langzamerhand .afgewend. De oude gewoonte kwam boven, zoodra hij in een opgewonden toestand verkeerde. Dit verklaarde, waarom het mij niet reeds vroeger was opgevallen. Toen wij elkaar aan het Charing-Cross-station verlaten hadden, ging ik naar mijne kamers. Op het oogenblik kon ik niets doen en toch had ik een gevoel, alsof ik niet rusten mocht, alvorens de waarheid aan het licht was gebracht. Zou Austin Harvey zijne tante vermoord hebben P Waarom Waar Was het niet zonneklaar bewezen, dat juf frouw Raynell en Philip dien Zondagavond in het huis hadden geslapen en dat de koffer, met het lijk or in, er den volgenden Maandag ochtend was uit gedragen P Austin was vóór het ontbijt bij zijn broeder gekomenmaar het was zeker dat de moord w toen reeds had plaats gehad. Het geheim scheen heldere oogen hoe langer hoe duisterder te worden, wanhopen of de waarheid wel ooit aan

Goudsche Courant | 1891 | | pagina 1