PANT EN. ENG. wring- BINNENLAND. ITT, neven onder van BEN. EEN ONGELUKKIGE. n Donderdag 12 Maart. N? 4474e Nieuws- en FEUILLETON 1891. Advertentieblad voor Gouda en Omstreken* l Kachel lekten indpjjn, ont- onaangename vorden zeker yks gebruik 7LDEN. Nederland, De inzending van advertentlön kan geschieden tot een uur des namiddags van den dag der uitgave. igd: tl I loorwerkei Uiten der mente-ge- f 1 I' I i 1 het beste ereld. m E 1. ll weinig .nicht- IE MACHI- or den Ge- IV. (Naar het Franech.) III. De uitgave deser Courant geschiedt dagelgke met uitsondering van Zon- en Feestdagen. De prjjs per drie maanden is 1.25, franco per post 1.70. Afzonderlijke Hommers VIJF CENTEN. GOUDSCHE COURANT. Bovendien worden alle Advertentien gratie opgenomen in het ADVERTENTIEBLAD 't welk des Maandags versehjjnt. gisteren werd o. a. veroordeeld E. de J., wed. P. K., werkster te Gouda, wegens het begraven het lykjo van een kind, om de geboorte te Wij wensehen die nuttige instelling nog veel succes toe op haar arbeid. LV/renfen xïtfceering ■e resultaten 3 Broeikasten, erin nd water, hen, f 1.75, Dr POPFi tanden ge- Tandplom- tegen eiken emen-zeep, itnsparant, n, eepen, welke eeg brengen. Mondwater tijd. -W nen. [JDERS van ll AAN BB- I 4 In de sitting der Rotterdamsohe Arr. Rechtbank van van van verbergen, tot 4 maanden gevangenisstraf. Gisterenavond vierde de Goudsche debatingclub op huiselijke wijze baar 25-jarig bestaan. Bij af wezigheid ran den voorzitter Mr. J. Portuijn Droog- leever, die om familieredenen afwezig was, schetste do heer H. W. F. Bonte, onder-voorzitter, in een inleidend woord de lotgevallen der Vereeniging. waarna de leden gezellig bijeen bleven. Menige dronk werd uitgebracht op den bloei der Clnb en de verdiensten herdacht van onderscheiden bestuurs leden uit dat tjjdperk. Vermelding verdient, dat gedurende de laatste 21 jaar het presidentschap afwisselde tusschen de hoeren Dr. W. Julius en Mr. J. Fortuijn Droogleever de eerste was 12, de tweede 9 jaar president. De officier van goz. Ie kl, (arts) R. J. Koppenol zal niet met den staf der koloniale reserve naar Nijmegen vertrekken, doch te Zullen bij de recon- valesoenten-oompagnie worden, belast met de geneesk. dienst. GOUDA, 11 Maart 1891. De HoogEd. Gestr. Hoer Baron O. J. E. van Wassenaar, Lid van de Tweede Kamer der Staten- Generaal, zal Maandag 16 Maart e.k. uitsluitend voor de antirevolutionaire kiezers optreden te Gouda in do bovenzaal «Harmonie», des avonds ten 8 ure. (De lergovwicie.) Bij het afloopen der ebbe zag men iets vreemds in het Hollandsch-Diep vóór Willemstad. «WA zou dl veur zwart gerij zijn?" vroeg de eene visscher aan den anderen, die de donkere massa boven het water zagen uitsteken. «Ik weet ’tnie! maar IA we mar is gaan kijken. De daad bij het woord voegende, gingen zij «op de riemen" en bemerkten dat een hoop steenkolen in het water lag. Spoedig was de ontdekking der kolenmijn bekend en scheepte menigeen zich in, om met een roeiboot vol gruis terug te keeren; ongeveer 180 hectoliter werd opgevischt. Hoe die steenkolen in het water terechtgekomen zijnf Men vermoedt dat bij het mistige weer een schip «omhoog" is gevaren, dat, zonder dat men van den wal daar iets van bemerkt heeft, door het overboord gooien van een gedeelte der lading vlot is gekomen en de reis heeft kunnen voortzetten. De vondst was voor veel behoeftigen een aardig buitenkansje, omdat de prijs der steenkolen in do pakhuizen alhier van 1.tot 1.30 per hectoliter bedraagt. (J/aosi.) Bij kon. besluit van 10 Maart is aan J. Nolen Wz. notaris in het arrondissement Rotterdam, op zijn daartoe gedaan verzoek, vergund zijne standplaats van Kapalle a/d IJsel over te brengen naar de ge meente Rotterdam. ADVERTENTIEN worden geplaatet van 1—5 regels 50 Centeniedere regel meer 10 Centen. GROOTE LETTERS worden berekend naar plaatsruimte. zou ik wenschon hem gelukkig te maken. Er zijn oogenblikken, waarin ik meer tevreden ben dan toen ik rijk was....” Bij kon. besluit van 9 Maart is aan S. Lagerwey, op zijn daartoe gedaan verzoek, met ingang van 1 April a. s. eervol ontslag verleend als notaris te Woerden. Onder ben, die door den laatsten buitengewoon strengen winter groote geldelijke schade hebben ge leden, bohooren ook de boomkweekers. Dezer dagen kregen wij inzage van eert "brief van een vakman uit Boskoop, waarin gemeld werd, dat sommige boom- kweekers 10, 20 en meer duizend gulden benadeeld zijn gewordenalleen onder de boomkweekers te Boskoop wordt de schade begroot op niet minder dan 2>/s ton. (N. v. d. Dag.) Het bestuur van den Algemeenen