IV 4494. 1891. EEN ONGELUKKIGE, BINNENLAND. Maandag 6 April. FEUILLETON. lRK, rlc ON, trs BUBG. iet ver en daar Ier deel- het ver- lëele be- rde Be- Nieuws- en Advertentieblad voor Gouda en Omstreken. De Insendlng van advertentlên kan geschieden tot een uur des namiddags van den dag der uitgave. and. xvn. Afzonderlijke Nonunen VIJF CENTEN. Al lot vélocipède aan te schaffen, <1 (Naar het Franech.) De uitgave dezer Courant geschiedt dagelijks met uitzondering van Zon- en Feestdagen. De prjjs per drie maanden is 1.25, franco per post 1.70. biedt de door de gekeurd 15000 10000 5000 3000 2000 1600 1000 500 148 10, 200, 17 40 20 i ambts- met de i ieder pen ran zelf in Bovendien worden alle Advertenties gratis opgenomen in het ADVERTENTIEBLAD *t welk des Maandags verschijnt nieuwe slechts 100,000 eronder >00,000 ƒ8.60 - 1.80 - 0.90 ikpapior begun- prijzen s bewij- en onze •50,000, ohte of- prijzen i betref- bjjge- gers on- lysten. t steeds en kan rkiezfng ndenten bewerk- n hecht- van alle ling be en der- tvoeren- i elk ge, B(| deze Conrant behoort een Bijvoegsel. GOUDA, 4 April 1891. VERGADERING VAN DEN GEMEENTERAAD. Dinsdag den 7 April 1891, des namiddags ten 1 ure. Aan de orde Twee reclames betrekkelijk de door Burgemeester en Wethouders vastgestelde kiezerslijsten. Het adres van H. van der Maas alhier, betreffende het visschen in de wateren der Gemeente. De Begrootingen voor het Hoffmans-Gesticht, dienst 1891. ag dezer Gei ver taald hebt. Overtuig haar toch, mijn waarde Arthur Een kogel ter hoogte van de schouder is geen ge vaarlijke wond. En als je eens gestorven was Ik leef immers Andermaal moest hij het tragische voorval ver halen zijn zuster werd niet moe, naar hom te luisteren. Wat was die mevrouw Reeding een af schuwelijk schepsel 1 Alles is nu weer goed, besloot Arthur. Je ziet Alice, hoe verkeerd je deed met je tevoren zoo bezorgd te maken. Onze broeder heeft gelijk. Hij is tot op den bodem van den afgrond gerold. Zonder den moed te verliezen, heeft hij dapper den strijd volgehouden, en nu is hij over*' winnaar gebleven Evenals in de .dagen van rampspoed, bleven deze drie menschon, <^ie door hun vereenigde liefde zoo zeer aan elkander verbonden waren, tot laat in den nacht bij elkaar. De volgende dag was een Zondag. Arthur en Alice waren vrij. Wat al plannen maakten zij 1 Men zou den vrijen dag besteden met door bosschen en weilanden te dwalen, en Maandag zou Roland er dadelijk op uit gaan. Hij zou dien braven Jac ques Salverte gaan opzoeken want nu de bedelaar van vroeger geld hid om te wachten, zouden alle* deuren wel voor hem open staan. Dit bezoek aan Jacques Hield Roland’s gedachten Op den 2en Paaschdag vervoegde zich iemand als heer gekleed, bij den fondsbode M. te Delft, voor gevende dat hij bij hem was aanbevolen om over de begrafenis van zyn neef te spreken. De vereischte aangifte van het overlijden werd opgemaakt, en bepaald, dat M. den volgenden dag met een Delftschen timmerman naar Schipluiden zou komen, om de maat van de kist te nemen. Vervolgens spraken zij af, dat het lijk te Delft Heden morgen werd de tamboer G., wegens wan gedrag, voor het front van den troep, met een briefje van ontslag uit de gelederen weggezonden. In de gisteren gehouden Vergadering van de Weerbaarheids-Vereeniging Z/Bujgerpligt« werden de aftredende bestuursleden, de hh. H. van Wijngaarden en D. Hoogendijk, herkozen, Heden avond wordt te Amsterdam door bet Ned. Tooneel Maaldrink'a Cleopratra voor het eerst op gevoerd Bouwmeester en mevr. Frenkel vervullei de twee hoofdrollen. maar er zijn bezwaren tegen, dieja, die ronduit gezegd volstrekt geen bezwaren zijn. Wij hepen dat tal van oudelui Zondag naar „Ons Genoegen” zu’len gaan de jongelui zullen natuurlijk vanzelf niet wegblijven om door een kenner te hooren uiteenzetten hoe aanbevelingswaard het wielrijden is, ook b.v. uit een gezondheids-oogpunt. De voordracht wordt gehouden des namiddags om 2 uur, alzoo een alleszins geschikte tijd voor de Goudsche heeren en dames oA den heer Bergsma te gaan hooren. AD VERTENTIEN worden geplaatst Tan 1—5 regel* A 50 Centeniedere regel meer 10 Centen. GBOOTE LETTEB8 worden berekend naar plaatermmte. GOUDSCHE COURANT. Dr Smith, die indertijd door den Gemeenteraad van Apeldoorn als leeraar aan de Rijks Hoogere Bur gerschool aldaar werd verwijderd wyl hij zich te veel met de politiek afgaf on socialistische neigingen had is door den minister van Binnenlandsche Zaken tijdelijk benoemd tot leeraar aan de hoogere bur