IUUS, BINNENLAND. maker ©3 Woensdag 11 Februari. 1891. N? 4449. th»a l flieuws- en Advertentieblad voor Gouda en Omstreken. De Inzending van advertentiên kan geschieden tot een uur des namiddags van den dag der uitgave. J beker, FEVILLETOX. het beste ereld. rn iekten HOLM r ken. EN Drogist. LES HOLM, f i ‘i .232. d tat ing. WK Y. I Afzonderlijke Nommers VIJF CENTEN. 4 u 0.50. HOOFDSTUK III. HOOFDSTUK IV. V, (Aoor het Franech.) TWEEDE GEDEELTE. Bovendien worden alle Advertentien gratia opgenomen in het ADVERTENTIEBLAD *t welk des Maandags verschijnt. andpijn, oat- onaangename worden zeker lijks gebruik sche Cou- den door het IKMAN en meriewinkels ed erkend IUDHEID lerin ndwater, :hen, f 1-75, Dr. POPP’s tanden ge- s Tandplom- tegen eiken •r het her- i der Zelf- e uitspat- ik beb er zulk een behoefte aan om met Millette te spreken. Kom dan, zeide de soldaat. Pierrille wierp nog een blik op het bedhy bezag dat aangezicht, door smart en lijden saamgetrokken, hij snikte nog eens en ging toen snel naar buiten. Op den drempel stond de arme buurvrouw die naar tijding van de zieke kwam hooren. Ga binnen, zeide Pierrille, en bid voor haar. Bevend ging de arme naar binnen. Kom laat ons gaan! herhaalde Pierrille nog maals. En zonder om te zien snelde hij voort. GOUDSCHE COURANT. man die zijn )emen-zeep, ransparant- n, ;eepen, welke veeg brengen. -Mondwater tyd. nen. Deze lezing zal voor iedereen toegankelijk zijn en bet Bestuur der W. V. //de Antiloop" twijfelt niet of vele belangstellenden in de Wielersport in Gouda en omstreken zullen deze gelegenheid te baat nemen om «de Antiloop" en de A. N. W. B. nader te keren kennen. Bij het koj^ps genietroepen, heeft zich het zeld zame geval voorgedaan, dat een soldaat, eerst eenige Uit de recapitulatie der gelden, door genoemde Vereeniging bijeengebracht, blijkt dat er in 1880 is ingekomen door tusschen komst van het Rotterdamsch Comité 916,43 idem van het Haagsche 1214,30 idem van bet Zutfensche 820,79, bij den thesaurier f 1221,19»/,; te zamen ƒ4172,71»/,. AD VERTENTIEN worden geplaatst van 15 regels a 50 Centeniedere regel meer 10 Centen. GROOTE LETTERS worden berekend naar plaatsruimte. Het paard van Placide had den heelen nacht buiten gestaan, met den toom aan een boom vastgebonden. Pierrille steeg er op en Placide ging het paard vragen, dat Pierrille, reeds den vorigen avond had ter leen gehad. Iedereen in Vers hield van Pierrille, en de oom van Placide was er ook goed bekend. Het paard werd hem dus zonder zwarigheid afgestaan en de beide jongelui waren weldra in galop op den weg, dien zij den vorigen avond ook samen hadden gereden. Voor een paar uur, zeide Pierrille, toen we hier voorbijkwamen, had ik nog hoop. Nu is allee gedaan. Ernstig antwoordde de soldaat Zoo is het lot. De heer J. Wartena deed te Utrecht met gunsti- gen uitslag het cand. examen theologie II. afb. Prjjs verschrik- mgd Ijjdt, ering, die m van een het Ver- larkt 34, )t bedrag, en boek- GOUDA, 10 Februari 1891. Van de gratis-uitdeeling van brood en warmen drank (aan de volwassenen koffie, aan de kinderen melk) werd heden gebruik gemaakt door 273 kinde ren en 177 volwassenen. De Staatsct. bevat de statuten der naamlooze ven nootschap de Goudsche machinale garenspinnerij, te Gouda. Een particulier telegram, gisteren hier te lande over Demerary uit Suriname ontvangen, bevestigt het bericht, door Het Vad. gemeld, dat het tusschen gouverneur Lohman en den procureur-generaal mr. Kalff tot eene botsing is gekomen. {Hbl.} De uitgave dezer Courant geschiedt dageljjks met uitzondering van 2on- en Feestdagen. De prjjs per drie maanden is 1.25, franco per post f 1.70. Naar wij vernemen zal Vrijdag 20 Februari, des avonds ten 7»/, ure, eene openbare vergadering plaats hebben van de afd. Gouda van den Nederlandschen Protestantenbond, waarin als spreker zal optreden Ds. J. W. Lieftinck, Predikant te Sliedrecht, die tot onderwerp heeft gekozen /-Het Protestantsch begin sel in onzen tyd." Op de laatste algemeene vergadering van de Wiel rijders-Vereeniging wde Antiloop" werd aan het Bestuur opgedragen, pogingen in ’t werk te stellen, het leden-aantal van /,de Antiloop" en van den Alg. Ned. Wielrijdersbond in Gouda en omstreken uit te breiden. Het Bestuur heeft daarop den toestand van de wielersport alhier aan het Dagelijksch Bestuur van den A. N. W. B. blootgelegd en in overleg hier mede besloten in de maand Maart of April op een nader te bepalen dag een lezing te doen hou den over de strekking van den Alg. Ned. Wielrij dersbond en over