.EN ra s i J r I V MOEDER EN DOCHTER Uw - -I II Hl IS, BINNENLAND. ping I J Maandag 23 Februari. N9 4459. i FEUILLETON. iagd bevattende rprps van even onder trant. II 1891. 1 Nieuws- en Advertentieblad voor Gouda en Omstreken. <5 iel beste reld. Uiten Jrogist. G-, 199-200. 1 I De inzending van advertentiön kan geschieden tot eên uur des namiddags van den dag der uitgave. Til t 1 i dat te Arnhem ren te be- i) Schlangenbad, Augustus 1885. II- T. Z. bjjde te Gouda. ■is G. 0. ouda. Bovendien worden alle Advertentien gratis opgenomen in het ADVERTENTIEBLAD ’t welk des Maandags verschgni. i idpyn, ont- i aangename rrden zeker k> gebruik erie winkels men-zeep- insparant, epen, welke :eg brengen. londwater tijd, -w ten, i W (Anar het Duitsch.) al worden rin dwater, en, 1.75, r. POPP’s tanden ge- Tandplom- jgen eiken des mor- ijk K. No. an eenen Het wordt voor- en zal getiteld prjjzen in maar het i Mahonie- iecretaires, e Boeken- JISRAAD, ie groote ernstige raad gericht, op hunne ondervinding berustend aan hen die aan emigratie naar California denken. In dit bij den uitgever K. van der Zande te Arnhem verschenen geschrift, ouder den titel Hen laatste woord in zake de Holland California Land Company, waar schuwen zij tegen de overdreven en onware voorstel lingen, welke in ons land ten aanzien van die vesti ging gegeven worden. Hendrik XXII, vorst van Reuss, heeft het laatste nummer van de Kladderadatschhet bekende politiek* satirieke Duitsche weekblad, doen in beslag nemen en eene aanklacht tegen den verantwoordelijken redac teur ingediend, wegens eene voor den Vorst belecdi- gende zinspeling, welke in dit nommer zou voorkomen. De Duitsche bladen, o. a. de Köln. Ug. maken zich zeer vroolyk over de lichtgeraaktheid van den Vorst en zien in het gewraakte artikel niets meer dan oen onschuldige politieke ontboezeming. Uwe Lena. P.8. De jonge vorst Kirchberg is bij/& meerder jarig I Verbeeld u, Hans Weiher, als stiefvader over iemand die niet veel jonger is als hijzelf. Neen ik kan er niets van gelooven dat zou al te be spottelijk zijn. Mej. S. A. U. Kluit te Moordrecht deed met gun- stigen uitslag te ’s Hage het examen in de fraaie handwerken. 4 1 j goudsche courant. 9 ADVERTENTIEN worden geplaatst van 15 regel, a 50 Centeniedere regel meer 10 Centen. GROOTE LETTERS worden berekend naar plaatsruimte. Naar men verneemt, is de ontwerp-stedeawet door de afdeelingen der Eerste Kamer ongunstig ont vangen. De uitgave dezer Courant geschiedt dagelijks met uitzondering van Zon- en Feestdagen. I i 1 De-prjjs per drie maanden is 1.25, franco jft» post 1.70. Aiz0derlgke Nommers VIJF CENTEN. De onderneming van der. heer Saalborn, directeur der Duitsche Opera te Rotterdam is gevallen. De heer Saalborn heeft aan de artisten aangeboden, van de achterstallige gages 50 percent uit te keeren en tegen gelijke vermindering (Ier salarissen de on derneming tot het einde van het seizoen voort te zetten. Een gedeelte van het personeel was bereid, met deze schikking genoegen te nemen, meerendeel heeft de voorstellen van den directeur afgewezen. Dientengevolge heeft de hoer Saalborn de directie neergelegd. raai en corps in bijzonder gehoor ontvangen. De afgevaardigden zouden vervolgens aan eenen maaltijd ten Hove vereenigd worden. L. Zoo stond reeds zwart op wit, wat tusschen de twee besproken menschen nog niet eens besloten was, en dit kwam reeds in de wereld voordat ze het zelf wisten. En terwijl de schrijfster