'ker, MOEDER ZN DOCHTER. BINNENLAND. Woensdag 4 Maart. N° 4467. 1891. G-ZD FEUILLETON. Nieuws- en Advertentieblad voor Gouda en Omstrek UEL. ransch. ig 7*/, uur. jjzen. iekten egen.” ^dailies. 1 Drogist, nmeriewinketa INGEN. het beste lereld. m De inzending van advertentiön kan geschieden tot öón uur des namiddags van den dag der uitgave. 11 0. aan. De uitgave dezer Courant geschiedt dageljjks met uitzondering van Zon- en Feestdagen. De prjjs per drie maanden is f 1.25, franco per post 1.70. Afzonderlijke Nommers VIJF CENTEN. HuideeU, I dagen tjjd aste pjjn te gevoeligste Bovendien worden alle Advertentien gratis opgenomen in het ADVERTENTIEBLAD 't welk des Maandags verschjjnt. hihri, Zeut. eer A. H. THIM. (tiaar het Duitech.) GOUDSCHECOURANT ■Ualhoudtndt Mina Laroche •Wijn. Aan- enawhearan. :man k Zoon- iel 50 et». Coiffeur. r. TÜIJLL. andpyn, out- onaangename worden zeker lijks gebruik maar vriendelijk AD VERTENTIEN worden geplaatst van 15 regels a 50 Centeniedere regel meer 10 Centen. GR00TE LETTERS worden berekend naar plaatsruimte. ffIk bemin hem en zou ik nu zijn leven bederven door eene verbintenis voor eeuwig, heb ik daartoe het recht? vroeg zij zich af. //Mag ik over het hart van mijn kind naar het altaar treden?” Een warme bloedstroom vloog door haar lichaam, zoodat zy meende te stikken haastig stiet zij het venster open en verkoelde haar voorhoofd met de binnen dringende nachtlucht en zag naar de bliksemstralen die in het oosten steeds nog als een onderaardsch vuur flikkerden als een verdwaalde ziel, waarin de lust tot leven, de zucht naar het geluk nog opgloeit in het doodsuur, die het echter niet meer kan doen ontbranden. En het bliksemde den ganschen nacht door heid te stellen daarover eerst na te denken, alvorens een besluit te nemen. De Voorzitter is niet tegen uitstel als de ver gadering zulks verlangt, doch merkt op dat de reden, waarom dit punt reeds op het convocatiebiljet aan de orde was gesteld was een verzoek van Dr. Terp stra om spoedige behandeling, daar hij zoowel bij weigering als bij toestaan van het verzoek met Mei een huis moest huren. Het voorstel van den heer Prince tot uitstel van behandeling wordt in stemming gebracht en ver worpen met 9 tegen 7 stemmen. Vóór stemmen de heeren Prince, Oudijk, Hoogen- boom, van der Post, Noothoven van Goor, Straver en de Voorzitter. Tegen stemmen de heeren Lotsy, IJssel de Schep - per, Jager, van Veen, van Iterson, van Vreumingen, Fortuijn Droogloever, van der Garden en Koning. Het voorstel van B. en W. om art. 15 der Ver ordening te doen vervallen werd daarop in stemming gebracht en aangenomen met 10 tegen 6 stemmen, die der hh. van der Post. Hoogenboom, Oudijk, Straver, Prince en van Itefsmi. Aan die beslissing ging een korte discussie vooraf, waarbij de heer van Iterson zich verklaarde vóór toestaan van het verzoek van dr. Terpstra, doch tegen wijziging der Verordening, als zijnde zulks z. i. geheel onnoodig. In deze zitting kwamen voorts de volgende stukken in: 1. Verslagen over 1890 van het Burgerlijk Arm bestuur, de beide Gasthuizen, het Bestedelingenhuis, de Volksgaarkeuken en de Muziekschool. 