TE KOOP Buitenlandse!) Overzicht. 336ste Staats-loterij PmOLKUM-NOTEERINGRN ADVERTENTIgitf. Cantzlaar Schalkwijk, te Rotterdam, Mejuffrouw Van IN GEN, Peperstraat; No. 89, 5 oude gebruikte B IJ B E L S, wist Teuben zich van den hem geleidenden rijks veldwachter los te rukken, sprong dooT het porti ei- raam en nam de vlucht in de richting van de Peizerm&de. De rijksveldwachter wist door middel van de noodrem den trein Weder tot stilstand te brengen en zette den vluchteling na. Nu begon eene wilde jacht, doch zeer zeker ware Teuben, die veel voor was, den dans ontsprongen, zoo 'niet twee agenten van politie der gemeente Groningen, die van verre alles hadden gezien, zich van huu bovenkleeding ontdaan hadden en met geleende polsstokken den vluchteling, die door de weilanden liep, achtervolgd waren. Het mocht aan beide wakkere politiemannen dan ook gelukken, met behulp van een boeren arbeider, die in het veld bezig was, den gevangene na verloop van omstreeks een half uur opnieuw te arresteereu, waarna hij naar de gevangenis overge bracht werd. Staten-G eneraal. Tweede Kamer Zitting van Dipsdag 17 Maart. De discussie over het al of niet wenschelijke om het staatsmonopolie van brievenvervoer uit te breiden of te beperken, hield de Kamer geruimen tyd bezig. Voor de practijk beteekent die vraag niet veel, daar de post zooveel gemak geeft, dat concurrentie niet te vreezen is. Wat de bijzondere bepalingen aangaat, zullen wij ons tot de voornaamste besluiten beperken. Het briefport is volgens art. 3 verlaagd, zoodat het voortaan van 15 tot 200 gram (in plaats van 100) 10 cents bedraagt en van 200 tot 500 vijftien (thans 100 tot 250 vijftien, van 250 tot 500 twintig) en verder 5 cents meer voor elke 500 gram. Het plaatselijk port is verder bepaald op 3 cents en op voorstel der rapporteurs voor een gewicht van 15 tot 200 gram op 5 cents. Een poging van den heer Heldt om de limito van het 5 cents port buiten de stad op 25 gram te stellen viel niet in goede aarde. Ook het port voor drukwerken is bij art. 5 ver laagd, althans voor een gewicht boven 150 gram. Het is en blijft tot 100 gram bepaald op 1 cent per 25 gram, verder tot 150 gram op 15 ets., maar klimt daarna minder snel op, zoodat ha 15 en niet ieder kilo thans per ir Veegens kooper te de 1000 meerder- m eerder- 20 cents per kilo wordt en verder va meer 2*/s cent hooger stijgt en niet alt 250 gram. Het amendement van den bi om net verzenden van drukwerk nog gi maken, cL 1 cent per 100 gram en bovej gram 21/» cent per kilo, werd met groot heid verworpen. En mede had de groot beid geen zin in het amendement vanlden heer Mees, om de administratie de bevoegheicKte geven, als de kaartjes-verzendingsziekte losbreekt, den stroom te sluiten door tijdelijk het driedubbele port te vorderen. Het port der dagbladen, thans bedrageudo 1 cent voor elk nommer met onbeperkt aantal byvoogels, doch »/j 0601 onder de 25 gram, werd door de Re- geering voorgedragen op l/i ce°t 35 gram, op 1 cent van 35 tot 100 gram en verder een cent voor elke 100 gram daarboven. Zou door de ver hooging van 25 tot 35 jaar de pers, vooral de kleine, in beter conditie komen, de laatste bepaling bracht haar weder in slechter toestand. De Com missie van Rapporteurs wilde hierin verbetering brengen, en de Minister was tegemoetkomend ge noeg om met de opklimming van ,/a cent per 50 gram genoegen te nemen. Practiach beteekent dit zoo heel veel niet, daar het zeidon zal voorkomen, dat een blad mot bijvoegels boven de 100 gram atygt. Den heer Löben Seis scheen $ok de kleine pers niet voldoende bevoordeeld, waarom hij voor stelde de limite van 35 gram op 50 'te brengen, iets waartegen de Minister bezwaar had. Tpen liet de heer Seis zich door den heer Kolkman vinden om zijn vijftig weer tot veertig te