BINNENLAND. N? 4465. Nieuws- en FEUILLETON. moeder en dochter. IS91 Maandag 2 Maart. Advertentieblad voor Gouda en Omstreken* advertentiön kan geschieden tot eên uur des namiddags van den dag der uitgave. De insending van J7. ritz- EN i hart voor odt, dit uitstel zou ver 4 onafgewerkt blijspel o. a. op L- ithouder L. flacon met met de rurigen van Prof. WTUVR is of Wrat- ibalte. icieuM nka. Boent. CM», akkers Bovendien worden alle Ad verten tien gratia opgenomen in het ADVERTENTIEBLAD 't welk dea Maandags verschijnt. (A<w het Duitech.') tstekend tche Cou- en door het KMAN en De door den gemeenteraad van Haastrecht gewijzigde sohoolgeldheffing is door den minister van binnen- landsche zaken goedgekeurd en zal den len Maart a. a. worden ingevoerd. werden gekozen J. Th. Imholz, J. Zijleman en A. van Veen. Enkele leden gaven zich alsnog op om te worden ingeschreven. Het getal leden bedraagt nu 72, waarvan 50 van 25 ot. per week, 8 van 17 et. per week en 14, die nog niet besloten waren. voor het theeuur, liet AD VERTENTIEN worden geplaatst van 15 regels a 50 Centen; iedere regel meer 10 Centen. GROOTE LETTERS worden berekend naar plaatsruimte. per dan Donderdagavond 8 Maart a. at. heeft de laatste abonnements-roorstelling plaats in de sociëteit «Ons Genoegen* door het Rotterdamsohe Tooneelgezelschap onder directie der hh. Le Gras en Haspels. Opgevoerd wordtAutro, twee fragmenten uit een van Mulatuli. Daarin treden de damesAlida Klein, van Kerckhoven De uitgave dezer Courant geschiedt dagelijks met uitzondering van Zon- en Feestdagen. De prijs per drie maanden is 1,25, franco1’*' per post 1.70. Afzonderlijke Nonuner» VIJF CENTEN. Donderdagavond werd in het «Vereenigingsge- bouw* eene vergadering gehoiAen van het Zieken en Weduwenfonds «Proridentia», ten einde een reglement vast te stellen voor de onder de leden dier vereeniging opgerichte steenkolen vereoniging, welke vergadering door ruim 100 leden werd bijge- woond. In dat reglement is o. a. bepaald, dat de leden kunnen storten gedurende 60 weken 17 et. per week, of gedurende 34 weken 25 ot. per week, zoo- dat elk lid, na verloop van dien tijd, 8.50 heeft gestort, terwijl hun de vrijheid is verleend om meer per week of meerdere weken dan 34,- 25 ct. te storten. De onvermijdelijke onkosten zullen pondsponds gewijze door de leden worden betaald. De vereeniging draagt den naam steenkolenver eeniging «de Voorzorg* en wordt bestuurd door 3 uit de deelnemers te kiezen bestuurders. Daartoe goudsche courant. Onder leiding van den kolonel J. H. Michaêlis, van het 2e reg. inf., zullen in de legerplaats bij Zeist weder schietoefeningen op groots afstanden worden gehouden, en wel door het 5a bat. 4e reg. inf. uit Gouda van 816 Mei. Het kamp zal in gereedheid worden gebracht door een detachement van het korju genietroepen, dat den 27sten April in die legerplaats zal aankomen. Weiher knikte zonder te spreken hij vreesde, dat zijne stem de vreugde over dit uitstel zou ver raden «Zoover is het reeds met mij gekomen I” dacht hij ontevreden op zich zelf. «Waarom eerst de geheele familie hare toestem ming moet geven, begrijp 'k “iet,” sprak de jonge vorst half bij zichzelf. «Mama is toch meerdeijarig, zou ik denken.” «Een zoon, die ongeduldig is, zijne moeder uit te huwelijken,” schertste de vorstin lachend. «Ja, omdat Weiher een zoo flinke kerel is 1” riep de vorst met een hartelijken slag op den schouder van den genoemde. ’t Is waar. Ik kan mij haast niet denken, hoe het ons zonder je gezelschap zijn zal. ’t Is echter jammer, dat ge mijn stiefvader wordt, als broeder zou ik je liever gehad hebben,” fluisterde hij Weiher in ’t oor. J Hoewel de vorstin deze woorden, op zachten toon uitgesproken, ontgaan waren, Sol had ze verstaan en bloosde zoo diep, dat haar schoon gelaat als met bloed bedekt scheen. «Wat heeft Fred, daar gezegd?” vroeg de vorstin lachend. «Waarschijnlijk weer een groote domheid I” ant woordde Sol verward, waarop haar broeder haar plagend met de zweep tegen den neus kittelde, ter wijl Weiher de vraag onbeantwoord liet. Op denzelfden dag, kort i niet te 7) nWanneer zal nu de groote gebeurtenis bekend gemaakt worden vroeg de vorst, toen hij met zijne moeder, Sol en Weiher een rijtoer maakte. Hij zat zelf met den laatste op den bok, de teugels hou dende, terwijl de vorstin met hare dochter achterin zaten. «Zou het heden na het diner niet een ge schikt