iD. m- os sas LW, geschilderde Janskerk te denis der 8t. keningen enz. lerljjk leven». de Gebroeders BINNENLAND. die as Maandag 9 Februari. CS° 4447. 1S91. en FEUILLETON. MP. I abetb, Nieuws- en Advertentieblad voor Gouda en Omstreken* het beste wereld, m dekten tandpijn, ont- onaangenams worden zeker elijka gebruik nts. Drogist. EN Afzonderlijke Notnmen VIJF CENTEN. to isf lSj De inzending van advertentién kan geschieden tot een uur des namiddags van den dag der uitgave. Bij deze Courant behoort een Bijvoegsel. tau uonog iiotnv ucjmatu, u< levensmiddelen, die door de HOOFDSTUK III. HOOFDSTUK II. su Romans, genoegen, wierp linke en De prjjs per drie maanden ie 1.25, franco per poet 1.70. De uitgave dezer Courant geschiedt dageljjks met uitzondering van Zon- en Feestdagen. (Aoer het Frmuch.) TWEEDE GEDEELTE Bovendien worden alle Advertentien gratis opgenomen in het ADVERTENTIEBLAD ’t welk des Maandags verschjjnt. van den l Hofrad >en GOUDA, 7 Februari 1891. Van de gratis-uitdeeling van brood en warmen drank (aan de volwassenen koffie, aan de kinderen melk) werd heden gebruik gemaakt door 275 kinde ren en 191 volwassenen. M ende Kunsten Directeur der 't recht. JR1NKMAN- iimeriewinkels leche Cou den door het «KMAN en Vergeef voor hem I De minister van oorlog heeft bepaald, dat bij her keuring van levensmiddelen, die door du zorg van Toen de Brigadier Majoor der Ryk’s veld wacht alhier zich Woensdag middag voor dienstzaken naar Gouderak wilde begeven werd hij onderweg door den heer H. uitgenood i^i met dezen mede te rijden, waarop hij in diens rijtuig plaats nam, en zag toen dat daarin een haas vervoerd werd, die hij bij het uitstappen te Gouderak in beslag nam, en tegen den vervoerder proces-verbaal opmaakte. hoesten, idemingg- bewezen. i warme i bevelens in. !5 cent Heden is de heer P. J. A.. Levedag, arts alhier, aan de rijks-universiteit te Leiden bevorderd tot doctor in de geneeskunde, na verdediging van een proefschrift, getiteld „De diagnostiek van Aretaeus.” Aangezien do heer en mejuffrouw P. A. Niermans voor de betrekking van huismeester en buismoesteres in het Oude-Mannenhuis alhier hebben bedankt, zoo zijn door Regenten als zoodanig benoemd de heer en mejuffrouw R. A. van Dam, huismeester en huismeesteres in het Ziekenhuis te Zutphen, die de betrekking hebben aangenomen. Toen de vorige week Vrijdag de beide van diefstal van dekens en Ueedingstukken verdachten J. v. B. en J. v. R., te Gouda, gepleegd ten nadeele van de Mejuffrouw 1 zei de soldaat met komisohen nadruk, ik schenk u vergiffenis I herin ond water, schen f 1-76, Dr POPP» le tanden ge- ?’s Tandplom. tegen eiken in. loemen-zeep, Transpurant- ien, izeepen, welke weeg brengen, n Mondwater n tijd. enen. in 18) Maar toen hij zag dat hem zulks niet gelukte, zei hij Het schynt dat je ongerust bent over Pierrille, zusjelief. Ja, antwoordde zy, ik ben bang dat hem iets kwaads is overkomen. Vier dagen weg te bly ven, ter wijl hij weet, dat gij er zijt I Oh, er is zeker iets gaande en dat maakt me bevreesd. Blijf kalm, Millette. Misschien doe je heel dwaas met je zoo te verontrusten. Weet je wat, ik zal naar Casto-Rasto gaan, dat niet ver af is, dan weet ik dadelijk hoe de zaken staan. Als Pierrille er is, zal ik hem meenemen en by je brengen. Wees maar niet kang. hij zal myn krijgsgevangene zyn en hem zal geen baar worden gekrenkt. De jonge man verwijderde zich met spoed en sloeg ped naar het bosch in. Het was de weg, dien hy bij voorkeur ging toen hij nog klein was, en hij Op den leeftijd van smartelijk lyderi overleden mr. J. wielrydersbond. lu de sportwereld had de overledene zich eene gevestigde reputatie verworven, voornamelijk op het gebied van schaatsenrijden. Van zijne hand ver scheep in 1888 een historisch geschrift, getiteld «Schaatsenrijden*, dat veel opgang hoeft gemaakt. Men meldt, dat het voornemen der Wester-Tram- Omnibusinaatschappij om haar tot Harmelen loopende lyn tot Woerden uit te strekken, reeds spoedig tot uitvoering zal komen. Binnen enkele dagen zullen de proefritten een aanvang nemen. Die tyding werd langs de geheele streek met vreugde vernomen. Eene liefdadigsheidsvoorstelling, te Bodegrave door eenige jongelui gegeven, heeft pl. m. 260 opge- bracht, welk bedrag is overgemaakt aan de commissie voor fNieuwjaarsbedeeling. Uit ’s-Hage meldt men De zaak van den grenadier, die als schildwacht voor het geweer aan de hoofdwacht aldaar oen burger een bajonetsteek heeft toegebracht, hoeft op andere wijze plaats gehad dan bericht werd. Tijdens de aflossing van de wacht op Zondag mid dag jl. had zich als gewoonlijk een groot aantal nieuwsgierigen in de nabijheid der wacht opgesteld, waarbij een paar opgeschote jongens baldadigheden pleegdenzoodat de schildwacht, dio tevens door GOUDSCHE COURANT. De door de Onderofficieren-Societeit te geven too- neelvoorstelling ten behoeve van mingegoeden in deze gemeente, zal plaats hebben den 25en dezer maand. Opgeyoerd worden //Een woord van eer," tooneel- spel in 4 bedrijven, en «Het bekroonde treurspel," tooneelspel in één bedrijf. Voor hen die nog geen lijsten ter inteekeni ig zijn aangeboden zijn nog kaarten a f 0 60 te verkrijgen bij den Adj.