nog zat en nu een weinig gift, dan een weinig gal door haren inkt mengde, zat de heldin van die regels in het woud op een met mos begroeide steen en zag met hare groote, wonderbaar sprekende donkere oogen naar Omtrent hot valsche bankbiljet, aangehouden is, verneemt de /zArnh. Ct.,« dat de valschheid kenbaar is aan de volgende kenteekenen: dat het papier iets dikker aanvoelt2*. dat het geheel iets donkerder is gedrukt, hetgeen vooral in het oög valt in de vier hoeken, waarin het cijfer 100 voorkomt; 3°. dat op de keerzijde bij vermel ding der wet gedrukt staat: //Staatsblad" in plaats van //Staatsblad"; 4°. dat het „watermerk eenigszins donker is in plaats van licht; 5°. dat de randen scherp afgesneden zijn. Het biljet, dat vooral aan de keerzijde volkomen op een echt biljet gelijkt, is hoogstwaarschijnlijk langs photografischen weg vervaardigd, waarop ook de omstandigheid wijst, dat reeds eenmaal een groot halfjaar geleden een dergelijk biljet met geheel dezelfde letters en nommers aan de Bank moet ge presenteerd zijn. Wij herhalen daarom, dat het den datum draagt van 29 November 1880 en dat het genommerd is B. L. 1935. Omtrent de vlucht van naar alle waarschijnlyk- heid een tweetal roofvogels, dat zéér onlangs van den vreemde uit zoude zijn neergestreken te Winschoten en wel in een logement aldaar van de derde klasse, schrijft men aan de A. Gron. Ct.: Deze personen moeten zich hebben doen kennen als kooplieden in bukskin. Kort na hunne aankomst arriveerde per spoor aan hun adres uit het buiten land een kistje, aan welks inhoud blinkende voor werpen, zoo wordt verzekerd eerst de beambten der douane en, door hunne tusschenkomst, vervol gens die van den waarborg hunne aandacht wadden, welke belangstelling werd gevolgd door aangifte van de betrokken colli tegen betaling evenwel van 80 a 90 gulden rechten, voor de kwijting waar van zich een barmhartige Samaritaan liet vinden. Weldra trokken echter ook andere dienaren der wet, dan de reeds verméldde, doch nu in uniform, zich het lot der vreemdelingen aan, toen uit ontvangen informatiën zou blyken, dat op het vangen van beide vogels, wier vlucht te Wilhelmshafen a/d Jabde was begonnen, hooge pry’s werd gesteld, een ver langen waaraan ten slotte niet is voldaan wegens het opnieuw uitvliegen van de beiden, meer naar het binnenland misschien. Gij wilt dus iets over het leven hier hooren? Het is ook hier het eene jaar in, het andere uit steeds hetzelfde; des ochtends baden, dejeu- neeren in het hötel, lunchen in de restaurant van Müller, dineeren, soms hier, soms daar, maar meestal toch in 't hotel, ’s avonds een wandeling naar het bosch en eindelijk soupeeren in den tuin. En de menschen? Die zijn ook steeds dezelfde. Vorsten incognito, poolsche Jodenbankiers en andere rijkelui uit de groote steden en eindelijk verve lende professoren uit alle streken dezer schoone wereld, en daar tusschen wandelen wij steeds iederen dag. Bekenden komen hier haast niet, be halve onze buurman, de baron von Weiher, die ik een paar dagen geleden in het gevolg van de we duwe vorstin Kirchberg wandelen zag; deze vorstin is eene schoone vrouw en onze baddokter, die alles weet, gelooft dat zij verloofd zijn. Het is te hopen dat hij dan maar bij haar gaat inwonen, want zijn Door de heeren T. J. van Onteren, E. V. A. de H. M. de Koningin-regentes zal aanstaanden Maan- Stuers, K. L. Smissaert, J. J. Verhoeff, A, Pluijgers, dag de leden van de Eerste Kamer der