Eikel-Cacao NAAMKAARTJES worden GELEVERD door A. BRINKMAN en Zn. LIKDOORNS, DIT DB HANS te zooi een goed BDRGERWOONHUÏS met KAPI TALE KELDER, vóór van de straat tot ach ter aan de keukenboven, met vrjjen opgang, ingericht en gebezigd voor GRAANZOLDERS en beneden voorzien van regenpomp, waterlei ding en vele andere gemakken, staande aan de Westhaven B. 181, te Gouda. Te bevragen bg den bewoner. Kraepelien Holm’s Zeer Nette Gesteendrukte Radical HEEREN ARTIKELEN, 1891. Nieuu FEl Goudsche Zangvereniging 2e UITVOERING 1890/91 ADVERTENTIËN. A. v. OS Az., Kleiweg E 73 en73’. PETRGLEUM-NOTEEItl,\UEA De in TWE AdresK orte Tiende weg D. 78. op Dinsdag 17 Februari 1891, des avonds te 8 nur, Burgerlijke Stand. Afloop van Openbare Verkoopingen van Onroerende Goederen. Caotzl&ar Schalkwijk, te Rotterdam G Aizoaderlgke 1 G. Anker en C. A. Dekker. De uitgave de: met uitzonde Bekroond met Zilveren en Gouden Medailles. Mtbewlen door HH. Gmn- en Scheikundigen. De prijs per per post 1 voedzaam, versterkend, aangenaam van smaak, voor kinderen en zwakken zeer aan te bevelen. Alom verkrijgbaar in bussen h &g. KRAEPEL1EN HOLM. - ZEIST. Wordt GEVRAAGD een fatsoenlijk niet beneden 18 jaren. 23) Pierrille stond en Placide man door een vloek Nummertj Millette weduwi Gautier, jongen Frontignan ala j Kom, zeul bij den arm, to< warenje kunt gen behoor. Het Lorins zijn niet voor me ie beta niets, dus zal ik Wie weet, Ja, zeide Je bent ni Er zijn oo Eeltknobbels, Hoornvlies, Huideelt, Wratten, enz. worden in 7 h 8 dagen tyd geheel verwijderd, zonder de minste pijn te veroorzaken (ook zelfs niet op de gevoeligste huid). Prijs per flacon met penseel 50 ets. Alléén echt by B. 8CHOLTEN, Coiffeur. Eiscb de handteekening van A. v. TÜIJLL. Wed. H. J. van der TORREN, geb. Rïgt. Wadtlinxveen, 11 Februari 1891. Snelpersdruk van A. BRINKMAN en Zn. Gouda. Een voermt langs een onge op een berg, paarden. Dez aard en kracht een onder, die steeds blakend van geen vei toonden. De wel, maar kal de weg nog, li niet op één d zelfs eenige, ning behoefte te blazen, beei van lendenen pooten. Onze en heetgebaki met innig well durend aan de medehelpers e voor de stump men. Een tjj middelen zijn vnur, waarvai gelijkmatigen doch ten slot niet in verhou en het aanta' het hem te m toorn, zette d stonden, aan Heden overleed tot diepe droefheid zoo van mij als van mjjne Aanbehuwddochter, mjjn geliefde Echtgenoot, de Heer CORNELI8 van der TORREN, in den ouderdom van byna44 jaren. Speciale inrichting voor uitzetten. in het Lokaal <NUT bn VERMAAK», Oost- haven, Gouda. Directeur: MART’S J. BOÜMAN. Solisteu: Mej. BETSY di RE OS, So praan, Rotterdam; Mej. H. G. B., Sopraan, Goudade Heer H. P. B., Tenor, 'e Hoge; de Heer J. C. S. v. o. C., Piano, Gouda. Programma: Ein geistlicher Abendlied, O. Rbinbckb; <Nanie», J. Brahms; Lobgesang, F. Mendelssohn (Koren) Soli voor Sopraan en Tenor. Voor introdnetie, zie Programma. GEBOREN 10 Pebr. There.i» Job.nn, ouder» A. Vagt en G. Okker. Beilhe, ouder» J. ven der Kleijn en M. otL .11. Jobenn», ouden H. F. den Riet «i C C. >an der Kleij, Mariana Jaeobaa, ondera 1. Melder en A. J. Sebraven. OVERLEDEN0 Eebr. M. K. nn Dnijn, 8 w. 10. G. Oosterling, 31 j. 11, G. Hooeendoorn, 8 i. A. de Knegt, 54 10 ÖJ?1111 J’ Starrereld en W. Biljéa. W. F. Wiltenborg en F. ren den End. Stolwijk GEBOREN» Leendert, naden C. A. de Groot en 8. M. van der Bas. ONDERTROUWDL. ter Poorten en M. den Hoed. pet. belooft. Bovendien wordt aan gewonde soldaten of aan gezinnen van hen, die