BINNENLAND. kool EEN ONGELUKKIGE. Zaterdag 4 April. iW»l. Kp 4493. ppelen, kbank FEUILLETON. SEN, Nieuwi’- en Advertentieblad voor Gouda en Omstreken* in g. afb. Prjjl verschrik- eugd lijdt, eering, die len van een j het Ver markt 34, iet bedrag, ken boek- >TEN, lat ahricatie De inzending van advertentiön kan geschieden tot een uur des namiddags van den dag der uitgave. - ration d» iz. enz. Atzoaderljjke Nommen VIJF CENTEN. d 1,000,0®». te Gouda. (Naar het Kranech.) XVL en Zn. Goüda.' De uitgave dezer Courant geschiedt dagelijks met uitzondering van Zon- en Feestdagen. De prjjs per drie maanden ii 1.25, franco per poet 1.70. Bovendien worden alle Advertentien gratie opgenomen in het ADVERTENTIEBLAD ’t welk des Maandags verschjjnt. moet sprake Wjjok aldaar opgedragen. IEBRAND- »p vaste Pre deken oordiger. aan A. Til Rjjstuin 16, I national Groenendaal. Glo 75 Cent goudsche courant. s der Zelf- le nitspat- uiker van pandAHe- nnari-coupon, i pet. pand- pot, beide I. der rosp. De heer Wilson te ’s Gravenhage is belast mot den aanleg van nieuwe gasbuizen te Oudewator. - s De Rederijkerskamer „Borger" te Oudowater be sloot hare tooneel voorstellingen van dit seizoen met de opvoering van Labiche’s Driftige kapitein Tic" en Gerard Keller’s blijspel «De dochter van den Barbier.11 Bij de gisteren te Moordrecht gehouden verkie zing zijn door stemgerechtigde ingelanden benoemd tot hoofdingeland van Schieland de heer W. A. van AD VERTENTIEN worden geplaatst van 15 regels 50 Cententedere regel meer 10 Centen. GROOTS LETTERS worden berekend naar plaatsruimte. Gisterenavond had in het bovenlokaal van den heer A. Dam eene vergadering plaats van de kies- vereeniging „Kerkdijk Beheer," onder praesidium van den beer J. M. Noothoven van Goor, die in zijn openings-woord in herinnering bracht dat de vereentging thans 20 jaar bestaan had en dat de personen, die in de kerkelijke collegiën zitting had den, de meesten daarvan waren gekozen na door deze vereeniging candidaat zijn gesteld. Nadat het verslag van don secretarie, den beer D. Ruijter, en de rekening en verantwoording van den penning meester, den heer W. Kromhout Sr., waren goedge keurd werd overgegaan tot do verkiezing van 5 Be stuursleden. Herkozen werden de aftredende heeren 3. M. Noothoven van Goor, W. Kromhout Sr., H. Jager en A. van Veen gekozen de heer H. Over- eijnder (in de vacature, ontstaan door het vertrek van den heer P. O. van der Meuten.) Daarop was aan de orde do verkiezing van oan- didaten voor 4 vacatures in het College van Kerk voogden, 6 in het College van Notabelen en 7 in de Commissie van Oppertoezicht. Voor Kerkvoogd werden candidaat gesteld de hh. W. J. Fortuijn Droogleever, C. Knaap, C. Hoogen- boorn (aftredend) en A. Dortland (in de vacature, ontstaan door het overlijden van Mr. J. H. vau Mierop). Voor Notabele werden candidaat gesteld de hh. H. Jager, W. Kromhout Jr., J. Kortenoever Jzn. GOUDA, 3 April 1891. Bij Kon. besluit is benoemd tot ontvanger der dir. belastingen en accijnzen te Gouda (buitenge meenten) de beer A. L. Thiorens, ontvanger der- zelfde middelen te Wolvega e. a. (aftredend) en J. Gonda en N. van Krimpen (in de vacaturen ontstaan door het overlijden van de hh. T. A. G. van Deth en J. H. Boers. Voor Lid van de Commune van Opper zicht werden candidaat gesteld de hh. J. J. Braggaar, C. van Veen, C. Kooijman, A. T. van der Pool (aftredend) en H. J. W. Huber, V. W. D. Schenk en J. W. Brakel (in de vacaturen, ontstaan door het overlijden van den heer Mr. J. H. van Mierop en het bedan ken van de hh. J. W. Havernnp Begemann en Dr. D. Terpstra.) Door den voorzitter werden eezige hartelijke woor den van waardeeriug gewijd aan de nagedachtenis van de hh. Mr. J. H. van Mierop, T. A. G. van Deth en 5. H. Boers, terwijl hij zijn leedwezen uit sprak over do reden, die don heer Haverkamp Bege- manu noopte zijn ontslag te nemen nl. zijn geschokte gezondheidstoestand, waarbij spr. de hoop uitte dat daarin spoedig verbetering mocht komen, terwjjl ook het vertrek van Dr. Terpstra een verlies moest wor den geacht voor het Collegia waarin bij zitting had en als secretaris fungeerde. Nadat do Voorzitter met aandrang de aanwezigen had opgewekt het hunne te doen om de gestelde candidaten te doen verkiezen, werd de vergadering gesloten. Houweninge van Sprang te Rotterdam en tot hoofdingeland-plaatsvervanger de heer A. Kluit, te Moordrecht. de mishandeling van mevrouw Reeding? Op den dag van vertrek wenschten dertig jonge lieden van Pierre z/den stoutmoedigen tegenstander van de cowboys” aan het station uitgeleide te doen. Er werden eenige krachtige hoera’s aangeheven, en Roland slaakte een zucht van verlichting, omdat het de eerste stap was, die hem nader bracht tot Frankrijk. Tienmaal per dag voelde hy in zyn jas, om de kostbare schat onder zijne vingers