AAS der Kaasmarkt. >n ir is, een ir geschikt erenstand. a/d boek te Wagen- 1 ping L BINNENLAND. I i rukte 05 88S Maandag 16 Februari. N9 4453. 1891. FEUILLETON. en Zn. Nieuws* en Advertentieblad voor Gouda en Oqnstreken* De Inzending van advortentiön kan geschieden tot êén uur des namiddags van den dag der uitgave. iak 1 dooi L, B|j deze Courant behoort een Bijvoegsel. n des mor* 1.C.F0R- HOOFDSTUK VII. sr resp. ïational tlon de enz. iricatie ter Van ter over- gunatigen De uitgave dezer Courant geschiedt dagelijks met uitzondering van Zon- en Feestdagen. De prjjs per drie maanden ie 1.25, franco per post 1.70. Afzonderlijke Nommers VIJF CENTEN. Bovendien worden alle Advertenties gratis opgenomen in het ADVERTENTIEBLAD ’t welk des Maandags verschijnt. Van de gratis-uitdeeling van brood en warmen drank (aan de volwassenen koffie, asn de kinderen melk) werd heden gebruik gemaakt door 298 kinde ren en 197 volwassenen. AD VERTENTIEN wösden geplaatst van 15 regels h 50 Centeniedere regel meer 10 Centen. GROOTS LETTERE worden berekend naar plaatsruimten i mahonie- IDDEN en HELS en en KAR- rkt GOOD (tiaar iet Franeck.) TWEEDE GEDEELTE. GODDSCHE COURANT. des mor- E. No. 42, In De Tergouwtcke leest men: Dinsdag 10 Februari werd op de begraafplaats te Gouda, het stoffelijk overblijfsel ter aarde besteld van den heer T. van Dam, in leven baas-opzichter der z. g. n. buitenwerken der gemeente; welke be trekking hy ruim 80 jaren met eere mocht waarno men; waarom dan ook de gemeente in hem een zeer getrouw en ijverig ambtenaar heeft verloren, en de werklieden met innige smart hun baas zagen Omtrent het bericht, dat onderhendelingen zouden worden gevoerd tusschen het Rijk en den prins van Wied tot aankoop van het paleis van prins Frederik ten behoeve van den dienst van het departement van Waterstaat, kan het Dagblad va» Zuid-holland en 'e-Gravenhage ten stelligste verzekeren, dat daarvan niets aan is. Iwee jaren geleden was er een oogenblik sprake van don aankoop van bedoeld paleis, om het in te richten voor het departement van Binnenlandsohe Zaken, maar het bleek toen dat de eigenaar het palies in eigendom wilde behouden. De Vereeuiging ter verbreiding der Anti-revolu- tionaire beginselen, door middel van couranten en geschriften, gevestigd te Gouda, is als rechtspersoon erkend. (De Tergowche.) o GOUDA, 14 Februari 1891. VERGADERING VAN DEN GEMEENTERAAD Dinsdag den 17 Februari *1891, des namiddags ten 1 ure. Aan de orde: Het voorstel van het Israëliotisch Armbestuur tot wyziging zyner begroeting, dienst 1890. Het adres van A. L. Lafeber e. a. betreffende bet geven van eenen naam aan eene kade of laan in de Korte Akkeren. Het adres van A. L. van Dorsaen e. a. houdende verzoek om wyziging van het uur voor den aanvang In tegenwoordigheid van een talrijk publiek deed de rechtbank te Assen gisteren uitspraak in zake Hy volgde Jeantoux, die naar de herberg ging, op den hoek van bet plein en de groote straat. Zjj konden nauwelijks tien minuten binnen zyn, toen Julou Pierrille naar zich toe zag komen de jongen merkte heel goed dat hij erg opgewonden was. Pierrille was blootshoofds en liep snel. Op het plein gekomen, keek hij rond en toen hij nie mand zag dan Julou bij den hooiwagen, vroeg hy den jongen, of die daareven den langen Jeantoux niet gezien had. O zeker, antwoordde Julouhij is daarnet bij Lambert gegaan met.Claude. Als ge hem spreken moet, daar zijn ze nog, meneer Pierrille. Pierrille luisterde niet verder, maar was dadelijk aan de herberg, die hij binnentrad. Hij kwam in een groote gelagkamer, waar niet veel licht was, en waar om de houten tafels de boeren bij groepjes een glas wijn, bier of likeur zaten te drinken. Met één oogopslag had hy de zaal overzien en in een hoek den gezochte met Claude bespeurd. Hy trad recht op hen toe, met gebalde vuisten en glinsterende oogon. Jeantoux, die met Claude in een druk gesprek was, zag hom niet aankomen. Pierrille was naderby gekomen en sloeg hem plot seling op den schouder. Zeg riep Jeantoux qjch omkeerend wie durft Toen hij Pierrille zag werd hij bleek en stond op. Wat wou je vroeg hy op dreigenden toon. Pierrille keek hem strak aan. Zyn tanden klapperden. Er lag zulk oen uitdrukking van haat en verachting in dien blik, dat Jeantoux achteruit deinsde. Wat ik wou, zeide Pierrille. Ik wou je reken schap vragen van je gedrag van dezen morgen. Je zult me zeggen wat je op La Queyrio kwam doen en, wat je tegen Millette Lorin gezegd heb en hier, tegenover me. Antwoord I Wel verduiveld, begon