in den strijd sneuve len, een pensioen toegezegd, tot hetzelfde bedrag als de volle soldy. Berichten, te New-York uit Lima ontvangen, ho pende tot 27 Jan., melden dat de Regeeringsstoom- boot «Imperial*, die, gelyk reeds gemeld is, 2000 soldaten naar Iquique moest brengen, in de haven vai Valparaiso gedurende den nacht is aangevallen door de torpedoboot «Blanco*, maar na een scherp gevecht toch de haven kon verlaten. De troepen werden den volgenden dag te Patillos, in de naby- heid van Iquique, aan wal gezet. Toen dit bericht uit Lima werd verzonden, waren alleen de havens Taltal en Chanaral in de macht van de troepen van het Congres. Coquimbo en Pisagua waren weer door de troepen van den Presi dent heroverd. De Regeeriug doet nu haar best de haven Iquique zoo sterk mogelyk te maken, ten einde deze gewichtige haven te houden. De havens van Iquique en Pisagua zyn voor de scheepvaart, gesloten, maar ondanks de blokkade van de haven van Valparaiso kunnen de schepen die haven binnen komen en verlaten. Er wordt verder gemeld, dat de President zeer optimistisch blijft en aan alle gezantschappen steeds rooskleurige berichten zendt Blijkens later bericht zyn de drie Chileensche oorlogsschepen, die tot de party van den President zijn overgegaan, ter roede van Montevideo aange komen. Verkoop 11 Februari te Reeuwyk. Huis, pakhuizen enz. by de Beeuwyksche Brag E No. 42 te Reeuwyk 3985.— kooper P. de Heer te Schoonhoven. 4 Huizen en Erven aldaar, E No. 55 tot 58 2300.kooper J. Smit te Reeuwijk. MAR KTBERICHTBN. Gouda. 12 Februari 1891. Veemarkt. Melkvee goede aanvoer. Handel en prijs zeer vlug. Vette varkens tamelyke aanvoer, handel flauwer 20 a 22 ct. per half KG. Biggen voor Engeland goede aan voer, handel idem 15 a 16 ct. per half KG. Magere Biggen tamelijk aanvoer, handel idem 0.50 a 0.80 per week. Vette Schapen redelyke aanvoer, handel flauw/18 a 24. Nuchteren kalveren goede van voer, handel vlug 5 a 12. Aangevoerd 15 partijen kaas, handel vlug. 1ste qualiteit a 2de qualiteit 22 a 2 6—, Boter, weinig aanroer. Handel vlug. Goeboter 1.45 a 1.55. Weiboter 1.20 a f 1.35. ran de Makelaars De markt was heden vast. Loco Tankfust f 7.70. Geïmporteerd fust 7.75. Maart- en April-levering 7.60. Duitschlands aanzien ten opzichte van het buiten land verzwakt. Daarby wordt de keizer verdacht gemaakt wegens het ontslag van graaf Waldersee en wordt steeds ge sproken van ministerieele crisissen, blijkbaar om ook de conservatieven tegen de regeering in het harnas te jagen. Zonder twyfel is prins Bismarck niet vreemd aan deze pogingen. «De conservatieven zegt het Dew/scAe Tage- blatt zyn prins Bismarck dankbaar en ontzeggen hem niet het recht zyn meening te zeggen over aan gelegenheden van algemeen belang, maar degelyke aanvallen door middel van de pers achten zy niet gerechtvaardigd. Het is zeer te betreuren, dat prins Bismarck niet openlijk verklaart, dat hy met derge- lijke pogingen tot ondermijning van het gezag der regeering niets te maken heeft. De conservatieve partij zal echter in geen geval deelnemen aan deze beweging en wil deze niet langer aapzien, zonder daartegen ten krachtigste te protesteeren.” Het onderzoek in zake de insubordinatie der mi liciens te Brussel is afgesloten. Gisteren is de helft van de miliciens van de lichtingen 1887 en 1888, dit, zoolang het onderzoek duurde, onder de wa penen werden gehouden, met een maand verlof naar huis gezonden. De algemeene raad der Belgische werkliedenparty heeft een manifest uitgevaardigd, gericht