te hooren kraken tienmaal per dag zeide hij in stilte by zichzelven ik ben rijk I ik ben rijk Zoodra hij in New-York afstapte, begaf hij zich ©ogenblikkelijk naar de Engelsche boot, om daarop een plaats te bespreken. En toen iemand er zijne verwondering over te kennen gaf, dat een Fransch- rman zich eerst naar Southampton begaf, in plaats vTnTi o_ i van dadelijk naar Havre, antwoordde hij bedaard, zyn vader en den moedigen strijd, dien hy tegen i dat hy zaken te Londen had. noodlot had te leveren. Alsof hij er behoefte De arme Nelly weende bittere tranen, toen zij dezen nieuwen vriend, van wien zij zooveel hield, waarschijnlijk voor altijd zag heengaan. Zij bracht Roland tot op de boot en ging niet eer naar land, voor men begon de brug in te halen. Eindelijk was Roland alleen, geheel alleen, blijde, dat hy nu niet meer zoo nauwkeurig op zyne woor den en daden behoefde te letten. Gedurende de lange dagen van den overtocht overwoog hy en rijpte zijn plan. Ik ben nu rijk; best. Ik heb nu eindelijk Maar Nelly vroeg en verkreeg enkele dagen uit stel. Zij wilde haar zieke niet verlaten, alvorens hij geheel genezen was. Dat is zeer begrijpelijk, antwoordde de zaak gelastigde. Mijnheer zal u dan tot New-York be geleiden, waar hij toch zelf ook heen moet, om scherp te gaan. Ik wacht u, heden over, acht dagen, bij mij aan huis, Broadway, no. 213. Die laatste week ging snel voorby Roland werd met eiken dag krachtiger, en flu herkende Nelly nauwelijks meer in hem den droevigen en koelen reisgenoot van de eerste dagen. Zij wist zich geen verklaring te geven van den omkeer, die in hem plaats greep. Zyn gelaat, vroeger somber en ont moedigd, drukte nu kalme opgewektheid uit; hij, altijd zoo stil, was mededeelzaam en vertrouwelyk geworden. Op hun wandelingen rond de stad, ver haalde hij haar van zijn vroeger leven, het bankroet van ---- - - het noodlot had te leveren. Alsof hij «««-- aan had zich te verkwikken aan zyn broederlijke herinneringen, sprak hij haar van zijne zuster, de veelgeliefde zuster, die hij eindelijk zou weerzien. En Nelly luisterde naar hem mot een eerbied, ver mengd met onschuldige teederheid. Het lieve kind „L aan haar nederige dienstbode. Roland was 25) De voogd van dit kind heeft bepaald, dat aan mijnheer Montfranc tweeduizend dollars zou worden aangeboden, bij wijze van schadevergoeding. Boven dien verlangt de dochter van mevrouw Reeding, Nelly bij zich in dienst te nemen. Men bracht mijnheer Clark naar den tuin van het ziekenhuis, waar Roland, bijna geheel van zijn ver wonding hersteld, een wandeling maakte aan den arm van Nelly. Het dubbele voorstel werd met blijdschap aanvaard. Zij, die reeds gevreesd had buiten betrekking te zyn, zag haar hoop herleven hij zag in het vooruitzicht den dag, waarop hij naar Frankrijk zou terugkeeren. En dan stelden de tien duizend francs, door de familie aan den beschermer van Sacha verleend, hem in staat het tweede ge deelte van zyn plan uit te voeren. Dus, juffrouw, gij neemt het voorstel ook aan vervolgde mijnheer Clark. Zeer goed. Ik zal u naar New-York begeleiden. Morgen vertrek ik wilt ge met mij gaan? By de verkiezing van een lid der Tweede Kamer in het kiesdistrict Hontenisse werden 1105 geldige stemmen uitgebracht. Herkozen de heer mr. F. J. F. M. Walter met 964 stemmen. Naar wij vernemen, is jhr. mr. T. van Asch van Wijck, burgemeester van Amersfoort en lid van de Tweede Kamer, voornemens eerlang ons land te verlaten en zich naar Transvaal te begeven. Er van dQ heer Van Asch, van eene belangrijke betrekking zal worden (Avondpost.} Naar men meldt, werden 83 cadetten aan de Kon. Mil. academie bij de jongste Paschen gestraft met onthouding van vacantie. H. M. Koningin Wilhelmina en H. M. de Ko- ningin-Regentes hebben gisteren ochtend hare bui- tenlandsche reis aanvaard en zich begeven naar Arolsen met een koninklijken extra-trein, welke te 9 u. 32 m. het Staatsspoorwegstation verliet, onder geleide van den inspecteur der Staatsspoorweg- maatschappij, den heer Everts, die tot aan de gren zen de directie voerde. Hare Majesteiten worden vergezeld van de dames freule Van de Poll, sur-intendante van de opvoeding van H. M. de Koninginbarones van Ittersnm, hofdamemiss Santon Winter, gouvernante van de jonge Koninginen door de heeren graaf Dumon- ceau, adjudant-generaal van H. Mbaron Sirtema van Grovestins, adjudantH. W. J. E. baron Taats van Amerongen, kamerheer, en den refendaris van het Kabinet jhr. Vegelin van Claerbergen. De vorstelijke personen werden aan het station En Nelly luisterde zuchtte in stilte, als zy dacht betrekking van dienstbode. Roland was voor haar verleidelijk en schoon, gelijk een held uit een roman. Zij wist, dat hy goed en edelmoedig was; had hij haar niet verdedigd en in bescherming genomen tegen

Goudsche Courant | 1891 | | pagina 1