verlageu, waarbij de ^Minister zich neerlegde. Het zou wel eens kun nen blijken, dat op die manier beter gezorgd is voor de groote pers, die er misschien in slaagt beneden de 40 gram te bleven, dan voor de kleine, voor wslke zeer zeker de grens van 85 gram, vol komen voldoende was. De Kaimer vorderde tot art. 8, waarop door den heer Rooseboom eeu amendement is voorgesteld, dat de strekking heeft, om buiten twijfel te stellen, dat het geoorloofd is met drukproeven niet alleen de kopij, maar ook de pvervolg-kopij te verzonden. Uit St. Petersburg wordt aan den Matin geschreven Het volgende klinkt zoo ongewoon, dat men het voor een sprookje uit den bloeitijd der struikroovers in Italië zou willen houden, ware het niet, dat het geschied was in de nabijheid van Sobastopol, eonige uren van de zomerresidentie Livadia van den czar. Voor eenigo dagen hoorde de intendant van den genoraalsweduwe mevr. Van Trigany, door haar jaarlyksch bezoek in de Parijs^he groote wereld welbekend, dat de honden op den hóf huilden. Hy meende dat zy verontrust werden door een wolf en vuurde daarom een schot af in de lacht Een salvo schoten weerklonk daarop en zwaar verwond zakte hy ineen. Het kastoel was door een bende roovers omsingeld, die niet langer aarzelden en het slot bestormden. De hoofdman, wiens gedicht door eeu zwart masker was bedekt, verlangde mevrouw Trigany te spreken. Zij moest daaraan, of ze wilde of niet, voldoen, en alles wat zij aan waarde bezat voor den dng halen. Nadat de oende dit in ontvangst had genomen, beval de hoofdman, dit men voor hem en zijn gezellen een flink maal moest opdisschen, waarbij mevr. Trigany als gastvrouw tegeuwoordig moest zyn. De moedige vrouw verloor geen oogenblik haar koelbloedigheid en presideerde schijnbaar zelfs vergenoegd de tafel. Den voorslag!, ieder der dee1 nemers aan het feest maal als aandenken het couvert tafelzilver te schen ken, nam zij gewillig aan. Slechts toen de hoofdman haar den ring vroeg, welken zij aan haar vinger had, moest zij dien weige'ren, wijl zij hem niet van den vinger kon krijgen. Bedaard trok de hoofdman daarop zijn mes uit de scheede en wilde den vinger met den ring dan maar afsnijden, wat mevr. Trigany slechts voorkwam, door hem to zeggen, dat een nauw goud ringetje zooals dit toch niet paste aan den vinger van een «gentlemau" als hij was. Zij beloofde hem echter, wanneer hij eventueel mocht gepakt en naar Siberië vervoerd worden, in ruil voor den ring een ander ge schenk to Zenden. De «gentleman" keurde dit goed, liet hsar die belofte bezweren en vertrok met zijn bende, nadat hij haar eerst galant de band had ge kast. Natuurlijk werd onmiddellijk, nadat het geval bekend was geworden, een leger politieagenten naar de Krim gezonden en de czar heeft bevel gegeven de bende tot den laatsten man gevangen te nemen. Men ia haar reeds op het spoor. Mevrouw Trigany is overigens Van plan haar belofte aan den groot moedigen ridder na te komen. De heer H. W. GroODeveld, president van de af- deeling Arasterdam van den Anti-dienst vervangingg- bond, heeft bij de Gebrs. van Langonhuysen een vlugschrift doen drukken /,voor mijn land en myn Koningin", waarin hij een beroep doet op het volk van Nederland om persoonlijken dienst te bevorderen. Hij vertrouwt dat de roepstem der 10,000 leden van den bond aal medewerken om aanhangers voor dat beginsel te vinden, dat door vele krijgskundigen van naam, wier oordeel hij aanhaalt, wordt voorgestaan. Met hetzelfde doel en bij denzelfden uitgever werd door Jan Milicien een open brief over persoon lijken dienstplicht gericht aan het geheele Neder- landsche volk. Deze, «Een stem uit het vofk", ia uitgegeven door bet hoofdbestuur van den Anti- dienstvervangingsbond. Jan Milicien gispt terecht de houding van de //Standaard", die