tot de Belgische bisschoppen, waarin zij worden verzocht zich niet tegen de herziening der grondwet te ver zetten. Maandag ontving, zooals reeds gemeld is, koning Leopold een deputatie uit de werkliedenparty, die zijn bemiddeling in zake het algemeen stemrecht kwam inroepen. Op zeer loyale wijze ontving de koning de arbeiders. Hij vroeg inlichtingen omtrent hun werkzaamheden, den duur van hun dagelykschen arbeid, hun loon en don torstand hunner w ningen. Op de vraag der arbeiders, of bij zijn invloed wilde aanwenden ten gunste van de invoering van het algemeen stemrecht, antwoordde Leopold, dat hij groote sympathie voor de arbeidende klasse koesterde doch geen dictator was en de natie zich in dez? zou laten verklaren. Op de verklaring der arbeiders, dat zij deel uit maakten van die natie betoogde de koning, dat zij onrecht deden zich als een kaste te beschouwen: «wij zijn allen Belgen en allen arbeiders op ver schillende trappen.* Zeer ad rem merkte de woord voerder der werklieden op, dat dezen ze f het niet waren, die hen tot een afzonderlijke kaste hadden gevormd, wat hij met een enkel voorbeeld ophel derde hun totale uitsluiting van kies- en stem recht 1 Waarschijnlijk werd het den koning bij deze welsprekende betoogen niet goed te moedehij be riep zich op zijn plichten van constitutioneel vorst, die hem verhinderden, hoezeer hij ook bereid is grie ven te verhelpen en alle zijne onderdanen gelukkig te maken, beloften in de hem voorgedragen aange legenheid te doen. Met een handdruk nam de koning van zijn bezoekers afscheid. Of dezen zeer voldaan waren Koning Leopold, die zich tegenover de arbeiders zoo omzichtig be riep op de perken, hem door de constitutie gesteld, teneinde geen kleur te bekennen op hot punt der verlangde dem cratische hervorming, heeft deze terug houding allerminst in acht genomen bij het mili taire vraagstuk. Intusschen blijft het mogelyk, dat de koning nog zijn invloed aanwendt om de over- heerschende partij tot een tijdig en verstandig toe geven te bewogéta. Het heet, dat in Italië het ministerie 10 a 11 millioen zal bezuinigen op de begrooting van oorlog, waarvan ruim 4 millioen als gevolg van het later oproepen der lichting van 1891, en 3 millioen door het vervroegde naar huis zenden van 15000 man. Verder zal een half millioen geschrapt worden van het fonds voor geheime uitgaven, dat door Crispi tweemaal verhoogd was, on zullen de ministers, elk voor zijn byzonder departement, den administratie- ven dienet vereenvoudigen en daardoor eenige hon derdduizend lire bezuinigen. De Portugeesche ministerraad heeft besloten geen doodvonnis te laten voltrekken, indien dit door den krijgsraad tegen een of meer personen ter zake van den opstand te Oporto mocht worden uitgesproken. Alle pogingen tot schikking tusschen de partyen in Chili lijden schipbreuk. Eenige onpartijdige leden van het Congres trachtten te bemiddelen en drongen bij de marine-party aan, de geschillen aan arbitrage te onderwerpen. Het antwoord luidde echter on veranderd geen vrede voordat de President zijn ont slag heeft genomen. En de President weigerde ook elk voorstel tot bemiddeling en wil niet hooren van zijn ontslag. Men vreest dus, dat de vijandelijkheden zullen voortduren, tot dat ’t een der partijen gelukt een afdoonde overwinning te behalen. President Balmaceda heeft een proclamatie uitge vaardigd, waarbij hij den soldaten, die geen deel nemen aan den opstand, een extra soldij van 25

Goudsche Courant | 1891 | | pagina 3