IZ. iari in. Zn. Z(|D EB. en, BINNENLAND. ©3 van *«t - groote oogen aankeek. 'J 1891. FEUILLETON. N? 4441. Nieuws- en Advertentieblad voor Gouda en Omstreken. 5, Maandag 2 Februari. De intending van advertentlön kan geschieden tot een uur des namiddags van den dag der uitgave. Bij deze Courant behoort een Bijvoegsel. igp der ’t Ma nd zijn. prjjzen in Gb EN Afzonderlijke Nommera VIJF CENTEN. HOOFDSTUK. I. - L r De uitgave dezer Courant geschiedt dageljjka met uitzondering van Zon- en Feestdagen. De prjjs per drie maanden ia 1.25, franco per post f 1.70. (Aoar het Franech.') tweede gedeelte. Bovendien worden alle Advertenties gratis opgenomen in het ADVERTENTIEBLAD 't welk des Maandags verschijnt. door den Burgemeester, den bleef onze .treek toen f Commissie destijds niet wei Met het oog op den 1 heerschende vrees, dat by goüdsche courant. 199-200. iche Con us. door het KMAN en AD VERTENTIEN worden geplaatst ▼an 15 regels 50 Centeniedere regel meer 10 Centen. GROOTS LETTERS worden berekend naar plaatsruimte. Buys had bewogen hem ruim ƒ7000 af te geven voor het innen eener vermeende erfenis van 4 mil- lioen, veroordeeld tot drie jaar gevangenisstraf. Uit Atjeh is te Batavia aangebracht een luitenant der infanterie, onder verdenking van ongeoorloofde^ handel te hebben gedreven met de Atjehers. De verdenking moet zijn ontstaan doordat de firma Kauffmann en Co, te Oleh-leh hem per telefoon zou gevraagd hebben «of hij reeds de wapenen had verkocht?' Deze telefonische vraag zou zijn gedaan terwijl niet de luitenant D. in de benting aan het toestel ^)tond, maar een zijner minderen. Dit heeft aanleiding gegeven tot de verdenking, dat de luite- nant aan Atjehers wapenen verkocht voor rekening N, GOUDA, 31 Januari 1891. Van de gratis-uildeeling van brood en warmen drank (aan de Volwassenen koffie, aan de kinderen melk) werd heden gebruik gemaakt door 816 kinde ren en 187 volwassenen. De heer mr. M. M. Schim van der Loeff heeft gisteren den eed afgelegd als advocaat en procureur by den Hoogen Raad. Je bent dwaas, Millette. Blijf, blijf dan toch hier... Millette I... Millette! Maar het meisje was weg gevlogen als een dolle. En geheel ontsteld, byna machteloos, liet zy zich op een bank neervallen. Als chef van -het detachement van het 4e Reg. Inf. dat gedurende de maand Februari te Woerden de garnizoensdienst zal waarnemen is aangewezen de le Luit, de Ridder. Millette liep zoo hard als zij kon langs het smalle pad, dat naar het bosch leidde en tusschen twee schuinten liep, aan de enne zijde beplant met eike- boomen, aan de andere zijde met mispelboomen en sor- ben. Het was reeds bijna geheel donker, maar zy was niet bang en bovendien had zij geen tyd om aan bang zyn te denken. Hare voeten raakten den grond als ’tware niet, met zooveel haast spoedde zij zich voort en haar hart klopte met hamerslagen. Na eenige oogenblikken stond zij stil. Zij was buiten adem geraakt en zocbt stenn tegen een boom. Zij kon haast niet meer ademhalen. Mijn God, dacht zij toen, als die brief nu eens niet van Placide was? Zij hield hem in de hand. Zij bekeek hem bij het soort van schijnsel dat de schemering als een weer schijn van het daglicht in zich bevat. Het schrift was grof, een weinig bevend en blijkbaar van een onge oefende hand. Oh! dat ik hem lezen mocht! zeide Millette. Ik ben alleen maar bang vader Lorin verdriet te doen.... Als ik me eens bedroog^^aar neen, neen, het een brief van Placide is! Je windt je te veel op, myn kind. Als je het eens mis had Ik kan niet meer.... Ik kan niet staan op mijne beenen. Dat Pascal nu ook zoolang uitblijftI Hij is naar het dennenbosch, zei Millette; ik ga hem opzoeken. In Maart 1876, toen het water in de rivieren eene ongekende hoogte had bereikt en groot gevaar bestond voor doorbraak en overstrooming, vormde ziel*, te Schoonhoven eene commissie, onder den naam van f/Watersnood-commissie voor Schoonhoven en omstre- ken", die terstond handelend zou optreden, wanneer zich in de Krimpener-. Lopiker- of Alblasserwaard het ongeval mocht opdoen en Schoonhoven, als het hoogstgelegen punt, een toevluchtsoord zou zijn voor duizende bewoners van het platteland. Gelukkig Maandag 2 Februari a. st.