den schijn aan neemt, dat zij vóór den persoonlijken dienstplicht is, maar tafereelen van het kazerneleven ophangt, die van den militaireu dienst moeteu afschrikken. De schryver toont de onwaarheid aan der bewering van Kuyper's blad en geeft uit eigen ondervinding een veel gunstiger denkbeeld van het kazerneleven, dat geheel den indruk wegneemt, dat kazernen holen des verderfs zouden zijn. Volgens den correspondent der «N. Gr. C." is in den Haag eeu concessie aaugeviaagd voor ge leidingen boven de huizenter bediening vso electrische uurwerken in de woningen der inge zetenen. Ge begrijpt, zegt de berichtgever, dat de Haagsche horlogemakers daarover in zale en aaaohe zittenwaar moet 't heen als de pendules in alle heeren huizen vanuit een centraal station op gewonden worden. Dat is nu welgeen coöpe ratie, maar in de uitwerking komt het toch op hetzelfde neer. En dit «kwaad" dringt in alles door. Dezer dagen ontving ik*1 een inschrijving»- biljet voor een geldleeniug tor opriohting van een Haagsche kapsalon, een naamlooze vennoot schap, tegen 't gilde der Figaro's gericht waaruit te becyferen was dat men in die haarwerk-in- dustrie zoowat 160 pet. van zijn kapitaal kan maken. Omtront het gebeurde in Flores' Oosthoek bljjft de regeeriug het stilzwijgen bewaren, zegt do Jaoa- Bode. Van elders is thans bekend geworden dat de resident van Timor van de hoofden in Kndeb de uitlevering had gevraagd van Baranoeri, vroe ger aldaar door ons gevangen gonomen, doch uit Koepang ontvlucht, en dat hij, toen daaraan geen gevolg was gegeven, eene bwidingsdivisie met ees duizend man hulptroepen daarachter bad doen op rukken tegen de kampong, waar Baranoeri zich be vond. De laatste had zich echter zoo geducht ver sterkt en ontving de onzen zoo warm, dat dezen na vijf gewonden te hebben gekregen, onder welke de commandant, de luitenandt tor zee Hennequin, terug trokken en de hulptroepen alleen niet togen den vy- and wilden oprukken, terwijl de resident het ook later niet gerodeu achtte eeue nieuwe poging to wagen, toon de radja van Endeh, die op onze hand was, meende de oproerige kampongs te kunnen nemen. Thans is het oorlogschip Van Spijk nasr Endeh op weg, om daar de Java die er gebleven is, te gaan helpen bij' de tuchtiging, welke hoofdzakelijk daarin schijnt ie zullen bestaan, dat de oproerige kampong» van nit zee worden beschoten. ik bewonder Roland zelfs. Tot heden uw broeder slechts getoond, dat hy moed bezat nu heeft hij meer en beter gedaan, met zijn ijdel- héd te onderdrukken. Wat toch wenschen wij lijd winnen. Roland heeft voor zichzelven niets uit te geven, daar de compagnie voor zijn voeding zorgt. Hij kan dus gauw een duizend francs be spaard hebben dan laten wij den ouden Salverte loopen en beginnen opnieuw te zopken. Alice moest wel toestemmen. Hoe zou zij zich hébben kannen verzetten tegen den wil van haar broeder en tegen de redenecringen van Arthur Eindelyk gevoelde zy zich geheel overwonnen. VIIL O, wat waren het bittere overdenkingen, die ge durende de lange nachtreizen Roland's geest bezig hielden De jonge man vertrok 's avonds om 8,40, langs de westelijken lijn uit Parijs en kwam den volgenden ochtend omstreeks 7 uur te Bazel aan. Den dag bracht hij dan in vasten slaap door en ging 's avonds weer met den trein naar Parijs terug. De nieuwe hoofdconducteur gedroeg zich beleefd, maar koel tegenover iedereenzijn aangeboren fier heid belette gelukkig elke al te groote gemeenzaam heid. Op den dag kon hij slapen, maar de nachten moest bij wakende doorbrengen, en dat was nog het ergste van alles voor hem. Terwijl de trein in volle vaart voortwaarts stoomde, wikkelde Roland zich in zijn mantel en strekte zich uit op de bank van een I der wagons Zoo bleef hij liggen, onbewegelijk, met geopende oogen,' en