Joanteux en poogdA te lachen. Ben ik jou verantwoording schuldigJfeeb je volmacht me hier te komen ondervragen en op zulk een toon Nu, ik denk er niet aan je te ant woorden. Jeantoux... zeide Pierrilleje zult me antwoor den, als ik dat wil. Waar haal je dat vandaan? Groote goedheid I riep Pierrillemaak me niet razend l Eigenlijk kan het mij niets schelen wat je zegt, of zwijgt, om te liegen of te bekennen. Ik weet wat je gezegd hebt, en wat je gedaan hebt by Lorin. En omdat ik het weet, ben ik hier, om je er reken schap van te vragen en je te dwingen om van mij ver giffenis te smeeken, ja van mij, lafaard, die vrouwen beleedigt. Lafaard 1 zeg je lafaard 1 schreeuwde Jeantoux. Doch Claude greep hem rast toen hij Pierrille wilde aanvliegen. Die ellendelingdie ellendeling 1 laat me toch los, Gautier; zpo’n ellendeling! Kom, zeide Pierrille, laat hem los, Gautier Bij. de verkiezing van oen lid der Tweede Kamer in het hoofdkiesdistrict Zuidhorn, ter vervanging van den heer mr, E. Cremers, zijn uitgebracht 2378 stemmen. Gekozen de heer G. Zylma (liberaal) met 1252 stemmen. De heer A. Brummelkamp (a.-r.) had 891, de heer Feringa (volkspartij) 220 stemmen. Volgens het Vaderland is het reeds bekend, wat waarschijnlijk de aanleiding' is geweest van het ge-' schil tusschen de gouverneur van Suriname en mr. Kalff. De Engelsche oonsul-generaal heeft er zich nl. bij den gouverneur over beklaagd, dat gestrafte Britsoh-Indische koeles openlijk mishandeld werden. Dit heette geschied te zyn op bevel van den procu- reur-generaal. Deze, door den gouverneur ter ver antwoording geroepen, beriep zich op een door dezen verstrekten last, dien de gouverneur wederom ont kende te hebben verstrekt. Vandaar hevige oneenig- heid tusschen beiden. BALAN- ZAKKEN, IN8, een EN, een MEST in en aange- heen gaan. Geen immortellenkrans sierde de lijkkist waarin het stoffelijk omhulsel zich bevond, maar wel zag men menigen traan in de oogen der be langstellenden op de begraafplaats aanwezig, die den eenroudigen vriondelyken man in zijn leven hadden gekend. Aan de groeve werd een ernstig en plechtig woord gesproken door den WelEerw. Heer Ds. r. d. Berg, predikant by de Chr. Ger. Gom. te Gouda, welke Gemeente een reeks van jaren door van Dam als ouderling was bediend. Ernstig werd door ZEw. gewezen, op de verschillende levensbetrekkingen, waarin de overledene zich als christen had doen kennen, maar bovenal op het heil dat door hem gezocht en gevonden was in Hem, die Zyn Gemeente heeft toegeroepen„Ik ben de opstanding en het leven, die in My gelooft zal leven, al ware hy ook gestorven, en wat hem zoo uitnemend tot troost was geweest in zyn stervensnre, dat hy met blijdschap de ontbinding des lichaams te gemout zag, om straks by Zyn Heer te zjjn. Hem in volmaaktheid te aan schouwen, en te verheerlijken. Onder d« belangstellenden merkten we ook op, de heer L, Burgersdijk, (gemeente bouwmeester) die mede en het strekte ZEdl tot eer. een laatste eerbewijs aan het stoffelijk overschot des overledenen toebracht. Daniel 12 v. 2. Thesaajpnicensen 4 v. 14. In de gemeente Berg-Ambacht is in dan loop van dezen winter reeds veel tot leniging van den nood der armen gedaan, De beide armbesturen hebben, meer dan ééno buitengewone collecte gehouden. De Nieuwjaarsoommisaie deelde weder ryst, brood en steenkolen. De Ijsclub heeft aan vele werkloozen werk verschaft; door hen wegen te laten effen maken, sneeuw wegwerken, enz. Op gelijke manier heeft ook het gemeentebestuur aan menigeen tijdelijk werk verschaft. Thans is, ook eene vereeuiging opgericht, geheeten „Weldadigheid naar Vermogen*, welke zich ook ten doel stelt de armoede te lenigen, en zoo veel mogelyk te voorkomen. 24) Op het plein te Saint-Alvëre was Claude Gautier, geholpen door een jongen van een jaar of vyftien, bezig een kar hooi af te laden. Boven op de kar staande, zag hij van verre den langen Jeantoux aan komen, die er niets opgewekt uitzag. Kijk, kijk dacht hij die heeft om de kaars willen vliegen en komt met verbrande vleugels terug. Hé 1 Jeantoux, Jeantoux, hé 1 riep hij uit de verte wat scheelt er aan? Niets, antwoordde de ander, naderby komend of eigenlyk wel.... ik zal je vertellen wat er gebeurd is. O! die MilletteI Wat dat me een verdriet doet! Och, dat is nu zoo veel bizonders niet Kom er af; als je mee naar Lambert gaat, zal ik het je vertellen. Maar kom dan. Claude klom van de kar en seido tegen den jongen Blijf .bier, Julo, en zorg voor de beesten, hoor je.

Goudsche Courant | 1891 | | pagina 1