otaten-Gene- J. W. Steens Zijnen en Gerard W. Thieme is een Fatsöenlyke Naar de «Amst." verneemt, zal met 1 Maart te Amsterdam een orgaan van de sociaaLdemocratische onderwijzersvereenigiag verschenen, loopig als maandblad uitgegeven zijn //do Volksonderwijzer." De Algemeene Kerkeraad der Hervormde Gemeen te alhier maakt bekend dat de stemming door de Stemgerechtigde Mans- lidmaten dezer Gemeente zal plaats hebben in de Kerkekamers der 8t. Janskcrk, op Maandag den 2n Maart e. k. des voorihiddags van 10 tot namiddag 8 uur en des avonds ^an 6 tot 8 uur. Bij deze stemming .zal de gemeente zich moeten verklaren over de wijze, waarop in het eerstvolgend tiental juten de verkiezing van Ouderlingen en Dia kenen Oh de beroeping van Predikanten in deze ge meente zal geschieden, óf dat dè Algemeene, Kerkeraad wordt gemachtigd dat recht uit te oefenen volgens de bestaande orde, bf dat een Kiescollege wordt verlangd. De Stembilletten zullen verkrijgbaar zijn in de Kerkekamers, waar de stemming zal plaats hebben. Opening der Stembussen op Dinsdag 3 Maart, ten 10 ure e. k. tuintje en woonhuis zijn niet bijzonder voor het verblijf van eene vorstin geschikt. Maar gij kent het spreekwoord van het gekregen paard nu, Hans van Weiher heeft zijn klein landgoed vaneen oom geërfd ei) nauwelyks was hij bezitter of hij wist niets beters (of niet slechters) te doen, dan den dienst te verlaten en er in te trekken. Hij was toch zoo’n kranig cavallerieofficier! Of er wat waar is van het gerucht met de vorstin Kirch berg, ik zou het al heel moeilyk kunnen gelooven dat zij haar titel en aanzien wil wegwerpen, om een eenvoudige baronesse te worden op een ellendige zandvlakte in een uithoek van het land. Nu wij zullen de zaken maar afwachton haren begeleider op, die verrukt op haar neerzag en uit het opene, trotsche en toch zoo vriendelijke door de zon verbrande gelaat trachtte op te maken hoe zij over hem dacht. Hij was niet buitengewoon schoon, maar toch kon men hem een knappe man noemen. Zijn man nelijke houding en donkere snorbaard brachten hier veel toe bij. Eu zij Zij had eene nauwelijks middelmatige, slanke Azuur, een vroolyk gelaat, groote oogen en welbesneden mond. Haar haren waren zwart en maakten met een sluier die over haar gelaat viel de geheimzinnige macht harer oogen, nog geheim zinniger. z/Wij zullen dus voor de wereld verzwijgen, hoe gelukkig wij zijn vroeg hij. „Slechts zoolang, tot ik het mijne kinderen zelf gezegd heb” antwoordde zij met haar diepe, zachte stem. z/Noem mij maar dwaas, Hans, maar ik wil het noch aan Frederik noch aan mijne dochter, myn zonnebloem, schrijven, want geschreven schrift ziet er zoo ledig uit, zoo koud. En wanneer ik het schrijf, droog en zonder om haal, zullen de kinderen wellicht de schouders ophalen en lachen, en wanneer ik hun schilder met de pen op t papier wat mijn hart gevoelt, zullen zij gaan denken, dat ik waan zinnig geworden ben. Neen, neen, ik wil het mijn kleintjes zelf vertellen, en dan Hans, dan zult ge bij u in huis hun gejubel hooren 1” Bij den Raad van State is (behalve een wetsont- werp tot wyziging van het militair strafwetboek) thans ook aanhangig gemaakt een ontwerp tot wij- ziging van het reglement op de krygstucht. GOUDA, 21 Februari 1881. Vail de gratis-uitdeeling van brood en warmen drank! (aan de volwassenen koffie, aan de kinderen melk) werd beden gebruik gemaakt door 827 kinde ren en 179 volwassenen.

Goudsche Courant | 1891 | | pagina 1