A2EN, geschilderde Janekerk te mis der St. mingen enz. ■ljjk levens- üebroeders both, EEN ONGELUKKIGE. BINNENLAND. N? 4479. FEUILLETON. z. terdam. iekten Nieuws- en Advertentieblad voor Gouda en Omstreken. [ER, IVEJUÏ 1891. Woensdag IS Maart. I 1 hel beste ereld. m its. u) Drogist’ sscherij De Inzending van advertentiön kan geschieden tot eön uur des namiddags van den dag der uitgave. I Afzonderlijke Notnmera VIJF CENTEN. ien De vergadering De correspondent (Naar het Frame!.') VI. van uitgezien. man &Z00N. I k No. 73. De prjje per drie maanden is 1.25, franco per poet 1.70. >r blijven en eid bewerkt. afgeleverd De uitgave dezer Courant geschiedt dagelijks met uitzondering van Zon- en Feestdagen. hem. Jacques bleef eveneens zwijgen, innig bewogen over deze oprechte aandoening. Ik zal dan ook een groote opoffering .ART tegen indpijn, ont- onaangename vorden zeker ijks gebruik ide Kunsten recteur der •echt. UNKMA leinen-zeep, runsparant, n, eepen, welke reeg brqngen. Mondwater tijd. '«0 nen. verven van ikkenook jjnen, Tafel- isn geperst, 'ulles, Kan- eriu ndwater, ihen, f 1.75, ür. l’OPP’s i tanden ge- s Tandplom. tegen eiken AFELBIER verkrijgbaar Wat ben vriéndelijke kijken. Een oogenblik zweeg hij; het geluk overstelpte Het »Centrum” meldt Tot heden hebben de geruchten zich nog niet be vestigd omtrent het bevorderen van den tegenwoordi- gen gouverneur der K. M. A. tot hoogeren rang. Vele ondergeschikten, aan de Academie werkzaam, zullen trouwens geen spijt van dat vertrek hebben, daar de gouverneur een man is van strengen plicht en onver- sommige radicalen een be- In heid (vooial centrum en tooneel, eenige voeten vóór een groot zwart gordyn dat den achtergrond vormt, stygt dan onmiddelyk de AD VERTENTIEN worden geplaatst van 1—5 regels 50 Centeniedere regel meer 10 Centen. GROOTE LETTERS worden berekend naar plaatsruimte. goudsche courant. GOUDA, 17 Maart 1891. De verkiezing van Hoofd-Ingelanden en Hoofd- Ingelanden-Plaatsvervangers in het Hoogheemraad schap Schieland zal plaats hebben in de gemeenten Overschie, Bleiswijk, Nieuwerkerk a/d IJsol en Moordrecht op Donderdag 2 April a. st. zoo hooghartig was, Dat de jeugdige Koningin alleen bij het eerste //officieel diner” aanzat, vindt volgens de Haagsche kroniek der //N. Gr. Ct.” zijne verklaring hierin, dat H. M. na het gastmaal onrustig sliep en ge agiteerd was. De jonge vorstin schijnt van een zenuwachtig en teeder gestel te zijn en daarom is het hoogst prijzenswaardig dat de koningin-regentes in de eerste plaats aan haar plichten als moeder denkende het lieve kind alle aanleiding tot op winding bespaart. In het Alhambra te Londen is een groote aan trekkelijkheid een jonge dame, die als Aerolithe op de affiches vermeld wordt. Zij plaatst zich op het meriewinkel8 •e C. 34/35. Koning moeiden dienstijver. Hoewel dit natuurlijk deugden zijn, schijnen zij toch voor sommigen oorzaak te zijn, dat zij mot pensioen den dienst verlaten, wat in het laatste jaar nogal is voorgekomen. Ook voor de cadetten handhaaft de gouverneur zijne bekende militaire eigenschappenzoo o. a. komen die heeren di^K evenals studenten in academiestedenzich nogal wat laten voorstaan, niet zonder straf eraf, zoo zij buiten hun schreefje gaan. Zoo moeten tijdens het laatste carnaval er zeven /.gesnord” zyn geworden, die niet deden wat des cadets is, terwijl een tegenover een officier meer toonde te zijn dan zijn rang aan wees, die dan ook voor den krijgsraad moest terecht staan. Zeer zeker zullen krijgstucht en orde onder dezen gouverneur aan de K. M. Academie er niet minder op geworden zijn. In eene vergadering van leden van het dagelijksch bestuur van den Algemeenen Nederlandschen Wiel- rijdersbond in Zuid-Holland woonachtig, leden van het algemeen bestuur uit die provincie, consuls en afgevaardigden van toegetreden wielrijderskringen in Zuid-Holland, in den Haag gnhon^en, is besloten een provinciaal bestuur op te richten, ten doel heb bende uitsluitend de provinciale belangen te behar tigen. Ambtshalve is voorzitter de afdeelings-oonsul L. J. C. L. Boogaard. De correspondent van de N. Rott. Ct. te Batavia seint, dat do ontlosten in het landschep Endeh, eiland Flores, onderdrukt zijn, en het hoofd der onrust stokers, Baranoeri, gevangen genomen is. Deze Baranoeri hield verblijf in de kampong Manoe Ngoöh, een uur gaans van de baai van Ipi, welke kampong de landingsdivisie van Hr. Ms. stoomschip e7am, onder bevel van den luitenant ter zee Henne- quin, versterkt door hulptroepen onder den posthouder Brugman, den 9den Januari jl. vruchteloos getracht heeft to bereiken. Met verlies van vijf gewonden, Dat is nog niet alles,- ging do Parijzenaar voort. De bank van leening zal wel eenige hon derden francs geven voor mijn horloge en de das speld. Je weigert?' Dwaas! Denkt je, dat het de eerste maal is? Neen, Jacques, ik weiger niet. Ik zou slecht doen, als ik mijn dommen trots liet