2o. Eene missive van Regenten van het Hoff- mahs-Gesticht, inzendende de begroeting voor de inrichting van het Gesticht en die voor het beheer over 1891. Wordt gesteld in handen eener Commissie, tot leden waarvan worden benoemd de hh. Oudijk, Jager en IJssel de Schepper. lerln mdwater, chen, f 1-78, Or. POPP’i e tanden ge- Tandplom» tegen eiken i. oemen-zeep' 'ransparant, >n, zeepan, welke reeg brengen. i-Moodwater 1 tijd. ?nen. V- 1891. neelisten. SPELS. jrkt blijspel GOUDA, 3 Maart 1891. In de hedenmiddag gehouden vergadering van den gemeenteraad, die doof 16 leden werd bijge woond (afwezig was de heer Hoef hamer, met ken nisgeving) werd door den Voorzitter medegedeeld dat den 17n Februari 11. overleden was de keur meester van vleesch en viseb N. Simons, na eene getrouwe plichtsvervulling van vele jaren. Bij den Raad kwam heden in een adres van Dr. D. Terpstra, gepensioneerd Rector van het Progymnarium, verzoekende toestemming (overeen komstig art. 15 van de Verordening op het pen- sioneeren van ambtenaren) om zich buiten de ge meente te mogen vestigen, daartoe zich door familie aangelegenheden genoopt ziende. B. en W. brachten in hun rapport op dit adres in herinnering dat aan Dr. Terpstra 27 Augustus 1889 een pensioen was verleend van 1666 dat dergelijk pensioen echter vervalt volgens de veror dening als de gepensioneerde zich buiten de gemeente vestigt; dat de raad alleen om gewichtige redenen kan besluiten dat het pensioen in dat geval niet zal vervallen, on wezen er voorts op dat die bepa ling indertijd bij amendement in die verordening •was opgenomen en dat als de verordening onveran derd blijft het verzoek van Dr. Terpstra volgens B. en W. niet kan worden toegestaan daar men anders voortaan aan niemand dergelijke vergunning zal kunnen weigeren. B. en W. zijn echter van oordeel dat de Verordening moet gewijzigd worden en bedoeld art. 15 weg vallen, waartoe zij thans het voorstel doen. De heer Prince stelt voor deze zaak niet dadelijk te behandelen. Immers dit voorstel tot wijziging der verordening komt zoo onverwacht aan de orde, dat spr. het wenscheltyk acht den Raad in de gelegen- Mistig en koud was het den volgenden morgen de wind joeg de bladeren van de boomen door elkaar en floot zoo droefgeestig om het slot, dat slechts weinigen lust gevoelden dit te verlaten om te gaan jagen. Het was nog tamelijk vroeg, toen Hans von Weiher van de vorstin een boodschap ontving, bij haar te komen. Zij kwam hem tegemoet, bleek met donkere kringen onder de oogen, alssteeds. flHans, ik heb u iets zeer ernstigs mede te dee- len?’ zeide zij. Maar gij moet mij beloven, het dapper te dragen. Verwonderd zag hij haar i/Zijt gij ziek, Xenia?” flDat ook,” knikte zij, //maar mijn harteleed is reeds zoo oud, dat ik Methusalem er meê hoop te beschamen. Neen, wat ik u zeggen wilde, is de bekentenis van eene dwaling. Ik geloofde dat ik u vopr het leven zou kunnen toebehooren, Hans, ik geloofde u te beminnen, als een bruid. Ik heb mij vergist, Hans. Wees niet boos op mij, maar ik kan niet anders, als u uw^ woord en uw ring terug- gevenU gij rijt vrij I” Zij had deze woorden er met moeite eén voor één uitgebracht. Blijkbaar kostte het haar moeite ze, te uiten. Toen zij geëindigd had, legde zij den ring, dien hij haar had gegeven, in zijne handen. „Hans,” smeekte zij, toen hij bleek en ontdaan overweldigd haar sprakeloos aanzag o, haar sejierpe blik had wel den gloed