^ nam. 3 uur zal Dr. W. H. Julius, benoemd tot buitengewoon hoog- leeraar in do faculteit der wis- en natuurkunde aan de Universiteit te Amsterdam, zijn hoogleeraars- ambt openlijk aanvaarden met het uitspreken eener rede in de groote gehoorzaal van het gebouw van den Werkenden Stand. De rector-magnificus der Leidsche universiteit ontving dezer dagen deh volgenden brief //Aan den WelEdele Heer den heer Provezor der studentenschool Leiden. nZeer WelEdele Achtb. Heer. «Daar ik zoo vry ben UEd. een Paar lettere te schrijven, aangezien ik gisstere een. Heer, gesprooken. te Hebbe, daar, ik Zoo. eeu Groote Prachtiege Ulmer doch. Hond, heb. gepantdrt nog geen. Jaar. oud. reu. Zindelijk en zeldzaam mak. voor Kindere en bekroond, te Scheeveninge, reeds over de tachtig contiemeeter Hoog, en in ver Wachting hij Noch Hooger word die, Men Heer heeft mij het adres opgegeefen. van een der. Heere, studente en. ben ik kweit geraakt dus ben ik zoo. vrij, van een. der. Heere per omgaande, iets teweete. en blijve met. Hooge. achting UEd, dw. dn. Phs. Willebrand. Korte Pankoek straat. 21 Rotterdam, de Hond is uit Berlijk ofkomstig uit de toetery De brief is door een der studenten, die den rprovezor” zijne hulp beloofde om den bedoelden persoon uit te vinden, in het studentenweekblad wMinerva” geplaatst. gespaard en behoefde de rerkdadig op te treden, toestand der rivieren en de ueencuuuue »iuos, u». by i el opkomend water de dyken mogelijk diet den nod Igen weerstand zouden kunnen bieden, heeft de Burge oester van Schoonhoven als voorzitter van borengenoe ide commissie, gemeend de leden tot eene sameokomi op te moeten roepen, ten einde bij eventueel ongeval terstond te kunnen gereed zyn. Deze vergadering had Woensdagavond in het Heeren-Logement p ats en word geleid door den Burgemeester, den eer 8. P. H. Noor dendorp, als voorzitter, terwyl de overige leden van het bestuur zijnde heeren T. Teyinok, onder-voor- zitter, A. Hoogenboezem, secretaris, J. F. Versteeven, penningmeester, en N. Kooiman. Nadat het doel dezer bijeenkomst was uiteengezet, deelde de voorzitter mede, dat de commissie gedu rende het tijdsverloop van 16 jaren, sedert zij het laatst samenkwam, vele van hare leden door over lijden, vertrek of andere redenen had verloren, en het bestuur haar had aang^rjld met hen, dia hier mede ter vergadering trgenwoordig waren, en wel, naar hij vertrouwde, zouden willen medewerken om het goede doel te helpen bevorderen. Alsnu werd den aanwezigen medegedeeld, in welke afdeeling zij door het bestuur geplaatst waren, om bij eventueel ongeval de noodige hulp te kunnen verleenen, welke afdeelingen later in de vergadering onderling Weder een voorzitter benoemden. (Schoonh. Ct.) By eene gasontploffing in eene mijn bij Mount Pleasant, in Pennsylvanië zyn naar men vreest 75 werklieden omgekomen. Reeds waren 50 lijken bo ven gebracht. De rechtbank te Rotterdam heeft den 59-jarigen zaakwaarnemer Jan Van Noord, die den veearts G. -19) Wie mag daar nu aankomen? zei Catissou. Millette liep naar ’t venster. Zij zag een man in een blauwe blouse, met rooden kraag, wien een soort van lederen tasch aan een riem over den schouder hing. Het is Jean Niyard, zei zij. Niyardl En wat komt die hier doen? Jeane Niyard was de postbode van Saint-Alvère. Hij wéerde Caressant, die tegen hem opsprong met den voet nf, waarna hij zich bukte om den houd over Wel, wel, gy hier Niyard? zei Millette door het venster. Niyard rees haastig overeind eb nam zijn vilten hoed af. Ja, juffrouw Millette, en ik heb een brief voor u meegebracht. w Voor ons?.... Een brief? vroeg Millette. Ach, lieve God! Zij verliet haastig het huis en ging naar den post bode toe. -- Een brief! Geef hier! geef hier! Zij nam den brief driftig aan en bekeek het adres. Wie kan het zyn, die ons schrijft? zei Catissou, die ook naar buiten was gekomen i wie kan ’tzyn, lieve Jezus De stem van de oude vrouw was bewogen. Kijk eens goed, moedermisschien is de brief van hem!... zei Millettebekijk het schrift eens goed. Maar je weet toch, dat ik niet lezen kan. Wist ik maar hoe zijn schrift er uit ziet, ik zoude het wel herkennen, zei het jonge meisje. Gij kunt dus den brief niet open maken vroeg Niyard lachend. Hij is aan mijn vader geadresseerd. Moeder Cattisson was ook in tweestryd. s-_ Ja, ja laat ons wachten, mijn kind. Als het «ens niet van hem was! Dank je wel Niyard.... dank

Goudsche Courant | 1891 | | pagina 1