gerschool te Warfum, voor den tyd van één jaar. Woensdag 8 April a.st. heeft in de Sociëteit //Ons Genoegen” eene vergadering plaats der anti revolutionaire Kiesvereoniging M Vreeet God, Eert den Koning” t waarin als spreker zal optreden de heer G. K. Eger van *s Hage. Zooals bekend is zal de heer Edo Bergsma, voor zitter van den Algem. Nederlandschen Wielrjjders- Bond, morgen (Zondag) in wOns Genoegen* een voordracht houden over de Wielersport en het streven van genoemden bond. Dat het wielrijden ook in deze stad en omgeving zeer toeneemt is bekend en ongetwijfeld zullen van alle zijden vele wielrijders daar het weer zich gelukkig gunstig laat aanzien - Zondag hierheen komen. Intusschen zullen ook zij, die niet aan wielrijden doen, goed doen de voordracht bij te wonen. Immers nog steeds bestaan er vele voor- oordeolen tegen die zaak, die naar wy verwachten door den heer Bergsma op afdoende wijze zullen worden weerlegd. Vele ouders zouden hunne jon gens wel toestaan een vélocipède aan te schaffen, HH. MM. de Koningin en de Koningin-regentes I zijn Donderdag namiddag te 6 uren 40, na eene voorspoedige reis, in gezonden welstand te Arolsen aangekomen. Aan het station werden HH. MM. ont vangen door den regeerenden vorst van Waldeck, De Tweede Kamer der Staten-Generaal is hervatting barer werkzaamheden opgeroepen tegen Dinsdag 14 April des namiddags te 2 uren. 26) De dagbladen van Parijs hadden eenige weken geleden wel melding gemaakt van bet drama, waarin Roland een rol had vervuld, en van den geweldda- digen dood van mevrouw Reeding. Maar arme en spaarzame lieden als Alice en Arthur lezen geen dagbladen. Verloren in de groote menigte, zonder vrienden of kennissen, zonden zij ook niet toevallig vernemen, wat hen zoo nabij betrof. De geest der jonge vrouw hield zich steeds met haren broeder bezig. Zonder in overdreven angst te vervallen, vreesde zij, dat er een ongeluk: zou gebeurd zijn. Roland moest ongetwijfeld ziek, zeer ziek zijn. An ders zou hij wel geschreven hebben. Zaterdag-avond, in de maand Juli, voelde Alice zich zenuwachtiger en gedrukter dan gewoon- was haar, alsof zij plotseling het bericht zou krijgen van een of andere ramp. Opeens sidderde zij. Luister, Arthur.... er komt iemand de trap op men komt naar on» toe.... De schreden van den bezoeker kwamen nader. Een krachtige en vroolijke stem riep in de gang Alice 1 Alice De jonge vrouw stond op, doodsbleek, een be zwijming nabij. Boland de stem van Beland.. Ja, hy was het. Zoodra zij haar broeder zag, uitte zij oen gil on viel hem in de uitgestrekte armenen nadat zij hem met kussen had overdekt, met liefkozingen overladen, dwong zij hem plaats te nemen. Toen knielde zij voor hem neder en riep uit: Zijt ge daar weer terug Ge komt, terwijl ik. er juist aan begon te wanhopen, je ooit weer te zien. Ik dacht, dat je dood was, verloren in de doodsche wildernissen van dat afschuwelijke land Laat mij je aankijken, mij overtuigen dat ik niet droom Indien ge eens wist, hoe rampzalig ik was 1 De jonge man moest alles vertellen van de reis, van bet vertrek van Parijs af zonder een enkele bijzonderheid weg te laten. Dat mocht niet. Wat vonden zijn zwager en zijne zuster hem veranderd 1 Het wanhopige wezen, dat eenige maanden geledon zijn land ontvluchtte, met afschuw in de ziel, kwam terug, gelukkig en vol vertrouwen op de toekomst. - Denk ook eens aan ik heb voorloopig tien duizend fraffe®, lieve Aliee 1 O, nu zal alles mij gelukken, daar ben ik gerust op. Tienduizend francs, die je vrij duur be-1 Burgemeester en wethouders van Stolwijk brachten aan het onderwijzend personeel. der 1ste openbare school ter kennis, dat er verandering van personeel zon plaats hebben, tenzij één der hulponderwijzers met het a. s. examen de hoofdakte haalde. Dit is de tweede gemeente waar dat plaats vindt; in blasserdam geschiedde het reeds vroeger. Namens de synode der christelijk gereformeerden hebben de heeren L. Lindeboom te Kampen, E. Douma te Botterdam en H. J. Klinkert te Zwolle een adres gericht aan H. M. de Koningin-regentes, waarin aangedrongen wordt op eene nieuwe Zondags wet. Zij hopen adat weldra een goede Zondagswet, overeenkomstig het Woord van God, naar de be hoefte des volks, moge mede-arbeiden tot bevorde ring der heiliging van den dag des Heerenin den publieken dienst en in geheel het volksleven.” den erfprins en prinses Elisabeth, terwijl eene groote menigte de vorstinnen met zeer veel ingenomenheid begroette.

Goudsche Courant | 1891 | | pagina 1