Het alle oogenblikken van zijn vroeger leven voor zyn geest voorbij trekken. Hij zag zichzelven weder ryk, vry, gelukkig, in de dagen toon zijn znster en hij ieders afgunst opwekten, i Wie had hun zulk een droevige en onzekere toe komst durven voorspellen Ziedaar dan waartoe men komt, als men zyn eigen brood wil verdienen, zonder hulp van anderen, zonder beschermersEén overwinnaar togen duizend overwonnenen in het leven 1 Wat helpt het tegon den strijd gewapend te zijn? Waartoe dient het, het hoofd vol denkbeelden te hebben? Men moet van honger omkomen of in stand afdalen. Dat iemand door eigen Schuld afdwaalt van den weg die voor hem openstond, dat is rechtvaardig. Als deze tot lager stand vervallene een dronkaard ge weest is, iemand die slecht heeft geleefd, of een luiaard, dan ondorgaat hij zijn rechtmatige straf en mag hij zich niet beklagen. Maar indien men zichzelven n»ets te verwijten heeft? Indien men heeft gewerkt en gestreden? Moet men dan aannemen, dat de maatschappij slecht is iogericht? Dan zal het noodlottig gevolg zijn, dat de geestkracht verzwakt, de wil verflauwt, het geweten geen weerstand meer biedt. Wie heeft het recht te zeggen: «Ik ben een eerlijk man?" Hjj die het altijd goed heeft gehad, of hy die in ver zoeking kwam VerzoekingHet geweten van Roland had veel te lijden van haar ruwe aanvallen. De ongelukkige begon plioht en waarheid te mis kennen. Moet het rechtvaardigheidsgevoel van den mensch niet worden afgescheiden van de goddelyk» rechtvaardigheid? God beeft de misdaad en den diefstal verboden; maar Hy heeft ook geboden, dat de menschen elkander zouden helpen. Mogen de menschen God tot getuige roepen om de dieven en misdadigers te veroordeelen, als zy elkander in dolle woede of verbittering vermoordeu en vernietigen? In den stryd is alles geoorloofd. De soldaat stoot in blinde drift en bloeddorstigheid op zyn vijand toe. Wee hem, indien het medelyden zyn arm terughoudt en de moordende slag, die hy wilde tos- brengen, afwendt van het doel! Daar het levan insgelijks een strijd is, heeft de mensch dezelfde rechten als de soldaat. Verplettert de sterkste hier niet even regelmatig de zwaksten Begaan de eersten niet eiken dag, ten nadeele van de anderen, veroor loofde en toegestane diefstallen? Meer nog: de soldaat die overwint, wordt goviorff, beloond, met geestdrift geroemdhij die een miilioen heeft weten te vergaren, wordt benijd, gevleid en door de me nigte bewonderd. En toch heeft de een gedood, de ander gestolen. Zeker, maar de soldaat, die doodde, beliep zelf kans vermoord te worden; hij die spe culeert en daardoor anderen ruïneert, heeft zelf kans daarbij ten onder te gaan. {Wordt vervolgd.) Tot eene geregelde expeditie zal de regeering wel in geen geval beslniten, ook al wordt Baranoeri niet aan ons uitgeleverd. Endeh toch ligt op Flores en de Endehneezeu, niet minder strijdbaar dau dan de Rokka's, zijn van vuurwapenen voorzien. Het land staat overigens onder ons gezagwij hebben er ten minste een etablissement mot een posthouder. Wij lezen in de «Brieven uit de Hofstad" van de Jrnh. Ct. Weet gij waarom men het van zooveel gewicht heeft geacht, dat de afgevaardigde voor Bohotorland voor het diner ten Hove bedaukt heeft, zoodat alia dagbladen het medegedeeld hebben? Ik niet. Dat is te zeggen/ van een sociaal-democratisch blad kan ik het begrijpen. Vooreerst omdat het doen en laten van den heer Domela Nieuwenhuis gelijk we indertijd uit het brochuretje van Croll vernomen hebben voor die partij stof geeft voor hetgeen in de gewone dagbladen hofberichten genoemd wordt. Maar er was nog een andere reden, om dit bericht aan de geheele partij te doen geworden. Er is in haar boezem zekere kentoring in de gemoederen tegen den Haagschen leider; er was op het oogenblik der