sproken, terwijl jij je zoo hartelijk en fijngevoelig betoont. Je ben een beste jongen l Het was reeds laat op den dag, toen zij elkander gingen. v.wwLL --de boulevards te wandelen en overal rond te dwalen. Hij voelde veel van hem om zijn helderen lach en zijn vroolijk gelaat; hij was altijd do eerste bij het verstoppertje- of haasje-over spelen, maar altijd de laatste aan het werk. Hoe dikwijls had Roland de vermakolyke fouten uit zijn opstellen gehaald. Eerst togen den tijd, dat hij hoopte Alice thuis te zullen vinden, ging Roland naar de rue Cardinet. Gewoonlijk kwam zij omstreeks drie uur van haar school terug. Zij stond versteld op het zien van de kalme en bijna glimlachende uitdrukking op Roland’s gelaat. Je bent geheel veranderd sedert van ochtend! riep zij uit. Als je eens wist En op vroolijken toon verhaalde de jonge man van zijn romantische en onverwachte ontmoeting, die misschien een geheelo omkeor in hun bestaan zou teweeg brengen. Toen Arthur van zyn bureau thuis kwam, doelde hij natuurlijk in do vreugde en de gelukkige voor uitzichten zijner vrienden. Evenals voorheen op den armen Giroux, vormden zij nu, naar willekeur, de meest onwaarschijnlijke plannen voor de toekomst. Zonder het karakter van Jacques’ vader te kennen, verklaarde Arthur, dat hij de redder zou zijn, die den ongelukkigen Roland van den rand des afgronds zou wegrukken. Deze droombeelden en luchtkasteelen veraange naamden voor een goed deel den avond, en voor de eerste maal sedert langen tijd sliepen Roland je toch goed! Het is zoo heerlijk, je stem te hooren, in je trouwo oogon te Bovendien worden alle Ad verten tien gratig opgenomen in het ADVERTENTIEBLAD ’t welk dea Maandags verschjjnt De vergadering van moderne theologen zal dit jaar te Amsterdam gehouden worden in het Gebouw van den Werkenden Stand op Dinsdag 7 April, des avonds te zeven en op Woensdag 8 April des voor- middags te tien uur. In de avondvergadering zal de voorzitter prof. Dr. A. Kuenen eene gedachtenisrede houden, naar aan leiding van het 25-jarig bestaan der Moderne Vergaderingen, waarna die avond verder gewyd zal zijn aan gezellige samenspreking. Voor den tweeden dag zijn de volgende vraag punten aan de orde gestold I. Het fatalisme in onze jongste letterkunde. In te leiden door den beer J. van Loenen Martinet. II. Het ideaal van het Socialisme, beoordeeld uit het oogpunt van godsdienst en zedelijkheid. In te leiden door den heer P. van der Veen. III. Do mystiek van langrijk teeken des tijde voor ons, modernen, te leiden door den heer P. H. Hugonholtz Jr. Het is vandaag de 2de; ik moet nog vijf of zes louis hebben. Als ik je eens eerst overmorgen had Roland gevoelde behoefte op gaan v.» - zich gelukkig, volmaakt gelukkig. Na al de onder gane vernederingen, na al de teleurstellingen, die hij had ondervonden, redde deze onverwachte ont moeting hem van een wanhopige daad. De toe komst zich plotseling weder voor onze oogen zien openen, terwijl men alle geloof er op heeft verloren Wat doet toch het toevalIn do dagen van nood was de herinnering aan Jacques Salverte nooit bij Roland opgekomen. En juist deze ver onachtzaamde vriend was de eenige, die hem de behulpzame hand bood. Montfranc herinnerde zich nu de kleinste bijzonderheden van hun vroegere vriendschap. Voor zijn geest verrees weder de groote speelplaats van de school te Bordeaux, met de zui lengalerij, die langs de schoollokalen en de werkka mers liep. Jacques was een uitmuntende schoolka meraad geweest. Zijn medescholieren hielden allen De Duitsche Rijksdag heeft de vorige week twee verzoekschriften behandeld, waarin om toelating van vrouwen tot de universiteiten en bepaaldelijk tot de geneeskundige faculteit werd verzocht. Ongeveer de helft der nationaal-liberalen stemden met de vrijzinnigen en sociaal-democraten voor het in over weging nemen van het verzoek, maar de meerder- couservatieven) verklaarden zich ten gunste van het voorstel der commissie voor de verzoekschriften, om tot de orde van den dag over te gaan. Ik zal dan ook een groote opoffering voor je doen, Roland; ik zal vrede maken met papa. Hij zal je zeker wel in een of ander prettig baantje stoppen. En tot zoolang.... Jacques haalde zyn beurs uit zijn zak. -*- Ik heb niet veel, maar ik kan je toch wel wat leenen. louis hebben. Als ik je ontmoet wat zou het er dan treurig hebben uitgezien. Roland, die zoo trotsch en zou van een ander niets hebben aangenomenvan Jacques deed dit aanbod hem genoegen. waaronder de divisie-commandant, moesten de onze terugtrekken. Daarna is de Java, met den resident van Timor aan boord, in de baai van Ipi gestationeerd gebleven en versterkt door Hr. Ms. stoomschip van Speijk, dat den 8sten Februari jl. van Soerabaya vertrokken ia. Aan de vereenigde scheepsmacht schynt het nu ge lukt te zijn, Baranoeri en de kamponghoofden, die zjjne zpde hielden, ten onder te brengen.

Goudsche Courant | 1891 | | pagina 1