Bond van R. K. kiesvereenigingen in Nederland heeft gisteren aan de R. K. kiesvereeniging te Delft, in antwoord op het aan dat bestuur gericht adres, de volgende cir culaire verzonden Z/Het bestuur van den Algemeenen Bond van R. K. kiesvereenigingen in Nederland heeft ernstig de aan den bond gerichte circulaire overwogen. //Het is echter tot de slotsom gekomen, dat het Gedurende dien geheelen dag was Arthur Dutac buitengewoon opgewekt. Dat kwam omdat hij een plannetje koesterde, dat in alle stilte in zijn brein was gerijpt. Toen de zoon van den griffier van Meaux eenigen tijd geleden in het bezit kwam van de spaarpen ningen zijns vaders, had hij zich wel gewacht de tienduizend francs, die hij erfde, uit te geven. Hij was begonnen er de som van vijfenzeventig louis af te nemen voor zijn jaar van dienstplicht. Het op zetten van zijn huishouden te Parijs en do kosten voor kleederen en linnengoed beperkten het kapitaal tot zesduizend francs, waarvoor hij staatseffecten kocht. Arthur ontzegde zich nadrukkelijk, te raken aan dit kleine inkomen van tweehondérddertig francs. De ambtenaar liet do elf en een halve louis op- loopen, om, zoodra het halfjaar voorbij was, een nieuw effect te koopen. De mieren zijn vindingrijk Toen Roland zijn ontslag kroeg aan bet instituut Saint-Maurice, vormden deze geleidelijk bijeenge gaarde penningen ongeveer een som van zestien honderd francs. Den vorigen avond in zijn kamer teruggekoerd, was hij plotseling op een zeer slim denkbeeld gekomen. Maar hij gehield zijn geheim 6) Ik liet het rustig liggen, om het met u te kunnen doelen. Ik heb nu vijf-en-dertig francs bij elkaar! Vijf-en-dertig francs! riep do lieve Alice uit. Hebt ge dan de kas van het stadhuis bestolen? Ik durfde het u niet te bekennen! Maar nu ik die misdaad toch eenmaal begaan heb, moeten wij er ook maar genot vau hebben. Ziehier het door mij vastgestolde programma; om tien uur vertrek ken wij naar Viroflaydaar ontbijten wijvervolgens een flinke wandeling in het bosch van Louviciennes en van Marly. Het middagmaal wordt gebruikt in een uitspanning van Rocquencourt, vlak bij Ver sailles. Eindelijk, terugtocht naar Parijs, na een dag van frissche lucht en zonneschijn. En ik verzeker u, dat wij goed zullen slapen! Alice ried de bedoeling. De goede jongen dacht er alleen aan, Roland wat op te wekken. Zij was getroffen over dit fijngevoeldo plan, on in de duis ternis zocht haar hand die van Arthur. In stilte dacht zij: ^Wat heeft hij mij lief!.... Hoe gaarne zorgvuldig voor zich alleen. Vandaar zijn vroolijke stemming op dien lentedag. God heeft van tijd tot tijd medelijden met de armen. Hij schenkt hun dan een mooien dag, verhelderd door blijde zonnestralen. Opgewekt door de blauwe lucht en de zachte en koesterendo warmte, deelde Alice in de goede stemming en de opgeruimdheid van haar vriend. Beiden zouden volmaakt tevreden zijn geweest zonder de gedruktheid van Roland, die peinzend en somber voor zich uit bleef staren. Langzamerhand oefenden echter het gelach en ge- scherts van Alice en Arthur hun invloed ook op den jongen man uit. Mon is zoo veerkrachtig op vijfentwintigjarigen leeftijd, en er is soms zoo weinig noodig om iemand weder in een vroolijke stemming to brengen. Langzamerhand gaf hij zich aan die stemming over, vergat zyn bittere zorgen en begon te deelen in het genoegen van zijn metgezellen. Terwijl Allee Montfranc en haar verloofde, zacht pratende, naast elkander voortwandelden, liep Roland door do bos- schen als een losgelaten schooljongen. Eindelijk, vermoeid en opgefrischt door deze gezonde beweging, ging hij onder de schaduw der hoornen liggen en strekte zich op het mos uit. Tegen 6 uur begaven zij zich gezamenlijk naar Rocquencourt. Do wog van Versailles naar Saint- Germain is nu juist niet aantrekkelijk te noemen. Hij is stoffig als het droog weer is, modderig bij nat weer, zeer slecht bestraat en lokt dus gewoonlijk De #8tct.# (no. 59) bevat de statuten van de vereeniging tot oprichting en instandhouding van anti-revolutionaire bladen (couranten, nieuwsbladen), en geschriften, te Gouda. in de gegeven omstandigheden een i L_ baar werk zou zyn, nn reeds een bond van bonden op te richten. //Het bestuur betuigt u zjjnen dank voor uwe lofwaardige pogingen en zal kalmer tijden afwachten, om daarop nader in te gaan.# (N.-Frab.) Men seint uit Paramaribo aan het //Vaderland# De Engelsche consul heeft eene officieele klacht ingediend bij den gouverneur, over de mishandelingen van gestrafte koelies door eenige districts-commis- sarissen.

Goudsche Courant | 1891 | | pagina 1