-Onder- officier Van der Bijl. herinnerde zich dat hy er meer dan eens was ge weest om vogelnestjes uit te halen. Een half uur later was hij terug.. Welriep Millette, die hem tegemoet geloopen was, hem reeds van verre toe. Pierrille komt van morgen niet, zei Placide. Mijn God! Maak je niet ongerusthem scheelt niets, maar zijne moeder is ziek. Zijne moeder, zei Millette, met een zucht. Dus hij is niet ziekIs ze erg ziek, de arme vrouw - De Terrades weten het zelf niet. Chéry, de be hanger, heeft het nieuws van morgen meegebracht te Castn-Rasto. Pierrille had zijn meesters laten verzoeken er ons kennis van te geven, maar die hebben het niet kunnen doen, omdat er niemand op de hoeve was om hier heen te zonden. Dat is alles. Is je onrust nu een beetje bedaard Neenik weet niet hoe *t komt, mijn broe der, maar ik ben er zeker van, dat er daar een on geluk voor de deur staat. tgWat haal je in je hoofd. Kom, kom, als ik je dan alles zeggen moet, Pierrille zal van middag te twee uur hier zijn. Hoe weet je dat? Van de Terrades, die het van Chéry hebben gehoord. Sacrebleu! je bent wantrouwend uitgevallen zusje me, Placide.... ik ben zoo bevreesd landbouwers Snoek te Moordrecht, en Graveland te Waddinxveen, door J. L. Küsters brigadier en D. Stigter rijksweldwachter waren aangehouden en ge vankelijk naar Rotterdam zouden worden otfergebracht, deed de 2e verdachte in zijne benauwdheid eene belangrijke bekentenis aan den brigadier majoor Geltink dat het gevolg had dat door genoemde be- 20 doode kippen en 2 zwanen, die den nek waren omgedraaid, in beslag werden genomen, die zij reeds te Rotterdam bij J. Raas in de Leeuwenstraat No. 33 op een bovenhuis hadden geborgen, en die den nacht te voren te Berkenwoude ten nadeele van G. Buijense en Z. Vink waren ontvreemd, en waarvan zij ook verdacht werden gehouden. Door verdere nasporingen van genoemde be ambten, zijn ten huize van den le verdachte nog 2 paardendekens in beslag genomen die ook in den laat sten tijd bij den heer W. Slappendel onder Stol wijk ontvreemd waren. Alle deze goederen, alsmede die kippen en zwanen zijn door genoemde beambten in beslag genomen en tegerflio beide verdachten die reeds meermalen vonnissen wegens diefstal heb ben ondergaan processen verbalen opgemaakt. Genoemde beambten hopen dat die beide perso nen niet gauw weder gelegenheid zullen hebben om hun gedurig van hunne nachtrust te berooven. AD VER TENTIEN worden geplaatat van 1—5 regel, a 50 Centeniedere regel meer 10 Centen. GROOTE LETTERS worden berekend naar plaatsruimte. j den hoofdintentant worden aanbesteed, deze zal ge schieden door eene commissie, bestaande uil 3 officie ren, daartoe door den minister aan te wijzen. De aannemer is bevoegd daarbij tegenwoordig te zijn of zich door een gemachtigde te doen vervangen, ten einde zijne belangen te behartigen. ambten dien zelfden avond nog een kist inhoudende I Op den leeftijd van 32 jaar is te Leiden na een van Butthinga Wichers, 1ste secretaris van den Nederlandschen Pascal en zijn neef vertrokken alle.’ naar Saint- Alvète, aangezien Millette haar verloofde op de hoeve wilde opwachten. De landbouwer besteeg Coco, zijn paard, een klein zwart dier, levendig en bang voor de vliegen, zooals vader Lorin zeide. Placide legde den weg te voet naast zijn oom af. Deze zat recht en ferm op zyn paard, dat in een sierlijken telgang voortstapte. Tusschenbeide kreeg Coco een kuur, bij welke gele- genheid de ruiter zijnen neef aantoonde, dat hij ook een paard wist te berijden, waarop de jager van het Afrikaansche leger dan met een glimlach antwoordde. Gedurende de twintig minuten, die met den rit verliepen, kon Pascal niemand tegenkomen zonder hem zijnen neef den brigadier voor te stellen. Hy was honderdmaal grootscher op zijn nee( dan op zijn akkers en zijn wijngaarden en dat zegt wat voor een landbouwer. Tö Saint-Alvère aangekomen, bracht hij Coco op stal bij Nicole, en, zijn neef een arm gevend, begaf hij rich onder de menigte, die zich op de markt had verzameld. Zij verkochten en kochten ossen en de ossendrijvers keken met bewondering naar den neef van ouden vader Lorin. De goede man glom van

Goudsche Courant | 1891 | | pagina 1