uitnoodiging al een voorstel gedaan om het hoofd bestuur van den «Sociaal-Democratischen Bond" uit Den Haag naar Amsterdam te verleggen. En nu kon het bericht, dat de haagsche chef den persoonlijken moed en de beginsel-vastheid zóó ver dreef van zelfs te durven bedanken voor een diner ten Hove, dienen om hem vooc dat gevaar te be hoeden. Het heeft niet gebaat, want de Bond is naar Arasterdam verplaatst. Maar dit alles was nog geen reden voor de gewone couranten, om over dit bedankje zooveol beweging te maken. Strikt genomea, had de heer Domela Nieuwenhuis, die overigens vrij is om te gaan waarheen of weg te blyven waar hij wil, geon reden om te bedanken. Dan nog eer de ex-minister van Koloniën, die rich by de wet op het Regentschap verre van beleefd en vriendelijk over de persoon der Regentes, zijn gastvrouw van Maandag, had uitgelaten. Maar, Keuchenius zat rustig en roet een vry geweten te midden der anderen aan, en onder de koffie zal H. M. zich waarschijnlijk met evenveel minzaam' heid met hem onderhouden hebben als met de andere gasten, even minzaam als H. M. zou hebben gedaan met Domela Nieuwenhuis-zelf, indien hij de uic- noodigiug voor gisteren aangenomen had. Prins Napoleon Bonaparte is gisteren avond overleden. De eerste oflicieelo proefnemingen met de telepho- nische gemeenschap tnsschen de postkantoren te Londen en te Parijs zijn volkomen gelukt. De heer Gladstone heeft to Hastings eene rede voering gehouden, waarin hij o. a. zoide, dat ue liberalen slechts zoor weinig hebben af te dingen op de buitenlandsche politiek der regeering. Daaren- tegen gispte hij hertig de fiaancieele politiek. De groote Eugelsche Times heeft weer een aauval van woede wegens het opbrengen van een Engelsche stoomboot in Zuid-Afrika door de Portugeezen. Het blad zegt dat het duidelyk is dat de Portugeezen den modus vivendi slechts eerbiedigen willen waar die voor Portugal gunstig, doch hem schenden zoo- dra hij voor Engeland voordeelig is; geon Regeering te Lissabón, gaat het blad voort, blijkt in staat te zyn voorzichtigheid te betrachten, veel minder de vereischte vormen in het verkeer der uatiën onder* ling; de schoepvaart op de Limpopo moet onbelem merd wezen; wil Portugal dat niet, dan moet die rivier in andere handen Zomen, en moet Engeland overwegen, of hot niet beter Js Lorenzo Marqnez af te staau aan do Transvaal, van welke republiek het de natuurlijke haven is. De Engelsche Regeeriug rat de zaak van de stoomboot kalmer op. In het Lagerhuis over die zaak oudervraagd, antwoordde de Minister Fergusson dat de aanhouding geschied was wegens het voeren van contrebande; was dit juist, dan zou de vervolging haar loop moeten heb ben, aangezien geen conventie aan Engelschen hot recht geeft tot het invoeren van oorlogswapenen langs die rivier. De regeering der Vereenigde Staten heeft der Ita- liaansche regeering doen weten, dat zij maatregelen heeft genomen om de moordenaars van de Italianen in de gevangenis van New Orleans te straffen. Of de regeering te Washington inderdaad daartoe in stoat zal zyn, is nog onzeker. Hoe men te New- Orleans over de bedrijvers der misdaad denkt, blijkt wel uit het rapport der jury over het oproer, waarin gezegd wordt, dat «de Italianen door onbekende personen zyn vermoord." Dezelfde houding nemen ook de toongevende vereenigingen, gelijk de effec ten- en suikerbeurzen, de kamor van koophandel aan. In bijoenkomsten, door de leden dezer licha men gehouden, werden besluiten aangenomen «waar bij de moord wel betreurd, maar toch als noodza kelijk beschouwd werd." Betreffende de aanleiding van het proces worden de volgende bijzonderheden medegedeold. Sedert jaren had de geheime Italiaansche vereeniging Majia te New-Orleans vele misdaden bedreven, maar de politie kon de misdadigers niet op het