het belang, dat wielrijders hebben zich bij dit lichaam aan te sluiten. In het Maandbericht van het Nederlandsohe Zen- tlelingengeootschap is opgenomen hot jaarverslag wan de Kwartgulden-vereeniging over 1890, in verband* met het volgende omtrent de Genootschapsscholen in de Minahassa., die door deze Vereeniging werden ondersteund z/De beteekenis van deze scholen wordt doorgaans niet recht begrepen. Zij vormen een deel van het gemeentewezen en onderhouder^ het gemeenteleven in de Minahassa. Het werk der hulppredikers is hetzelfde gebleven als dat der zendelingen. Hun ge tal bedraagt tien, over een gelyk getal ressorten verdeeld. De inlandsche hulppredikers, thans ook inlandsche leeraars genoemd, kunnen de hulppredikers vervangen, behalve bij de bediening van Doop en Avondmaal. Hun getal zal thans 68 bedragen. Op deze wijze kan elke Zondag een prediker optreden in ^68 gemeenten, of als ieder op denzelfden dag twee gemeenten bedient 136. Het getal gemeenten, groote en kleinere, bedraagt ruim 250. Hoe wordt nu in het ontbrekende van de bediening voorzien Daartoe zijn de 119 Genootschaps-onderwijzers werk zaam, die des Zondags voor de gemeente optreden en door de week, buiten de schooltijden, catechetisch onder wijs geven." 20) Na eenige ©ogenblikken hoorde men het paard van dokter Pradel in draf heengaan, en het geluid lang zamerhand wegsterven in de verte. Toen bleven de verloofde en de broeder van Millette alleen achter, aan het sterfbed van de arme oude vrouw. Zij kwam niet weer bij; zij stierf zooals de dokter gezegd had, in dien toestand van verdooving, die haar had aangegrepen, en toen de morgen kwam voelde de arme Pierrille de hand zijner moeder langzaam koud worden in de zijne. Toen zij koud en stijf was, stond hij op, als een standbeeld, koek haar aan en met een wilden, doordringenden kreet, een kreet waarin een snik en een lach weerklonken, viel hij in de armen van Placide. Deze omarming vereenigde hen beiden voor altoos want er is geen band die vaster bindt, dan de band die een ongelukkige hecht aan den ongeluk begrijpt Toen Pierrille zich losmaakte uit de armen van Placide, scheen zijn gelaat kalm, maar twee groote tranen liepen uit zijn oogen. Hij koek Placide aan en drukte hem zwygend de handtoen geleidde hij hem naar het bed der doode en zeide op kinderlij ken toon Vriend, 4a t is mijne moederMoeder snikte hij weder eensklaps.... //moeder!” Hij wierp zich op het lijk, kuste het, nam het in zijn armen en sprak er mede alsof de doode niet doof was. Placide meende te zullen stikken. Hy ging naar het venster en opende het. De frissche lucht deed hem goed. Hij zag Millette’s verloofde snikkend naast het doodbed knielen en ook langs zyne wangen lie pen tranen. Het gebod van den zoon bij het bed der moeder duurde lang, evenals de snikken, die opwolden uit het hart van het kind en die door de doode niet werden gehoord. Toen stond Pierrille op en keek rondom zich, als iemand die uit een diepen slaap ontwaakt. Hij be merkte Placide en vroeg hem Zijt ge daar nog? In een hoek der kamer zag hij een wijwaterbakje met een gewyden palmtak. Dien nam hij, stak den groenen tak tusschen de vingers der doode en Placide bij den arm nemend zeide hij Nu wil ik naar La Queyrie gaan. Want, Placide, In den nacht van Zondag op Maandag is te Bergen-op-Zoom, in de kantine der kazerne Mar kiezenhof, diefstal gepleegd, gepaard met inbraak, door een der militairen, aldaar gekazerneerd. De dader is door het opschuiven van een raam naar binnen geklommen en heeft zich verraden door het ontsteken van een lucifer. Een schildwacht merkte het licht op, waarschuwde de wacht en de inbreker werd gevonden, verborgen onder Bet buffet. De arrestatie bad hierop plaats onder wanhopig verzet van den dader. Uit Lith wordt gemeld Een handelaar in rijwielen enz. alhier had eenigen tijd geleden eene advertentie geplaatst in de ver schillende bladen, ter aanbeveling zijner artikelen. Een paar dagen geleden ontving hij een schrijven van zekeren Van Os, handelaar in bouwmaterialen, enz. te Loosduinen, hem verzoekende, eene véloci- pède per staatsspoor aan zijn adres af te zenden, volgens het nieuwste systeem, a f 240. Hy kon daarna een wissel op hem afgeven. Toevallig las de rijwielhandelaar in den //Kampioen”, weekblad voor wielrijders, dat De Graaf en Van Os twee beruchte oplichters zijn. Hij schreef aan den burge meester van Loosduinen en kreeg ten antwoord, dat genoemde Van Os als oplichter door de politie was gesignaleerd.

Goudsche Courant | 1891 | | pagina 1