in zijn oog gezien, toen dat woordje .vrij” in zijne ooren klonkmaar zij viel geen ©ogenblik uit haar rol. „Houdt mij niet voor wankelmoedig of zwak"’ zeide zij, „het menschelyk hart vergist zich z8o licht over zijne gevoelens ik, ik kan niet her trouwen, kan mijne vrijheid niet wegschenken, kan mij in een engeren kring niet meer bewegen. U heeft geen verwijt, Hans, geen enkel, en gij zult mij lief zijn en blijven, als een broeder, meer nog, als een zoon! Hans, waarom zegt ge nu geen woord! Zijt ge zoo vertoornd op mij?” .Neen, Xenia,” antwoordde hij ontsteld. .Het is beter zoo het moest zoo zyn, want ik zou uwe liefde onwaardig geweest zijn.” .Hans „Ja, onwaardig,” zeide hij vast. .Gij hebt den moed gevonden mij te zeggen, dat uwe liefde eene dwaling was, ik, ik had dezen moed niet.” «Dat wil zeggen, gij badt den moed niet een hart te breken, dat gij meende te bezitten,” viel zij hem in de rede. „Neen, Xenia! Gij hebt gelijk, ik had uw hart nooit gebroken, tot mijn stervensuur toe, zoudt gij er geen gedachte van hebben gehad, dat mijn hart u niet meer toebehoorde. Daar hebt gij mijn be kentenis! Veroordeel mij zoo streng mogelijk, mijne trouw aan u heb ik en zou ik ook nooit verzaakt hebben, maar aan mijn leed zou ik eer te gronde zijn gegaan, voordat het een vlek op uwe of mijne eer, een schaduw op uw geluk zou hebben geworpen.” „Dat weet ik,” antwoordde rij eenvoudig, maar vol overtuiging. „Eu nu, Goddank, dat het zoo ge- loopen is,” voegde zij er hartelijk bij toe. .Veel verdriet is ons beiden bespaard gebleven. Doch dat uw hart een verdere vlucht heeft genomen, bedroeft mjj in een anderen zin want daar ik u het mijne I. a. b. II. a. b. So. Eene missive van de openbare gezondheids commissie, inzendende twee dubbeltallen ter voor ziening in de vacaturen, ontstaan door het bedanken van de hh. Dr. Kroon on Goedewaagen. Daarop komen voor H. J. db VOOGT. Dr. P. J. A. LEVEDAG. J. D. KIJK. H. ENNO van GELDER. Ter visie vergadering. Een adres van ae wou. JN. Simons, verzoe- jaargeld of gratificatie wegens het orer en benoeming in eene volgende an de wed. N. Simons, 4. kende een j lijden van haar echtgenoot, die gedurende 30 jaren eene grmeentebetrekking vervulde. Ter visie. 5. Adressen van de volgende personen, verzoe kende benoemd te worden tot Keurmeester voor het vleesch: G. van der Linden, B. T. A. Meulman, T. A. Molenaar, H. W. Peetere, T. N. Keebeen, J. C. Smits en C. D. van Willigen. Ter visie en benoeming in eene vol gende vergadering. 6. Adressen van F. T. Soharleman en N. C. van Wingerden, verzoekende benoemd te worden tot Keurmeester van de visch. Ter visie en benoeming in eene volgende vergadering. 7. Eene missive van Dr. J. C. Schoneveld van der Cloet, kennisgevende dat, hoe vereerd ook zijnde op de aanbeveling te zyn geplaatst voor Lid dor Commissie van Toezicht op het Middelbaar Onder wijs hij om verschillende redenen zich genoopt ziet te verzoeken niet in aanmerking daarvoor te komen. Aangenomen voor kennisgeving. De Baad keurde in deze zitting goed de Rekening van de Kamer van Koophandel en Fabrieken, dienst 1890 en vereenigde zich met de vroeger ingekomen voorstellen tot wijziging der begroetingen, dienst 1890 voor de Gemeente, voor de Schutterij, het St

Goudsche Courant | 1891 | | pagina 1