èpoor komen, omdat velen, die er van wisten, uit vrees niets durf den zeggen, terwijl anderen, die als getuigen zou den optreden, verdwenen voordat zij getuigenis kon den afleggen. Men geloofde algemeen, dat deze ge tuigen door de Majia uit den weg werden geruimd. Behalve de Mafia bestond er nog een tweede ge- heimo vereeniging, de Stoppaghera, die elkaar met groote woede bestreden. Naar men beweerde, tellen beide vereenigingen 200 tot 300 leden. In het laatst van Mei 1890 hadden eenige leden der Mafia een vergadering hunner mededingers overrompeld en zos hunner gedood. Het getal slachtoffers, dat doze vereeniging geëischt had, was daardoor tot 40 gestegen en toon besloot de rogeering der stad krachtiger op te treden. De commandant der politie, do heer Hennessey spande alle krachten in, en naar men zeide, had hij reeds de noodige bewijzen om de moordenaars te vatten, in handen, toen hij op 15 October, toen hij thuis kwam, werd doodgeschoten. De moord van don heer Hennessey veroorzaakte in do geheele stad groote verontwaardiging. In een buitengewone vergadering van den gemeenteraad werd een schrijven voorgelezen van den burgemeester, den heer Shakespeare, waarin de moord een schande voor New-Orleans werd geuoomd. Kort daarna ontving de burgemeester een ongeteekenden brief, waarin hem werd medegedeeld, dat hij nu spoedig aan do beurt zou komeu. De raad benoemde eeu commissie van 50 leden om de zaak te onderzoeken en spoedig waren een aantal Italianen achter slot, dio van den moord van den heer Hennessey werden beschul digd. Den dag na hun inhechtenisneming verscheen in de gevangenis een zekere Duffy, een vriend van den vermoorden Hennessey, en vroeg een der gevangen Italianen te spreken. Zoodra de Italiaan in zijn tegenwoordigheid werd gebracht, schoot Duffy hom met een revolver dood. Aan dezen moord werd geen verder gevolg gegevon en in de stad word Duffy's daad zelfs algemeen goedgokeurd. Einde Nov. was het onderzoek zoover gevorderd, dat 17 Italianen werden aangeklaagd wegens schuld aan den dood van den politid-commandant, en wel 9 als direct daaraan schuldig en 8 als helpers. In de vorige week begon hun proces voor de jury. Van de beraadslagingen werd niets medegedeeld, maar Vrijdag jl. werd het vonnis uitgesproken, waarbij tegen aller verwachting, de Italianen deels voorgoed, deels voorloopig, werdon vrijgesproken. De vrien den van den politie-eommandant kwamen toeo bijeen en beraamden bet plan om de Italianon te «lynchen", gelijk reeds uitvoerig is medegedeeld. Over de eigenlyke bedoelingen der Mafia zijn allerlei geruchteu in omloop. Zoo o. a. wordt ver teld, dat de Italianen Hennessey vervolgden, omdat hy voor twaalf jaren de uitlevering van den Ilali- aauscheii bandiet Giuseppe Exposito aan de Itali aansche regeering doorzette. Volgens anderen was tusschen de Italiaansche vruchten verkoopers te New- Orleati8 een broodnyd-twist ontstaan. Beide partijen gingeu elkaar bestrijden, maar toen de politie die geheime moorden niet gedoogde, richtte zich de ge meenschappelijke* haat tegen den commandant der politie. De heer Hennessey was do laatste afstam meling uit een geslacht van detectives. Zyn vader word iu 1877 eu zijn broeder in 1883, beiden in Texas vermoord. Van de vermoorde Italianen hadden acht reeds twintig jaren te New-Orleans gewoond. Een van hen, Macheca, was consul van Bolivia. Een der J Italianen, die het leven redde door in de vrouwen zaal te vluchten en zich dasr te verschuilen, is krankzinnig geworden van schrik. AUe Italiaansche schepen, die in de haven liggen, hebben de vlag ter halver stok. De slachtoffers werden ter aarde besteld, zonder dat daarbij iets bijzonders voorviel. De nederlaag van kolonel Robles, den bevelheb ber der Chileensohe regeeringstroepen te Pozo Al monte heelt den toestand van president Balmaceda veel onguustiger gemaakt. Men verwacht nu den volgenden beslissenden slag in de nabijheid van Val paraiso. Balmaceda blyft beweren, dat hij nog 30,000 manschappen en geld genoeg heeft, maar toch wordt aan deze grootspraak geen groote waarde gehecht, daar de belangryke noordelijke provincie Taparaca reeds geheel in de macht der Congres troepen is. Ie Klasse. Trekking van Woensdag 18 Maart. No. 1552 5000. No. 3833 1000. No. 101 400. No. 4136 en 5428 200. No. 3967, 9207, 12754, 12883 en 16636 100. Trijsen van 20. 