oogenblik zijn?” Weiher die zich juist omgekeerd had om dames een woordje te wisselen wierp een blik op het bleeke gelaat van Sol en zeide na een lange pauze met zachte stem Daarover heeft de vorstin alleen te beslissen I” Deze knikte haar verloofde vriendelijk toe. irZjjt gij koud, Hans?” «Volstrekt niet, het is niets, hernam hij haastig, het is de moeite niet waard. «Des te beter. Wat nu onze verloving betreft, ik vind dat wij daarmee wel wachten kunnen tot al mijne bloedverwanten hier zijn. Zij zullen spoedig misschien morgen of overmogen reeds komen. Ik zou gaarne willen dat zij er bij waren. Vindt ge dat ook niet goed, Hans?” Was in de vorige raadsvergadering te Oude water het voorstel aangenomen, dat er eene leening van 10.000 ten laste der gemeentelijke gasfabriek zou gesloten worden, in de vergadering van 11. Dinsdag werd op voorstel van burgemeester en wethouders genoemd besluit in dien zin gewijzigd, dat de leening zal aangegaan worden geheel op naam en ten laste der gemeente. Wat een adres van den gemeen te-veearts, den heer H. Anker, betreft, die verhooging van jaar wedde wenschte als keurmeester, hieromtrent werd bepaald, dat eene noodig gebleken herziening van de bestaande instructie aan de definitieve vaststelling der jaarwedde zal voorafgaan. De heeren G. Van Ingen Schouten, M. C. Van Wijngaarden en A. C. Van Aelst zullen, als commissie, met den heer burgemeester, tegen eene volgende bijeenkomst eene nieuwe instructie ontwerpen en dan dit ontwerp den l raad aanbieden. de vorstin hare dochter bij zich komen. «Hoor eens, lief kind, ik heb je eene gewichtige mededeeling te doen,” zeide zij nadat Sol haar ge wone plaats op het bankje aan hare voeten had in genomen. «Dat zal iets van belang zyu. Is Fred, soms verloofd of wilt gij mij die beide muisgrauwe schim mels van den graaf von Steinhausen cadeau geven Het eene zou voor mij al even interessant zijn als het andere,” riep Sol met hare gewone levendigheid uit. «Dal wil zeggen, voegde zij er lachend bij, de schimmels had ik nog liever als Fred.’s enga gement.” Onwillekeurig lachend keek de vorstin hare dochter met innige liefde aan en zeide «De schimmels behoef ik u niet te koopen, gij kunt ze voor niets krijgen.” «Als geschenk van den graaf? Dank u wel, dan deugen ze zeker niet,” merkte Sol verachtelijk op. «Zoo was het niet bedoeld, Sol,” antwoordde de vorstin. «Graaf von Steinhausen kan op zijn best een Schimmel van een zwart paard onderscheiden, en heeft dus geen sikkepitje verstand van het dresseeren van paarden 1” riep Sol uit. «Graaf von Steinhausen heeft my vergunning ge vraagd, om naar uwe hand te mogen dingen, her nam de vorstin zonder op dien uitval te letten. «Lieve hemel, wat een voorbeeldig jongeling,” lachte Sol. «Verder hebt ge mij niets te zeggen, Mama? B(j deze Courant behoort een Bijvoegsel. GOUDA, 28 Februari 1891. VERGADERING VAN DEN GEMEENTERAAD op Dinsdag den 3 Maart 1891, des namiddags ten 1 ure. Aan de orde De Rekening ran de Kamer ran Koophandel en Fabrieken, dienst 1890. Het roorstel tot wijziging der begroeting roorde Schutterij, dienst 1890. Het roorstel tot wijziging der bogrooting root het St. Catharina-Gasthuis, dienst 1890. Het roorstel tot wijziging der begrooting het Oude-Vrouwenhuis, dienst 1890. Het roorstel tot wijziging der begrooting roor het Vereenigd Wees- en Aelemoeseniersbuis, dienst 1890. Het roorstel tot rerhooging der subsidie roor het Bestodelingenhuis orer het dienstjaar 1890. Het roorstel tot wijziging der Gemeente-begroo- ting, dienst 1890. Een adres ran Dr. D. Torpstra, gepensioneerd Rector ran het Progymnasium, daarbij toestemming verzoekende om zich buiten de Gemeente te zestigen. De benoeming ran een Lid der Commissie ran Toezicht op het Middelbaar Onderwijs. Gisteren werd door het Bestuur der Remonstrant- sche gemeente te Boskoop een tweetal roor predi kant opgemaakt, waarop roorkomen de hh. C. D. Sax Jr. Proponent bij de Remonstrantsche Broeder schap en C. L. de Jong, predikant te Nieuwkoop. Jonkers, BuriageVerwoerL CoelinghVorderman en Maria Faassen, benerenj ds hh. Le Gras, Henri de Vries, Tartaud, r. Kerckhoren en ran Eysden. De Voorstelling begint met de oproering ran Een Libedes-doel, blijspel in 3 bedr. ran Scribe en Legouré. Daarin treden o. a. op de damesMarie Vink en Alida Kein, benevens de hh. Tartaud, Henri de Vries en ran Kerokhoren.

Goudsche Courant | 1891 | | pagina 1