10 3198 5887 8446 11204 13464 16365 18659 146 3256 6036 8592 11218 13719 16396 18680 199 3347 6059 8607 11291 13855 16403 18684 210 3414 6090 8616 11296 13948 16505 18699 233 3433 6133 6675 11368 13996 16533 18763 272 3465 6137 8698 11391 14060 16542 18826 314 3486 6250 8715 11409 14072 16565 18837 327 3533 6280 8748 U477 14096 16579 18895 329 3579 6300 8751 11486 14113 16589 18905 473 3603 6345 8358 11495 14170 16614 18922 539 3624 6360 8863 11652 14254 16624 18930 575 3645 6417 8867 11668 14268 16702 18934 584 3661 6428 8931 11761 14279 16777 18978 625 8699 6467 9014 11803 14288 16785 19002 683 3730 6515 9018 11831 14337 16824 19045 736 8744 6520 9039 11875 14348 16885 19073 763 3785 6559 9049 11878 14492 16S47 19102 801 3793 6576 9067 11886 14562 16859 19109 804 3880 6640 9112 11894 14587 16876*19110 808 3909 6659 9127 11905 14654 16881 19111 858 4018 6673 9140 12016 14749 16883 19138 915 4022 6691 9166 12081 14789 16908 19172 968 4029 6767 9183 12104 14812 17003 19180 1041 4129 6879 9245 12112 14899 17047 19201 1093 4130 6927 9268 12116 15084 17080 19282 1211 4180 6797 9284 12118 15122 17133 19293 1219 4195 7053 9353 12123 15141 17148 19299 1430 4226 7142 9431 12130 15167 17187 19427 1446 4244 7147 9460 12260 15207 17203 19434 1575 4271 7176 9477 12271 15208 17208 19509 1643 4433 7181 9507 12306 15266 17226 19857 1741 4479 7197 9523 12316 15380 17277 19938 1805 4490 7212 9665 12336 15373 17308 19959 1818 4717 7264 9722 12412 15385 17342 19988 1824 4741 7281 9838 12514 15390 17378 20008 1961 4750 7283 9880 12541 15407 17410 20073 2006 4818 7303 9917 1257,4 15411 17451 29125 2020 4848 7359 9936 12588 15440 17459 20133 2166 4924 7405 9949 12590 15451 17636 20136 2206 4965 7530 9974 12611 15480 17662 20187 2284 5013 7593 9996 12666 15501 17721 20223 2475 6059 7584 10006 12701 15625 17761 20281 2480 5075 7660 10026 12809 15589 17798 20349 2496 6088 7698 10193 12815 15676 17879 20404 2519 5178 7860 10228 12888 15691 17924 20405 2583 5196 7938 10242 12925 15695 17931 20421 2536 5262 7953 10259 13003 15709 17935 20455 2552 5265 8006 10264 13005 15710 18101 20463 2598 5439 8034 10346 13102 15733 18155 20488 2670 5459 8116 10352 13117 15889 18202 20632 2717 5478 8117 10601 13125 15844 18362 20677 2748 5595 8186 10646 13149 15851 18401 20749 2751 5609 8140 10682 13171 15881 18419 20862 ,2769 5624 8152 10714 18182 15924 18430 20896 2806 5636 8179 10742 13263 15953 18479 20897 2824 6640 8189 10773 13269 16017 18486 20920 2840 6645 8265 10804 18285 16038 18488 20950 2852 5671 8821 10954 13825 16114 18537 20988 2907 5695 832610972 13335 16171 18589 20988 2957 5771 8847 11082 18362 16253 18646 20997 3014 5789 8411 11160 18366 16305 18648 3123 Vorige lijst No. 12253 moet zijn 13253 f 100' van de Makelaars De markt was heden onveranderd. Loco Tankfust 7.50. Geïmporteerd fust 7.50. April-, Mei-, Juni- en Juli-levering 735. Augus tus-levering 7.40. September-, October-, Novem ber- en December-levering 7.50. vraagt zoo spoedig mogelgk eene flinke voor één dag per week. uitgegeven volgens beslnit der Synode Nationaal genomen in de jaren 1618 en 1Q19. Oude druk. Te zien bij P. ELSHOUT, Gemeente-Secre taris te Zevenhuizen (Z. H.).

Goudsche Courant | 1891 | | pagina 2